تابستان ۹۸ بدون مشکل کم‌آبی سپری می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اجتماعی

تابستان ۹۸ بدون مشکل کم‌آبی سپری می‌شود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
تابستان ۹۸ بدون مشکل کم‌آبی سپری می‌شود - 0

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: تابستان ۹۸ نیز با همکاری شهروندان همچون سال‌های گذشته، بدون کمترین مشکل سپری خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی، ابراهیم علوی سیاست راهبردی آبفای استان را تامین آب کمی و کیفی اعلام و اظهار کرد: این شرکت برای رفع نگرانی مصرف‌کنندگان و در راستای وظیفه سقایی خود از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند و این مهم را در اولویت کاری خود قرار داده است.

وی افزود: شرکت آب وفاضلاب خراسان رضوی با توجه به مسئولیت آبرسانی به ۷۲۳هزار مشترک، تمام امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی خود را برای تامین آب شرب مورد نیاز این جمعیت به کارگرفته و هرساله با صرف هزینه سنگین و انجام عملیات کف‌شکنی، جابجایی و حفر گالری تلاش می‌کند توان آبدهی موجود چاه‌ها را به عنوان مهمترین منبع تامین آب شرب استان حفظ کند.

علوی بیان کرد: ۱۹ حلقه چاه با اعتبار ۲۵۳میلیارد ریال (بدون احتساب هزینه اجرای خطوط انتقال و ساخت مخازن ذخیره) در سال گذشته در ۱۶شهر استان حفر و منجر به افزایش توان تولید آب به میزان ۳۲۳ لیتر برثانیه شده است.

مدیرعامل آبفای خراسان رضوی گفت: در سال جاری عملیات حفر ۲۲ حلقه و تجهیز ۲۸حلقه چاه با اعتبار ۲۴۰میلیارد ریال در شهرهای استان آغاز شده که با بهره‌برداری از این تعداد چاه مشکل تامین آب شهرهای مواجه با تنش آبی رفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه بارندگی سالانه از ۲۲۴ میلیمتر به ۲۰۰میلیمتر در دو دهه گذشته کاهش یافته است، عنوان کرد: ادامه پدیده خشکسالی به عنوان عوامل افت سفره‌های زیرزمینی در استان است. نزولات جوی به شکل برف تاثیر فراوانی در تغذیه سفره‎های آب زیرزمینی دارد، اما متاسفانه در چند سال گذشته به دلیل تغییرات اقلیمی درجهان و منطقه که ایران و خراسان رضوی نیز از این امر مستثنی نیست، عمده بارش‌ها به شکل باران بوده که همین موضوع تاثیرگذاری بر سفره‌های آب زیرزمینی را کاهش داده است.

علوی ادامه داد: حوزه فعالیت این شرکت، ۷۳ شهراستان با جمعیت حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بوده و ۱۰۰درصد این جمعیت ازخدمات آب شرب بهداشتی برخوردارند. میزان مصرف ماهانه هر مشترک دراستان ۱۴متر مکعب بوده و این میزان مصرف برای استان خراسان رضوی با اقلیم خشک و نیمه‌خشک رقم بالایی است که باید با مدیریت مصرف و استفاده از وسایل کاهنده کاهش یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خرسی که از سقوط جان به در برده بود، توسط مردم کشته شد!

تابناکتابناک1 روز قبل
درست در زمانی که توله خرس مجروح برای مداوا به سمسکنده منتقل شده و بر اثر جراحات وارده جان باخته بود و همزمان، فیلمی در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های محلی دست به دست می‌شد که نشان می‌داد چه بلا‌هایی بر سرش آمده است. خرسی که در عبور از لبه پرشیب کوه ناکام مانده، سقوط کرده و البته جان به در برده بود، گرفتار بلایی بزرگ‌تر شد تا رویداد دردناک دیگری در حافظه محیط زیستی ایرانیان درج شود. فاجعه‌ای از جنس دیده شدن توله خرس توسط چند رهگذر و بارش باران سنگ‌های ریز و درشت بر سر و بدن این حیوان نگون بخت. سنگساری به قصد کشتن این توله خرس که احتمالا رهگذران هم متمایل به آزارش بودند و هم خوف داشتند به سمت شان حمله ور شود و از این رو حکم به مرگش دادند! درست در زمانی که توله خرس مجروح برای مداوا به سمسکنده منتقل شده و بر اثر جراحات وارده جان باخته بود و همزمان، فیلمی در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های محلی دست به دست می‌شد که نشان می‌داد چه بلا‌هایی بر سرش آمده است.

چرا توله خرس را سنگسار کردند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل

۲۶ خرداد ۴۴؛ روزی درخشان و ماندگار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۵۴ سال پیش شهیدان بخارایی، صفار هرندی، نیک نژاد و محمدصادق امانی با همرزمانشان هم پیمان شدند تا برای پیشرفت ایران، حسن علی منصور نخست وزیر رژیم ستم شاهی را اعدام انقلابی کنند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رحمانی فضلی در حاشیه بیست و هفتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران افزود: به طور طبیعی درباره مسائل مختلف کشور به ویژه موضوع روز همچون مسائل اقتصادی سوالات و ابهاماتی در جامعه به وجود می‌آید که بر این اساس در جلسه ستاد مقرر شد هر یک از دستگاه‌های مسئول در حوزه مربوط به خود نسبت به پاسخگویی به این سوالات و ابهامات اقدام کنند. وی همچنین با اشاره به وضعیت کاغذ در کشور نیز گفت: در جلسه امروز مقرر شد دستگاه‌های مسئول به گونه‌ای تدبیر کنند تا در ماه‌های آینده به ویژه آغاز فصل بازگشایی مدارس مشکلی در این زمینه به وجود نیاید. وزیر کشور همچنین به گزارش وزارت جهاد کشاورزی درباره وضعیت خرید تضمینی گندم اشاره کرد و افزود: ​ خوشبختانه گزارش‌ها نشان می‌دهد که ما در خرید گندم از کشاورزان شاهد اقدامات خوبی هستیم به گونه‌ای که میزان خرید نسبت به سال گذشته افزایش هم یافته است. رحمانی فضلی همچنین با اشاره به شرایط خودرو سازی کشور و نیاز متقاضیان خاطر نشان کرد: باید در این زمینه علاوه بر مقابله با فضاسازی‌ها و بازار سازی‌های کاذب که قیمت‌ها را دچار نوسان می‌کند نیاز مردم را نیز مدیریت و تامین کرد که در این زمینه وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد گزارش مبسوطی ارائه کرد.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
وی گفت: خوشبختانه با همتی که همکاران ما در سازمان شهرداریها دارند و کاری که خودروسازان داخلی کردند امروز شاهد رونمایی از هزار مینی‌بوس هستیم که بخش اول آن آماده شد ۱۰۰ مینی بوس برای شهرهای میانی و بزرگ و کلان شهرها اختصاص پیدا می‌کند. امیدواریم بتوانیم در بازه‌های زمانی کوتاه شاهد افزایش تعداد نوسازی این مینی بوس‌های فرسوده در شهرهای بزرگ باشیم. وی گفت: در واقع برای استقبال شهروندان از حمل و نقل عمومی بایستی ناوگان جدید و جوانی داشته باشیم. متاسفانه ما حدود ۲۳ هزار دستگاه اتوبوس در کشور داریم که بیش از ۶۰ درصد آنها فرسوده هستند. میانگین سنی اتوبوسرانی ما بیش از ۱۰ سال است، ناوگان مینی بوس رانی ما، بیش از ۲۹ سال می‌باشد که سن بسیار بالایی است.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
محسن مسلم‌خانی در حاشیه واگذاری هزار دستگاه مینی‌بوس شهری به شهرهای کشور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: سال ۹۶ رئیس جمهور در بحث ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و بین شهری دستور داشت که مصوبه آن اعلام شد و متولی کار وزارت صنعت است. وی با بیان اینکه متاسفانه تا به امروز اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است گفت: متاسفانه ۶۰ درصد از ناوگان حمل و نقل عمومی شهری فرسوده است و نیاز مبرم به بازسازی دارد و اگر در این دو سه سال آینده بازسازی و نوسازی انجام نشود قطعا به مشکل برمی‌خوریم. ­مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور گفت: نیاز است که وزارت صنعت در این خصوص سریعا اقدام کند تا این مصوبه و دستور رئیس جمهور اجرایی شود. وی ادامه داد: البته شورای اقتصاد ۸۴ هزار دلاری که برای (نوسازی) هر اتوبوس اختصاص پیدا کرده بود به ۱۴۷ هزار دلار رسانده یعنی مصوبه ۱۴۷ هزار دلار شد و ان شاءالله امیدواریم این مصوبه ابلاغ شود و وزارت صنعت این موضوع را اجرایی کند که با اجرای این مصوبه هم مشکل حمل و نقل و هم مشکل اشتغال در کشور حل و هم منجر به فعال شدن صنایع خودروسازان می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر