حقایقی جالب درباره میلیاردرهای دنیای تکنولوژی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. اجتماعی
حقایقی جالب درباره میلیاردرهای دنیای تکنولوژی

حقایقی جالب درباره میلیاردرهای دنیای تکنولوژی

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
در این مطلب با چند حقیقت جالب درباره‌ی سبک زندگی عجیب و غریب میلیاردهای دنیای تکنولوژی آشنا خواهید شد.

به گزارش مشرق، چهره‌های برجسته‌ی دنیای فناوری، مثل بیل گیتس، مارک زاکربرگ و جف بزوس، مانند هر فرد موفق دیگری عادت‌ها و سبک زندگی خاص خود را دارند که به آن‌ها کمک می‌کند امپراتوری چندین میلیارد دلاری خود را مدیریت و از سلامت جسم و روح خود مراقبت کنند.

این چهره‌های مشهور عادت‌های بسیار متفاوتی در بحث خواب، خوراک و ورزش دارند؛ مثلا دورسی، مدیر عامل توئیتر، روزانه فقط یک وعده غذا می‌خورد و گیتس و بزوس، هر دو اصرار دارند که ظرف‌های غذا را خودشان بشویند. با چند حقیقت جالب درباره‌ی سبک زندگی عجیب و غریب میلیاردهای دنیای تکنولوژی همراه باشید.

جک دورسی، مدیر عامل توئیتر

جک دورسی درباره‌ی سبک زندگی و عادت‌های عجیب و غریبش زیاد صحبت می‌کند. این مسأله همواره واکنش‌های مختلفی به دنبال داشته است، بعضی تنها اظهار تعجب کرده‌اند و بعضی دیگر به شدت او را مورد انتقاد قرار داده‌اند.

دورسی روزه می‌گیرد. او هر روز فقط یک وعده غذا می‌خورد و تقریبا تمام آخر هفته را از خوردن غذا پرهیز می‌کند، به طوری که فقط شب‌های یکشنبه یک وعده غذا می‌خورد.

دورسی یک بار در مصاحبه‌ای از جزئیات عادت‌های غذایی اش پرده برداشت، مسأله‌ای که انتقادهایی را به دنبال داشت. منتقدان اعتقاد دارند دورسی با این کار باعث ترویج اختلالات غذایی می‌شود. او در گذشته رژیم گیاهخواری را هم امتحان کرده بود.

دورسی صبح‌های خود را با یک نوشیدنی نمک دار شروع می‌کند. این نوشیدنی ترکیبی از آب، نمک هیمالیا و لیموترش است. به گفته‌ی نشریه‌ی نیویورک تایمز، این نوشیدنی را در تمامی دفاتر توئیتر، در سرتاسر دنیا می‌توان پیدا کرد.

دورسی همچنین از ویتامین‌های مکمل در رژیم غذایی خود استفاده می‌کند. او در اینباره گفته: «تن‌ها مکمل‌هایی که استفاده می‌کنیم، مولتی ویتامین‌های مخصوص مصرف روزانه و ویتامین سیه، یه عالمه ویتامین سی

مدیر عامل توئیتر، از حدود سال ۲۰۱۶، استفاده از سونا و حمام یخ را هم به برنامه‌ی روزانه‌ی خود اضافه کرده است. او شب‌ها ابتدا ۱۵ دقیقه را در سونا و سپس ۳ دقیقه را در حمام یخ می‌گذراند. دورسی این کار را ۳ بار تکرار می‌کند و بار آخر، تنها یک دقیقه در حمام یخ می‌نشیند.

دورسی از یک اپ مخصوص به نام Seven برای انجام ورزش‌های ۷ دقیقه‌ای روی دوچرخه‌ی ورزشی اش استفاده می‌کند. او در اینباره گفته: «من نه مربی خصوصی دارم، نه باشگاه میرم

او همچنین از طرفداران مدیتیشن و یوگا است و در سال ۲۰۱۵ در مصاحبه‌ای گفته بود که صبح‌ها ساعت ۵ از خواب بیدار می‌شود تا مدیتیشن کند. اوایل سال ۲۰۱۸، دورسی در توئیتی اعلام کرد که ۱۰ روز را در مدیتیشن عمیق ویپاسانا گذرانده بود. کمی بعد در همان سال، او با بی توجه به بحرانی که در میانمار گریبانگیر مردم روهینگیا شده بود، در توئیتی درباره‌ی مدیتیشن در میانمار صحبت کرده بود و دیگران را تشویق کرده بود که برای این کار به ارتفاعات مناطق درگیر بحران بروند. این صحبت‌های دورسی با انتقادات شدیدی رو به رو شد.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، اسپیس ایکس و کمپانی بورینگ

ایلان ماسک صبح‌ها ساعت ۷ از خواب بیدار می‌شود. او فقط ۶ ساعت می‌خوابد، بنابراین شب‌ها حدود ساعت ۱ به خواب می‌رود.

ماسک، در سال ۲۰۱۸، در مصاحبه‌ای اعلام کرد که گاهی برای به خواب رفتن از قرص آمبین که نوعی قرص خواب است استفاده می‌کند. او در اینباره گفته: «اکثر مواقع باید بین نخوابیدن و خوردن آمبین یکی رو انتخاب کنم

مدیر عامل تسلا، اغلب صبحانه نمی‌خورد، چون وقت کافی برای این کار را ندارد. او در سال ۲۰۱۴، در مصاحبه‌ای گفته بود که گاهی فرصت خوردن املت و قهوه را پیدا می‌کند.

ایلان ماسک در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه‌ای نوشیدنی مورد علاقه‌اش را نوشابه‌های رژیمی بیان کرده بود. او در اینباره گفته بود: «به دلایلی هیچوقت برات تکراری نمیشن.» ماسک در مصاحبه‌ی خود گفته بود گاهی پیش می‌آید که در یک روز ۸ عدد نوشابه‌ی رژیمی می‌خورد، گرچه اظهار کرده بود که سعی دارد مصرف این نوشابه‌ها را کمتر کند.

ماسک برای مدیریت زمانش، برنامه‌ی روزانه‌ی خود را به بازه‌های ۵ دقیقه‌ای تقسیم می‌کند، عادتی که بیل گیتس، از بنیانگذاران شرکت مایکروسافت هم دارد. این روش زمانبندی، به ماسک و گیتس این امکان را می‌دهد که برنامه‌ی خیلی دقیقی برای استفاده از وقت خود داشته باشند.

ماسک می‌گوید برای حفظ تناسب اندامش، هفته‌ای ۲ بار به باشگاه می‌رود.

مدیر عامل اسپیس ایکس، برای تمدد اعصاب، از بازی‌های کامپیوتری کمک می‌گیرد. یکی از بازی‌های مورد علاقه‌ی او، یک نوع بازی تیراندازی اول شخص به نام Overwatch است. شخصیت مورد علاقه‌ی ماسک در این بازی Soldier ۷۶نام دارد. ماسک می‌گوید بازی در نقش این شخصیت برای او مثل یک «راز تاریک» می‌ماند، چون بیشتر کسانی که این بازی را انجام می‌دهند علاقه‌ای به انتخاب Soldier ۷۶ندارند و این شخصیت برایشان جذابیتی ندارد.

تیم کوک، مدیر عامل اپل

تیم کوک، هر روز ساعت ۵ صبح به یک باشگاه خصوصی می‌رود. او خودش را «شیفته‌ی فیتنس» توصیف کرده است. کوک همچنین به ورزش در هوای آزاد مثل پیاده روی و دوچرخه علاقه دارد.

مدیر عامل اپل، صبح‌ها ساعت ۴ از خواب بیدار می‌شود. او می‌گوید ۴ ساعت ابتدایی روزش را به خواندن کامنت‌ها و ایمیل‌های کاربران اپل می‌گذراند تا «روی کسانی که آن بیرون هستند و اهمیت زیادی برای او و مجموعه‌ی اپل دارند تمرکز کند».

کوک شب‌ها ۷ ساعت می‌خوابد و بنابراین کمی زود، یعنی حدود ۸/۴۵ شب به رختخواب می‌رود.

جف بزوس، مدیر عامل آمازون

جف بزوس صبح‌ها ساعت ۸ از خواب بیدار می‌شود. او شب‌ها ۸ ساعت می‌خوابد و این مسأله برای او در اولویت قرار دارد. بزوس برای بیدار شدن از ساعت استفاده نمی‌کند و هرگز صبح زود در جلسات کاری شرکت نمی‌کند.

مدیر عامل آمازون، سلیقه‌ی غذایی عجیب و غریبی دارد. او به علاقه به غذاهای عجیب و غریب معروف است. سال گذشته، از بزوس عکسی منتشر شد که او را در حال چشیدن طعم یک ایگوانای پخته در یک گردهمایی سالیانه نشان می‌داد. او یک بار هم در جریان یک صبحانه‌ی کاری، اختاپوس با سیب زمینی، بیکن، ماست سیر سبز و تخم مرغ سفارش داده بود.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان | اخبار تکنولوژی ایران و جهان

بزوس هر شب ظرف‌های غذا را خودش می‌شوید. او در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه‌ای در اینباره گفته بود: «من کاملا متقاعد شدم که این جذاب‌ترین کاریه که انجام میدم

اطلاعات زیادی درباره‌ی برنامه‌ی ورزشی بزوس در دست نیست، اما در سال ۲۰۱۷ تصاویری از او در جریان یک کنفرانس منتشر شد که حاکی از عضلانی شدن اندام بزوس بود. وبسایت PageSix یک بار در میانه‌ی مطلبی درباره‌ی بادیگارد بزوس بیان کرده بود که مدیر عامل آمازون ورزش‌های قدرتی انجام می‌دهد.

مارک زاکربرگ، پایه گذار فیس بوک

مارک زاکربرگ هم صبح‌ها ساعت ۸ از خواب بیدار می‌شود. او در مصاحبه‌ای گفته بود اولین کاری که بعد از بیدار شدن انجام می‌دهد، چک کردن تلفن همراهش است.

زاکربرگ اخیرا اظهار کرده که یک جعبه‌ی نورانی برای همسرش پریسیلا درست کرده تا به مشکل بی خوابی او کمک کند. آن‌ها این جعبه را کنار تخت شان می‌گذارند. از این جعبه بین ۶ تا ۷ صبح نور ضعیفی منتشر می‌شود، بنابراین اگر هر کدام آن‌ها از خواب بیدار شود، می‌تواند بدون چک کردن ساعت متوجه شود که وقت بیدار کردن فرزندان شان رسیده.

زاکربرگ در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۵ گفته بود هفته‌ای دست کم ۳ بار ورزش می‌کند. او در جواب به این سؤال که چطور فرصت ورزش کردن پیدا می‌کند گفته بود: «معمولا اولین کاری که بعد از بیدار شدن انجام میدم ورزش کردنه

زاکربرگ همچنین گفته که سعی می‌کند مواقعی که ورزش می‌کند، سگش، «بیست» را با هم با خودش ببرد. «بیست» سگی از نژاد شیپ داگ مجارستانی است و زاکربرگ می‌گوید به خاطر شباهت سگش به تی زمین شوی، دویدن «بیست» منظره‌ی بامزه و خنده داری ایجاد می‌کند.

پایه گذار فیسبوک تیمی متشکل از حداقل ۱۲ نفر برای مدیریت حساب‌های کاربری اش در شبکه‌های اجتماعی دارد. طبق گزارش سایت TheVerge در سال ۲۰۱۷، یک تیم دست کم ۱۲ نفره، وظیفه‌ی حذف پیام‌های اسپم و مزاحم را برعهده دارند و تیم دومی هم وجود دارد که به کار مدیریت پست‌های زاکربرگ می‌پردازند.

زاکربرگ برای آنکه صبح‌ها جلوی مغشوش شدن ذهنش را بگیرد، تقریبا هر روز یک دست لباس یک شکل و تکراری می‌پوشد که شامل یک شلوار جین، یک جفت کفش کتانی و یک تی شرت خاکستری می‌شود. او در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه‌ای در اینباره گفته بود: «میخوام زندگیم رو اونقدر ساده کنم که خودم رو مجبور کنم تا جایی که میشه در مورد هر چیزی جز اینکه چطور بهترین خدمات رو به جامعه ارائه بدم، تصمیم‌های کمتری بگیرم

طبق گفته‌های جک دورسی، مدیر عامل توئیتر، زاکربرگ در دوره‌ای فقط گوشت بز مصرف می‌کرد، مسأله‌ای که می‌توانست او را به کشتن دهد. دورسی یک بار در مصاحبه‌ای با سایت RollingStone گفته بود که زاکربرگ برای او گوشت بزی را سرو کرده بود که خودش آن را سر بریده بود. دورسی، اما خوردن سالاد را ترجیح داده بود.

بیل گیتس، از بنیانگذاران مایکروسافت

بیل گیتس غذای مورد علاقه‌اش را چیزبرگر بیان کرده است.

طبق گفته‌های ملیندا، همسر بیل گیتس، او اغلب صبحانه نمی‌خورد. با این حال گیتس، یک بار غلات صبحانه‌ی مورد علاقه‌اش را توپ‌های کاکائویی بیان کرده بود.

گیتس همچنین علاقه‌ی زیادی به شیرینی جات دارد. او یک بار که به همراه وارن بافت، سرمایه گذار و کار آفرین مشهور، به یک مغازه‌ی آبنبات فروشی قدیمی رفته بود، در آنجا اعلام کرد که آبنبات‌های بادام زمینی، آبنبات مورد علاقه‌ی او هستند. او بازدیدش از این مغازه را با یک لیوان نوشابه به پایان رسانده بود.

بیل گیتس همچنین گفته که علاقه‌ی زیادی به ورزش تنیس دارد. او ورزش اسکی هم انجام می‌دهد.

گیتس یک بار در سال ۲۰۰۱ در برابر جف بزوس، مدیر عامل آمازون، در یک مسابقه‌ی تنیس شرکت کرد. عواید و درآمد حاصل از این مسابقه صرف فعالیت‌های خیرخواهانه شد. برنده‌ی این مسابقه بیل گیتس بود.

بیل گیتس هم مانند بزوس، شب‌ها ظرف‌های غذا را خودش می‌شوید. او در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه‌ای بیان کرده بود که تقریبا هر شب این کار را انجام می‌دهد. گیتس در اینباره گفته بود: «بقیه هم داوطلب میشن، ولی دوست دارم خودم این کار رو انجام بدم

داشتن خواب کامل هم اهمیت زیادی برای گیتس دارد. او در مصاحبه‌ای در سال ۱۹۹۰ گفته بود که شب‌ها ۷ ساعت می‌خوابد.

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل

ساندار پیچای صبح‌ها بین ساعت ۶/۳۰ تا ۷ از خواب بیدار می‌شود. او در سال ۲۰۱۶ در مصاحبه‌ای گفته بود هر روز صبح روزنامه‌ی وال استریت ژورنال را مطالعه می‌کند.

پیچای گفته است که خوردن چای در هنگام صبح اهمیت ویژه‌ای برای او دارد و به دلیل اینکه گیاهخوار است، پروتئین مورد نیاز بدنش را را از املت صبحانه‌اش دریافت می‌کند. او در مصاحبه‌ای گفته بود: «آدم سحرخیزی نیستم به خاطر همین به فرصت احتیاج دارم تا با خوندن روزنامه و خوردن چای کاملا بیدار بشم

هیچ اطلاعاتی درباره‌ی برنامه‌ی ورزشی پیچای در دست نیست، اما او از طرفداران پروپاقرص بازی کریکت است. پیچای در دوران دبیرستان کریکت بازی می‌کرد و گفته است که آرزو داشته یک بازیکن حرفه‌ای کریکت شود.

سرگئی برین، بنیانگذار گوگل

سرگئی برین ورزش‌های زیادی انجام داده، از جمله رولر هاکی، التیمیت فریزبی، ژیمناستیک، شیرجه و بندبازی.

یکی از دلایل فعالیت زیاد برین، داشتن ژن بیماری پارکینسون است و او می‌خواهد با ورزش زیاد ریسک رشد این بیماری را در خود کم کند.

برین به دلیل داشتن استعداد ابتلا به پارکینسون، روزانه ۲ بار چای سبز می‌نوشد. محققان پی برده‌اند که میان مصرف قهوه و کاهش ریسک ابتلا به بیماری پارکینسون ارتباط وجود دارد، اما از آنجایی که برین مزه‌ی قهوه را دوست ندارد، از چای استفاده می‌کند. او در مصاحبه‌ای در اینباره گفته: «بیشتر محقق‌ها فکر می‌کنن کافئینه که این ریسک رو کم میکنه، گرچه هنوز مطمئن نیستنمنبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خرسی که از سقوط جان به در برده بود، توسط مردم کشته شد!

تابناکتابناک20 ساعت قبل
درست در زمانی که توله خرس مجروح برای مداوا به سمسکنده منتقل شده و بر اثر جراحات وارده جان باخته بود و همزمان، فیلمی در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های محلی دست به دست می‌شد که نشان می‌داد چه بلا‌هایی بر سرش آمده است. خرسی که در عبور از لبه پرشیب کوه ناکام مانده، سقوط کرده و البته جان به در برده بود، گرفتار بلایی بزرگ‌تر شد تا رویداد دردناک دیگری در حافظه محیط زیستی ایرانیان درج شود. فاجعه‌ای از جنس دیده شدن توله خرس توسط چند رهگذر و بارش باران سنگ‌های ریز و درشت بر سر و بدن این حیوان نگون بخت. سنگساری به قصد کشتن این توله خرس که احتمالا رهگذران هم متمایل به آزارش بودند و هم خوف داشتند به سمت شان حمله ور شود و از این رو حکم به مرگش دادند! درست در زمانی که توله خرس مجروح برای مداوا به سمسکنده منتقل شده و بر اثر جراحات وارده جان باخته بود و همزمان، فیلمی در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های محلی دست به دست می‌شد که نشان می‌داد چه بلا‌هایی بر سرش آمده است.

نازی‌ها در ایران؛ داستان طرفداران هیتلر از دوره پهلوی تا امروز (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری یک قاب عکس بزرگ از «آدولف هیتلر» در کاخ صاحبقرانیه، نشانی از یک دوستی قدیمی است؛ دوستی میان ایران دوره رضاشاه با آلمان دوره هیتلر. این قاب عکس و برخی دیگر از هدایای هیتلر به ایران، در زمانی به ایران رسیده که آلمان‌ها در ایران در حال سرمایه‌گذاری‌های کلان در بخش صنعت ایران بودند؛ از ساخت راه‌آهن و پل و صنایع سیمان و قند‌ گرفته تا بنای ساختمان‌های دولتی در مراکز استان‌ها و هتل‌سازی‌ها در مازندران. آلمان که تا پنج سال قبل از آغاز جنگ، چهارمین شریک تجاری ایران بود، در مراحل آغازین جنگ رتبه اول تجارت خارجی ایران را از آن خود می‌کند. هیتلر هم به ایران نگاه ویژه‌ای داشت و می‌دانست که به دست آوردن این کشور، پلی است برای پیروزی در جنگ. در این فیلم مروری کرده‌ایم بر این بخش از تاریخ کم‌تر پرداخته شده ایران؛ یعنی نازیسم در ایران.

دردسرهای پس از سیل در لرستان آغاز شد؛ زمین به رانش افتاده‌است (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | اولین تیزر «زهرمار» با بازی متفاوت سیامک انصاری

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
دنیای خودرودنیای خودرو2 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، طرح فروش اقساطی ۴ محصول سایپا امروز آغاز شده و تا پایان ظرفیت ادامه دارد. در این طرح، محصولات پراید ۱۳۱، تیبا صندوقدار، ساینا و پراید ۱۵۱ در معرض فروش قرار دارد. در این طرح نیز افرادی که طی ۱۸ ماه گذشته از شرکت سایپا محصولی را ثبت نام کرده‌اند امکان استفاده از این شرایط فروش را ندارند. بر این اساس هر ثبت‌نام مغایر با شرایط این بخشنامه از سوی شرکت یک‌طرفه ابطال خواهد شد، علاوه بر این در این بخشنامه امکان ثبت‌نام برای افراد بالای ۱۸ سال نیز امکان‌پذیر است. علاقمندان برای خرید خودرو و کسب اطلاعات بیشتر به نشانی saipa. iranecar. com مراجعه کنند.

جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی امروز شرایط ناپایدار جوی در بخش‌هایی از شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز، سواحل شمالی و شمال شرق کشور حاکم می‌شود. در بخش‌هایی از آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و تا حدی استان زنجان گیلان و بخش‌هایی از استان مازندران، ارتفاعات شمالی استان قزوین، خراسان شمالی، بخش‌هایی از گلستان و شمال استان خراسان رضوی در ساعات بعدازظهر شاهد رگبار و باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید لحظه‌ای خواهیم بود. وی گفت: شرایط ناپایدار همچنان در نوار شمالی کشور ادامه دارد، اما شدت ناپایداری‌ها کم و پراکنده خواهد بود. احمدی افزود: وزش باد در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق بخصوص در مناطق شمالی سیستان و بلوچستان و زابل با گردوخاک همراه است. در بخش‌هایی از جنوب غرب کشور از جمله استان‌هایی مثل خوزستان و ایلام شرایط برای وزش باد و گرد و خاک مهیاست. وی گفت: طبق نقشه‌های هواشناسی بخش‌های مرکزی و شمالی خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود. به لحاظ شرایط دمایی هم روند افزایش نسبی دما بین یک تا ۲ درجه در بیشتر مناطق کشور روی می‌دهد. احمدی افزود: امروز آسمان تهران صاف، همراه با وزش باد در برخی ساعات می‌باشد و دما به ۳۶ درجه می‌رسد.

نظرها

اخبار بیشتر