ترامپ با تهدید خود اوج ناآشنایی خود با تاریخ ایران را نشان داد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
ترامپ با تهدید خود اوج ناآشنایی خود با تاریخ ایران را نشان داد

ترامپ با تهدید خود اوج ناآشنایی خود با تاریخ ایران را نشان داد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران- ایرنا- معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به توییت تهدیدآمیز اخیر ترامپ نسبت به ایران، گفت: ترامپ متاسفانه اوج ناآشنایی خود با تاریخ ایران را نشان داد.

اسحاق جهانگیری عصر دوشنبه در آیین افتتاح موزه ملی ورزش در محل کمیته ملی المپیک افزود: مقامات آمریکایی باید یک دوره تاریخ ایران را مرور کنند تا بدانند این کشور جایگاهش در طول تاریخ دنیا چه بوده است و به نفع آنها نیست که با ما وارد جنگ شوند.

وی گفت: ما در شرایط ویژه‌ای قرار گرفته‌ایم و آمریکایی‌ها از سه سال گذشته فشارهای زیادی را بر ملت ما تحمیل کردند و هر روز بر دامنه آن می‌افزایند. آنان خیلی از کارهایی که باید به صورت روتین انجام می‌دادند را به شکلی جلوه دادند که گویا اقدام ویژه‌ای انجام داده‌اند که نمونه‌اش همین ورود ناو آبراهام لینکلن به خلیج فارس بوده است.

معاون اول رئیس جمهوری تاکید کرد: برنامه‌ای که آنان می‌گویند برای جلوگیری از صادرات نفت ایران دارند را طوری جلوه دادند که گویی قرار است اتفاق ویژه‌ای بیفتد. در حالی که رهبری هم بارها تاکید کردند که جنگ نخواهد شد و آمریکایی‌ها هم به نفع شان نیست که وارد جنگ نشوند. پس ان شاءالله جنگ نخواهد شد.

وی با اشاره به تناقض گویی‌های مقامات آمریکایی نسبت به ایران، اظهار داشت: ترامپ خودش گفته است که ما با این تناقض گویی‌ها می‌خواهیم کاری کنیم که در داخل ایران کسی متوجه نشود ما می‌خواهیم چکار کنیم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه مدیران نباید توجهی به اظهار نظرهای مختلف آمریکایی‌ها کنند، تصریح کرد: اگر قرار باشد ما هر روز به حرف آمریکایی‌ها گوش کنیم و ببینیم آنها چه می‌کنند دیگر نمی‌شود گامی برای توسعه کشور پرداخت پس همه مسئولان خودشان را از این فضا دور کنند و کارشان را انجام دهند.

وی اظهار داشت: البته بخشی از این فشارها روانی است و بخشی از آن واقعی است که هدف اصلی آنها این است که با این فشارها ملت ایران را وادار به عکس العمل هایی که دنبال آن هستند، بکنند.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی ضرورت دوم این است که همه کشورمان یکپارچه قلمداد شود، اظهار داشت: هیچ رکنی از نظام نباید در شرایط فعلی حتی اگر قبول ندارد، یک رکن دیگر را تضعیف کند و مورد سوالات حاشیه‌ای قرار دهد و از صحنه خارج کند. مخصوصا دولتی که مسئول اداره امور کشور است.

معاون اول رئیس جمهوری تاکید کرد: تضعیف دولت و آسیب زدن به آن در هیچ مقطعی کار عاقلانه‌ای نیست و مخصوصا در شرایط فعلی که این دولت می‌خواهد در برابر چنین گرفتاریهایی که یک عده در پی نواختن تبل جنگ هستند و عده‌ای دیگر به فکر چیزهای دیگر هستند، کشور را اداره کند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

جهانگیری با بیان اینکه ضرورت سوم در حال حاضر بازسازی و احیای سرمایه اجتماعی و امید مردم به آینده است، تاکید کرد: آمریکایی‌ها بسیار می‌کوشند که مردم ایران نسبت به خودشان و آینده شان ناامید شوند و بگویند هیچ آینده‌ای در این کشور وجود ندارد اما نخبگان کشور و سرمایه‌های نمادین آن و نیز همه کسانی که حرفشان در مردم تاثیر دارد، برایشان هیچ رسالتی مهمتر از این نیست که نسبت به بالا بردن سرمایه اجتماعی و امید مردم به آینده تلاش کنند.

وی گفت: ضرورت چهارم این است که ما فضای بین المللی را به گونه‌ای مدیریت کنیم که همانطور که آمریکایی‌ها تاکنون در همه مواضع شان در سالها و ماههای اخیر علیه ایران، تنها و منزوی بودند و حداکثر دو کشور در منطقه و رژیم صهیونیستی از آنان حمایت می‌کرد، این انزوا همچنان برای آمریکا بماند و فضای بین‌المللی مدافع مواضع و حرکت‌های ایران باشد و کشور را با سربلندی از این پیچ تند و مقداری خطرناک، عبور دهیم.

* توجه به موزه و تقویت فرهنگ آن، توجه به حافظه تاریخی یک ملت است

معاون اول رئیس جمهوری همچنین در مورد اهمیت افتتاح موزه ملی ورزش گفت: ما می‌توانیم اشیاء تاریخی مان را رها کنیم یا آن را در جایی حفظ کنیم تا هم حافظه تاریخی حفظ شود و هم محققین از آن استفاده کنند. موضوع ورزش هم از این مسئله دور نیست و نیازمند نگهداری اشیا تاریخی ورزشی مان در محلی به شکل موزه هستیم.

جهانگیری تاکید کرد: مسئله ورزش از جهات مختلف مهم است، هم از این نظر که مربوط به اخلاق پهلوانی است هم اینکه ورزش موضوعی است که مانند سایر موارد بر همه شئونات کشور تاثیر می‌گذارد. ورزش در تولید سرمایه اجتماعی برای ما بسیار مفید است و به افزایش ظرفیت اجتماعی ما منجر می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ورزشکاران به ویژه برای جوانان، یکی از گروههای مرجع هستند، اظهار داشت: این گروه هم در کنار سایر گروهها مانند هنرمندان یا دانشگاهیان از گروههای مرجع هستند و بسیاری از مردم جامعه به آنان اعتماد دارند.

جهانگیری با بیان اینکه امروز کشورها در زمینه‌های مختلف با یکدیگر روبه‌ رو می‌شوند، افزود: باید کاری کنیم که تیمهای ملی و کشورمان در دنیا به موفقیت برسند.

سیام*۱۰۵۸*۱۱۹۳

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «حمید بعیدی نژاد»، سفیر ایران در لندن در حساب کاربری خود در توئیتر از مسدودسازی مسیر ورود به سفارت ایران در انگلیس خبر داد. سفیر ایران در این ارتباط نوشت که چند معترض روز شنبه با مسدود کردن تنها درب ورودی سفارت ایران در لندن، مانع ورود دیپلمات‌های ایرانی به ساختمان سفارت شدند. دیپلمات ارشد ایران در انگلیس همچنین دلیل حضور کارکنان سفارت در روزهای شنبه و یکشنبه را به هماهنگی کارها با تهران در این دو روز اعلام کرد که در ایران به عنوان روزهای کاری به شمار می‌روند.
فردا نیوزفردا نیوز17 ساعت قبل
عضو کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه دیگر امید زیادی به دستگاه‌های فرهنگی در زمینه حمایت از آمران به معروف و ناهیان منکر نداریم، از حمایت قاطع مجلس در زمینه برخورد جدی پلیس با بی‌حجابی داخل خودرو خبر داد. وی تصریح کرد: برخی افراد ساده‌اندیشند یا در جهت سوءاستفاده از فضا به نفع خود یا جریان وابسته به خود هستند که با نقد عملکرد نیروی انتظامی در مسئله حجاب، به نوعی مخالف با رفتار‌های ناجا بوده و چه بسا بی‌علاقه نیستند بی‌حجابی در جامعه بروز کند. این عضو کمیسیون قضایی خاطرنشان کرد: قاطبه مردم مسلمان ایران به ارزش‌های اخلاقی جامعه پایبند بوده و آن را رعایت می‌کنند که متخلفان و قانون‌شکنان با اقدام قاطع دستگاه‌ها از جمله نیروی انتظامی مواجه می‌شوند. وی ضمن تقدیر از موضع فرمانده ناجا درباره مسائل مربوط به حجاب و اقدام عملی نیروی انتظامی در این رابطه، از حمایت همه‌جانبه از اقدامات نیروی انتظامی در زمینه حجاب و عفاف خبر داد. نماینده دوره دهم مجلس شواری اسلامی با بیان اینکه دیگر امید زیادی به دستگاه‌های فرهنگی در زمینه حمایت از آمران به معروف و ناهیان منکر نداریم، گفت: همچنان باید دستگاه‌های انتظامی در این قضیه ورود پیدا کنند و حمایت از آمران معروف به عمل آورند.

پهپادهای یمن علیه عربستان

همشهریهمشهری11 ساعت قبل

هم صدایی مجلس در مقابل آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما دیدار پنج شنبه گذشته نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری امروز در مجلس بازتاب زیادی داشت. رئیس مجلس از بیانات هوشمندانه و مقتدرانه رهبر معظم انقلاب که با دقت تام و استدلال متین، منطق ملت ایران را درمقابل ستم هیولای استعمار امریکا بیان داشتند، تشکر کرد. نقوی حسینی عضو فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به اینکه بیانات مقام معظم رهبری عزت ملت ایران را با منطق و استدلال نشان داد افزود: رهبری، چهره فریبکارانه امریکا را برای دنیا به نمایش گذاشتند. علی مطهری عضو فراکسیون امید مجلس نیز با تاکید بر اینکه این پیام نشان می‌دهد که ایران موضع ثابتی دارد افزود: این پیام منطق حساب شده‌ای دارد. نمایندگان مجلس همچنین امروز از چرایی عدم مذاکره در شرایط فعلی گفتند.

توییت علی علیزاده درباره هک شدن تلویزیون عربستان توسط یمنی‌ها

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل
به گزارش مشرق، علی علیزاده تحلیلگر مسائل سیاسی در توئیتر به هک شدن تلویزیون عربستان توسط یمنی‌ها واکنش نشان داد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلود

پاسخ مردم به آمریکایی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر