«آیین سخن» برگزار شد؛ قدردانی از قصه‌گوی رادیو و تجلیل از خادمان زبان فارسی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
«آیین سخن» برگزار شد؛ قدردانی از قصه‌گوی رادیو و تجلیل از خادمان زبان فارسی

«آیین سخن» برگزار شد؛ قدردانی از قصه‌گوی رادیو و تجلیل از خادمان زبان فارسی

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
«آیین سخن» با موضوع نگهبانی از زبان فارسی، از خادمان زبان فارسی در عرصه رسانه و مریم نشیبی به عنوان قصه‌گوی رادیو تجلیل شد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم «آیین سخن» ویژه نگهبانی از زبان فارسی امروز (سی‌ویکم اردیبهشت‌ماه) در استودیو شماره هشت ساختمان شهرداری رادیو برگزار شد. در این مراسم از خادمان زبان فارسی در عرصه رسانه تجلیل شد. یکی از این خادمان برجسته مریم نشیبی است که بیش از چهل سال است برای اعتلا و آموزش زبان فارسی به کودکان کوشیده و آموزگار واقعی زبان فارسی بوده است.

خبری: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

همچنین در این مراسم از هشت قطعه موسیقی با کلام درباره ایران رونمایی شد که برخی از این قطعات به همت رادیو ایران بازآفرینی و بازسازی شده و تقدیم مخاطبان ایرانی خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
با ورود «داستان اسباب‌بازی ۴» به گیشه سینماها، شاخه بهترین انیمیشن جوایز سینمایی اسکار امسال بیش از هر سال دیگری رقابتی و غیرقابل پیش بینی خواهد بود. از سوی دیگر نمی‌توان تصور کرد انیمیشن «منجمد ۲» محصول جدید کمپانی دیزنی که در ادامه سال اکران می‌شود یکی از رقبای قدرتمند این شاخه از جوایز اسکار نباشد. رقیب دیگر، فیلم-انیمیشن جدید «شیر شاه» به کارگردانی «جان فاوارو» است که در مرز میان فیلم و انیمیشن قرار دارد. «شیر شاه» را نمی‌توان به عنوان یک اثر انیمیشن با تعاریف سنتی قلمداد کرد و این فیلم می‌تواند در شاخه بهترین فیلم جوایز اسکار شرکت کند. «کتاب جنگل» در نهایت برنده اسکار بهترین جلوه‌های بصری شد و «شیر شاه» نیز از اکنون پیشتاز این شاخه شناخته می‌شود.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، پانزدهمین نشست کافه‌خرد با موضوع «نقد کتاب مرگ مدرسه؟» با همکاری پایگاه خبری رب برگزار می‌شود. این نشست با محوریت کتاب مرگ مدرسه، نگاه‌های انتقادی به کارآمدی مدرسه را به گفت‌وگو می‌گذارد. برنامۀ ارائۀ این نشست به شرح زیر است: در دوران پیش رو، چه کارکردی برای مدرسه می‌توان در نظر گرفت؟ علی‌رضا صادق‌زادهچگونه در مرگ می‌توان حیات مدرسه را جست‌وجو کرد؟ محمود مهرمحمدینظام آموزش مدرسه‌ای در ایران پساانقلاب اسلامی: پرسش از امکان / چگونگی ادامۀ حیات؛ علی لطیفینهاد مدرسه در ایران چگونه با روانشناسی‌بسندگی اتانازی می‌کند؟ حبیب رحیم‌پور ازغدیچه چیزی مدرسه را می‌میراند؟؛ یحیی قائدینظام مدرسه‌ای چگونه از مرگ نجات خواهد یافت؟ علی‌رضا صادقیکدامیک بقای مدرسه را تضمین می‌کنند: مدرسۀ شناختی یا مدرسۀ موفق؟ ابوطالب سعادتیتجربۀ زیستۀ زندگی با دانش‌آموزان روستا؛ اسماعیل آذری‌نژادهمچنین نعمت‌الله فاضلی و مرتضی نظری، از نویسندگان کتاب، در این نشست حضور خواهند داشت. گفتنی است نشست «کارآمدی و بقای مدرسه»، ۱۷ تیر ۱۳۹۸، ساعت ۱۶ در خانۀ اندیشمندان علوم انسانی برگزار خواهد شد.
فارسفارس20 ساعت قبل
آموزش و پرورش را نباید سیاسی اداره کرد، بدین منظور که فقط به‌دنبال هم‌حزبی و هم‌جناحی برای سپردن مسئولیت نباشیم، اینکه برای یکدستی دولت، افکار دولتمردان در یک جهت باشد توجیهی است که در انتصابات و انتخابات بکار برده می‌شود. بارها شاهد تغییر وزرا بودیم اما تغییر، تغییر افراد بود نه تغییر نوع نگرش و مدیریت که در اینجا از آن با عنوان شخصیت تعبیر کرده‌ایم. وزارت آموزش و پرورش به جرات می‌توان گفت مهمترین نهاد در امر آموزش و فرهنگ است و اینکه نسلی شجاع، باانگیزه، بانشاط، خلاق و کارآفرین و با درک درستی از مسائل فرهنگی و سیاسی داشته باشیم و یا نسلی ترسو، ناامید، مضطرب و منفعل، همه در گرو نظام تعلیم و تربیت است. یکی از مشکلاتی که دولت‌ها در اداره کشور و برای نمونه در آموزش و پرورش دارند همین است: آموزش و پرورش را نباید سیاسی اداره کرد (بلکه با سیاست صحیح باید اداره کرد) بدین منظور که حتما بدنبال هم حزبی و هم جناحی برای سپردن مسئولیت نباشیم!!! اینکه برای یکدستی دولت، افکار دولتمردان در یک جهت باشد توجیهی است که در انتصابات و انتخابات بکار برده می‌شود.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری صندوق کارآفرینی امید و صندوق اعتباری هنر به منظور تخصیص ۵۰۰میلیارد ریال تسهیلات به کارآفرینان حوزه فرهنگ و هنر، امروز با حضور ربیعی دستیار ویژه ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور و سخنگوی دولت و صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. ربیعی این هم افزایی بین دومجموعه را عامل رونق کسب و کارهای حوزه فرهنگ و هنر و صنایع خلاق دانست. همچنین صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردانی از حضور ربیعی و حمایت‌های ایشان از عرصه فرهنگ و هنر گفت: حضور آقای ربیعی برای دولت دلگرمی است. وی افزود: براساس این تفاهم نامه زمینه اشتغال فعالان حوزه فرهنگ و هنر کشور فراهم می‌شود. کشور ما از نظر نیروی انسانی ظرفیت بسیار خوبی در حوزه فرهنگ و هنر دارد که امیدواریم با ایجاد کسب و کارهای فرهنگی زمینه اشتغال زایی و پویایی اقتصاد فرهنگ و هنر فراهم شود.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
دکتر محمود شکیب‌انصاری، استاد گروه زبان و ادبیات عربی و عضو هیأت علمی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه شهید چمران اهواز، درگذشت. به گزارش ایسنا، مرحوم شکیب‌انصاری دارای مدرک دکتری رشته زبان و ادبیات عرب از دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تهران بود و در سال ۱۳۶۳ به استخدام دانشگاه شهید چمران اهواز درآمد و در سال ۱۳۹۷ بنا به درخواست خود، با مرتبه استادی بازنشسته شد. وی دارای هشت عنوان کتاب درسی و پژوهشی، مربوط با علوم قرآنی و بیش از ۲۰ مقاله به زبان عربی و فارسی و مطالعات قرآنی از جمله کتاب «بررسی علمی خداشناسی در قرآن کریم» بوده است. غلامحسین خواجه، رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، در پیامی درگذشت دکتر شکیب انصاری را تسلیت گفت. در ÷یام تسلیت او آمده است: «با کمال تأسف باخبر شدیم که استاد پیشکسوت دانشکده الهیات و معارف اسلامی دکتر محمود شکیب انصاری دعوت حق را لبیک گفته‌اند.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
اما آنچه در سرزمین‌مان درباره سبک زندگی مطرح است، سبک زندگی ایرانی اسلامی است. سبک زندگی در ادیان و ملل مختلف به شیوه‌های مختلفی ظهور و بروز می‌یابد. به اصطلاح به این نوع سبک زندگی، سبک غربی می‌گویند. بنابراین در اصلاح سبک زندگی آنگاه که بخواهیم از خود شروع کنیم، باید کبر و منیت را کنار بگذاریم. میزان ما در سبک زندگی باید معصوم (ع) باشدسعیدی: نکته دیگر و راحت‌تر اینکه ما اگر میزان‌مان امام مصعوم باشد، کارمان رو به اصلاح می‌رود.

نظرها

اخبار بیشتر