پسر پورشه سوار را محاکمه نکنید ….
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اجتماعی

پسر پورشه سوار را محاکمه نکنید ….

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
این پسر و امثال او، احترام را دیده‌اند. آنها دیده‌اند وقی پدر پولدارشان وارد جایی می‌شود، همه به او احترام می‌گذارند و تا کمر برایش خم می‌شوند. آنها دیده‌اند که ثروت در جامعه به مراتب بهتر از علم است. آنها می‌بینند بسیاری از آنهایی که به سراغ علم رفتند، هشت‌شان گرو نه‌شان است و آنهایی که به دنبال ثروت رفتند نان‌شان در روغن است.

عصرایران؛ مصطفی داننده- با ۲۷ سال سن پشت ماشین میلیاردی پدر نشسته است و با یک پراید تصادف می‌کند. راننده ۲۰ ساله پراید که دانشجو هم بوده، کشته می‌شود. مردم لب به اعتراض می‌گشایند که چه خبرتووووونه؟ او و همراهانش هم سر خود را بالا می‌گیرند و می‌گویند، مرده که مرده، دیه‌اش را می‌دهیم.

او وقتی پشت پورشه می‌شنید، تصور می‌کند همه شهر نوکر او هستند و باید در برابرش خم و راست شوند. جوانک حق دارد چنین تصوری داشته باشد. در جامعه پول‌زده باید شاهد چنین رفتاری هم باشیم.

این پسر و امثال او، احترام را دیده‌اند. آنها دیده‌اند وقی پدر پولدارشان وارد جایی می‌شود، همه به او احترام می‌گذارند و تا کمر برایش خم می‌شوند. آنها دیده‌اند که ثروت در جامعه به مراتب بهتر از علم است. آنها می‌بینند بسیاری از آنهایی که به سراغ علم رفتند، هشت‌شان گرو نه‌شان است و آنهایی که به دنبال ثروت رفتند نان‌شان در روغن است.

پسر پورشه سوار را محاکمه نکنید …. - 4

آنها دیده‌اند که دراین جامعه با پول می‌شود همه کار کرد. آنها به جشم دیده‌اند هزار کار محال با اسکناس حل شده است. حالا چه انتظاری باید از این جوان‌ها داشت. از جوان‌هایی که شغل‌شان تفریح کردن با پول پدر است.

جان یک آدم را می‌گیرند و می‌گویند فدای سرمان، پولش را می‌دهیم! پولش را می‌دهند و دوباره پشت ماشین میلیاردی پدر می‌نشینند و روز از نو روزی از نو.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

این بچه‌ها را نباید محکوم کرد. آنها تربیت شده‌ی ما هستند. اولین کسی که باید پشت میز عدالت بنشینند کسانی که هستند که جامعه را به این سمت کشانده‌اند. کسانی که با رفتار خود باعث شده‌اند پولداری تبدیل به یک حسن بزرگ در جامعه شود.

در جامعه‌ای که همه دوست دارند پولدار باشند، نمی‌شود به دنبال انسانیت گشت. چه دختر و پسرهایی که برای تامین آینده خود، به دنبال یک شوهر و یا همسر پولدار می‌گردند. برای آنها عشق معنا ندارد و رفاه و پولداری جای آن را گرفته است.

در جامعه‌ای که اگر به دنبال پول نباشی و چشم خود را به روی مادیات ببندی، عقب افتاده و امل خطاب می‌شوی، چه انتظاری می‌شود از جوانکی داشت که پشت ماشین میلیاردی پدر نشسته است.

در جامعه ایران زمانی پدر و مادرها دوست داشتند، فرزندشان خلبان، دکتر یا مهندس شود اما حالا بسیاری از آنها دوست دارند فرزندشان پولدار باشد. از چه شیوه‌ای اصلا مهم نیست!

در زمان‌های نه چندان دور در جلسات خواستگاری ابتدا از محاسن اخلاقی و تحصیلات ماه داماد سخن می‌گفتند و بعد به سراغ پول و خانه می‌رفتند اما حالا از ثروت و خانه می‌پرسند و بعد به سراغ خلقیات خواستگار محترم می‌روند.

جامعه ایران عوض شده است. انسانیت توسط پول دفن شده است و یکه تازی می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایران‌جیبایران‌جیب15 ساعت قبل
بازنشستگان وام قرض‌الحسنه ۳ میلیون تومانی می‌گیرند که تنها باید ۴ درصد کارمزد ‏خدمات بانکی بپردازند. این خبری است که این روزها …شهروند| بازنشستگان وام قرض‌الحسنه ۳ میلیون تومانی می‌گیرند که تنها باید ۴ درصد کارمزد ‏خدمات بانکی بپردازند. این خبری است که این روزها روی خروجی سازمان تأمین اجتماعی و بانک ‏رفاه قرار گرفته، اما خوب است بدانید اعتباری که برای این وام گذاشته‌اند تنها به اندازه پرداخت ‏وام برای ۵۰ هزار بازنشسته کفاف می‌دهد. با این حال همواره صحبت‌هایی درباره این‌که به بازنشستگان ‏تسهیلاتی اعطا شود تا کمک خرجی برای زندگی آنها باشد، مطرح می‌شود. درواقع با وام قرض‌الحسنه ٣‌میلیون ‏تومانی نه‌تنها مبلغ وام کاهش داشته بلکه تعداد بازنشسته‌هایی که می‌توانند این وام را بگیرند نیز، کاهش یافته است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه که صبح امروز برای شرکت در همایش قوه قضائیه به مجتمع شهید بهشتی واقع در پل رومی رفته بود، برای بازگشت به محل کار خود از مترو استفاده کرد.
همشهریهمشهری9 ساعت قبل
سردار غلامحسین غیب پرور سه شنبه شب در دیدار استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) ایلام، خاطر نشان کرد: بسیج در کنگره بزرگ اربعین ۹۸ و هم در بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده استان ایلام همچون گذشته با تمام توان پای کار خواهد بود. استاندار ایلام هم در این دیدار گفت: اقدامات سپاه در این استان در مناطق سیل‌زده قابل تقدیر و تحسین است که به بهترین صورت ممکن و با بهترین توانمندی صورت گرفت. قاسم سلیمانی دشتکی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همه عرصه‌ها خوش درخشیده و امروز بیش از همیشه در پیشگاه ملت ایران عزیز است. وی در ادامه به مباحث مربوط به برنامه‌ریزی اربعین ۹۸، زیرساخت‌های جاده‌های مسیر اربعین، موکب‌ها و مجتمع‌های پذیرایی از زوار پرداخت و یادآور شد: هر سال در ایام اربعین اقدامات سپاه در راستای روان سازی عزیمت و بازگشت زائران حسینی به بهترین شکل ممکن انجام شده است. فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام نیز در این نشست گفت: سپاه امسال نیز همانند سال‌های گذشته در اربعین حسینی با یک توان مضاعف وارد عمل می‌شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین19 ساعت قبل
با وجود این میزان بارندگی، دبیر شورای حفاظت منابع آب استان زنجان نیز تاکید دارد که این بارندگی‌ها به معنای حل مشکل کم آبی نیست. این در حالی است که در مجموع ۱۷۲ میلیون مترمکعب از منابع آب را به صورت کنترل شده رهاسازی کردیم. وی خاطرنشان کرد: استان زنجان به لحاظ کشت محصولات جالیزی و انواع سیفی و رعایت مصرف آب مدیریت دارد. جز قاسمی ادامه داد: میزان مصرف آب آشامیدنی در استان زنجان ۶ درصد، در بخش صنعت چهار درصد و ۹۰ درصد نیز در بخش کشاورزی است. وی افزود: این وضعیت نشان می‌دهد که منابع آبی ما محدود است باید در مصرف بهینه جدی بوده و سازگاری با کم آبی مدنظر باشد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز در بازگشت از نشست ستاد مرکزی اربعین کشور در تشریح اقدامات و پیشنهادات ارائه شده در نشست این ستاد اطهار داشت: مسائل، مشکلات، توانمندی و مقدورات اجرای اربعین ۹۸ طی گزارش مبسوط ارائه شده است. وی افزود: در این نشست پیشنهاد اعزام کاروانی زائران اربعین ۹۸ را به ستاد مرکزی اربعین کشور داده و به جهت پیش بینی حضور میلیونی زائران به اربعین ۹۸ کاروانی بودن زائران مطلوب و در ارائه خدمات مناسب‌تر است. استاندار ایلام، حذف هزینه ویزا در اربعین ۹۸ را یادآورشد و گفت: در اربعین ۹۸ با توجه به حذف هزینه ویزا و پیش بینی افزایش حجم زائران را داریم و زیر ساخت‌های اربعین ۹۸ را در ایلام مهیا کرده‌ایم. سلیمانی دشتکی در ادامه بیان کرد: به جهت ارائه خدمات در ابعاد مختلف پیشنهاد مدیریت واحد اربعین ۹۸ را داده و معتقدم برای پرهیز از موازی کاری خواستار مدیریت تحت فرماندهی واحد اربعین در استان ایلام ضروری است. وی، در ادامه خواستار مساعدت لازم در جهت پرداخت مطالبات پیمانکاران در راستای اتمام پروژه‌ها در زمان مناسب خود شد و گفت: اختصاص بودجه اربعین در استان ایلام باید با نگاه ملی انجام شود چراکه هرساله بیش از ۵۰ درصد تردد زوار از مرزهای استان انجام می‌شود کما اینکه در اربعین ۹۸ این میزان به بیش از ۶۵درصد رسید.

نظرها

اخبار بیشتر