بررسی طرح افزایش جمعیت و تعالی خانواده در کمیسیون فرهنگی پایان یافت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
بررسی طرح افزایش جمعیت و تعالی خانواده در کمیسیون فرهنگی پایان یافت

بررسی طرح افزایش جمعیت و تعالی خانواده در کمیسیون فرهنگی پایان یافت

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اتمام بررسی طرح افزایش جمعیت و تعالی خانواده در این کمیسیون گفت: طرح مذکور برای اعمال اصلاحات به اداره قوانین و سپس برای تصویب به صحن مجلس می رود.

طیبه سیاوشی روز یکشنبه در گفت وگویی درباره دستور کار نشست امروز کمیسیون فرهنگی اظهارداشت: با توجه به کاهش نرخ جمعیت، طرح افزایش جمعیت و تعالی خانواده افزایش جمیعت را هدف قرار داده است و در نشست امروز ماده ۲۹ این طرح بررسی شد.

وی ادامه داد: جدای از همه انتقاداتی که براین طرح وارد است، ماده ۲۹ آن یک سری مشوق هایی برای ازدواج دختران زیر ۲۰ سال و پسران زیر ۲۲ سال تعیین کرده و روی آن اصلاحیه‌ای زدیم که خوشبختانه امروز آن اصلاحیه در دستور کار کمیسیون فرهنگی قرار گرفت و تصویب شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اصلاحیه مدنظر را لحاظ کردن کف سنی برای مشوق‌های تعیین شده عنوان و تصریح کرد: از آنجا که کف سنی برای ازدواج زیر ۲۰ سال تعیین نشده بود، خواستیم فارغ از جنسیت به افرادی که زیر ۱۵ تا ۲۰ سال ازدوج می‌کنند، این مشوق‌ها داده شود.

سیاوشی درعین حال خاطرنشان کرد: البته این طرح و همچنین ماده ۲۹ بار مالی سنگینی بر دولت تحمیل خواهد کرد. امروز هم راجع به این موضوع در کمیسیون فرهنگی صحبت کردیم که حتی اگر در صحن علنی به تصویب برسد، جای تردید وجود دارد شورای نگهبان به خاطر این بار مالی طرح را تایید کند.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

براساس این گزارش، ماده ۲۹ طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده پیش از این به این شرح بود: دولت مکلف است فقط برای یک بار به دخترانی که زیر ۲۰سال و پسرانی که زیر ۲۲ سال ازدواج دائم می‌کنند، هدیه ازدواج پرداخت کند، میزان و نوع هدیه در آیین نامه اجرایی تعیین و هر ساله در قانون بودجه سنواتی منظور می‌شود.

سیاوشی درباره دستورکار دیگر نشست امروز کمیسیون فرهنگی گفت: بررسی طرح سازمان نظام روزنامه نگاری جمهوری اسلامی ایران هم در دستور کار امروز قرار داشت؛ معمولا برای بررسی لوایح و طرح نخست دو موافق و دو مخالف صحبت می‌کنند و در نشست امروز یک مخالف مطالب خود را ارائه کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از فرعی بودن کمیسیون فرهنگی در طرح سازمان نظام روزنامه نگاری جمهوری اسلامی، اظهارکرد: به دلیل صنفی و ساختاری بودن، کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون اصلی انتخاب شده است درحالی که این موضوع از دغدغه‌های مهم کمیسیون فرهنگی است و بررسی دقیقی روی این طرح‌ها انجام می‌دهد.

سیام**۷۳۲۹*۱۱۹۳

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اجراى متفاوت دو برادر دوملیتى در عصر جدید

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
علیرضا و على یعقوبى دو برادر دوملیتى افغانستانى و ایرانى بود که با اجراى متفاوتی رای مثبت داوران را دریافت کردند. باشگاه خبرنگاران جوان: علیرضا و على یعقوبى دو برادر دوملیتى افغانستانى و ایرانى بود که با اجراى متفاوتی رای مثبت داوران را دریافت کردند. در این قسمت مراسم عقد این زوج را به در برنامه پخش کردند. البته همسر علی یعقوبی روی صحنه حضور پیدا کرد و علیخانی درباره شرایط زندگی آن‌ها سوال کرد و او گفت: در این دوماه از ۱۰ خواسته‌ای که من می‌خواستم فقط به دو مورد آن عمل کرده است. همین صحبت باعث شد داوران عکس العمل نشان بدهند.

ترامپ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را به دلیل «سرفه» بیرون کرد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
رئیس‌جمهور آمریکا حین مصاحبه با شبکه «ای بی سی نیوز» از سرفه‌های «میک مولوانی» به خشم آمد و او را از دفتر ریاست‌جمهوری بیرون کرد. در این لحظه پرتنش، مجری در حال پرسیدن سوالاتی درباره تحقیقات درباره پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ و سوابق مالیاتی ترامپ بود.
ایرناایرنا1 روز قبل
فرماندار مهریز تصریح کرد: خبرنگاران باید با تهیه گزارش‌ها و اخبار دقیق، مستند و بدون افراط و تفریط و بزرگ نمایی فقط به واقعیات بپردازند و مصالح منطقه و نظام و انقلاب اسلامی را در چارچوب مقررات مدنظر قرار دهند. همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهریز گفت: دولت و مسئولان به نقش و رسالت خطیر خبرنگاران نه در شعار بلکه در عمل اعتقاد راسخ دارند که بدون آنها نمی‌توان در خیلی از بخش‌ها به موفقیت رسید. محمد جواد برزگر افزود: خبرنگاران منطقه با همدلی با اخبار و گزارش‌های دقیق و علمی خود مدیران و مسئولان اجرایی را در انجام برنامه‌ها و ماموریت‌هایی که بر عهده دارند یاری کنند که دولت همواره از آنها حمایت می‌کند. در این نشست بر ضرورت انعکاس اخبار منطقه در رسانه‌ها، تقویت روابط عمومی‌ها، برگزاری منظم و مستمر جلسه با خبرنگاران، برگزاری دوره‌های آموزشی و تجلیل از فعالان رسانه‌ای منطقه تاکید شد. مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

فیلم/ برخورد وحشیانه سربازان سعودی با زائر خانه خدا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیوم

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
خبر در حال بروزرسانی است …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری به تشریح آخرین اقدامات فنی این سازمان در راستای اجرای بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در توقف برخی تعهدات برجامی پرداخت. شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیومسازمان انرژی اتمی ایران براساس تصمیات مسئولان نظام اقدام خواهد کرد
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل
برای تحلیل ماهیت پیمان‌نامه اقتصادی اوراسیا باید کمی به عقب برگردیم و فضای پس از فروپاشی شوروی را مورد واکاوی قرار دهیم. از این منظر پیمان‌نامه اقتصادی اوراسیا به مرکزیت مسکو را باید یکی از همین موارد بدانیم. پس از آن ارمنستان به عضویت درآمد و سپس هند و ایران خواستار عضویت در اتحادیه اوراسیا شدند. در اینجا ممکن است عده‌ای به مقایسه پیمان شانگهای و اوراسیا بپردازند اما باید توجه داشت که پیمان‌نامه اقتصادی اوراسیا همانطور که از نامش پیداست یک پیمان اقتصادی به حساب می‌آید اما پیمان شانگهای ماهیت امنیتی، نظامی و اقتصادی دارد. در این میان موانعی مانند تحریم‌ها و مشکلات بانکی وجود داشته که به نظرم پیمان‌نامه اقتصادی اوراسیا تا حدودی می‌تواند این موانع را دور بزند.

نظرها

اخبار بیشتر