حق بیمه کارگران کارگاه‌های تولید قطعات خودرو تقسیط شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
حق بیمه کارگران کارگاه‌های تولید قطعات خودرو تقسیط شد

حق بیمه کارگران کارگاه‌های تولید قطعات خودرو تقسیط شد

مهرخبرگزاری مهر |
مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار گفت: در جهت صیانت از نیروی کار، حق بیمه کارگران کارگاه‌های تولید قطعات خودرو برای سه ماهه پایانی ۹۷ تقسیط شد.

کریم یاوری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به مشکلات نیروی کار شرکت‌های قطعه سازی خودرو اظهار داشت: در این زمینه به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جلساتی برای رفع موانع مشکلات قطعه سازان با هدف صیانت از نیروی کار، تثبیت اشتغال، حفظ حیات این بنگاه‌ها و پایداری تولیدات قطعه سازان برگزار شد.

وی ادامه داد: این جلسات با حضور مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، مسئولان بانکی و بیمه‌ای، وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی با حضور نمایندگان انجمن تخصصی همگن برگزار شد و تصمیماتی برای کمک به صیانت از نیروی کار قطعه سازان گرفته شد.

مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با اشاره تصمیمات گرفته شده در نتیجه جلسات حمایت از صنعت قطعه سازی گفت: در راستای حفظ و صیانت از نیروی کار و مساعدت در تداوم و استمرار حیات اقتصادی قطعه سازان، مقرر شد سازمان تأمین اجتماعی ضمن مساعدت، حق بیمه کارگران قطعه ساز را مربوط به ماه‌های دی، بهمن و اسفند را صرفا ۷ درصد دریافت کرده و سهم کارفرما به صورت ۱۲ ماهه تقسیط گردد.

یاوری با بیان اینکه ابلاغیه موضوع تقسیط حق بیمه کارگران کارگاه‌های تولید قطعات خودرو در کشور از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سرپرست سازمان تأمین اجتماعی ابلاغ شده است، گفت: همچنین با توجه به جلسه اول بهمن ماه سال گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان و قطعه سازان و با توجه به افزایش قیمت خودرو، مقرر شده است قیمت خرید قطعات توسط خودروساز به صورت فوری اصلاح و تعدیل شود.

خبری: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: همچنین مقرر شد موضوع تأمین اعتبار از طریق گشایش اعتبارات اسنادی (LC) داخلی، خریدهای اعتباری اعم از فاینانس، یوزانس و ریفاینانس و تعیین تکلیف بدهی‌های مالیاتی و بانکی به هیأت دولت منعکس و مصوبات مورد نیاز اخذ شود.

مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، پیگیری جدی و رفع موانع تأمین مواد اولیه داخلی را از دیگر تصمیمات جلسات دستگاه‌های اجرایی با قطعه سازان عنوان کرد و گفت: همچنین از سوی انجمن تخصصی پیشنهادی مبنی بر تخصیص ۸۸۴ میلیون دلار به صورت تسهیلات ریالی و ارزی به قطعه سازان به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ارائه شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آیا ماینینگ در ایران سوءاستفاده از برق ارزان است؟

دیجیاتودیجیاتو22 ساعت قبل
از سوی دیگر «امیر ناظمی»، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز به دیجیاتو گفته است که استفاده از برق ارزان برای ماینینگ نوعی سوءاستفاده است و تعرفه باید تغییر کند. چه شد که ماینینگ محبوب دل‌ها شد؟ رشد فارم‌های ماینینگ در یک سال گذشته آنقدر زیاد بوده که حالا مسئولان مختلف به دنبال تغییر تعرفه برق هستند. اگر قرار باشد هزینه ماینینگ در ایران، ۶۰ درصد هزینه ماینینگ در سوئد باشد، کسی ایران را انتخاب نمی‌کند. اینکه آیا اساسا هنوز در ایران چیزی به نام صنعت ماینینگ وجود دارد یا خیر. برای تولید برق، گاز از وزارت نفت با مبلغ فعلی خریداری شود، برق تولید شود و از آن برای فارم ماینینگ استفاده شود و در نهایت مالیات صنعت ماینینگ هم پرداخت شود.
افکارنیوزافکارنیوز9 ساعت قبل
اخبار اقتصادی- واردات این حجم لوبیا قرمز باعث خروج ۱۶ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۳۷۶ دلار ارز از کشور شد که رقم ریالی آن بالغ بر ۶۸۲ میلیارد و ۶۴۱ میلیون و ۵۷۹ هزار و ۲۸۳ ریال در آمار گمرک به ثبت رسیده است. لازم به ذکر است که لوبیا قرمز از ۱۰ کشور جهان از جمله چین، ترکیه، قرقیزستان، آلمان و اسپانیا وارد ایران شده است. گفتنی است بیشترین واردات از امارات متحده عربی به حجم ۴ هزار و ۵۵۲ تن و به ارزش بیش از ۵ میلیون دلار ثبت شده است.
وانانیوزوانانیوز22 ساعت قبل
پس از آن بود که با دستور دادستانی، در کنار حذف قیمت مسکن از سایت‌ها، دستور حذف قیمت خودرو نیز صادر شد تا ابزار تبلیغاتی دلالان از دسترس خارج شده و آرامش به بازار خودرو باز گردد. اگر چه در روزهای آغازین این طرح، همچنان قیمت خودرو بالا بود اما با حساس‌شدن معاونت اول ریاست‌جمهوری و مجلس به موضوع قیمت خودرو و تذکرهای پی‌درپی به وزارت صمت در این باره، به نظر می‌رسد گشایش‌هایی در اصلاح قیمت خودرو ایجاد شده است. کاهش قیمت خودرو که به صورت هفتگی رخ می‌داد اکنون فاصله زمانی این تغییر را کمتر کرده و به صورت روزانه و گاه چند ساعته، اتفاق می‌افتد. یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است به زودی قیمت خودرو به کف می‌رسد. این شرکت نیز در پاسخ اعلام کرد که افزایش قیمت صورت‌گرفته ناشی از افزایش قیمت بیش از ۲۵درصدی نرخ ارز نیمایی، افزایش قیمت خرید قطعات تولید داخل، افزایش هزینه‌های دستمزد و افزایش هزینه‌های حمل بوده است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
درخواست دانشمندان قیمت شهاب سنگ‌ها و طمع شکارچیان آن را افزایش داده است.» به گزارش ایسنا، تعداد شکارچی‌های شهاب‌سنگ در ایران نیز کم نیست. دلال‌ها، تجارت شهاب سنگ را سالم می‌دانند؛ چرا که طرفداران آن‌ها پژوهشگران منظومه شمسی، موزه‌داران و کلکسیون‌دارهای شخصی هستند که برای خرید هر قطعه سنگ آسمانی، سند یا شناسنامه می‌خواهند که از سوی آزمایشگاه‌های معتبر صادر شده است. کمالی از سه هزار شهاب‌سنگی که تأیید آزمایشگاه‌های معتبر را دارند، موفق شده ۲۹۹ قطعه را در بولتن جهانی شهاب سنگ‌ها ثبت کند. این شکارچی شهاب‌سنگ اصلی‌ترین هدفش را از گردآوری این مجموعه، ساماندهی کاوش‌ها و حتی تجارت آن ذکر می‌کند و ادامه می‌دهد: شهاب سنگ به لحاظ تحقیقاتی و البته مالی ارزش زیادی دارد. با این وجود هیچ قانون مرتبطی در زمینه شهاب سنگ در ایران وجود ندارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنایع معدنی بیش از ۲ میلیارد دلار ارز وارد کشور می‌کنند که سهم ۲۰ درصدی درآمد‌ها ملی را از آن خود می‌کنند. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، معدن به عنوان یکی از بخش‌های تاثیرگذار در اقتصاد کشور به حساب می‌آید که با توجه به ظرفیت‌های موجود در این حوزه سهم قابل توجهی در اشتغال، افزایش سرمایه، افزایش تولید و رشد تولید ناخالص ملی دارد. اشتغال‌زایی در این حوزه به این صورت است که به طور متوسط در حدود ۵۰ نفر در معادن کوچک و ۱۵۰ نفر در میادین متوسط مشغول به کار هستند. طبق اعلام مرکز آمار ایران، در حدود ٦ هزار و ٥٠٠ معدن در کشور در حال بهره‌برداری هستند که در کنار آن در حدود ٢٠٠ کارگاه دارای فعالیت پشتیبانی استخراج معدن فعالیت می‌کنند. وی با اشاره به اینکه سالانه در حال افزایش ظرفیت در حوزه معدن هستیم، گفت: در تلاشیم تا پایان سال جاری بیش از ۱۰ میلیارد دلار درآمد از این حوزه کسب کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر