مسقف سازی بازار آهنگران در انتظار دستور قضایی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
مسقف سازی بازار آهنگران در انتظار دستور قضایی

مسقف سازی بازار آهنگران در انتظار دستور قضایی

فارسخبرگزاری فارس |
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه 12، از ورود مقام قضایی به پروژه مسقف سازی بازار آهنگران خبر داد.

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، سیدمصطفی حسینی کومله با بیان اینکه سابقه اصلاح سقف بازار آهنگران به بیش از ۱۰ سال می‌رسد، اظهار کرد: در این پروسه و مقاطع مختلف، شهرداری به عنوان رسالت عمومی اصلاح سقف بازار و جداره‌ها را انجام داد، اما نکته اصلی این است که ماموریت شهرداری به طور معمول در عرصه عمومی شهر یعنی کف خیابان و زیرساخت است نه در جداره و و سقف، آن هم برای بازاری که مالکان متعددی دارد.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط، مدل کار برای اصلاح سقف و جداره‌های بازار آهنگران تغییر کرد، گفت: برای این کار به سمت اجرای مدل مشارکتی که مورد استقبال کسبه هم قرار گرفت، رفتیم؛ یعنی ما در طول زمان برنامه ریزی کردیم و مشخصا درباره جداره‌ها و سقف‌های بازار، انعقاد قرارداد با پیمانکار توسط کسبه انجام و در مرحله بعد شهرداری پیگیر موضوع شد و قرار بر این بود تا اصلاح زیرساخت، کف سازی، محوطه سازی و مبلمان شهری را انجام دهیم.

به گفته معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه ۱۲؛ حدود ۲ یا سه سال پیش، جلسه‌ای در منطقه ۱۲ تشکیل شد و با توجه به اینکه کسبه سوابق تلخی در گذشته از پیمانکار داشتند چراکه نیمه کاره کار را رها کرده بود، قرار بر این شد تا انعقاد قرارداد جداره و سقف به عهده کسبه باشد.

حسینی کومله گفت: در بازدیدی که اخیرا با یکی از اعضای شورای شهر تهران از بازار آهنگران داشتیم، بدعهدی پیمانکار به خوبی مشخص بود؛ به طوری که محدوده شرقی بازار را مسقف و بخش دیگر را نیمه کاره رها کرده بود.

در وبسایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

معاون شهردار منطقه ۱۲ با بیان اینکه امکان این امر که شهرداری ادامه کار را به عنوان تحویل گیرنده برعهده بگیرد وجود ندارد، توضیح داد: غیر از دستور مقام قضایی امکان ورود به این موضوع برای ما فراهم نیست، چون ادعای پیمانکار در آینده بابت مطالباتش ممکن است از شهرداری بیشتر شود. در حال حاضر هم در دستگاه قضایی در مرحله تامین دلیل هستیم و در صورتی که از مقام قضایی اجازه بگیریم خودمان کار را ادامه می‌دهیم چراکه کار باقی مانده و در نقاطی هم منتج به خطراتی شده است.

وی درباره خطرات احتمالی در بازار آهنگران هم گفت: اگر قرار باشد اتفاقی رخ دهد و خطرناک باشد مثلا دیوار شکسته‌ای وجود داشته باشد، ما موظف هستیم بدون رضایت مالک یا مالکان اقدام کنیم، اما این به معنی تکمیل پروژه مسقف سازی نیست و نباید اشتباه گرفته شود. در نقاطی که خطر وجود دارد کمیسیون رفع خطر تشکیل دادیم و تدابیری اندیشیدیم.

حسینی کومله با بیان اینکه کسبه به دنبال این بودند تا شهرداری به این موضوع ورود داشته باشد، اظهار کرد: برای جلب اعتماد کسبه به دنبال این هستیم تا سردر بازارچه آهنگران را متناسب با شان آن دوباره طراحی و یا اصلاح کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دردسرهای پس از سیل در لرستان آغاز شد؛ زمین به رانش افتاده‌است (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل

پلیس حرفه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیپلیس حرفه ایامیدواریم مسائل ترافیکی با جدیت بیشتری پیگیری شود که از جمله سد معبرها توقف دوبله‌ها وایستادن خودرو‌ها دربزرگراه‌ها قبل از به اتمام رسیدن طرح زوج و فرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ -در دنیای روانشناسی یک سری ویژگی هایی وجود دارد که می‌تواند باعث جذب شدن جنس مخالف شود. نتایج مطالعه‌ی انجام شده در دانشگاه منچستر نشان داده که لب‌ها، جذاب‌ترین ویژگی فیزیکی زنان می‌باشد. این ویژگی‌ها شما را برای جنس مخالف جذاب می‌کندتقارن چهرهیکی از ویژگی هایی که به عنوان مهم‌ترین ویژگی‌های جذب کننده افراد به نظر می‌رسد طبق گفته محققان، چیزی است که در ارتباط با آن چندان انتخابی نداریم: تقارن چهره. و اگر بخواهید که واقعا حس آسیب پذیری بیشتری را در واقع احساس کنید به صحبت‌های براون تد در مورد قدرت آسیب پذیری مراجعه کنید. شجاعتیادتان می‌آید که در مورد قبلی گفتیم که آسیب پذیری به شما جرات می‌دهد؟ شجاعت (یا همان جرات) نیز یک خصلت شخصیتی جذاب است.
الفالف1 روز قبل
پرستو گلستانی: با هیچ آقایی نباید خندید، چون بی‌ظرفیت و بی‌جنبه هستندگروه اجتماعی الف، ۲۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۳۵ ۳۹۸۰۳۲۵۱۷۳پرستو گلستانی با انتشار متنی در اینستاگرام، درباره مردان نوشت: «کم کم دارم به این نتیجه می‌رسم که با هیچ آقایی نباید خندید، یا صمیمانه رفتار کرد، بس که این موجودات بی‌ظرفیت، بی جنبه و نادان هستند. پیر و جوان هم نداره.»

فیلم | اولین تیزر «زهرمار» با بازی متفاوت سیامک انصاری

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل

جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی امروز شرایط ناپایدار جوی در بخش‌هایی از شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز، سواحل شمالی و شمال شرق کشور حاکم می‌شود. در بخش‌هایی از آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و تا حدی استان زنجان گیلان و بخش‌هایی از استان مازندران، ارتفاعات شمالی استان قزوین، خراسان شمالی، بخش‌هایی از گلستان و شمال استان خراسان رضوی در ساعات بعدازظهر شاهد رگبار و باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید لحظه‌ای خواهیم بود. وی گفت: شرایط ناپایدار همچنان در نوار شمالی کشور ادامه دارد، اما شدت ناپایداری‌ها کم و پراکنده خواهد بود. احمدی افزود: وزش باد در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق بخصوص در مناطق شمالی سیستان و بلوچستان و زابل با گردوخاک همراه است. در بخش‌هایی از جنوب غرب کشور از جمله استان‌هایی مثل خوزستان و ایلام شرایط برای وزش باد و گرد و خاک مهیاست. وی گفت: طبق نقشه‌های هواشناسی بخش‌های مرکزی و شمالی خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود. به لحاظ شرایط دمایی هم روند افزایش نسبی دما بین یک تا ۲ درجه در بیشتر مناطق کشور روی می‌دهد. احمدی افزود: امروز آسمان تهران صاف، همراه با وزش باد در برخی ساعات می‌باشد و دما به ۳۶ درجه می‌رسد.

نظرها

اخبار بیشتر