این داروها را نخرید و در صورت مشاهده به پلیس اطلاع دهید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. سلامت
این داروها را نخرید و در صورت مشاهده به پلیس اطلاع دهید

این داروها را نخرید و در صورت مشاهده به پلیس اطلاع دهید

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
فروش هرگونه دارو با ترکیبات سالویا غیرقانونی است، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان تبلیغ هرگونه دارو با ترکیبات گیاه مخدر سالویا را مخالف قانون و روشی برای فروش مواد مخدر توسط قاچاقچیان دانست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ هادی قزوینه با اشاره به توهم‌زا بودن گیاه مخدر سالویا، بیان کرد: این گیاه مخدر از خانواده مریم‌گلی بوده که باکمی تغییرات به‌راحتی تبدیل به یک ماده مخدر خطرناک توهم‌زا می‌شود؛ توهمات این گیاه مخدر به‌صورت ۳ بعدی بوده و دارای اثرات بسیار مخربی بر نحوه عملکرد بدن به‌ویژه مغز است.

وی با شاره به وجود ۲ الی ۳ هزار نوع گیاه مخدر با خواص توهم‌زایی در طبیعت، گفت: متأسفانه قاچاقچیان مواد مخدر همواره با سوءاستفاده و تغییر در ساختار این دسته از گیاهان، به روش‌های گوناگونی سعی در ترویج اعتیاد و مواد مخدر مخرب در بین مردم هستند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان تبلیغ شربت و قرص‌هایی با استفاده از گیاه مخدر سالویا به‌منظور کاهش وزن و یا هر علت دیگر در فضای مجازی را، تنها روش قاچاقچیان مواد مخدر برای کسب سود بیشتر دانست و تأکید کرد: مردم در انتخاب داروها و خرید آنان در فضای مجازی نهایت دقت و توجه را داشته باشند؛ مردم در صورت خرید هرگونه دارو از شبکه‌های اجتماعی فورا اقدام به کسب تأیید از سوی پزشک مربوطه کنند.

خبری: تازه های پزشکی و سلامت

وی ادامه داد: همچنین در صورت مشاهده هرگونه تبلیغ مبنی بر فروش دارو به‌ویژه شربت با ترکیب گیاه مخدرسالویا از خریداری آن اجتناب کرده و به پلیس اطلاع دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

۱۲ خوراکی مضر برای التهاب مفاصل!

8+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

دود شدن ارز دولتی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
این روز‌ها جای کالا‌های اساسی در فهرست ارز دولتی هر روز تنگ‌تر می‌شود جای دخانیات انگار در این فهرست قرص و محکم استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این روز‌ها جای کالا‌های اساسی در فهرست ارز دولتی هر روز تنگ‌تر می‌شود جای دخانیات انگار در این فهرست قرص و محکم است.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
نتایج یک پژوهش داخلی در خصوص این بیماری، نشان می‌دهد که پیشگیری از بروز موارد جدید این بیماری از طریق مشاوره‌های هدایت‌شده، کماکان بهترین روش مقابله با آن است. به گزارش ایسنا، «تالاسمی» یک بیماری ژنتیکی شایع در کل جهان است. امروزه پیشرفت‌های ایجادشده در درمان بیماران مبتلابه تالاسمی ماژور، این بیماری را به یک مشکل مزمن تبدیل کرده است که نیازمند مراقبت مادام‌العمر است. بر این اساس به نظر می‌رسد افزایش هزینه کرد در حوزه غربالگری بیماران و پیشگیری از به دنیا آمدن بیماران مبتلابه تالاسمی ماژور می‌تواند در حل مشکل، مفید باشد». این اطلاعات که می‌تواند در آگاه کردن مسئولان نسبت به مشکلات بیماران مبتلابه تالاسمی ماژور مؤثر باشد، در فصل‌نامه پژوهشی «خون» متعلق به مرکز تحقیقات سازمان انتقال خون ایران منتشر شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
مواجه با دود سیگار دیگران و استنشاق ناخواسته آن، دود دست دوم اطلاق می‌شود که از نظر خطرات سلامت، تفاوتی با سیگار کشیدن مستقیم ندارد زیرا حاوی گازهای سمی و سرطان زا، مواد آلاینده و فلزات سنگین است. در رابطه با افرادی که هوای آلوده به دود سیگار را استنشاق می‌کنند، بیشترین آسیب پذیری مربوط به کودکان، سالمندان و زنان باردار و شیرده است. طبق گزارش‌های سازمان جهانی بهداشت، یکی از هر ۱۰ مرگ ناشی از مصرف دخانیات در افراد تحت تأثیر دود دست دوم اتفاق می‌افتد. پس فرقی نمی‌کند که خودتان سیگار بکشید و یا در مکانی حضور پیدا کنید که فضای آن مملو از دود سیگار باشد. وی نسبت به شیوع مصرف دخانیات و سیگار در این استان هشدار داد و گفت: شیوع مصرف سیگار در استان ۱۱٫۸۸ درصد و میانگین مصرف دخانیات ۱۵٫۸ درصد گزارش شده در حالی که مصرف سیگار در کشور ۱۰٫۸ درصد و مصرف دخانیات ۱۴٫۱۵ درصد است.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر