کاهش ۳۰ درصدی ازدواج در کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سلامت
کاهش ۳۰ درصدی ازدواج در کشور

کاهش ۳۰ درصدی ازدواج در کشور

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: رئیس اداره سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: در ۸ سال گذشته ازدواج در کشور ۳۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، سید حامد برکاتی رئیس اداره سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت فارس با اشاره به کاهش ازدواج طی سال‌های اخبر اظهار داشت: در سال ۸۹، ۸۹۰ هزار ازدواج در کشور ثبت شد که متاسفانه سالانه حدود ۶ درصد کم شده و در سال ۹۶ تعداد ازدواج‌ها به ۶۶۰ هزار ازدواج رسیده است.

وی افزود: باید توجه داشته باشیم که در یک بازه زمانی ۸ ساله از سال ۸۹ تا سال ۹۶ ازدواج در کشور ۳۰ درصد کم شده است.

برکاتی تصریح کرد: در سال ۱۳۹۰، ۱۳ میلیون جوان در شرف ازدواج قرار داشتند و ازدواج نکرده بودند و این رقم در سال ۹۶ به بیش از ۱۱ میلیون رسیده است و این موضوع نشان‌دهنده کاهش جمعیت است. طی سال‌های اخیر نیز شاهد افزایش سن ازدواج جوانان بوده‌ایم. بررسی‌های ما در سال ۹۵ نشان داد که میانگین سن مناسب ازدواج دختران ۲۴ سال و پسران ۲۷٫۵ سال بوده که متاسفانه شاهد افزایش این عدد در سال‌های گذشته هستیم.

خبری: اخبار سلامت

وی با بیان اینکه در کشور ما تولدها در سال‌های اخیر به شدت کاهش یافته گفت: این موضوع به دلیل کاهش ازدواج‌ها است، ما در برهه‌ای از سال ۹۵ با افزایش باروری مواجه بودیم به دلیل اینکه زوج‌های متولد دهه ۶۰ در شرف ازدواج قرار داشتند اما به مرور نرخ باروری در کشور کاهش پیدا کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افکارنیوزافکارنیوز9 ساعت قبل
این مقاله ۲۵ مزیت جالب نوشیدن قهوه در ابتدای صبح را بر اساس جدیدترین پژوهشهای متخصصین بیان می‌کند. با این وجود ممکن است اثر سوزاندن چربی در افرادی که در بلند مدت قهوه مصرف می‌کنند، کاهش یابد. ۲- عملکرد فیزیکی را بهبود می‌بخشدمصرف هر روز قهوه در صبح می‌تواند به شدت عملکرد جسمی را بهبود بخشد. برخی مطالعات نشان دادند، مصرف قهوه خطر ابتلا به دیابت نوع II را کمتر می‌کند. برخی مطالعات نشان می‌دهد در افرادی که قهوه مصرف می‌کنند ۲۵ تا ۳۰ درصد خطر ابتلا به این بیماری کاهش می‌یابد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
مرگ، جدایی از پدر و مادر، دورشدن از یک دوست، اتمام دوران کودکی، ضعف اعتمادبه‌نفس، بیماری جسمی، بی‌ارزش‌شدن اهداف (خصوصا پس از یک دوره تلاش) و اختلافات خانوادگی از علل افسردگی جوانان هستند. افسردگی به‌تنهایی دیگران را فراری نمی‌دهد، بعضی رفتارهای سطح پایین افراد افسرده، مثل تقاضای بیش از حد برای همدردی، باعث دورشدن دیگران می‌شود. ناکامی مداوم موجب ناامیدی و در پی آن افسردگی می‌شود. از طرفی، فکر بر احساسات و رفتار تأثیر می‌گذارد، پس یادآوری هر اتفاق بدی هم می‌تواند افسردگی ایجاد کند. روانکاوها عقیده دارند که خشم، نسبت به دیگران پس از مدتی به‌سمت خود معطوف می‌شود و وقتی تبدیل به خودبیزاری می‌شود افسردگی را در پی خواهد داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت گفت: تورم و مشکلات اقتصادی در جامعه منجر به کاهش بار مراجعات مردم به مراکز درمانی می‌شود. وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه جمعیت کشور ما به سمت پیری می‌رود و طبیعتا بار مراجعات درمانی نیز زیاد می‌شود. البته تجربه ۴۰ ساله نیز نشان داده که در شرایط عادی باید افزایش بار مراجعات داشته باشیم، مگر اینکه دلایل اقتصادی و دیگر موارد در این حوزه نقش داشته باشند. معاون کل وزارت بهداشت، وجه خوشبینانه کاهش بار مراجعات به مراکز درمانی را مستلزم اجرای راهنماهای بالینی، تشکیل پرونده الکترونیک سلامت و اجرای پزشکی خانواده ذکر کرد و گفت: در این صورت می‌توانیم بگوییم که دلیل کاهش بار مراجعات کمتر بیمار شدن مردم است. منبع: ایلنا
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسرطان پستان یکی از سرطان‌هایی است که سالانه تعداد زیادی از زنان را در سراسر جهان و ایران به خود مبتلا می‌کند؛ سرطانی کشنده که البته راه‌هایی برای پیشگیری از آن وجود دارد. اخبار اجتماعی-یکی از راه‌های کاهش ریسک ابتلا به سرطان پستان سیگار نکشیدن است. تحقیقات نشان داده که سیگار کشیدن به ویژه پیش از دوران یائسگی ابتلا به این بیماری را افزایش می‌دهد. راه‌های کاهش ریسک ابتلا به این سرطان را در اینفوگرافی ببینید.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نیره سادات پیروزبخت در مراسم نکوداشت روز جهانی ایمنی مواد غذایی افزود: افزایش جمعیت جهان و تلاش جامعه جهانی برای افزایش امید به زندگی، کنترل کیفیت مواد غذایی برای حفظ سلامت و ایمنی مصرف کنندگان در همه کشور‌ها ضروری است. وی گفت: ایران ظرفیت فراوانی برای مشارکت در طرح‌های ایمنی و سلامت مواد غذایی دارد و لازم است این ظرفیت برای تدوین و اجرای استاندارد‌های مربوط به ایمنی مواد غذایی تقویت شود و به فعل درآید. وی افزود: در زمینه ایمنی مواد غذایی نیز استاندارد‌های کدکس می‌تواند به عنوان راهنما در تولید و عرضه محصولات ارگانیک و سازگار با محیط زیست، کاهش استفاده از سموم و نگهدارنده‌ها و بهبود روش‌های فراوری مواد غذایی را به همراه داشته باشد. پیروزبخت گفت: بر این اساس، کشور‌ها می‌توانند با اطمینان از ایمنی و کیفیت مواد غذایی به عرصه تجارت بین المللی وارد شوند و مطابق با نیاز‌های ملی و استاندارد‌های بین المللی واردات داشته باشند و برای تقویت سیستم‌های کنترل مواد غذایی گام‌های اساسی بردارند. پیروزبخت به برنامه‌های جدید کدکس برای سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ اشاره کرد و افزود: بر این اساس، سیستم‌های پایدار کشاورزی و مواد غذایی باید ارتقا یابد و همکاری‌های چندجانبه برای سلامت عمومی، بهداشت حیوانات، کشاورزی و سایر بخش‌ها تقویت شود.

نظرها

اخبار بیشتر