حذف ۵درصد مالیات بر ارزش افزوده سفرهای هوایی بین شهری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
حذف ۵درصد مالیات بر ارزش افزوده سفرهای هوایی بین شهری

حذف ۵درصد مالیات بر ارزش افزوده سفرهای هوایی بین شهری

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: چون در لایحه مالیات بر ارزش افزوده، ۹درصد مالیات از سفرهای هوایی اخذ می‌شود، ۵درصد مالیات بر ارزش افزوده را از این سفرها حذف کردیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سید فرید موسوی افزود: دور دوم بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی برگزار شد که در این جلسه نظرات شورای عالی استان‌ها استماع شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به طور مفصل در خصوص لایحه مالیات بر ارزش افزوده بحث و بررسی صورت گرفت، ادامه داد: در حال حاضر شهرداری ها برای سفرهای درون شهری ۵ درصد مالیات از کل مبلغ بلیط اخذ می‌کنند، ولی با توجه به اینکه در لایحه مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصد مالیات از سفرهای هوایی اخذ می‌شود ۵ درصد مالیات بر ارزش افزوده را از این سفرها حذف کردیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

وی اضافه کرد: در شور دوم ادامه بررسی مالیات بر ارزش افزوده چند ماده که از پیشنهادات شورای عالی استان‌ها بود در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار گرفت و در لایحه گنجانده شد. شهرداری‌ها از بلیط‌های بین شهری مانند قطار، اتوبوس و هواپیما ۵ درصد عوارض می‌گرفتند، این پنج درصد کما فی السابق پا بر جاست و تغییری نکرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ورود روحانی به محل برگزاری نشست سران کنفرانس «سیکا» +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

قیمت لبنیات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیقیمت لبنیاتبا توجه به اهمیت نقش لبنیات در سلامت جامعه باید دولت با دادن یارانه کاری کند که قیمت این محصولات افزایش پیدا نکند اما حالا که به هردلیلی قمیتها افزایش پیدا کرده است باید نظارت را بر بازار بیشتر کرد تا افزایش قیمتها بیشتر از نرخ مصوب نباشد

صنعت مبلمان مزیتی برای اشتغال و ارزآوری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صنعت مبلمان و صنایع وابسته با اشتغال یک میلیون نفری، ۸ درصد اشتغال صنعتی کشور را به خود اختصاص داده که با حل مشکلات این میزان اشتغال تا ۳ میلیون نفر قابل افزایش است.
دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، در بازار امروز خرید و فروش خودرو، پراید ۱۱۱ با قیمت ۵۰میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، استپ‌وی با قیمت ۱۸۵میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۸۲میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۱۰۵میلیون تومان و پژو۲۰۶ صندوق دار با قیمت ۱۰۶میلیون تومان و پژو۲۰۷ اتوماتیک با قیمت ۱۷۰میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ به‌شرح زیر است:

طرح جدید راه‌اندازی سقف کعبه +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

چالش‌های گاز سوز کردن خودرو‌ها

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر