افزایش حقوق کارمندان از چه زمانی پرداخت می‌شود؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سیاسی

افزایش حقوق کارمندان از چه زمانی پرداخت می‌شود؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
باشگاه خبرنگاران به نقل از صدا و سیما نوشت: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بر اساس مصوبه قانون بودجه، حقوق همه کارمندان دولت با هر رده‌ای حداقل ۴۰۰ هزار تومان باید افزایش یابد و بین صفر تا ۱۰ درصد هم علاوه بر این به حقوق افزوده می‌شود

غلامرضا تاجگردون در پایان نشست مشترک مجلس با دستگاه‌های نظارتی و سازمان برنامه و بودجه در خصوص اجرای مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ گفت: بر اساس مصوبه قانون بودجه، حقوق همه کارمندان دولت با هر رده‌ای حداقل ۴۰۰ هزار تومان باید افزایش یابد و بین صفر تا ۱۰ درصد هم علاوه بر این به حقوق افزوده می‌شود که این افزایش باید متناسب با اعتبارات اعمال شود.

وی با بیان اینکه مصوبه مجلس به تأیید هیئت تطیبق رسیده است، افزود: در عین حال نظراتی بود که دولت در این زمینه تخلف کرده است لذا جلسه‌ای برای بررسی این گزارش‌ها و نظرات مخالفان برگزار و نظر دستگاه‌های نظارتی دیوان محاسبات و سازمان برنامه و بودجه در این زمینه بررسی شد.

تاجگردون گفت: در این زمینه حکم وجود داشت که افزایش حقوق به میزان ۴۰۰ هزار تومان باشد و برخی هم معتقد بودند این عدد در ضریب نباشد که مجلس برای حفظ منافع حقوق بگیران پایین این رقم را در ضریب کرد چراکه اثرگذاری مثبتی در بخش‌های تشکیل دهنده حقوق خواهد داشت که این موضوع اعمال شد و تخلفی در این بخش وجود ندارد.

وی افزود: اما درباره افزایش صفر تا ده درصد برخی بر این باور بودند که تخلف شده است هرچند مستنداتی در این زمینه ارائه نشد، اما به دیوان محاسبات مأموریت داده شد که موضوع را بررسی کند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: براساس قانون بودجه و پیش بینی ضریب تصاعدی مالیات، عملاً حقوق بگیران بالا مالیات سنگینی پرداخت می‌کنند به طور مثال اگر حقوق فردی ۱۸ درصد افزایش یابد با مالیاتی که از او دریافت می‌شود این افزایش به ۱۵ درصد کاهش می‌یابد.

وی تاکید کرد: بر اساس گزارش دستگاه‌ها هم اکنون احکام حقوقی در بیشتر دستگاه‌ها تنظیم شده است و از این ماه باید پرداخت بر اساس احکام جدید انجام شود فقط درباره افزایش حقوق قضات و اعضای هیأت عملی دانشگاه‌ها ابهاماتی وجود داشت که به صورت جداگانه اصلاح و در هیئت تطبیق تأیید پرداخت می‌شود.

تاجگردون گفت: مبنای افزایش حقوق از اول فروردین است و کسری حقوق ماه قبل در ماه جدید اعمال و پرداخت خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز افزود: برای این منظور ردیفی خاصی در بودجه پیش بینی شده است و دولت متناسب با اعتبارات آن را عمال می‌کند، اما در عین حال اولویت اصلی در این بخش برای حقوق‌های زیر ۲٫۵ میلیون تومان است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا23 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس احمد بیگدلی در تذکری با استناد به ماده ۷۵ آئین نامه گفت: آقای حاجی دلیگانی در این جلسه می‌گوید که نمایندگان به مذاکرات و طرح پیشنهادات توجه نمی‌کنند و رأی می‌دهند. بعد از این تذکر حسین علی حاجی دلیگانی در تذکری گفت: آقای لاریجانی هر جایی که خودش می‌خواهد مجلس را دور می‌زند. رئیس مجلس در مورد برجام هم همین کار را کرد و اجازه طرح پیشنهاد را نداد. مصری رئیس جلسه در پاسخ گفت: اکنون رئیس من هستم. امروز در مجلس دقایقی بین رئیس مجلس و نماینده شاهین شهر بگو مگو به وجود آمد که حاجی دلیگانی با صدای بلند اصرار بر ادامه صحبت داشت ولی رئیس مجلس به او تاکید می‌کرد که نباید در مجلس شعار داده شود.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
این سردبیر افزود: رسانه‌های سیاسی نیز از این موضوع مستثنی نیستند و در میان رسانه‌های دیگر دچار این چالش شده‌اند. ما اکنون در دوره گذار از رسانه‌های رسمی به غیررسمی هستیم. ماهیت رسانه در ایران تغییر کرده است و باید منتظر باشیم تا مشاهده کنیم که در گذر زمان این رسانه‌ها چه شکلی پیدا می‌کنند. آجرلو با بیان این که رسانه‌ها باید قانون و مرزهای موجود را بشناسند، بیان کرد: رسانه‌ها باید نسبت خود را با جریان‌ها، نظام‌های سیاسی و دولت بسنجند و اینگونه دچار مشکل نخواهند شد. این نیاز دوطرفه‌ای است که رسانه‌ها و مرکز قدرت باید به مفاهمه و مرزهای مشترکی برسند.
ایلناایلنا21 ساعت قبل
سفیر آمریکا در سازمان ملل مدعی نقش ایران در حادثه نفت‌کش‌های خلیج فارس شد و گفت: ایران در نهایت مجبور می‌شود به میز مذاکره بازگردد. به گزارش ایلنا به نقل از یورو نیوز، «جاناتان کوهن»، سفیر موقت آمریکا در سازمان ملل در اظهاراتی مدعی شد: فشارهای ما در جنبه‌های مختلف علیه ایران درحدی است که در نهایت این کشور مجبور می‌شود به میز مذاکره بازگردد. کوهن در ادامه مدعی شد: من به ۱۵ عضو شورای امنیت اعلام کردم که شواهدی در دست داریم که نشان می‌دهد ایران در حملات ماه می‌و ژوئن به نفتکش‌ها در آبهای منطقه خاورمیانه نقش داشته است و کشورهای جهان باید به این رفتار ایران واکنش نشان دهند و آن را غیر قانونی اعلام کنند و با آن مقابله کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| عبدالکریم حسین‌زاده، نماینده نقده و اشنویه و نایب‌رئیس فراکسیون امید مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین، ضمن اشاره به انتخابات مجلس یازدهم، گفت: زود است که در مورد انتخابات مجلس یازدهم پیش‌بینی کنم یا مثل تعدادی از دوستان نیت‌خوانی کنم. او ادامه داد: نزدیک انتخابات مجلس که می‌شود کاندیدایی می‌آید و شعارهایی می‌دهد که اختیارات آن در چارچوب مجلس نمی‌گنجد. او در خصوص میزان موفقیت مجلس دهم در تحقق مطالبات مردم، تاکید کرد: این سوال بزرگی است. نایب‌رئیس فراکسیون امید در پاسخ به اینکه شانس کدام جریان سیاسی در انتخابات مجلس یازدهم بیشتر است، گفت: من واقعا شانسی قائل نیستم و نمی‌توانم پیش‌بینی کنم. او در پایان در جواب به اینکه آیا در انتخابات آتی کاندیدا می‌شود، گفت: هنوز تصمیمی برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم نگرفته‌ام.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
دبیرکل ناتو ضمن ابراز نگرانی درباره وضع اخیر منطقه خاورمیانه گفت که احتمال دارد ایران در نشست وزیران دفاع مورد بحث قرار بگیرد. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو گفت: ما درباره وضعیت خلیج فارس و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه نگران هستیم. وی افزود: فکر می‌کنم که ایران هم در نشست وزیران دفاع و هم در نشست‌های دوجانبه‌ای که در حاشیه این نشست برگزار خواهند شد، مورد بحث قرار بگیرد اگرچه به طور رسمی در دستورکار این جلسه نیست. انتهای پیام

نظرها

اخبار بیشتر