مردم مروست یک میلیارد ریال برای آزادی زندانیان اهدا کردند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
مردم مروست یک میلیارد ریال برای آزادی زندانیان اهدا کردند

مردم مروست یک میلیارد ریال برای آزادی زندانیان اهدا کردند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
یزد - ایرنا - مدیرعامل ستاد دیه یزد گفت: مردم نوعدوست و خیراندیش مروست از توابع شهرستان خاتم در نخستین جشن گلریزان که در این شهر برگزار شد یک میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرائم مالی غیرعمد کمک کردند.

اسلام افشون روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در حال حاضر این شهر ۲ زندانی جرائم مالیغیرعمد در زندان دارد که برای آزادی آنها هشت میلیارد ریال نیاز است.

وی ادامه داد: همت و همراهی خیران و پیگیری مسئولان نقش مهمی در آزادی زندانیان دارد و باید در این خصوص همانند گذشته همه در این امر خیر همکاری کنند.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل ستاد دیه یزد پیشتر گفته بود، همزمان با آغاز ماه رمضان تاکنون مردم نوعدوست مرکز استان و شهرستان خاتم با حضور در جشن گلریزان، چهار میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرائم مالی غیرعمد کمک کردند.

اسلام افشون افزود: از این مبلغ ۲میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در جشن گلریزان یزد و بقیه توسط مردم خاتم اهدا شد و تا پایان ماه رمضان برگزاری ۱۰ جشن گلریزان دیگر در بقیه شهرستان‌ها برای آزادی مددجویان زندانی پیش بینی شد.

مدیرعامل ستاد دیه یزد تصریح کرد: علاوه بر جشن‌های گلریزان افرادی که مایل به کمک هستند می‌توانند با هماهنگی ستاد اقدام کنند.

خبری: اخبار اجتماعی ایران

به گفته افشون هم اکنون ۲۲۰ زندانی جرائم غیرعمد با ۴۶۰ میلیارد ریال بدهی منتظر نگاه مهربانی افراد خیر برای آزادی هستند.

وی بیان کرد: از این تعداد ۱۱۵ نفر با جرائم مالی، ۹۳ تن به دلیل مهریه و نفقه و بقیه به دلیل تصادف عمر خود را در پشت میله‌های زندان می‌گذرانند.

در سال ۱۳۹۷ با همکاری خیران و پیگیری ستاد دیه و مردم ۱۸۲ زندانی غیرعمد با تامین ۵۷ میلیارد ریال بدهی از زندان آزاد شدند.

جرم غیرعمدی، فعل یا ترک فعلی است که وقوع آن بدون اراده فاعل رخ داده باشد، اما به هر حال قانون را نقض کرده، پس عنصر مادی تشکیل دهنده جرم غیرعمدی، تقصیر مرتکب است.

استان یزد یا یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت افزون بر چهار هزار نفر زندانی دارد که جرم اغلب این افراد که در چهار زندنی نگهداری می‌شود، مواد مخدر است.

۷۵۳۶/ ۲۰۴۷/

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها