برگزار کنندگان اجتماعات از چند روز قبل باید مجوز درخواست کنند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سیاسی
برگزار کنندگان اجتماعات از چند روز قبل باید مجوز درخواست کنند؟

برگزار کنندگان اجتماعات از چند روز قبل باید مجوز درخواست کنند؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
ایرنا نوشت: سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان پایان یافتن بررسی کلیات و جزییات طرح نحوه تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها در این کمیسیون گفت: طبق این طرح برگزارکنندگان تجمعات 7 روز قبل از برگزاری تجمع باید از فرمانداری مجوز درخواست کنند.

اصغر سلیمی روز یکشنبه در گفت وگویی درباره نشست امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، افزود: جزئیات طرح نحوه تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: این طرح با ۲۰ ماده از سوی تعدادی از نمایندگان ارائه شده بود که کلیات آن پیشتر در کمیسیون به تصویب رسیده بود و امروز مواد ۴ تا ۲۰ آن هم تصویب شد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس این طرح قوانین مرتبط با تشکیل تجمعات و راهپمایی‌ها توسط گروه‌های صنفی، احزاب و تشکل‌ها، به شکل قانون جامع تدوین شد و وزارت کشور و فرمانداری‌ها مجری اجرای طرح شدند.

سلیمی با اشاره به بخشی از مفاد این طرح گفت: در بخشی از این طرح آمده برگزارکنندگان اجتماعات باید حداقل ۷ روز قبل از برگزاری، فرمانداری منطقه خود را از جزئیات درخواست مجوز مطلع سازند و فرمانداران و رؤسای شورای تأمین استان و شهرستان اجازه دارند در صورت تشخیص مخل امنیت و مغایر با مبانی اسلام بودن، مانع از انجام راهپیمایی شوند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور کشور خاطرنشان کرد: هر کدام از مسئولان مجری این قانون حق ممانعت از برگزاری تجمعات بدون دلیل قانع کننده و یا خلاف مواد قانونی را ندارند؛ درغیراین صورت به مدت یک تا ۳ سال از خدمات دولتی محروم می‌شوند و از دیگر سو، برگزارکنندگان هم اگر بدون مجوز اقدام به تجمع و راهپیمایی کنند، ۳ تا ۵ ماه امکان برگزاری تجمعات را ندارند.

وی گفت: بررسی این طرح در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور پایان یافته و به اداره قوانین برای اعمال اصلاحات و سپس برای تصویب به صحن علنی مجلس می‌رود.

برگزار کنندگان اجتماعات از چند روز قبل باید مجوز درخواست کنند؟ - 8

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دست و پا زدن …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آمریکایی‌ها پس از هدف قرار گرفته شدن پهپاد جاسوسی‌شان در منطقه، برای کم کردن خجالت‌شان از این رسوایی در ژستی تبلیغاتی از تحریم‌های جدید سخن می‌گویند؛ تحریم‌هایی که به نظر می‌رسد بیشتر از آنکه واقعیت داشته باشد، سروصدا است. آمریکایی‌ها در هشت ماه گذشته، هر تحریمی را که می‌توانستند انجام داده‌اند و دیگر تحریمی باقی نمانده؛ بنابراین ادعای مقامات آمریکایی بیشتر یک ژست تبلیغاتی برای به‌اصطلاح حفظ آبروی رفته خود در مقابل ایران و رسوایی هدف قرار گرفته شدن پهپاد فوق پیشرفته جاسوسی آر کیو-۴ است. اما آمریکایی‌ها همان زمان که از تحریم سخن می‌گویند، دستانشان را برای مذاکره هم دراز کردند؛ وزیر خارجه آمریکا ثانیه‌هایی پس از صحبت از تحریم‌های به‌اصطلاح جدید، از آمادگی واشنگتن برای مذاکره بی قید و شرط هم گفت. آمریکایی‌ها در یک رفتار پیچیده که حاکی از گیج شدن آنهاست از یک طرف تحریم‌های جدید را به رخ می‌کشند و از سوی دیگر باب مذاکره را باز می‌کنند، ​آن هم همراه تحریم، بدون آن که نگاهی به بدعهدی‌های گذشته خود چه در خروج از برجام و چه در دوران مذاکرات و توافق بیاندازند سابقه بدی که به ملت ایران نشان داده مذاکره زیر بار تحریم، تسلیم است. به نظر می‌رسد کاخ سفید این روز‌ها در اتاق فکر خود، ایده جدیدی ندارد، تکرار واژه تحریم بدون داشتن برگ برنده‌ای در دست، گفتن چند باره مذاکره بدون نشان دادن حسن نیت و کارنامه سیاه بدعهدی‌ها همه نشان از افول امریکا در مقابل تفکر مقاومت دارد، تفکری که تاثیرات آن بتدریج درحال آشکار شدن است.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در صفحه توییتر خود نوشت: "۹۱ درصد نفت مصرفی چین از تنگه هرمز عبور می‌کند، ۶۲ درصد نفت مصرفی ژاپن و بسیاری از کشورهای دیگر هم همین طورند. پس چرا ما سالها در ازای هیچ از خطوط کشتیرانی محافظت کردیم. همه این کشورها باید خودشان از کشتی هایشان در این سفرهایی که همیشه پرخطر بودند محافظت کنند. ما حتی نیازمند حضور در آنجا هم نیستیم، آمریکا با فاصله زیاد بزرگترین تولیدکننده انرژی در جهان است! " رئیس جمهور آمریکا همچنین مدعی شد: «در خواست آمریکا از ایران خیلی ساده است - نه سلاح هسته‌ای و دیگر هم از تروریسم حمایت مالی نکنند!»
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، استیو منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا امروز با تکرا ادعاهای ضدایرانی خود گفت: این هفته ظریف وزیر امور خارجه ایران را تحریم می‌کنیم. وزیر خزانه‌داری آمریکا در ادامه سخنان خود گفت: واشنگتن علیه ۸ نفر از فرماندهان ارشد سپاه تحریم اعمال می‌کند. به گفته وزیر خزانه‌داری آمریکا، سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران و امیر علی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه از جمله این فرماندهان هستند. وی در ادامه فرماندهان ۵ منطقه دریایی ایران را نیز در فهرست تحریم‌های این کشور قرار داد. به گفته وی تحریم این فرماندهان به دلیل نقش آنها در ساقط کردن پهپاد متجاوز آمریکا به حریم هوائی ایران بوده است!

هدفگیری پهپاد آمریکایی با سامانه ساخت ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر محمد جواد ظریف با رد برخی از اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه این سامانه روسی بوده است، اظهار داشت: من در این زمینه‌ها تخصص ندارم ولی این سامانه ایرانی بوده و این باعث افتخار ملت ایران است که به این حد از پیشرفت در عرصه دفاعی دست یافته‌ایم.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
عزت‌الله یوسفیان‌ملا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در آمل با اشاره به ‌سرنگونی پهپاد آمریکایی از سوی سپاه ‌اظهار داشت: با این اقدام ارزنده ‌سپاه حقانیت و صداقت جمهوری اسلامی برای دنیا و آمریکا ثابت شد. ‌وی با بیان اینکه ‌جمهوری اسلامی اهل تعارف و دروغ نیست، افزود: ‌ جمهوری اسلامی یک پهپاد ‌پیشرفته ‌دنیا را که ‌می‌توانست تمام حملات زمین به زمین و دریا به دریا را در نظر بگیرد و به راحتی ‌با موشک‌‌ ساقط کند. عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه ‌جمهوری اسلامی ایران دست خالی نیست، تصریح کرد: حقانیت و صداقت جمهوری اسلامی برای همگان ‌ثابت شده است. ‌‌یوسفیان با بیان اینکه آمریکا با این اقدام قصد جاسوسی و اعلام ترس جمهوری اسلامی را ‌داشته است، تصریح کرد: فرمانده سپاه در همدان اعلام کرد که اقدام نیروهای سپاهی در نابودی و انهدام پهپاد بسیار به‌جا بوده است. وی با اشاره به گفته‌های ترامپ مبنی بر اعلام پیش‌شرط‌هایی برای مذاکره تصریح کرد: تمامی اقدامات و ترفندهای آمریکا در دروغ برجام متجلی شده و آمریکا فتنه‌گر قرن است.
خانه ملتخانه ملت11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز (سه شنبه ۴ تیر) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا، گفت: کاخ سفید ظاهرا نمی‌خواهد از اقدامات ابلهانه خود دست بکشد. آنان اخیرا علاوه بر تحریم رهبر معظم انقلاب و فرماندهان نظامی، وزیر امور خارجه را هم تحریم کردند که این مساله نشان می‌دهد آنان دروغ می‌گویند که می‌خواهند مذاکره کنند، دیپلماسی را پیش ببرند و به دنبال تنش زدایی هستند. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: از وزارت خارجه می‌خواهم با کشورهایی چون امارات، عربستان، بحرین و انگلیس که با آمریکا در این اقدامات همکاری می‌کنند، برخورد کرده و با اقدامات دیپلماتیک پاسخ آنان را بدهد. کواکبیان یادآور شد: وزیر کشور باید پاسخگوی برخورد نامناسب نیروی انتظامی با یکی از دختران بدحجاب باشد. عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: مشکلات مردم را به تحریم‌ها نسبت ندهید چرا که مساله سیب زمینی و هویج ربطی به تحریم‌ها ندارد و دولت بایدها آن را حل کند. /پایان پیام

نظرها

اخبار بیشتر