خانم نماینده دنیا هنوز خوشگلی هایش را دارد/مرضیه با یک چشم دنیا را از شما قشنگ‌تر می‌بیند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سیاسی

خانم نماینده دنیا هنوز خوشگلی هایش را دارد/مرضیه با یک چشم دنیا را از شما قشنگ‌تر می‌بیند

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
نماینده مبارکه به مرضیه ابراهیمی گفت: شما از دست مجرم قِسِر در رفته ای و فقط یک طرف صورتت آسیب دیده است!

 عصرایران؛ سوده صدری - همزمان با بررسی طرح تشدید مجازات اسیدپاشی در مجلس، جمعی از قربانیان اسیدپاشی در مجلس حاضر شدند.

تا اینجا اقدام خوب سیده فاطمه حسینی نماینده تهران بود که از بعضی قربانیان اسید پاشی برای حضور در مجلس دعوت به عمل آورد اما دیروز دل مرضیه ابراهیمی لرزید؛ از سخنانی که در خانه ملت از زبان نماینده‌ای شنید که پشتش را خالی کرد؛ شوخی بود یا جدی سخنان زهرا سعیدی نماینده مبارکه در استان اصفهان نه در شان نماینده مجلس بود و نه مرهمی بود بر دردهای مرضیه.

سخن کوتاه بود نماینده مبارکه خطاب به مرضیه ابراهیمی که نیمی از صورت خود را در جریان اسیدپاشی‌های اصفهان از دست داده گفت: شما از دست مجرم قسر در رفته‌ای و فقط یک طرف صورتت آسیب دیده است! تکلیف عامل اسیدپاشی چه شد.

خانم نماینده دنیا هنوز خوشگلی هایش را دارد/مرضیه با یک چشم دنیا را از شما قشنگ‌تر می‌بیند - 3

سخنی با زهرا سعیدی نماینده مبارکه در مجلس:

خانم سعیدی ای کاش قبل از شوخی و کنایه به مرضیه امیری با خود فکر می‌کردید که او چگونه، کجا و توسط چه کسانی در اصفهان قربانی اسید پاشی شد؟ و چرا عاملان آنها هیچ وقت شناسایی نشدند؟ و چرا قانون عاملان آنها را به چالش نمی‌کشد و پرونده‌های این چنینی سالها طول می‌کشد که به قصاص یا دیه ختم شود؟

زهرا سعیدی درباره سخنان خود به مرضیه ابراهیمی اظهار داشته با وی شوخی کرده و البته امروز هم در مجلس از مرضیه ابراهیمی عذرخواهی کرده که این اقدام جای تقدیر دارد اما خانم نماینده، مجلس جای سخنان جدی است، جایش نبود با یک قربانی که برای احقاق حقوقش به خانه‌اش پناه آورده چنین سخنانی را بر زبان جاری کنید. مردم مطالبات جدی دارند حیف است در مقابل خواسته‌های جدی مردم برای شوخی وقت بگذاریم آن هم در حالی که میلیون‌ها تومان برای اداره کردن مجلس هزینه می‌کنیم.

خانم نماینده شما در حالی از اعدام عاملان اسید پاشی صحبت کردید که مرضیه ابراهیمی معتقد است خواسته قربانیان اسید پاشی اعدام نیست بلکه آنها حبس ابد و توقف این عمل خشونت آمیز را با توسل به تصویب قانون می‌خواهند. آنها می‌خواهند اولا روند رسیدگی به پرونده بدون نوبت بررسی شود دوما فروش و یا دسترسی به اسید محدود شود و سوما قانون کمترین تخفیف را به مجرمان بدهد.

خانم نماینده دنیا هنوز خوشگلی هایش را دارد؛ دختری که با اسید پاشی نه تنها صورتش بلکه بند بند وجود و روحش به تاراج رفت؛ دختری که با تمام آسیبهای روانی و اجتماعی در اثر اسیدپاشی‌های ناشناس در اصفهان از جا برخاست و با دردها جنگید؛ او با یک چشم دنیا را جور دیگری دید، نمایشگاه عکس برپا کرد، ازدواج کرد و خواستار توقف خشونت شد. او اسطوره زنان اسید پاش است او یک طرف صورت خود را از دست داد اما به زنان ایستادگی آموخت.

مرضیه از پا ننشست و زندگی خود را از نو ساخت پا به عرصه اجتماع گذاشت و برای همیشه روی افسردگی و خانه نشینی خط کشید.

او به ملاقات قربانیان اسید پاشی از جمله معصومه در تبریز زنی که مورد اسیدپاشی خواستگارش قرار گرفت، رفت و به او گفت از جا برخیزد و به تلاش ادامه دهد؛ به تلاشی که شاید هزاران زن دیگر را از اسید پاشی نجات دهد.

خانم نماینده دنیا هنوز خوشگلی هایش را دارد/مرضیه با یک چشم دنیا را از شما قشنگ‌تر می‌بیند - 11

زنی که فقط با یک چشم دنیا را انقدر زیبا میبیند حیف است به او بگویید قصر در رفته‌ای! چون همه صورتت آسیب ندیده؛ به تعبیر دیگری بله او از زیر بار مشکلات قسر در رفته؛ قصر در رفت چون ایستاد و خیلی زیبا با مشکلات جنگید و به زنان آسیب دیده آموخت زیبایی صورت تنها ملاک دیده شدن و زیبایی نیست. کاش از مرضیه خوب دیدن را یاد بگیریم.

اما ما چه؟ ما از کجا قسر در رفته‌ایم؟ شاید ما قسر در رفته‌ایم که با اندک اطلاعات در جایگاهی هستیم که نباید باشیم در جایگاهی که می‌خواهد از حق مرضیه‌ها دفاع کند اما حتی نمی‌داند او در «اصفهان» قربانی اسید پاشی‌ها شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به این علت بارها در ماه‌های گذشته سعی کردند بندهای گوناگون معامله قرن را بیان و اطلاع رسانی کنند. اکبری تصریح کرد: بحث معامله قرن چیزی ورای مسئله فلسطین است و رویکردی منطقه‌ای دارد. او ادامه داد: یکی از نشانه‌های شکست این نشست و معامله این است که قبل از شروع نشست، ​نام این گردهمایی از معامله قرن به فرصت قرن تغییر کرد. اکبری هم گفت: تاکنون آمریکاییها ۵ مرتبه اعلام رونمایی از معامله قرن کرده‌اند و هر بار به دلیلی عقب افتاد. روی هم رفته با توجه به شرایط نامطلوب و نابسامان فعلی آمریکا​، ​ اسرائیل و عربستان آنچه به نظر می‌رسد این است که نتیجه نشستهای معامله قرن به نفع مسلمین خواهد بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور15 ساعت قبل
فلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد. گروه سیاست نامه نیوز: خبر سیاسی مهم روزهای اخیر این بود که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران را امضا کرد. بعد از مقامات دولت او اعلام کردند «محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در لیست تحریم‌های جدید امریکا قرار خواهد گرفت و ظریف نیز شامل دور جدید تحریم‌ها خواهد بود». پیش از برجام، واشنگتن و لندن به ویژه بعد از تسخیر سفارت انگلیس در تهران دنبال اعمال تحریم دیپلماتیک ایران بودند اما خواسته آنها هیچ گاه عملیاتی نشد تا آنکه برجام مورد توافق قرار گرفت. اروپا با آمریکا در تحریم دیپلماتیک ایران همراهی نمی‌کندفلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
جسد این پدر و دختر روز دوشنبه در رود مرزی «برونسویل» بین ایالات تگزاس و مکزیک کشف شده است. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، نخستین عکس از جسد این پدر و دختر از سوی یک خبرنگار مکزیکی گرفته شده است. این عکس طی ساعات گذشته به شدت در رسانه‌ها و فضای مجازی در جهان در حال انتشار است. این عکس همچنین یادآور ماجرای پسربچه خردسال کرد سوری «آیلان» است که ۴ سال پیش پیکر بی‌جان او در سواحل بدروم ترکیه، جهان را شوکه کرد. عکس پیکر بی جان «آیلان» که ۴ سال پیش دنیا را شوکه و غمگین کرد.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان برگزاری موفق انتخابات ریاست جمهوری اسلامی موریتانی و انتخاب محمد ولد الغزوانی به عنوان رئیس جمهور جدید را به دولت و ملت این کشور تبریک گفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید عباس موسوی ابراز امیدواری کرد که در دوران جدید این کشور شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر موریتانی و تعمیق روابط دوجانبه باشیم.
الفالف12 ساعت قبل
وزارت اطلاعات بررسی بیشتری را دارد انجام می‌دهد و قوه قضائیه نیز نتیجه را اعلام خواهد کرد. علی ربیعی، سخنگوی دولت هم در این باره گفت: رئیس‌جمهور درباره این موضوع با وزیر کشور صحبت کردند. البته آمریکایی‌ها و متحدانش هم بیکار نمی‌نشینند …برخلاف عراق و افغانستان، اشغال ایران کار ساده‌ای نیست. بنابراین آمریکایی‌ها به‌دنبال آن نیستند که نیروهای نظامی خودشان را وارد ایران کنند. باید بدانیم که ایالات متحده حتی یک سرباز هم وارد خاک ایران نخواهد کرد.»
الفالف16 ساعت قبل
مهدی پورحیدر فرمانده آتش نشانان اعزامی در این باره گفت: یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ به علت نامشخصی پس از انحراف از مسیر اصلی خود با جدول و نرده‌های وسط بلوار برخورد کرد وسپس بر روی نرده‌ها ی فلزی وسط بلوار بر روی سقف واژگون شد. این فرمانده آتش نشانی افزود: هر دو سرنشین خودرو که یک زن ۳۲ ساله و یک مرد ۲۷ ساله بودند به شکل معجزه آسایی از این حادثه جان سالم بدر برده و قبل از رسیدن آتش نشانان از داخل خودرو خارج شده بودند. وی تصریح کرد: آتش نشانان پس از بازدید و بررسی و با رعایت موارد ایمنی اقدام به چیدمان علائم هشدار ترافیکی کرده و با ایجاد ترافیک مصنوعی جهت ایمن سازی محل حادثه، خطرآتش سوزی براثر نشت سوخت خودرو را برطرف کردند. پورحیدر ادامه داد: با حضور جرثقیل در محل حادثه این خودرو به حالت اول بازگردانده شد و همچنین آتش نشانان بی درنگ محل حادثه را از وجود بقایای به جا مانده از صحنه تصادف پاکسازی کرده و این وسیله نقلیه را به عوامل پلیس راهور تحویل دادند. گفتنی است: علت این حادثه توسط کارشناسان پلیس راهور مشخص خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر