«پایتخت ۶» برای نوروز ۹۹ نهایی شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. فرهنگ

«پایتخت ۶» برای نوروز ۹۹ نهایی شد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |

تهیه کننده مجموعه‌های «پایتخت» از توافق نهایی و انعقاد قرار داد یک ساله برای ساخت «پایتخت ۶» خبر داد و عنوان کرد که نگارش سری جدید سریال را که قرار است برای نوروز ۹۹ آماده شود، محسن تنابنده بر عهده گرفته است.

به گزارش ایسنا، پایگاه اطلاع رسانی سیما اعلام کرد که الهام غفوری از انعقاد قراردادی یک ساله برای ساخت «پایتخت ۶» با تلویزیون خبر داده است.

او گفته است: این قرارداد بسته شد تا هم آقای تنابنده تمرکز بیشتری روی متن داشته باشند و هم اینکه بتوانیم تمامی بازیگران را در اختیار داشته باشیم.

‎وی افزود: چون امسال این قرار داد از اول سال بسته شده است و ما زمان یک ساله برای این قرارداد در نظر گرفتیم توانستیم با کلیه عوامل «پایتخت» هم قرارداد ببندیم.

‎این تهیه‌کننده تاکید کرد: انعقاد این قرارداد در آغاز سال کمک کرد که بتوانیم تیم سریال را جمع کرده و با بازیگران قرارداد ببندیم. خیالم از این جهت که بتوانم عوامل اصلی کار را داشته باشم راحت شده است چون اعتقاد دارم اگر تلویزیون بخواهد کار «پایتخت» را برای نوروز تولید کند با توجه به اینکه بازیگرانش پر کار هستند و در پروژه‌های دیگر حضور دارند باید از ابتدای سال این قرارداد بسته شود.

«پایتخت ۶» برای نوروز ۹۹ نهایی شد - 6

‎غفوری با اشاره به اینکه نگارش فیلمنامه «پایتخت ۶» را محسن تنابنده آغاز کرده است توضیح داد: آقای تنابنده همیشه سرپرست گروه نویسندگان و طراح فیلمنامه «پایتخت» بود البته امسال زحمتش مضاعف شده است چون پیش از این کار، نگارش را مرحوم خشایار الوند بر عهده داشت ولی با توجه به اینکه امسال آقای تنابنده در این زمینه تنها شده فعلا شخصا نگارش را بر عهده گرفته تا احتمالا در آینده بتوانیم نویسنده‌های دیگری را هم به کار اضافه کنیم.

‎این تهیه کننده تلویزیون خاطرنشان کرد: در حال حاضر کار متن فیلمنامه را به پیش می‌بریم، بعد از اینکه متن‌ها به اندازه‌ای رسید که شرایط تولید داشته باشیم، پیش تولید را آغاز می‌کنیم و آماده تصویربرداری می‌شویم.

خبری: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

‎غفوری همچنین ضمن بیان اینکه سری جدید «پایتخت» برای نوروز ۹۹ ساخته می‌شود عنوان کرد: محسن تنابنده، احمد مهرانفر، ریما رامین فر، نسرین نصرتی، بهرام افشاری، علیرضا خمسه، سارا و نیکا فرقانی اصل و هومن حاجی عبداللهی از بازیگران این سریال هستند.

‎وی درباره ویژگی‌های سریال «پایتخت ۶» و ماجراهایی که در داستان قرار است رخ دهد گفت: طراحی اولیه کار را آقای تنابنده انجام می‌دهد و من هنوز در جریان نیستم که قرار است در «پایتخت ۶» چه اتفاقی بیفتد و هر چه هست در فکر آقای تنابنده پخته می‌شود و شکل می‌گیرد ولی تلاش بر این است که کاری جذاب‌تر از «پایتخت» های قبلی باشد، این حساسیت در حال حاضر روی نگارش فیلمنامه وجود دارد.

‎او در پایان درباره سرانجام فیلمی که قرار بود به صورت تک قسمتی از مجموعه «پایتخت» ساخته شود گفت: آن فیلم ممکن است روزی ساخته شود ولی با توجه به اینکه شرایط تغییر می‌کند و «پایتخت» هم همیشه به موضوعات روز می‌پردازد آن قصه یک قصه نیمه تمام ماند که ویژه نوروز ۹۸ بود. ما خیلی تلاش کردیم که کار را به عید فطر مرتبط کنیم اما قصه طوری طراحی شده بود که فقط مناسب نوروز و تحویل سال بود. اتفاقات به گونه‌ای رقم خورد که صبح، عید شروع می‌شد و امسال نیز چون عید، مصادف با روز پدر بود قصه بر این اساس پیش رفته بود. سال آینده نیز عید و روز پدر در یک روز نیستند که ما بتوانیم از این موقعیت استفاده کنیم برای همین فعلا برای آن اپیزود تصمیم خاصی گرفته نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | حمله تند مجری صدا و سیما به رامبد جوان و نگار جواهریان

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
کنسرت ارکستر فیلارمونیک پاریس به رهبری آرش فولادوند با اجرای آثار کیوان ساکت به خوانندگی وحید تاج در شهرهای لندن و پاریس برگزار شد. نیمی از گروه کر «بهار» لندن همراه با تعداد زیادی از اعضای گروه کر «لئون» هم در کنسرت حضور داشتند؛ بر همین اساس تعداد اعضای کر پاریس به ۱۲۰ نفر رسیده بود. ارکستر فیلارمونیک پاریس ابتدا در روزهای ۳۱ ماه می‌و اول ماه ژوئن در کلیسای «سن کلوتیو» روی صحنه رفت. همچنین اجراهای ارکستر فیلارمونیک پاریس، در پاریس و لندن با استقبال از سوی مخاطبان ایرانی و فرانسوی مواجه شد. گروه کر «بهار» امیدوار است بتواند سال آینده جشن دهمین سال تأسیس خود را برگزار کند.
ایسناایسنا45 دقیقه قبل
مدیر مرکز ژنتیک جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: در جهاد دانشگاهی تکنیک جدیدی به نام «NGS» به کار گرفته می‌شود و در استان تنها مرکزی است که نرم‌افزاری را برای آن طراحی و خریداری کرده و می‌توانیم توسط آن، انواع بیماری‌ صرع را طبقه‌بندی کنیم. جهاد دانشگاهی یک مرکز بسیار قوی است که به جرأت می‌توان گفت تقریبا اکثر بیماران نوروژنتیکی شرق کشور به این محل ارجاع داده می‌شوند و متخصصان جهاد دانشگاهی همکاری خوبی با نورولوژیست‌ها دارند. در جهاد دانشگاهی بانک این اطلاعات را در اختیار داریم. مدیر مرکز ژنتیک جهاد دانشگاهی خراسان رضوی بیان کرد: بیماری نوروژنتیکی در خراسان رضوی نه فقط در مشکلات حرکتی‌، بلکه در بیماری‌های عصب و عضله نیز بسیار مشاهده می‌شود. ما در جهاد دانشگاهی این قابلیت را داریم که در مورد ژنتیک همه این بیماری‌ها مانند صرع کار کنیم و این بیماری‌ها قابل تشخیص، درمان و پیشگیری هستند.

پاسخ رضا رفیع به حمایت سلبریتی‌ها از رامبد جوان

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
پاسخ جالب رضا رفیع، شاعر و طنزپرداز، به حمایت سلبریتی‌ها از رامبد جوان، کاری که رامبد جوان کرده مثل اینه که سالار عقیلی بره کانادا بگه وطنم ای شکوه پابرجا!
فارسفارس1 روز قبل
درجریان سفر رییس دانشگاه مذاهب اسلامی به کشور هند چند تفاهم‌نامه همکاری مشترک علمی، پژوهشی و آموزشی میان دانشگاه مذاهب اسلامی و برخی دانشگاه‌های هند به امضا رسید. همکاری دانشگاه مذاهب اسلامی و مراکز علمی و دانشگاهی هندبه گزارش خبرگزاری فارس؛ حجت‌الاسلام محمد‌حسین مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی که در رأس هیئتی متشکل از زرهانی و رئیسیان اعضای هیئت امنای دانشگاه و جهانگیری مدیرکل دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه به هند سفر کردند در جریان دیدارها و رایزنی‌ها علمی و دانشگاهی با چند مرکز علمی و دانشگاهی تفاهم‌نامه همکاری مشترک به امضا رساندند. امضای تفاهم‌نامه همکاری میان مؤسسه پژوهشی علوم اجتماعی دهلی و دانشگاه مذاهب اسلامیتفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه مذاهب اسلامی و مؤسسه پژوهشی علوم اجتماعی دهلی در جریان دیدار مختاری ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی و هئیت همراه از این مؤسسه به امضای ریاست دو مرکز رسید. امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشگاه نویدا دهلیدر دیدار رییس دانشگاه مذاهب اسلامی با رییس دانشگاه نویدا، تفاهم‌نامه همکاری میان دو دانشگاه به امضای روسای دو دانشگاه رسید. تفاهم‌نامه همکاری بین رؤسای دانشگاه جواهر لعل هند و مذاهب اسلامییکی دیگر از تفاهم‌نامه‌های دانشگاه مذاهب اسلامی در این سفر، تفاهم‌نامه با دانشگاه جواهر لعل نهرو هند بود که به امضای رؤسای دو دانشگاه رسید.

ویدیو/ باقری، منتقد سینما: پول‌های سیاه، حس رقابت در سینما را هم کشته / برخی بازیگران برای یک سکانس یک میلیارد تومان می‌گیرند

انتخابانتخاب1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر