نماینده ولی‌فقیه در سپاه: صلح امام حسن (ع) مصداق «مکرو و مکرالله و الله خیر الماکرین» است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
نماینده ولی‌فقیه در سپاه: صلح امام حسن (ع) مصداق «مکرو و مکرالله و الله خیر الماکرین» است

نماینده ولی‌فقیه در سپاه: صلح امام حسن (ع) مصداق «مکرو و مکرالله و الله خیر الماکرین» است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با تأکید بر لزوم الگوگیری از سیره اخلاقی امام حسن مجتبی(ع) گفت: اگر صلح امام حسن(ع) را به‌خوبی تبیین کنیم به این موضوع می‌رسیم که مصداق «مکرو و مکر الله و الله خیر الماکرین» است.

- اخبار استانها -

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبدالله حاجی صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به فرارسیدن سال روز میلاد امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت: یکی از برجسته‌ترین اقدامات امام حسن (ع) که کمتر به آن اشاره‌ شده است اقدام وی برای حفظ اسلام ناب و تشییع است.

وی با اشاره به اهمیت صلح امام حسن مجتبی (ع) افزود: این صلح به ما این درس را می‌دهد که هنگامی‌که در برابر دشمنی همانند معاویه قرار می‌گیریم چگونه با وی برخورد کرده و وی را شکست دهیم.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه امام حسن (ع) فرمود صلحی که من آن را پذیرفتم بسیار با ارزش و با اهمیت است، ادامه داد: اگر اقدام مناسب امام حسن (ع) نبود هرگز فرصت به امام حسین (ع) نمی‌رسید و واقعه کربلا ایجاد نمی‌شد چون یکی از اهداف اصلی معاویه این بود که امام حسن (ع) و امام حسین (ع) را از بین ببرد.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اقدامات امام حسن (ع) در تبیین معارف دینی تصریح کرد: معاویه گفت ما با جنگ نرم و فریب دادن یاران امام علی (ع) ایشان را شکست دادیم ولی فرزند وی از ما انتقام گرفت و در جنگ نرم پیروز شد.

حاجی صادقی با تأکید بر لزوم الگوگیری از سیره اخلاقی امام حسن مجتبی (ع) خاطرنشان کرد: اگر صلح امام حسن (ع) را به‌خوبی تبیین کنیم به این موضوع می‌رسیم که مصداق «مکرو و مکرالله و الله خیر الماکرین» است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس1 روز قبل
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی گفت: ‌ دادستان می‌تواند برای حفظ منافع عمومی در شرایط جنگی امروز اقدام برخی قطعه‌سازان را علیه امنیت ملی تلقی کرده و به این موضوع انحصار در قطعه ورود کنند. وی افزود: وجود انحصار در بازار قطعه‌سازی بخشی از ضعف صنایع خودروسازی کشورمان است. نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس خاطرنشان کرد: قطعه‌سازان تابع قراردادهایی هستند که با خودروسازان منعقد می‌شود اما اگر قطعه‌سازی شرایط را به سمتی هدایت کند که تأمین قطعه را با سختی مواجه کند و در آن صورت مشکل امنیتی به وجود آید قطعا دادستان می‌تواند قطعه‌ساز متخلف را به عنوان اخلالگر اقتصادی محاکمه کند. کاظمی افزود: خودرو در حال حاضر به دلیل تقاضای زیاد و سودجویی دلالان به موضوعی امنیتی تبدیل شده است بر همین دلیل است که دادستان می‌تواند برای حفظ منافع عمومی در شرایط جنگی امروز اقدام برخی قطعه‌سازان را علیه امنیت ملی تلقی کرده و به این موضوع انحصار در قطعه ورود کنند. وی در پایان گفت: ایجاد انحصار در بازار اگر مربوط به مصالح و مسائل عمومی باشد جرم تلقی می‌شود و این موضوع مصداق بارز اخلال در امور اقتصادی کشور است و به همین دلیل داستانی می‌تواند در این باره اقدام عاجل را انجام دهد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
دیجیاتودیجیاتو14 ساعت قبل
پلار و FitSpark برنامه‌های تمرینی شخصی سازی شده به کاربران می‌دهندعلاوه بر پایش کیفیت خواب، ساعت هوشمند پلار ایگنایت به کاربرانش امکان بررسی روند ریکاوری شان را نیز می‌دهد. کاربران این ساعت هوشمند می‌توانند بفهمند حال عمومی بدنشان از تمرین قبل تا چه اندازه بهبود یافته و آیا آماده یک تمرین دیگر هست یا نه. ساعت هوشمند پلار این اطلاعات را با وبسایت FitSpark به اشتراک می‌گذارد که یک راهنما برای تمرینات روزانه است. سپس به نسبت توانایی‌های بدنتان یک برنامه تمرینی شخصی سازی شده در اختیارتان قرار داده می‌شود. ساعت هوشمند پلار با قیمت ۲۳۰ دلار از سایت این شرکت قابل خرید است و بندهای سیلیکونی هم به عنوان یک آپشن با قیمت ۲۵ دلار به فروش می‌رسند.

واکنش کاربران توییتر به تحریم ظریف؛ چیز عجیبی نیست/ دیدی نمی‌شود؟ / آقای ترامپ در تهران فقط نظامیان با تو سخن می‌گویند/ ادعای مذاکره آمریکا، نمایشی است

22+
الفالف15 ساعت قبل
فوتبالیفوتبالی16 ساعت قبل
وب سایت رسمی فوتبالی- مسئولان باشگاه پرسپولیس با جمع بندی مذاکراتشان با مربیان مدنظر در ترکیه، گزینه‌های سرمربی‌گری این تیم را اولویت بندی کردند. کالدرون را می‌توان گزینه دوم مدیران باشگاه پرسپولیس دانست که برخلاف کاررا شناخت خوبی از فوتبال آسیا دارد و قیمت پیشنهادی او فاصله بسیار زیادی با کاررای ایتالیایی دارد. اما چاچیچ که تا هفته گذشته گزینه نخست پرسپولیس بود، به خاطر اختلاف نظر بر سر مسائل مالی به گزینه سوم مدیران باشگاه تبدیل شده است. چاچیچ که در ترکیه حاضر به گفت و گو با مدیران پرسپولیس نشد، شب گذشته و قبل از برگشت مدیران به تهران برای حضور در پرسپولیس ابراز علاقه کرد و قرار شد مدیران باشگاه تلفنی با او مذاکره کنند. برخلاف برخی اخبار والتر زنگا از شانس بسیار کمی برای حضور روی نیمکت پرسپولیس برخوردار است و حتی گزینه ایرانی مد نظر مدیران پرسپولیس نیز شانس بیشتری نسبت به این مربی دارد.

وارنا کجاست؟ (قسمت دوم)

11+
کجاروکجارو23 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر