استعفای جمعی اعضای حزب راست از دولت ائتلافی اتریش
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
استعفای جمعی اعضای حزب راست از دولت ائتلافی اتریش

استعفای جمعی اعضای حزب راست از دولت ائتلافی اتریش

ایسناخبرگزاری ایسنا |
در حالی که صدراعظم اتریش پیش‌تر گفته بود که در صدد برکناری وزیر کشور است، حزب راست‌گرای «آزادی اتریش» در واکنش اعلام کرد که تمامی اعضای این حزب از دولت ائتلافی کناره‌گیری می‌کنند.

به گزارش ایسنا، سباستین کورتس، صدراعظم اتریش گفت که در صدد برکناری هربرت کیکل، وزیر کشور و از اعضای حزب راست‌گرای «آزادی اتریش» است. ساعاتی بعد حزب راست‌گرای «آزادی اتریش» در واکنش اعلام کرد که تمامی اعضای این حزب از دولت ائتلافی کناره‌گیری می‌کنند.

به دنبال رسوایی و انتشار یک ویدئوی جنجالی رهبر حزب «آزادی اتریش» و معاون صدر اعظم اتریش، وی اواخر هفته گذشته استعفا کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، قرار بود سباستین کورتس به رئیس‌جمهوری این کشور پیشنهاد کند که هربرت کیکل از دولت ائتلافی برکنار شود.

سباستین کورتس که در سال ۲۰۱۷ با کمک حزب راست‌گرا «آزادی اتریش» توانست دولت ائتلافی تشکیل دهد، اکنون می‌گوید، خواهان شفافیت در خصوص پرونده فساد رهبر حزب «آزادی اتریش» است.

صدر اعظم اتریش گفته است: کاملا مطمئن هستم آنچه که اکنون لازم است، شفافیت کامل و تحقیقاتی کاملا بی‌طرف است.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

سباستین کورتس بر ضرورت ثبات در کشورش تاکید کرد و گفت که حزب «آزادی اتریش» از دولت ائتلافی کنار می‌رود و تا برگزاری انتخابات در ماه سپتامبر پست‌های خالی در دولت توسط مقام‌های اداری و تکنوکرات اداره خواهند شد.

رسوایی تازه در اتریش با انتشار ویدئوی گفت‌وگوی کریستیاناشتراخه، معاون صدراعظم و رهبر حزب «آزادی اتریش» با یک سرمایه‌دار روسی آغاز شد. او دو سال پیش در سفری به اسپانیا به یک زن «سرمایه‌دار» روسی وعده داد با خرید سهام روزنامه اتریشی «کروننتسایتونگ» و اخراج چند روزنامه‌نگار مشخص و تعیین سردبیری که از انتقاد از حزب «آزادی» دست بکشد، قراردادهای پرسود دولتی اتریش را به این فرد روسی بدهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس22 ساعت قبل
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها در کشور برار مالی را به صندوق توسعه ملی می‌اندازیم و هیچ بار مالی برای دولت ندارد و مخالف اصل ۷۵ قانون اساسی نیست. محمد خالدی سردشتی عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به طرح افزایش ظرفیت پتروپالایشگاهی که اخیرا کلیاتش در مجلس به تصویب رسید گفت: براساس این طرح بخش خصوصی در توسعه پالایشگاه‌های کشور سرمایه گذاری می‌کند و در این طرح سعی شده که برای افزایش ظرفیت پالایشگاهی در کشور جذابیت ایجاد شود. وی گفت: در شرایطی که کشور نمی‌تواند نفت را بفروشد نیازمند چنین طرح هایی هستیم تا بتوانیم فراورده تولید کنیم و این فراورده را صادر کنیم. خالدی تصریح کرد: به همین دلیل من موافق این طرح هستم زیرا می‌دانم که در این شرایط چنین طرح هایی می‌تواند به دولت و وزارت نفت کمک کند. این عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: در این طرح چون بار مالی را به صندوق توسعه می‌انداختیم بنابراین برای دولت بار مالی ندارد و مخالف اصل ۷۵ قانون اساسی نیست زیرا که اگر این طرح برای دولت بار مالی داشته باشد آنگاه شورای نگهبان این طرح را رد خواهد کرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
فلاحت پیشه ادامه داد: در دیپلماسی رسمی ایران و آمریکا راهبردی ندارند و ما شاهد واکنش‌های رسمی وزیر خارجه به اقدامات آمریکا بودیم. در دیپلماسی عمومی هم فقط ظریف مانده بود که آنها می‌خواهند این باب را هم ببندند. البته که برای مقابله با این دیپلماسی آمریکا هم اقدامات وزارت خارجه و مراجع بالاتر تأثیرگذار است. این که در این بین ظریف تحریم می‌شود دلیلش آن است که باب دیپلماسی رسمی از طرف آمریکا بسته شده و راهبردی برای مذاکره ندارد. ایران هم از ابزارهای زیادی برخوردار است که می‌تواند اجازه ندهد تنش بین ایران و آمریکا به ضرر ایران فرسایشی شود.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم در پی طرح شایعه به کمارفتن سردار علی فضلی فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع)، سردار رمضان شریف سخنگو ومسئول روابط عمومی کل سپاه در گفت‌وگو با تسنیم ضمن تکذیب این شایعه از سلامت کامل سردار فضلی خبر داد. وی افزود: ‌ برخلاف شایعات مطرح شده در فضای مجازی سردار فضلی به کما نرفته‌اند بلکه به دلیل فشار بالای کاری در امر آموزش و تربیت افسران جوان سپاه، کسالتی برای ایشان پیش آمده بود که چند روزی در بیمارستان بستری شدند و هم اکنون نیز حال عمومی سردار فضلی در وضعیت مناسبی قرار دارد. سردار شریف با تاکید بر اینکه سردار فضلی در سلامت کامل به سر می‌برند عنوان کرد: البته ما از همه مردم در خواست داریم تا برای سلامت تمامی جانبازان و رزمندگان دوران دفاع مقدس دعا کنند تا توفیق خدمت این عزیزان به کشور بیش از پیش فراهم شود. انتهای پیام/
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
سخنگوی شورای نگهبان شروط این شورا برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به‌صورت الکترونیکی را اعلام کرد. عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به آخرین اقدامات انجام‌شده برای الکترونیکی برگزار شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: شورای نگهبان در ادوار گذشته انتخابات، نظراتش درباره چگونگی و شرایط الکترونیکی شدن انتخابات مجلس را اعلام کرده است. قائم‌مقام دبیر شورای نگهبان اضافه کرد: در صورتی که مسئله امنیت و نیز حفاظت از آرای رأی‌دهندگان در جریان الکترونیکی شدن انتخابات برای شورای نگهبان احراز شود، مشکلی از این حیث وجود ندارد، اما این شروط باید رعایت شود. کدخدایی با اشاره به انتخابات یازدهمین دوره مجلس که در روز دوم اسفند امسال برگزار می‌شود، درباره الکترونیکی شدن این انتخابات، گفت: هنوز چیزی مشخص نیست، البته جلسات برای این امر بین وزارت کشور و شورای نگهبان در حال برگزاری است. وی افزود: اگر امنیت و حفاظت از آرای رأی‌دهندگان تأمین شود، ممکن است انتخابات دوم اسفند به‌صورت الکترونیکی برگزار شود.
مهرمهر2 ساعت قبل
*آیا تصور می‌کنید کمپین فشار حداکثری بر ایران نتیجه‌ای برای دولت ترامپ خواهد داشت؟ من فکر نمی‌کنم که کمپین حداکثر فشار علیه ایران برای هیچ کشوری نتایج مثبت و خوبی در پی داشته باشد. در دوره اوباما تا حدودی در روابط بین ایران و امریکا پیشرفت حاصل شد و بهتر است دولت ترامپ از روند دولت اوباما در این زمینه تقلید کند. از سوی دیگر، «مایک پومپئو» با چاپلوسی و نزدیک کردن خود به ترامپ کار خوبی انجام داده است. او در دولت ترامپ باقی خواهد ماند فارغ از هر اتفاقی که با ایران رخ دهد. بزرگترین مشکل این است که دموکرات‌ها از حمله به سیاست‌های تجاری ترامپ خودداری می‌کنند.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
با این حال مشکل اردن مربوط به هویت ملی یا نداشتن آن است و دریافت کمک‌های خارجی بیشتر نمی‌تواند برای اردن هویت بخرد. طرح «اردن فلسطین است» در دهه ۱۹۸۰ میلادی از سوی جناح راست آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها مطرح شد و با منطقی ساده‌انگارانه همراه بود؛ اینکه اگر اسرائیل فلسطینیان را نخواهد، آن‌ها را به اردن بدهند. عربستان اخیرا نیز گفته است که حمایت آتی‌اش از اردن وابسته به حمایت این کشور از طرح معامله قرن است. با این حال تا زمانی که طرح وطن جایگزین نتیجه احتمالی نشست امروز باشد، اردن می‌تواند با بحران هویت ملی روبه‌رو شود. بنابراین طرح معامله قرن در نهایت تخریب دو کشور را به دنبال خواهد داشت؛ سرزمین‌های فلسطینیان و اردن.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

4 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1