تاثیر منفی آلودگی‌های زیست محیطی بر توانایی باروری نسل آتی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
تاثیر منفی آلودگی‌های زیست محیطی بر توانایی باروری نسل آتی

تاثیر منفی آلودگی‌های زیست محیطی بر توانایی باروری نسل آتی

فارسخبرگزاری فارس |
قرار گرفتن نوجوانان و جوانان امروزی در معرض انواع آلاینده‌های زیست محیطی می تواند تاثیرات مخربی بر روی رشد مغز آنها گذاشته و در آینده توان باروری نسل آتی را به شدت کاهش دهد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از یوروکالرت، مشکلات ناشی از وجود انبوهی از آلاینده‌های زیست محیطی در دنیای امروز می‌تواند تا چندین نسل ادامه یابد و حتی روند عادی رشد جمعیت جهان را مختل کند.

کارشناسان بلژیکی که در این زمینه تحقیقاتی را انجام داده‌اند، معتقدند آلودگی‌های زیست محیطی شکل گیری توانمندی‌های جنسی در بدن جوانان را دچار مشکل می‌کند و بر روی رفتار مادرانه بانوان نیز تاثیر منفی می‌گذارد.

تاثیر منفی آلودگی‌های زیست محیطی بر توانایی باروری نسل آتی - 3

این محققان هشدار داده‌اند که در حال حاضر سطح آلاینده‌های زیست محیطی به حدی رسیده که می‌تواند آسیب‌های طولانی مدتی به وجود آورد و عموم مردم و سازمان‌های دولتی و خصوصی باید اقداماتی را برای مقابله با این مشکل انجام دهند.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

آلاینده‌های مسموم مذکور بر روی فعالیت‌های برخی هورمون‌های بدن تاثیر منفی می‌گذارند و بررسی‌ها نشان می‌دهد موجب ناباروری حیوانات هم شده‌اند. پژوهشگران هشدار می‌دهند قبل از اینکه بشر در این زمینه به نقطه بی بازگشت برسد باید برای حل این چالش خطرناک فکری بیندیشد.

https: //www. eurekalert. org/pub_releases/۲۰۱۹-۰۵/esoe-etc۰۵۱۵۱۹. php

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | حمله تند مجری صدا و سیما به رامبد جوان و نگار جواهریان

خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ - تصویری از نیوشا ضیغمی، نفیسه روشن و المیرا عبدی، دختر اکبر عبدی، را مشاهده می‌کنید. تصویری از نیوشا ضیغمی، نفیسه روشن و المیرا عبدی، دختر اکبر عبدی، را مشاهده می‌کنید.

پاسخ رضا رفیع به حمایت سلبریتی‌ها از رامبد جوان

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
پاسخ جالب رضا رفیع، شاعر و طنزپرداز، به حمایت سلبریتی‌ها از رامبد جوان، کاری که رامبد جوان کرده مثل اینه که سالار عقیلی بره کانادا بگه وطنم ای شکوه پابرجا!

ویدیو/ باقری، منتقد سینما: پول‌های سیاه، حس رقابت در سینما را هم کشته / برخی بازیگران برای یک سکانس یک میلیارد تومان می‌گیرند

انتخابانتخاب21 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین30 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، خاطرات زهره فرهادی از روز‌های دفاع مقدس در کتاب «چراغ‌های روشن شهر» توسط نشر سوره مهر منتشر شد. کتاب «چراغ‌های روشن شهر» خاطرات زهره فرهادی از روز‌های مقاومت در سال‌های جنگ تحمیلی و حضور در جهاد که فائزه ساسانی‌خواه آن را تدوین کرده و به تازگی چاپ و روانه کتاب فروشی‌ها شده است. کتابی که در ۳۰ فصل و به‌علاوه یک بخش پیوست‌ها آماده و تدوین شده تا خوانندگان را در موقعیت روز‌های جنگ و درگیری آشنا کند. مسجدی که مرکز هدایت کمک‌های مردمی در زمینه‌های گوناگون بوده و پایگاه مقاومت مردم شهر محسوب می‌شده است. یکی از دختر‌ها تا چشمش به ما افتاد رو به اشرف گفت: «دختر بدو بیا سر این پارچه رو بگیر.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ابوذر ابراهیمی ترکمان در آیین گشایش هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران افزود: همواره دوستی و مهربانی میان دو کشور رو به افزایش بوده است، در بین ۱۵ کشور همسایه ترکمنستان به دلیل مرز طولانی که دارد اهمیت ویژه‌ای برای ما دارد. وی گفت: مشترکات فرهنگی ما بسیار است؛ این روابط همچنان باید رو به توسعه باشد. وزیر فرهنگ ترکمنستان نیز با بیان اینکه سلام دوستانه مردم ترکمنستان را به مردم ایران می‌رسانم، افزود: افزایش همکاری بین این دو کشور نشاندهنده برادری و دوستی است. شاه مرادف هدف از برگزاری روز‌های فرهنگی ترکمنستان در ایران را روابط دوستانه و صمیمی و نمایش هنر ترکمنستان به تمام دنیا دانست و گفت: روابط دوستانه قدیمی دو کشور امروز شکلی مدرن به خود گرفته که نشان دهنده این مراسم روز‌های فرهنگی ترکمنستان در ایران است. وی افزود: قرار است در کتابخانه ملی، کتاب‌های رئیس جمهور ترکمنستان به نمایش گذاشته شود.

نظرها

اخبار بیشتر