آب روی ماست را دور نریزید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سلامت

آب روی ماست را دور نریزید

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
پارسینه نوشت: آبی که در سطح روی ماست قرار می‌گیرد ماده‌ای پر خاصیت است که اغلب دور ریخته می‌شود.

آبی که در سطح روی ماست قرار می‌گیرد ماده‌ای پر خاصیت است که اغلب دور ریخته می‌شود؛ این ماده دارای خاصیت ضد یبوست است و منبع پروتئین خوبی برای مشکلات کلیوی محسوب می‌شود، همچنین سلول‌های ایمنی بدن را فعال می‌کند و در رشد و تقویت استخوان مؤثرست و دشمن سلولهای چربی است، علاوه بر باکتریهای اسید لاکتیک موجود در آب ماست تازه، پروتئین موجود در آن به سیستم ایمنی بدن قدرت می‌بخشد.

خبری: اخبار درباره سلامت

کسانی که از یبوست رنج می‌برند با خوردن آب ماست می‌توانند این مشکل را رفع کنند؛ کافی است هر روز یک لیوان آب ماست بنوشند. با نوشیدن آب ماست اسید لاکتیک و میکروب‌های موجود در آب ماست، روده را به راحتی تحریک می‌کند. ۲۳۵۲۳۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایمناایمنا1 روز قبل
- گل رز دارای اثرات آرام بخشی بر ذهن است که با مقابله با تحریک پذیری، خستگی و افسردگی به ایجاد آرامش در فرد کمک می‌کند. - انگور فرنگی به پاکسازی بدن کمک کرده، خون را پاک می‌کند و سموم را از بدن خارج می‌کند. - علاوه بر این‌ها، جویدن برگ ریحان در صبح به رفع تهوع، استفراغ، استرس و اضطراب کمک می‌کند. گشنیز- این سبزی پرخاصیت باعث کاهش بیش از حد حرارت بدن ما در تابستان می‌شود. - پودر، دانه‌ها و برگ‌های تازه گشنیز اشتها را بهبود بخشیده و به هضم بهتر غذا کمک می‌کند.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
حتی ممکن است که در برخی جنبه‌ها، خود شما عامل اصلی افسردگی همسرتان باشید. اعضای خانواده متوجه می‌شوند که افراد افسرده هیچ اهمیتی نسبت به لذت بردن نمی‌دهند. شما نمی‌توانید افسردگی همسرتان را درمان کنید، ولی می‌توانید به همسرتان کمک کنید که در مسیر بهبود قرار بگیرد. افراد افسرده می‌توانند روزهای بسیار شادی داشته باشند، حتی می‌توانند چند روز پشت سر هم شاد باشند. انجام دادن کارهای روتین می‌تواند به افراد افسرده کمک کند تا زندگی روزمره خودش را کنترل کند.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
امروز در راهروهای مجلس طرح پایش فشار خون اجرا شد. به گزارش ایسنا، اداره کل سلامت با همکاری وزارت بهداشت طرح پایش فشار خون را برای کارکنان و نمایندگان مجلس در راهروهای مجلس اجرا کرد. تعدادی از نمایندگان در این طرح مشارکت کردند. انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری14 ساعت قبل
مدیر آموزش و پرورش دامغان با بیان اینکه یک هزار و ۵۰ نوآموز شهرستان بدو ورود به دبستان در طرح ملی سنجش شرکت می‌کنند، گفت: این طرح به مدت دو ماه ادامه دارد. حسن کاتبی به این اینکه طرح ملی سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در شهرستان دامغان در یک پایگاه ثابت شهری واقع در دبستان شهیده کردی دامغان و یک پایگاه سیار در سطح شهرهای دیباج، کلاته رودبار و روستاهای اطراف اجرا خواهد شد، تاکید کرد: هزار و ۵۰ نوآموز در این طرح حضور خواهند داشت. وی افزود: طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان با هدف سنجش میزان سلامتی و ارزیابی هوش، بینایی، شنوایی و همچنین شناسایی و هدایت دانش آموزان خاص به مدت دو ماه اجرا می‌شود. کاتبی اظهار داشت: سال گذشته ۱۰۰ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در شهرستان دامغان تحت پوشش طرح سنجش قرار گرفتند و برای افرادی که سلامت آنان مورد تأیید بوده کارت سلامت صادر و وارد مدارس ابتدایی شدند. کاتبی تعداد نیروی نسانی مشغول به فعالیت آموزشی در مدارس پیش دبستانی شهرستان دامغان را ۱ ۴۰ نفر بیان کرد و گفت: در شهرستان دامغان ۱۰۵ آموزشگاه تحصیلی وجود دارد که حدود ۱۴ هزار نفر دانش آموز در این تعداد آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند.

نظرها

اخبار بیشتر