هشدار دستیجی در مورد گفت‌وگو با اوجالان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
هشدار دستیجی در مورد گفت‌وگو با اوجالان

هشدار دستیجی در مورد گفت‌وگو با اوجالان

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رهبر حزب وحدت بزرگ در مورد گفت‌وگو با رهبر زندانی پ.ک.ک هشدار داده و آن را اقدامی خطرناک دانست.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه ملیت٬ مصطفی دستیجی رهبر حزب وحدت بزرگ با انتشار چند پیام توییتری در مورد عکس دسته جمعی سران احزاب ترکیه در سامسون گفت: عکس یادگاری سران احزاب ترکیه در جشن ۱۹ می٬ نشان دهنده وحدت و انسجام ماست. از استاندار سامسون و شخص رئیس جمهور تشکر می‌کنم که بعضی تجزیه‌ طلب‌ها را به این مراسم دعوت نکردند.

وی در ادامه با بیانی استعاری نوشت: گفت‌وگو با اوجالان را یک دام خطرناک می‌دانم و اگر همپیمانان ما تصور می‌کنند که چنین چیزی بر انتخابات یا معادلات سیاسی پیش رو٬ تاثیر مثبت می‌گذارد٬ به آنها می‌گویم اشتباه می‌کنید و ممکن است پرنده‌ها از قفس بپرند.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

تحلیل‌گران سیاسی ترکیه بر این باورند که منظور دستیجی از پریدن پرندگان از قفس این است که ملی گرایان حامی اردوغان٬ ممکن است از آغاز گفت‌وگو با رهبر زندانی پ. ک. ک خشمگین شده و از نامزد ائتلاف جمهور٬ حمایت نکنند.

گفتنی است در جشن یکصدمین سالگرد ۱۹ می‌یعنی سالگرد آغاز مبارزه مصطفی کمال برای بیرون راندن اشغالگران از ترکیه٬ رهبران اغلب احزاب ترکیه در کنار اردوغان عکس یادگاری گرفتند، اما رهبر حزب دموکراتیک خلق‌ها به این مراسم دعوت نشد و مرال آکشنر رهبر حزب خوب نیز از حضور در مراسم خودداری کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظاتی هولناک از رانش زمین و سیل در چین

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
تصاویری هولناک از سیل و رانش زمین در چین می‌بینید. شمار تلفات این حادثه به ۶۱ نفر رسید و ۳۵۰ هزار نفر محل زندگی خود را ترک کردند.

تکرار تاریخ در مسیر مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
منشی که در تاریخ به عنوان نماد عزت و مقاومت در برابر ابر قدرت ثبت شد. وقتی رهبری فرمودند ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد. اندیشه مقاومت و منطق این مقاومت که از چهل سال پیش و حتی قبل‌تر بوسیله امام خمینی پایه گذاری شد و گفت: ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم اکنون با همان صلابت ادامه دارد. اندیشه مقاومت امام خمینی و منطق آن که همین یازده روز پیش تبیین شد و رهبری فرمودند مقاومت واکنش طبیعی هر ملت آزاده و با شرف در مقابل تحمیل و زورگویی است. روز پنجشنبه تبلور عینی و عملی آن را همگان دیدندامریکایی‌ها هرچه دشمنی که می‌توانستند کردند و دارند ادامه می‌دهند.

ورود روحانی به محل برگزاری نشست سران کنفرانس «سیکا» +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور22 ساعت قبل
آیا داوری خودکشی کرده است؟ صبح امروز خبری در رسانه‌ها منتشر شد که حکاتی از خودکشی عبدلارضا داوری و حتی درگذشت آن داشت. بهارنیوز در این رابطه نوشت: «شایعه‌ای در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که گویا عبدالرضا داوری، مشاور احمدی نژاد خودکشی کرده و جان خود را از دست داده است. عبدالرضا داوری طی روزهای اخیر تحت افشاگری بی‌سابقه رسانه‌ای همسرش قرار داشت». اصولگرایان هم به جایگاه واقعی خود بازمی‌گردند؛ جریانی معتقد به باورهای سنتی که ملاک درستی یا نادرستی کارهایشان مردم نیستند. این خبر با توجه به برخی حاشیه‌‌سازی‌های قبلی و خط مجعول دوگانه‌سازی در صدا و سیما خیلی زود خبرساز شد.

یک تمرین و چند حاشیه

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ برخلاف انتقاداتی که سال گذشته به بازی‌های تدارکاتی تیم ملی می‌شد، اما امسال سه تورنمنت پرتغال، یونان و روسبه برای این تیم قبل از جام جهانی چین در نظر گرفته شده است.
تابناکتابناک1 روز قبل
این مقام آمریکایی بیان کرده که قبل از حمله این پهپاد قایق‌های ایرانی را رصد کرده که به سمت کشتی‌های ژاپنی حرکت میکنند اما بیان نکرده که این قایق‌ها مسئول حمله به کشتی‌ها بوده‌اند. خبرگزاری سی ان ان گفته که هیچ تصویری از قایق‌های ایرانی که از سوی این پهپاد ضبط شده باشد را دریافت نکرده است. دم خروس آمریکایی‌ها دیروز و از زبان کاپیتان ژاپنی تانکر نفتی که در دریای عمان مورد حمله قرار گرفته است بیرون زده. من فکر نمیکنم که این حمله توسط یک بمب ساعتی یا شی متصل به بدنه کشتی صورت گرفته باشد». نکته جالب توجه دیگر این است که به گفته گزارش این شرکت، این کشتی دوبار مورد حمله قرار گرفته است و شی مذکور منجر به ایجاد یک حفره در بدنه کشتی شده است.

نظرها

اخبار بیشتر