واکنش پلیس به تصویب طرح تشدید مجازات اسیدپاشی چه بود؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. حوادث
واکنش پلیس به تصویب طرح تشدید مجازات اسیدپاشی چه بود؟

واکنش پلیس به تصویب طرح تشدید مجازات اسیدپاشی چه بود؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
ایسنا نوشت: رئیس پلیس آگاهی ناجا تاکید کرد که هرچه قوانین بازدارندگی بیشتری داشته باشند، وقوع جرم نیز کاهش می‌یابد.

سردار محسن حسن خانیدر واکنش به تصویب طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان در مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا ما هرچقدر قوانین بازدارنده‌تری داشته باشیم و در قوانین ما به موضوعات پیشگیرانه توجه بیشتری شود تأثیر بیشتری هم در حوزه پیشگیری از وقوع جرم خواهد داشت.

او با بیان اینکه هرچه هزینه جرم بالاتر برود یقینا جرم کمتر می‌شود، گفت: در مورد طرح مربوط به اسیدپاشی نیز اداره حقوقی پلیس باید جزئیات آن را بررسی کند، اما همانطور که گفتم قوانینی که بازدارندگی بیشتری داشته باشند طبیعتا می‌توانند وقوع جرم را کاهش دهند.

روز گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای قصاص نفس یا عضو را برای مجرمان اسیدپاشی تعیین کردند. براساس ماده یک طرح تشدید مجازات اسیدپاشی هرفرد عمدا با پاشیدن اسید یا هرگونه ترکیبات شیمیایی با هر میزان غلظت موجب جنایت بر نفس و عضو شود در صورت مطالبه از ناحیه مجنی علیه یا ولی دم حسب مورد با رعایت شرایط مقرر در کتاب قصاص، به قصاص نفس یا عضو محکوم می‌شود. طبق تبصره این ماده ریختن اسید یا سایر ترکیبات شیمیایی بر روی فرد، فرو بردن اعضای بدن در درون اسید و اعمالی نظیر آن در حکم اسیدپاشی است.

در خبری بخوانید: اخبار حوادث واقعی در ایران

همچنین نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مجازات حبس بیش از پنج تا ۲۵ سال را برای مرتکبین اسید پاشی تعیین و مقرر کردند در صورتی که به هر دلیلی دسترسی به مرتکب ممکن نباشد دیه فرد بزه دیده از بیت‌المال پرداخت شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایران‌جیبایران‌جیب7 ساعت قبل
او در زندان فشافویه دوران محکومیت خود را سپری می‌کرد. زندانیانی که مرتکب قتل شیرمحمدعلی شده‌اند، جرایم سنگینی مانند قتل مرتکب شده بودند. جرایم ارتکابی مرحوم شیرمحمدعلی، از نوع جرایمی است که اغلب حقوق‌دانان آنها را در زمره جرایم سیاسی قرار می‌دهند. مسلما اختیاری که در این ماده به قاضی داده شده است، به این معنا نیست که قاضی می‌تواند خلاف قاعده اصلی عمل کرده و مثلا دستور دهد که فرضا زندانی چک بی‌محل در کنار زندانیان قتل عمد قرار گیرد. علاوه بر این زندانبان همان‌قدر که باید مراقب آن باشد که زندانی در زندان مرتکب تخلف از مقررات زندان نشود، باید مراقب جان و سلامت جسمی و روانی زندانی و مهم‌تر از آن بهبود و تربیت شخصیتی و تربیتی او هم باشد. گفته می‌شود زندانی مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی پیش‌ازاین از شرایط زندان و عدم امنیت جانی خود شکایت و تقاضای جابه‌جایی داشته است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
سپس پلیس به بررسی پیامک‌های ارسال شده از گوشی ژینوس پرداخت و به رابطه پنهانی او با یک مرد غریبه به نام حسین پی‌برد. بدین ترتیب زن جوان به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت حسین و دوستش حمید، شوهرش را کشته‌اند. او مدام از بدرفتاری‌های شوهرش به من می‌گفت. چون می‌دانستم شوهرش مرد بدخلقی است دلم برایش سوخت. او اول از من خواست تا شوهرش را گوشمالی بدهم اما بعد از مدتی نقشه قتل را کشید. وقتی نوبت دفاع به ژینوس رسید همه اتهاماتش را انکار کرد و گفت: من از نقشه حسین برای قتل شوهرم اطلاعی نداشتم.

پل مدیریت پایتخت در آتش سوخت!

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل

ترکیدن لاستیک هواپیمای مسافربری در آمریکا + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران21 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، ترکیدن لاستیک هواپیمای مسافربری «یونایتد ایر لاینز» موجب خروج آن از باند فرودگاه در هنگام فرود شد. این اتفاق در فرودگاه بین‌المللی «لیبرتی نیوآرک» در ایالت «نیوجرسی» آمریکا شد. بیشتر بخوانید: فیلم لحظه سقوط هواپیما در دریاچهانتهای پیام/حادثه هوایی در ایالت نیوجرسی + فیلم

فیلم/ برخورد وحشیانه سربازان سعودی با زائر خانه خدا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل

خاکستر شدن عمارت فوق لاکچری ۱۰۰۰ متری+فیلم

رکنارکنا20 ساعت قبل
این حادثه حدود ساعت ۵:۳۰ بامداد به وقت محلی روی داد و آتش نشانان تا دو ساعت پس از حادثه همچنان در تلاش برای خاموش کردن آتش بودند. علت وقوع حادثه مشخص نیست و گفته می‌شود در پی آن هفت اتاق خواب، ۱۰ سرویس بهداشتی همچنین یک استخر و زمین تنیس خصوصی این عمارت از بین رفته‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر