انتخاب نرگس آبیار به عنوان سفیران آرشیو ملی هنر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ
انتخاب نرگس آبیار به عنوان سفیران آرشیو ملی هنر

انتخاب نرگس آبیار به عنوان سفیران آرشیو ملی هنر

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
«نرگس آبیار» و تعدادی از بازیگران فیلم «شبی که ماه کامل شد» عصر امروز با دریافت استوارنامه کتابخانه ملی، سفیر آرشیو ملی هنر شدند
انتخاب نرگس آبیار به عنوان سفیران آرشیو ملی هنر - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سازمان اسناد و کتابخانه ملی با نمایش خصوصی فیلم «شبی که ماه کامل شد» عصر امروز مراسمی پرسش و پاسخ و کارگاهی تخصصی برگزار کرد که ضمن آن استوارنامه و تندیس سفیر آرشیو ملی هنر را به نرگس آبیار، هوتن شکیبا، الناز شاکردوست و فرشته صدر عرفایی اهدا کرد.

نرگس آبیار در این مراسم گفت: من از مدت‌ها قبل دنبال موضوع افراط گرایی دینی بودم و حتی به کمپ‌هایی در سوریه هم رفته بودم تا اینکه این طرح به من پیشنهاد شد و از آن استقبال کردم.

وی افزود: من به همراه مرتضی اصفهانی همکاری بسیار خوبی را در زمینه نگارش فیلمنامه این فیلم تجربه کردم و بازخورد‌های خوبی از تماشاگران گرفتم.

در این مراسم از کتابی با عنوان «رساله جهاد» نوشته قایم مقام فراهانی که قدیمی‌ترین نسخه درباره جهاد است رونمایی شد.

این کتاب در سال ۱۲۳۳ هجری قمری نوشته و به چاپ سربی منتشر شده است.

در مراسم نمایش فیلم شبی که ماه کامل شد، یکی رضا لک زایی یکی از افرادی که عبدالمالک ریگی پنج ماه او را گروگان گرفته بودند حضور داشت و درباره کتاب خود با عنوان تاسوکی سخنرانی کرد.

شبی که ماه کامل شد فیلمی به کارگردانی نرگس آبیار، نویسندگی نرگس آبیار و مرتضی اصفهانی و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی محصول سال ۱۳۹۷ است.

این فیلم برای نخستین بار در سی و هفتمین دوره جشنواره فجر به نمایش درآمد و با نامزدی در ۱۳ رشته این جشنواره، توانست ۶ سیمرغ بلورین بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین بازیگر نقش مکمل زن و بهترین چهره پردازی را به خود اختصاص دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها