شیوه برخورد و سخن علامه حسن‌زاده سر سفره غذا خطاب به همسرش
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سیاسی
شیوه برخورد و سخن علامه حسن‌زاده سر سفره غذا خطاب به همسرش

شیوه برخورد و سخن علامه حسن‌زاده سر سفره غذا خطاب به همسرش

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
سحرها پیش از افطار برنامه ای از شبکه چهار سیما درباره زندگی علامه حسن زاده پخش شد که گویای ابعاد مختلف زندگی این بزرگمرد فرزانه بود.

به گزارش خبرآنلاین شخصیت علامه حسن زاده، شخصیت چندین بعدی و ناشناخته‌ای ست که نیاز است در فضای اجتماعی که الگوهای روحانیت در ذهن مردم آسیب دیده، به عنوان نمونه یک روحانی اندیشمند و ارزشمند به جامعه شناسانده شود.

فرزند علامه حسن زاده در رابطه با رفتار حضرت علامه با فرزندان و خانواده می‌گوید: «پدر یک دفتر جیبی کوچک دارند که هنوز باید در میان وسایل شخصیشان باشد، آن را خیلی منظم خط کشی کرده و مواردی را در آن نام برده بودند. از جمله نماز، روزه، برخورد با مردم، برخورد با فرزندان و خانواده، برخورد با شاگردان و …هر روز برای هر کدام از این موارد به خودشان نمره می‌دادند. یک بار که دفترچه ایشان را نگاه می‌کردم دیدم یکی از مواردی که نمره آن بالا بود، رفتار با فرزندان و خانواده بود. نهایت احترام را نسبت به مادرمان داشتند، سر سفره هیچگاه از ایشان نشنیدم به مادر بگویند این غذا چیست که درست کرده‌ای و اعتراض کنند. مادر هرچه سر سفره می‌گذاشت می‌خوردند و تشکر می‌کردند و می‌گفتند این کارها، وظیفه شما نیست، لطف شماست»

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

/۶۲۶۲

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها20 ساعت قبل
خبرورزشی: مامه تیام در راه استقلال، مذاکره باشگاه استقلال با تیام، ابراز علاقه مامه برای حضور در استقلال و تیتر‌هایی از این دست. *مامه چه اتفاقی افتاد که تصمیم گرفتی از باشگاه عجمان جدا شوی؟ این باشگاه هم ظاهرا راحت با جدایی‌ات موافق کرد. ما بندی در قرارداد داشتیم که من به ازای پرداخت مبلغی می‌توانستم رضایتنامه‌ام را دریافت کنم و از باشگاه بروم. یعنی می‌توانستم همان زمان به این کشور بروم ولی تصمیم گرفتم با باشگاه عجمان قرارداد ببندم. استقلال می‌دانست من تحت قرارداد باشگاه عجمان هستم.

همه علیه خشونت

خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین17 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
معاون وزارت خارجه آمریکا از احتمال تحریم سودان در واکنش به تحولات ماه‎های اخیر خبر داد. اعتمادآنلاین| «ماکیلا جیمز» معاون وزیر خارجه آمریکا در امور شرق آفریقا، می‎گوید تشدید تنش‎های سودان، آمریکا را به سمت بررسی همه گزینه‎ها از جمله تحریم دولت خارطوم سوق می‎دهد. به ادعای او، این تحریم می‏‌تواند شامل لغو روادید یا فشارهای اقتصادی باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
به گزارش مشرق، نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام ابوترابی فرد و در مصلی تهران اقامه خواهد شد. بر اساس این گرازش، سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران نیز حجت الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه خواهد بود که به مناسبت هفته قوه قضاییه به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، منابع ترکیه‌ای از کشته و زخمی شدن شماری از نظامیان این کشور در شمال سوریه خبر دادند. وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد: در درگیری با کردها در شمال سوریه، یک نظامی ترکیه کشته و ۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند. این در حالی است که دمشق همواره اعلام کرده است که حضور نیروهای ترکیه‌ای در اراضی سوریه به مثابه اشغال محسوب می‌شود و از آنها خواسته است که از سوریه خارج شوند.
فارسفارس15 ساعت قبل
نماینده جهاد اسلامی در لبنان اعلام کرد، نشست منامه دنبال نابودی مسأله فلسطین در مقابل چند درهم است اما اگر میلیون‌ها درهم نیز به آنها داده شود از یک وجب از خاک خود نمی‌گذرند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، انتقادهای مقامات مختلف فلسطینی از طرح موسوم به «معامله قرن» و «نشست منامه» به عنوان گام اول اجرایی طرح مذکور همچنان ادامه دارد. در همین راستا «احسان عطایا» نماینده جهاد اسلامی در لبنان به وبگاه «العهد» گفت: رنجی که اکنون مسأله فلسطین با آن روبروست فرصتی حقیقی برای تقویت وحدت ملی و توحید صفوف است. عطایا تأکید کرد، نشست منامه دنبال نابودی مسأله فلسطین در مقابل چند درهم (واحد پول برخی کشورهای عربی) است اما حتی اگر میلیون‌ها درهم هم به فلسطینی‌ها داده شود از یک سانتی‌متر از خاک خود نمی‌گذرند. نماینده جهاد اسلامی افزود، فلسطین فروشی نیست و ملت آن از جان و خون خود برای حفظ آن مایه گذاشته است پس این ملت امکان ندارد با سیرک کنونی (نشست بحرین) همراه شود.

نظرها

اخبار بیشتر