استاد دانشگاه یزد، یکی از سرآمدان علمی کشور شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
استاد دانشگاه یزد، یکی از سرآمدان علمی کشور شد

استاد دانشگاه یزد، یکی از سرآمدان علمی کشور شد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
دکتر حمیدرضا زارع، عضو هیأت علمی دانشگاه یزد در فهرست سرآمدان علمی کشور در سال ۹۸ قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، فدراسیون سرآمدان علمی ایران تحت مدیریت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر حمیدرضا زارع، استاد دانشکده شیمی دانشگاه یزد را در فهرست سرآمدان علمی کشور در سال ۱۳۹۸ قرار داد.

دریافت پژوهانه نقدی، استفاده از گرنت خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی و نیز پرداخت حق‌الزحمه کامل همکاری تحقیقاتی محقق پسا دکتری بخشی از جوایز درنظر گرفته شده برای منتخبان فدراسیون سرآمدان علمی ایران است.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم2 روز قبل
حجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا درباره عملکرد نیروی انتظامی در مسئله حجاب و برخورد با بی‌حجابی اظهار کرد: هر دستگاهی بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، مأموریت برخورد با ولنگاری فرهنگی و بی‌بند و باری را برعهده دارد. نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: تا جایی که ما کنترل کردیم و اطلاع داریم، نیروی انتظامی در حد توان، وسع و منابع مالی در زمینه عفاف و حجاب خوب برخورد کرده و باید تقویت شود. وی با بیان اینکه فقط یک دستگاه نمی‌تواند در برخورد با ولنگاری فرهنگی پاسخگو باشد، متذکر شد: برخورد با این ولنگاری فرهنگی نیاز به عزم ملی دارد و تمام دستگاه‌ها اعم از حاکمیتی، قضایی، مقننه، مجریه و نهادهای مربوطه باید دست به دست هم دهند و نیاز به فرهنگ‌سازی قوی در زمینه عفاف و حجاب داریم. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی درباره اختصاص سامانه‌هایی برای معرفی متخلفان در زمینه حجاب به دادستانی و پلیس، یادآور شد: این اقدام خوب و یک نوع نظارت ملی است، با انجام این کار، امور در این رابطه به مردم واگذار می‌شود که تخلفات نیز از این طریق به دستگاه‌های مربوطه منعکس می‌شود. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی شبکه یک، مستند «رقص در برابر مرگ» جمعه ۳۱ خرداد ساعت ۱۹:۴۵ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. مستند «رقص من در برابر مرگ» کاری از گروه روایت فتح می‌باشد که در سال ۱۳۷۱ شهید مرتضی آوینی آن را تولید کرده است. در این تصاویر مستندی از شهید چمران، حال و هوای دهلاویه و پاوه دردوران دفاع مقدس پخش می‌شود. شهید چمران با شروع جنگ به اهواز رفت و ستاد جنگ‌های نامنظم را بنیان گذاری کرد. شهید مصطفی چمران در ۳۱ خرداد۱۳۶۰ در مسیر دهلاویه_سوسنگرد بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید.

تهران؛ شهر جهانی هنر شیشه‌گری

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
تهران، صرفا شهری صنعتی نیست، وجود بیش از ۵۰ کارگاه هنر حکاکی روی شیشه و شیشه‌گری جایگاه ویژه‌ای را به این شهر داده استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با ثبت تهران به عنوان شهر جهانی هنر شیشه‌گری، خاستگاه ۴ هزار ساله این هنر به جهان معرفی می‌شود.

صریح درباره فرهنگ

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ رعایت نکردن قانون در هر جامعه‌ای مساوی با هنجارشکنی تعریف می‌شود، این اتفاق وقتی سبک زندگی افراد را به میان می‌کشد که بخشی از آن مربوط به حریم خصوصی، ولی بخش مهمی از آن، مربوط به هویت و ارتباطات اجتماعی است حساسیت‌ها را بالاتر می‌برد، در این گزارش از مطالبات مردم نسبت به قانون شکنی‌ها خواهیم شنید هم دنبال دلایل رسیدن به این نقطه خواهیم بود بحث مفصلی که شاید نشانه‌ای از کمکاری در حوزه فرهنگسازی باشد.

نقش تأثیر گذار جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رضا مقدسی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری گفت: جوانان در تحقق اهداف بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری نقش تأثیر گذاری دارد چنان چه افرادی که در دوره‌های میان سالی قرار دارند تا کنون توانسته‌اند فعالیت‌های بنیادی‌تر را انجام دهند و مانند یک مشعل المپیک به صورت دوره‌ای حرکت می‌کنند البته مسیر‌های مهم و سرنوشت ساز را نسل گذشته طی کرده است و عقل و منطق حکم می‌کند این فعالیت استمرار داشته باشد. وی افزود: نیرو‌های جوان و با انرژی می‌توانند خیلی بهتر البته با استفاده از تجربه نسل گذشته این مسیر را طی کنند. مقدسی گفت: جوانان با استفاده از تجربیات گذشته می‌توانند اثر بخشی لازم برای گام نهادن در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری داشته باشند. هزینه اعتماد به جوانان بسیار کمتر از دیگران استهمچنین دانش یار دانشگاه علامه طباطبایی گفت: هزینه اعتماد به جوانان بسیار کمتر از دیگران است و جوانان می‌توانند گام‌های تأثیر گذار در رسیدن به اهداف بیانیه گام دوم انقلاب بردارند. رضا صحرایی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: جوانان نقش مهمی در رسیدن به اهداف یک جامعه دارند و در هیچ انقلابی و در هیچ حوزه‌ای بدون حضور جوانان مسیر رسیدن به اهداف تحقق نیافته است. وی با اشاره به اولویت حضور جوانان در رسیدن به اهداف یک جامعه گفت: نقد سنت، به روز بودن، عدالت طلبی و خدمت جهادگونه جوانان از جمله مهم‌ترین اولویت‌های فعالیت جوانان محسوب می‌شود. وی افزود: معتقد هستیم اگر کاری را به جوانان بسپاریم، بهتر از دیگران و با هزینه کمتر انجام می‌دهند. صحرایی با توجه به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری و تأکید بر نقش جوانان گفت: جوان‌ها می‌توانند برای رسیدن به اهداف تعیین شده گام‌های تأثیر گذاری در سطح جامعه بردارند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
شبکه‌های خانگی و تجاری، قربانی حملات این بدافزار بوده‌اند که به عنوان یکی از تهاجمی‌ترین انواع باج‌افزار‌ها شناخته می‌شود. آخرین نسخه ابزار رمزگشایی GandCrab مدت کوتاهی پس از این که سازندگان با‌ج‌افزار قصد خود را برای بازنشستگی اعلام کردند، منتشر شد. با وجود پایان کار GandCrab، باج‌افزار‌ها همچنان تهدیدی بزرگ برای سازمان‌ها هستند که چندین حملۀ مهم در ماه‌های اخیر نشان‌دهنده وجود این خطر است. تیم GandCrab از دسترسی افراد وابسته به نسخه‌های جدید بدافزار جلوگیری کرده و از آن‌ها خواسته که برای پایان فعالیت آماده شوند. پایان فعالیت به معنای حذف تمام کلید‌ها خواهدبود، یعنی قربانیان قادر به بازگرداندن داده‌های قفل‌شده، حتی در صورت پرداخت باج، نخواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر