تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اجتماعی
تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

الفخبرگزاری الف |
با تخریب ویلاهای افراد خاص در مناطق مختلف،‌ نگاه مردم به اجرای قوانین رنگ عدالت گرفت است. اینگونه اجرای عدالت هرچند کار بزرگی است اما خواسته مردم اجرای یکسان عدالت در همه شئونات به خصوص برای افراد با ویژگی‌های خاص است.

فارس نوشت: در دامنه‌های جنوبی کوه البرز دره‌ای ییلاقی قرار دارد که به اصطلاح عامه «لواسون» نامیده می‌شود. منطقه خوش آب و هوا که چشم‌اندازهای بکر و زیبایش از رودخانه جاجرود و دریاچه سد لتیان زبانزد است اما از زمانی که دست انسان به تخریب طبیعت این منطقه روی آورد، دیر زمانی نمی‌گذرد.

رشد فزاینده ساخت و ساز ویلا آن هم به صورت غیرمجاز در سال‌های اخیر سبب شده طبیعت سبز این منطقه در حصار آهن‌آلات، گچ و سیمان قرار گیرد و به دلیل غرش (شبانه) ماشین‌آلات سنگینی که برای ساختمان‌سازی به کار می‌رود، رنگ پریده به نظر آید.

البته این موضوع منحصر به منطقه لواسان استان تهران نیست بلکه در دیگر نقاط کشور به ویژه در مناطق شمالی و بستر رودخانه‌ها نیز دست‌اندازی‌های انسان به طبیعت دیده می‌شود.

تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق - 4

برخی از این ساخت و سازهای غیرمجاز منتسب به فلان نماینده مجلس، داماد فلان مسئول و ویلای فلان شخص متمول بوده است که عدم نظارت و مماشات در اجرای قانون برای صاحبان این ویلاها خاطر مردم را نسبت به قوه قضائیه مکدر کرده بود.

با تغییراتی که در قوه قضائیه به وجود آمده و ورود قاطعانه این دستگاه برای اجرای عدالت مورد تاکید قرار گرفت. در ۲۰ اسفندماه سال گذشته آیت‌الله رئیسی در مراسم تکریم و معارفه رئیس قوه قضائیه از نگرانی مردم برای اجرای عدالت سخن گفته و اعلام کرد که مطالبه مردم این است که در سطوح مختلف اجرای عدالت را بیش از گذشته ببینند.

به گفته رئیس قوه قضائیه اجرای عدالت برای تمامی آحاد جامعه، مسئولان و دستگاه قضایی یکی از محور‌های مهم گام دوم انقلاب اسلامی است و این موضوع می‌طلبد که امروز ما به یک نقطه قابل قبول در رابطه با اجرای عدالت به تفاهم برسیم.

وی نزدیک‌ترین اساس به اجرای عدالت را اجرای قانون دانست و اعلام کرد که در کشور همه موظفند اجرای قانون هستند و هیچ کس تحت هیچ شرایطی در هیچ جایگاهی حق دور زدن قانون و تخلف قانونی را نخواهد داشت.

پس از آن اجرای عدالت و عدم توجه به انتساب افراد متخلف در زمینه ساخت‌وسازهای غیرمجاز منطقه لواسان مورد توجه بیشتر قرار گرفت و همین امر نور امید را در دل مردم روشن کرد و سبب شد که طبیعت لواسان جانی دوباره می‌گیرد.

در ادامه به برخی از ساخت و سازهای غیرمجاز و ورود قاطعانه دستگاه قضا برای اجرای عدالت اشاره می‌شود.

1398/02/18| نخستین ویلای غیرمجاز بزرگ کشور در رشت تخریب شد

تخریب یک ویلای غیرمجاز رشت که دومین سازه بزرگ ویلایی در کشور بود، از نخستین اقدامات دستگاه قضایی در این امر بود. به گفته علی‌اصغر حیدرنژاد، معاون دادستان عمومی و انقلاب رشت این ویلا دومین سازه بزرگ ویلایی در کشور با دارا بودن دستگاه‌های پیشرفته و ساخت و سازی بسیار محکم در منطقه پیربازار رشت بود.

براساس گفته‌های معاون دادستان عمومی و انقلاب رشت این ویلا به طور کامل با انواع بیل‌های مکانیکی تخریب شده است. این ویلای لوکس به صورت غیرمجاز در زمین کشاورزی ساخته شده بود با گزارش مراجع مربوطه مبنی بر ساخت ویلایی در زمین کشاورزی بدون اخذ مجوز‌های لازم برای تغییر کاربری، در راستای حفظ حقوق عامه و حفظ حقوق بیت‌المال موضوع در دستور رسیدگی قرار گرفت.

به گفته وی در مراحل ساخت چندین بار به فرد متخلف تذکر کتبی داده شد، اما به دلیل بی‌توجهی پرونده‌ قضایی در این زمینه تشکیل و با دستور قضایی ویلای مذکور با زیربنایی حدود هزار و ۳۰۰ متر که برای ساخت آن هزینه بسیاری صرف شده بود، به صورت کامل تخریب شد.

همچنین معاون دادستان عمومی و انقلاب رشت این نوید را داده است که برای ویلاهای غیرمجاز دیگری که در ابعاد کوچک‌تر در شهرهای دیگر قرار دارد، همین تصمیم اجرا می‌شود.

«در هر جایگاه و با دارا بودن هر نفوذی، ویلاهای غیرمجاز را تخریب می‌کنیم و فعلا از سازه‌های غیرمجاز بزرگ‌تر شروع کرده‌ایم تا بعد به سازه‌های کوچک‌تر برسیم» این سخنی است که حیدرنژاد برای تاکید قوه قضائیه بر لحاظ کردن قانون بدون تعارف و بدون لحاظ کردن جایگاه افراد در این امر بیان می‌کند.

تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق - 17

1397/12/11| ویلای غیرقانونی دختر وزیر تخریب می‌شود

تخریب ویلای غیرقانونی دختر وزیر سابق یکی از دیگر از اقدامات قوه قضائیه برای اجرای عدالت بود که در اسفندماه ۹۷ از سوی مراجع رسمی رسانه‌ای شد. شهرداری لواسان اعلام کرد که براساس حکم قضایی، ویلای دختر وزیر سابق را که غیرقانونی ساخته شده بود، تخریب می‌شود.

براساس این اعلام شهرداری لواسان «دختر وزیر سابق در لواسان برای هر طبقه ۱۶۰ متر جواز ساخت داشته ولی ۵۰۰ متر ساخته است که براساس حکم کمیسیون ماده ۱۰۰ که چندین ماه است قطعی شده ولی هنوز اجرایی نشده است، ساعت ۹ صبح ۱۲ اردیبهشت اجرایی شد و این اقدام در راستای حفاظت از منابع طبیعی و باغات صورت می‌‌گیرد، قطعا در شهر لواسان تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز به جدیت دنبال خواهد شد».

تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق - 21

یک روز پس از اعلام شهرداری لواسان یعنی صبح ۱۲ اسفند با حکم قضایی بخشی از ویلای دختر وزیر اسبق صنعت در لواسان تخریب شد. به گفته عزت الله چراغی معاون عمرانی شهرداری لواسان این ویلا در چهار طبقه و در هر طبقه ۱۵۰ متر را مجوز ساخت داشت.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

براساس اظهارات چراغی در حال حاضر این ویلا حدود هزار و ۱۲ متر تخلف دارد و می‌بایست بخشی از ویلا تخریب شود که تخریب به صورت دستی خواهد بود.

تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق - 25

روند اجرای عدالت و تخریب ویلای غیرمجاز دختر وزیر سابق در اردیبهشت ماه امسال نیز ادامه یافت. براساس گفته‌های سخنگو و معاون فنی و شهرسازی شهرداری لواسان به علت عدم تمکین مالک در اواخر سال گذشته شهرداری به صورت جدی وارد عمل شده پس از دریافت حکم قضایی در حضور رسانه‌ها عملیات تخریب را انجام داد.

عملیات تخریب این ویلا بسیار فنی و پیچیده بود به این دلیل که ملکی مجاز درون ساخت‌و‌ساز غیرمجاز قرار گرفته و به گفته چراغی جداسازی آن‌ها از هم، نیاز به طراحی و اجرای فنی و تثبیت ساختمان مجاز توسط سازمان نظام مهندسی دارد تا بتوان عملیات تخریب را بدون آسیب به ساختمان مجاز انجام داد. به همین جهت مالک همزمان توسط مهندسین ذیربط نسبت به طراحی و تخریب اقدام کرده و عملیات تخریب بدون وقفه انجام خواهد گرفت.

به گفته معاون فنی و شهرسازی شهرداری لواسان به دلیل شرایط خاص ملک، مالک ۲ اکیپ در ساختمان قرار داده و عملیات تخریب را به صورت جدی از دو طرف ساختمان شروع کرده و مقرر شده که این عملیات توسط مالک صورت گیرد.

وی درباره به وجود آمدن هرگونه وقفه در طول مدت تخریب به افکار عمومی اطمینان داد که هر زمان عملیات تخریب متوقف شود شهرداری وارد عمل شده و ادامه تخریب را انجام می‌دهد.

تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق - 30

1398/01/26| 20 ویلا در حریم زاینده‌رود تخریب شدند

از دیگر مواردی که قوه قضائیه برای اجرای عدالت در زمینه ساخت‌وسازهای غیرمجاز وارد شده، تخریب ۲۰ ویلا در حریم زاینده‌رود بود. این اتفاق در تاریخ ۲۶ فروردین ماه امسال رخ داد و به گفته احمدرضا صادقی، مدیر دفتر مهندسی رودخانه‌ها و سواحل آب منطقه‌ای استان اصفهان این اقدام با استفاده از تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه برخورد با متخلفان از اسفند ۹۷ و از ویلاهای وشمندجان باغ بهادران آغاز شد.

وی اعلام کرد که تخریب ۲۰ ویلایی که تا لب رودخانه ساخت و ساز انجام داده بودند، با دستور قضایی پس از اخطارهای متعدد به متصرفان انجام شده و این روند ادامه دارد.

این تخریب به صورت دستی انجام شد که صادقی تصرف غیرمجاز در بستر رودخانه، عدم امکان فعالیت بیل مکانیکی در حاشیه رودخانه و دسترسی سخت را علت این امر عنوان کرد.

به گفته مدیر دفتر مهندسی رودخانه‌ها و سواحل آب منطقه‌ای استان اصفهان اکیپ‌های نظارتی از سال ۹۶ فعال هستند و بر ساخت‌وسازها نظارت می‌کنند. ادامه برخورد با متخلفان تا آزادسازی کامل بستر رودخانه نویدی است که صادقی داده است.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه‌ها و سواحل آب منطقه‌ای استان اصفهان ضمن بیان این خبر که در یک ماه گذشته ۲۹ ویلا در باغ بهادران و ۲۰ مورد در روستای چم آسمان تخریب شده و یا می‌شوند، به دلایل افزایش زیاد ویلاها در بستر رودخانه پرداخت.

به گفته وی منطقه باغ بهادران از دهه ۶۰ مورد توجه بوده و ساخت و سازها از آن زمان سرعت گرفته، نبود قانون لازم و پس از آن نبود اراده در نهادهای قانونی، دست به دست هم داده تا شاهد افزایش زیاد ویلاها در بستر رودخانه باشیم.

صادقی هدف آب منطقه‌ای اصفهان را آزادسازی حریم رودخانه اعلام کرده اما به این نکته نیز اذعان داشته است که کارهای عملیاتی نیاز به بودجه و امکانات دارد و با توجه به خسارت‌های سیل به ساخت و سازهای مجاور رودخانه در استان‌های کشور که هزینه‌های زیادی به مردم و دولت وارد کرد، امیدواریم رویکرد مردم و مسؤولان به سمت حمایت از این دست اقدامات برود.

تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق - 39

1398/02/04| دستور تخریب ویلای داماد شمخانی صادر شد

دستور تخریب ویلای داماد شمخانی را می‌توان از دیگر اقدامات دستگاه قضایی در راستای اجرای عدالت است.

کمیسیون ماده صد حکم به «تخریب» اضافه طبقات و اضافه‌بنای پلاک‌ثبتی ۱۹٫۷۹۷ لواسان، متعلق به «حسن میرمحمدعلی» (داماد آقای شمخانی) داده‌ است.

تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق - 43

1397/03/29| توضیحات فیروز آبادی درباره ویلای لواسان

ماجرای ویلایی در لواسان که در اختیار سرلشکر سید حسن فیروزآبادی بود نیز از مواردی است که با جنجال رسانه‌ای همراه بود. این مکان که سالیان زیادی در اختیار رییس پیشین ستادکل نیروهای مسلح بود در تاریخ ۳۰ خرداد ۹۷ از سوی سرلشکر فیروزآبادی تخلیه و تحویل داده شد.

به گفته وی محل تحویلی یک ساختمان مخروبه با حدود ۴ اتاق معمولی و بدون هرگونه امکانات زیر سقف شیروانی مربوط به حدود ۷۰ تا ۱۰۰ سال پیش بوده که سند آن نیز به متن اطلاعیه پیوست شده است.

عملکرد قوه قضائیه از اواخر سال گذشته تاکنون که ۲ ماه از سال ۹۸ می‌گذرد نشان می‌دهد که برخورد با متخلفان در زمینه ساخت‌وسازهای غیرمجاز و تخریب و دست‌اندازی به طبیعت، برخوردی قاطعانه و بدون توجه به انتسابات افراد است. ادامه این روند به طور قطع هم مطالبه مردمی برای اجرای عدالت و هم نگرش مردم در این باره را تغییر خواهد داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جوی نسبتا آرام و پایدار در اکثر مناطق

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: امروز در بیشتر مناطق کشورمان جوی نسبتا آرام و پایدار داریم که این شرایط تا چند روز آینده نیز تداوم خواهد داشت. وی گفت: تنها در بخش‌هایی از نوار شمالی کشورمان از جمله شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر احتمال بروز ناپایداری‌ها بویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب وجود دارد. کارشناس هواشناسی افزود: در بخش‌های شمالی استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و بخش‌هایی از استان‌های گیلان و مازندران و با شدت کمتر در استان گلستان و در برخی نقاط استان زنجان، قزوین، البرز و سمنان؛ احتمال وقوع بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و لحظه‌ای پیش بینی می‌کنیم. وی گفت: برای فردا نیز شرایط وقوع بارش در مناطق شمالی کشورمان مهیا خواهد بود. احمدی گفت: در بخش‌های شرق و جنوب شرق کشورمان نیز همچنان تداوم وزش باد را پیش رو داریم به طوری که در بخش‌هایی از استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان بویژه زابل وزش باد می‌تواند به خیزش گرد و خاک منجر شود. وی افزود: همین شرایط را در جنوب شرق یعنی استان خوزستان نیز پیش بینی می‌کنیم به طوری که در مناطق مرکزی مثل قم، مرکزی و اصفهان نیز احتمال وزش باد شدید وجود دارد. کارشناس هواشناسی گفت: در ۲۴ ساعت آینده به لحاظ شرایط دمایی روند افزایش یک تا دو درجه‌ای دما را پیش رو داریم و دما در گرم‌ترین ساعات در تهران به حدود ۳۵ تا ۳۶ درجه می‌رسد و در پایان هفته در بخش‌های شمالی کشور کاهش نسبی دما را داریم. وی افزود: امروز آسمان تهران صاف همراه با رشد ابر در ارتفاعات است و دمای پیشینه به حدود ۳۵ درجه می‌رسد.

پلیس حرفه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
گزارش اختصاصیپلیس حرفه ایامیدواریم مسائل ترافیکی با جدیت بیشتری پیگیری شود که از جمله سد معبرها توقف دوبله‌ها وایستادن خودرو‌ها دربزرگراه‌ها قبل از به اتمام رسیدن طرح زوج و فرد.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بحث و بررسی پیرامون «اعلامیه سده» در کنفرانس بین المللی کار خبر داد و گفت: با هدف جلوگیری از اقدامات یک جانبه، کشورمان پیشنهادی مبنی بر تقویت سه جانبه گرایی به ویژه در شکل دهی آینده کار و در مواجهه با چالش‌های جهان کار برای درج در مقدمه اعلامیه ارائه داد. " علی حسین شهریور" در حاشیه کنفرانس بین المللی کار که در ژنو در حال برگزاری است، گفت: کشور‌های بولیوی، نامیبیا، مکزیک، پاناما، چین، لبنان، مالزی، اندونزی، فیلیپین و سوریه از این پیشنهاد حمایت کردند. وی با تاکید بر این که گروه کارفرمایی بین المللی نیز حمایت کاملی از این اعلامیه داشته است و گروه کارگری نیز با پیشنهاد اصلاحی کشور ما همراهی کرد و علیرغم مخالفت امریکا؛ اجماع حاصل شد و این اصلاحیه مورد تصویب کمیته قرار گرفت. مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه تصریح کرد: هم اکنون دنیای کار از اقدامات یک جانبه و غیر قانونی برخی کشور‌ها از جمله ایالات متحده آمریکا رنج می‌برد و با تحریم‌های صورت گرفته به خصوص در حوزه اقتصادی، کار و کارگر و محیط کار و آینده کار با مشکل مواجه خواهد شد که در تناقض با اساسنامه سازمان بین المللی کار است. شهریور افزود: تحریم ها‌ی اقتصادی باعث می‌شود که کار شایسته و عدالت اجتماعی که از اهداف اساسی سازمان بین المللی کار است، تحقق پیدا نکند و توسعه پایدار کشور‌ها را به مخاطره می‌اندازد. شهریور همراهی جامعه جهانی با کشور‌های تحت تحریم را از طریق تقویت چند جانبه گرایی ضروری و اجتناب ناپذیر دانست. وی همراهی جامعه جهانی با کشور‌های تحت تحریم را از طریق تقویت چند جانبه گرایی ضروری و اجتناب ناپذیر دانست.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد دادکان» مشاور وزیر در امور تربیت بدنی و ورزش وزیر تعاون در دومین نشست شورای هماهنگی ورزش سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با میزبانی بانک توسعه و تعاون برگزار شد، گفت: عشق و علاقه شریعتمداری به ورزش و تاکید ایشان بر افزایش سرانه سلامت کارکنان سازمان‌های تابعه فرصت بسیار مغتنمی را برای همه سازمان‌ها و نهاد‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پدید آورده است تا تحول چشمگیری را در موضوع سلامت و ورزش این سازمان‌ها به وجود آوریم. وی با تاکید بر این که این علاقمندی باعث شد که به محض طرح درخواست ایجاد شورایی برای ورزش سازمان‌های تابعه، این موضوع مورد استقبال قرار گیرد، اظهار کرد: بنابراین باید از این موقعیت استفاده کنیم. مشاور وزیر در امور تربیت بدنی و ورزش با تاکید بر این که در کنار برگزاری مسابقات و جشنواره‌های ورزشی باید تعداد افرادی که به ورزش روی می‌آورند را افزایش دهیم، در ادامه اهمیت به ورزش همگانی و تندرستی را مورد تاکید قرار داد. وی افزود: به عنوان مثال کشور سوییس در المپیک یا سایر مسابقات ورزشی از لحاظ دریافت مدال در ردیف‌های خیلی پایینی قرار دارد، اما آمار ورزش همگانی آن‌ها بالای ۶۰ درصد است و این موضوع نشان دهنده این است که جامعه‌ای سالم، پویا و سلامت دارند و فرهنگ ورزش را چنان خوب پایه ریزی کرده‌اند که ورزش جزو امور روزمره مردم شده که نمی‌توانند بدون ورزش زندگی کنند. دادکان در پایان با قدردانی از میزبانی خوب بانک توسعه تعاون گفت: مجموعه مدیریت بانک توسعه تعاون علاقمندی خوبی به ورزش پرسنل دارد و براساس گزارش‌های ارائه شده المپیاد‌هایی را همه ساله نیز برگزار می‌کند و خوشبختانه تعداد شرکت کنندگان در المپیاد سال ۹۷ نسبت به اولین المپیاد در سال ۸۹ حدود دو برابر افزایش داشته و این بیانگر موفقیت آمیز بودن برنامه‌های مدیریت و معاونین بانک توسعه است.
مهرمهر14 ساعت قبل
وی ادامه داد: از جمله ویژگی‌های این انتخابات الکترونیکی بودن آن است که البته این مهم در انتخابات نظام مهندسی هم صورت گرفته بود و ما تجربه خوبی از آن داریم. گرچه در انتخابات شورایاری‌ها تعدد و تنوع کاندیداها خیلی بالا است اما در این روش قابل دستیابی هستند. وی ادامه داد: این انتخابات اولین انتخابات به صورت مکانیزه در تهران است که هم ثبت نام و هم برگزاری انتخابات به صورت مکانیزه برگزار می‌شود. در ادامه طحایی دبیر ستاد اجرایی انتخابات نیز بر صحت سلامت و سرعت برگزاری این انتخابات تاکید کرد. وی افزود: با توجه به اینکه در انتخابات اکثرا افراد فرهنگی به عنوان هیأت‌های اجرایی مشارکت دارند لذا ترتیبی اتخاذ شود که در هیأت‌های اجرایی این انتخابات نیز افراد فرهنگی حضور داشته باشند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران، محمد علی اسفنانی افزود: ​ گزارش ارسالی پلیس فرودگاه امام (ره) مبنی برکشف مقادیری قرص ترامادول ازیک مسافر حین خروج از گیت بازرسی در فرودگاه مذکور برای رسیدگی به این اداره کل ارسال و به شعبه ۲۷ ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات تهران ارجاع شد. وی گفت​: شعبه پس از احراز تخلف، نامبرده را به پرداخت ۲۲۵ میلیون ریال جریمه نقدی در حق دولت ومعدوم شدن کالای مکشوفه محکوم کرد.

نظرها

اخبار بیشتر