به صدا درآمدن آژیرخطر سفارت آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی
به صدا درآمدن آژیرخطر سفارت آمریکا

به صدا درآمدن آژیرخطر سفارت آمریکا

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
رسانه‌های عراقی از وقوع انفجار در منطقه سبز بغداد خبر دادند.

به گزارش مشرق به نقل از رسانه‌های عراقی، انفجاری در اطراف منطقه سبز بغداد به وقوع پیوسته است.

برخی منابع گفتند که آژیرهای هشدار از داخل سفارت آمریکا به صدا در آمده است.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که انفجار بعد از اصابت یک خپاره به نزدیکی سفارت آمرکیا در منطقه سبز بغداد رخ داده است.

خبرگزاری رویترز از شنیده شدن صدای انفجار در مرکز بغداد خبر داد. خبرنگار المیادین نیز گزارش داد که بعد از شنیده شدن صدای انفجار آژیرهای خطر در منطقه سبز بغداد به صدا در آمده است.منبع: تسنیم

در وبسایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

رجانیوزرجانیوز1 روز قبل
مجمع پارلمانی شورای اروپایی به لغو تحریم‌ها علیه نمایندگان روسیه در این مجمع که بعد از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه تصویب شده بود رای مثبت داد. مجمع پارلمانی شورای اروپایی به لغو تحریم‌ها علیه نمایندگان روسیه در این مجمع که بعد از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه تصویب شده بود رای مثبت داد. به گزارش رجانیوز به نقل از روزنامه «دی ولت» آلمان، مجمع پارلمانی شورای اروپایی پایان تحریم‌های منعقد شده علیه روسیه در این تشکل را تصمیم گیری کرد. روسیه از سال ۲۰۱۴ و به دنبال تحریم‌های هیات این کشور در مجمع پارلمانی در نشست‌های این مجمع شرکت نکرده و حق رای از نمایندگان روس در مجمع پارلمانی شورای اروپایی سلب شده است. از ژوئن سال ۲۰۱۷ مسکو همچنین پرداخت هزینه‌های عضویت به شورای اروپایی را متوقف کرده است.
ایرناایرنا20 ساعت قبل
ظرف کمتر از ۲۴ ساعت، قوه قضائیه در مورد دو موضوع جنجالی در دوره ریاست قبلی این نهاد اظهارنظر کرده است. ماجرای ۶۳ حساب بانکیماجرای ۶۳ حساب بانکی ماجرایی است که از پاییز سال ۱۳۹۵ مطرح شد. ریشه رسانه‌ای چنین خبری در کانال آمدنیوز بود که در آن زمان در تلگرام فیلترنشده در حال رشد مخاطب بود. ماجرای سعید طوسیماجرای سعید طوسی، پرونده‌ای است که باز هم در پاییز سال ۱۳۹۵ و این بار توسط شبکه ماهواره‌ای صدای آمریکا رسانه‌ای شد. از خبرهای دیروز اما این‌گونه برمی‌آید که رئیسی ظاهرا تصمیم گرفته که دو چالش جنجالی باقی مانده از دوره قبل را حل کند و دست کم برای اقناع افکار عمومی تلاش کند.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گفته او اگر این لایحه تصویب و بخوبی اجرا شود یک جراحی بزرگ برای شفاف‌سازی امور خواهد بود. تاکنون برخی قوانین پراکنده درباره شفافیت داشته‌ایم اما گویا لایحه شفافیت همه آنها را تجمیع کرده و موارد جدیدی را هم افزوده است. مردم باید روند قانونگذاری نسبت به سرنوشت و آینده خودشان و کشورشان را بدانند و از صحت و سلامت فرآیند تصمیمات قضایی و شبه قضایی و غیرقضایی اطمینان حاصل کنند. مردم باید بدانند که منابع مالی وغیرمالی آنان به هرز نمی‌رود و در مسیر درست و برای حفظ مصالح و منافع ملی به‌کار گرفته می‌شود. لذا حریم خصوصی با تعریف معقول و متعارف در لایحه شفافیت درج شد تا از تعرض مصون بماند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴17 ساعت قبل
ساعت ۲۴-جانشین قرارگاه ثارالله سپاه در واکنش به تحریم رهبر انقلاب از سوی آمریکا گفت: این تحریم‌ها هیچ ارزش سیاسی و اقتصادی ندارد و همه از سر گیج شدن آنها در مقابله با ایران است. محمد اسماعیل کوثری در واکنش به تحریم‌های آمریکا علیه رهبر انقلاب، فرماندهان ارشد سپاه و ظریف، گفت: رفتار سیاستمداران آمریکا به‌ویژه ترامپ مثل آدم‌های منگول است که نمی‌دانند که چه‌کار می‌کنند. این سردار سپاه هم‌چنین با اشاره به اینکه در تحریم‌های جدید اعلام شده اموال رهبری هم مصادره می‌شود، گفت: فرزندان رهبر انقلاب در زمان دفاع مقدس بسیجی خود من بودند، می‌دانم که هیچ چیزی از خودشان ندارند که جای نگرانی داشته باشند. وی افزود: این تحریم‌ها نشان دهنده عدم شناخت آمریکایی‌ها از مسائل اولیه سیاسی ایران است و ترامپ حتی در این حد هم اطلاعی از ایران ندارد. سردار کوثری هم‌چنین درباره شخصیت دینی رهبر انقلاب نیز گفت: با توجه به شناخت و اعتقاد قلبی مسلمانان کشورهای دیگر به رهبر انقلاب، قطعا آن‌ها واکنش‌های خیلی شدیدی علیه ترامپ خواهند داشت.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
سیدحسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی مسئولان عالی نظام موظف هستند که قبل و بعد از مسئولیت اموال خود را به دستگاه قضایی اعلام کنند که مجلس شمول قانونی آن را گسترده کرده و در حال حاضر این قانون شامل معاونان وزراء، مدیران کل، شهرداران و افراد دیگر در سطوح بالای مدیریتی در سطح استان و شهرستان می‌شود. نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قرار بود که آیین نامه اجرایی قانون مصوب مجلس درباره اعلام اموال مقامات توسط دستگاه قضایی تدوین و ابلاغ شود، افزود: متاسفانه این موضوع تاکنون به دست فراموشی سپرده شده بود که با انتصاب حجت الاسلام رییسی به عنوان رییس قوه قضاییه این بخشنامه تکمیل و ابلاغ شد. ثبت اموال مقامات اقدام خوبی در جهت شفاف سازی، رصد و پایش مسئولان استوی ادامه داد: باید ظرف مدت ۲ ماه سامانه ثبت اموال مقامات ایجاد شود و تمامی مسئولانی که در قانون نامبرده شده موظف هستند با ورود به سامانه اموال خود و اقوام درجه یک خود را اعلام و ثبت کنند. ثبت اموال مقامات اقدام خوبی در جهت شفاف سازی، رصد و پایش مسئولانی است که در پست‌های مختلفی قرار دارندحسینی شاهرودی با بیان اینکه ثبت اموال مقامات اقدام خوبی در جهت شفاف سازی، رصد و پایش مسئولانی است که در پست‌های مختلفی قرار دارند، تاکید کرد: ایجاد این سامانه به نوعی اقدام پیشگیرانه و صیانتی برای مسئولان نظام است که این افراد باید حافظ بیت المال باشند و به واسطه دسترسی هایی که به منابع مالی، سرمایه‌ای و اطلاعاتی دارند برای خود و اقوام درجه یک نیز رانتی ایجاد نکنند. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه از بدو ورود به مجلس دهم در مکاتبه‌ای با رییس قوه قضاییه اموال خود را اعلام کردم، تصریح کرد: با توجه به اینکه سامانه‌ای در این حوزه ایجاد نشده بود و هیچ دستگاهی متولی در این خصوص وجود نداشت پاسخی دریافت نکرده و در حال حاضر نیز منتظر هستم که سامانه اجرایی شود و اموال خود را قبل و بعد از نمایندگی اعلام کنم. /پایان پیام

نظرها

اخبار بیشتر