نقش ویژه آزادراه مرند – بازرگان در توسعه اقتصادی منطقه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

نقش ویژه آزادراه مرند – بازرگان در توسعه اقتصادی منطقه

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت زیرساخت و توسعه زیربنا‌های کشور: این پروژه با مشارکت ۶۵ درصد بخش خصوصی و ۳۵ درصد کارفرما که دولت خواهد بود، انجام می‌گیرد
نقش ویژه آزادراه مرند – بازرگان در توسعه اقتصادی منطقه - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وزارت راه و شهرسازی؛ معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت زیرساخت و توسعه زیربنا‌های کشور درخصوص کلنگ زنی طرح آزادراه مرند – بازرگان توسط وزیر راه و شهرسازی همزمان با حضور رئیس جمهور در ماکو گفت: این پروژه با مشارکت ۶۵ درصد بخش خصوصی و ۳۵ درصد کارفرما که دولت خواهد بود، انجام می‌گیرد.

سیدحسین میرشفیعی افزود: طول این طرح حدود ۷۰ کیلومتر است که قطعه سوم آزادراه مرند تبریز بوده و طول آن ۱۹۰ کیلومتر است. برآورد اولیه پیمانکاری این طرح ۷۰۰ میلیارد تومان است که در مجموع مبلغ سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومان خواهد بود.

وی تصریح کرد: این آزادراه در شش قطعه اجرا می‌شود که دوران ساخت آن سه سال و ۲۰ سال دوره بهره برداری آن برای بازگشت سرمایه خواهد بود. این منطقه مرزی است که پیش بینی می‌شود تردد ترافیک سنگینی را خواهد داشت.

در سایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

وی افزود: با این حال با توجه به تورم موجود پیش بینی می‌شود این طرح با اعتباری در حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان تمام شود. در خصوص این طرح قطعه‌های یک و دو مرند – بازرگان در مرحله انتخاب سرمایه گذار است که آن‌ها برای این منظور اعلام آمادگی کرده‌اند و کار در حال انجام است.

میرشفیعی ادامه داد: قطعه تبریز – مرند در حال انجام است که طول آن ۶۰ کیلومتر است که به این طریق مرز بازرگان تا تهران آزادراهی خواهد بود.

وی تصریح کرد: یکی از ضرورت‌های منطقه آزاد، ساخت آزادراه است. در همین خصوص امیدواریم با کلنگ زنی امروز این تحول ایجاد شود؛ به خصوص در بخش اول که از فرودگاه ماکو تا بازرگان است این اتفاق نقش ویژه‌ای برای سرمایه گذاران در این منطقه خواهد داشت و برای آن‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم روزجهانی هیدروگرافی گفت: با شکل گیری کمیته ملی هیدروگرافی در سال ۸۴، تولید و انتشار ۲۷۷ هزار نقشه الکترونیکی دریایی توسط ایران، یک دستاورد بسیار محسوب می‌شود. رئیس کمیته ملی هیدروگرافی با بیان رشد تجهیزاتی و منابع انسانی شرکت‌های هیدروگرافی، افزود: هم اکنون در موقعیتی قرار داریم که همه بنادر اصلی و فرعی تحت پوشش هیدروگرافی قرار گرفته‌اند. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی نیز کشور تاثیر گذاری محسوب می‌شود؛ به طوری به عنوان رئیس منطقه‌ای هیدرو گرافی، حایز ۵ رای در این سازمان بین المللی دریایی است. به گفته راستاد، حداکثر رای برای کشور‌های موثر در سازمان جهانی هیدروگرافی، ۶ رای است. وی همچنین از آمادگی سازمان بنادر و دریانوردی برای «حمایت از دوره‌های آموزشی هیدروگرافی» و «تجهیز شرکت‌های هیدروگرافی» خبر داد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: ۱۴ هزار تن شکر برای تعدیل قیمت این کالا در بازار خوزستان در سه ماه گذشته توزیع شده است. وی با اشاره به اینکه توزیع شکر از اوایل فروردین امسال آغاز شده و همچنان ادامه دارد افزود: هم اکنون بازار خوزستان از شکر اشباع شده و بسیاری از فروشگاه‌ها و اصناف درخواست تحویل شکر ندارند. ناصریان گفت: قیمت شکر در چند ماه گذشته در خوزستان هر کیلوگرم تا یکصدهزار ریال افزایش یافته بود که با توزیع این میزان شکر قیمت این کالا اکنون به ۴۲ هزار ریال در هر کیلو گرم کاهش یافته است. معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با بیان اینکه این میزان شکر بین ۲ هزار و ۷۰۰ عامل توزیع شد افزود: این موضوع باعث شد که دست واسطه‌ها در توزیع شکر کوتاه و این کالا در بهترین حالت در اختیار شهروندان قرار گیرد. شکر از جمله کالاهایی است که در چند ماه اخیر با افزایش قیمت حدود سه برابری در بازار روبه رو بود و از هر کیلوگرم ۳۶ هزار ریال به هر کیلوگرم یکصد هزار ریال افزایش یافت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز سه شنبه در پیامی توئیتری به تکرار مواضع خصمانه خود علیه ایران پرداخت. رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص با طرح ادعایی مضحک مدعی شد: سران ایران واژه‌های «خوبی» و «مهربانی» که از آن برخوردار نیستند را درک کنند. ترامپ بدون اشاره به مبارزه بی امان تهران با تروریست‌های مصنوع محور غربی- عبری- عربی در منطقه مدعی شد: آمریکا استفاده ایران از بمب‌های کنارجاده‌ای که به کشته شدن ۲۰۰۰ آمریکایی و زخمی شدن شمار بیشتری از نیروهای آمریکایی منجر شده را فراموش نکرده است. هر گونه حمله توسط ایران به هر چیز آمریکایی با واکنش شدید و کوبنده‌ای مواجه خواهد شد. ایران نیز در واکنش به این اقدام اعلام کرد که چنین اقداماتی راه را بر مذاکره با آمریکا برای همیشه بست.
ایبناایبنا1 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از خانه ملت، محمد حسن نژاد با اشاره به اظهاراتی درباره اخذ مالیات بر عایدی سرمایه از بازار سرمایه، گفت: بازار بورس با سکه و ارز تفاوت دارد، چرا که زمانی که سهام خرید و فروش می‌شود عملا سرمایه تبدیل به تولید، اشتغال و ارزش افزوده شده، لذا بازار سرمایه با این موضوع که سکه خرید و فروش شود، زمین تا آسمان تفاوت دارد. نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس با بیان اینکه سرمایه و سود شرکت‌های بورسی پس از تجدیدارزیابی در شرکت باقی می‌ماند، افزود: پس از تجدید ارزیابی شرکت‌ها با سود کسب شده افزایش سرمایه می‌دهند تا بتوانند راحت‌تر به فعایت خود ادامه دهند. حسن نژاد تاکید کرد: شرکت‌های بورسی تنها در مباحث حسابداری و محاسباتی افزایش قیمت داشته و این افزایش را به شرکت بازگردانده‌اند، لذا این سوال مطرح می‌شود که چرا باید از این افزایش سرمایه مالیات اخذ شود، در حالی که چیزی عاید شرکت نشده است. وی با بیان اینکه بازار بورس باید از مالیات بر عایدی سرمایه مستثنا شود، افزود: زمانی که شرکتی در بورس سهامی فروخته و یا خریداری می‌کند باید از سودی که کسب کرده مالیات اخذ شود، اما اینکه از ارزش افزوده‌ای که با تجدید ارزیابی کسب شده، مالیات بر عایدی سرمایه اخذ شود امکانپذیر و منطقی نیست. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، تصریح کرد: گاهی فردی صبر نمی‌کند که مجمع شرکت برگزار شود و خارج از این بازه زمانی خرید و فروش سهام انجام می‌دهد که این فرد با توجه به اینکه از مابه التفاوت قیمتی سود کسب کرده باید مالیات آن را پرداخت کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز10 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، غلامرضا حیدری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: «کارنامه وزیر نفت به اندازه‌ای روشن و مثبت است که جای هیچ‌گونه تردیدی برای توانمندی او باقی نمی‌گذارد. اینکه امروز کسانی و جریان‌هایی به دنبال تضعیف زنگنه هستند، باید دید آبشخورشان کجاست و چه ضرر و زیانی دیده‌اند که علیه یکی از بهترین مدیران جمهوری اسلامی هجمه وارد می‌کنند.» عضو فراکسیون امید افزود: «مهندس زنگنه ثابت کرده که اهل باج دادن نیست. این ویژگی نقطه قوت او و برای کسانی که می‌خواهند از وزارت نفت باج بگیرند، نقطه‌ضعف به حساب می‌آید. مقابله با مفاسد نفتی سبب شده تا در روزهای گذشته شاهد هجمه‌های بی‌سابقه‌ای به ایشان باشیم.» حیدری در پایان گفت: «نباید «بابک زنجانی» را نادیده گرفت؛ فردی که بدلیل تاراج درآمدهای نفتی کشور در زندان به سر می‌برد و به شکلی شگفت‌آور از داخل زندان برای وزیر نفت شاخ‌وشانه می‌کشد.»
مهرمهر20 ساعت قبل
وی با اشاره به احیای رسوم قدیمی در حوزه آب، افزود: باغ‌های زیرزمینی در استان بوشهر مانع ورود آب شیرین به دریا می‌شدند و علاوه بر تولید محصول همچنین از هجوم آب دریا به ساحل جلوگیری می‌شد. معاون وزیر جهاد با بیان اینکه آب انبارها، سدهای زیرزمینی و قنات‌ها نیز از دیگر رسوم قدیمی هستند، افزود: این رسوم باید مجدد مورد بررسی قرار گیرد. طهماسبی با تاکید به دستور وزیر جهاد کشاورزی و انتقال محصولات آب بر به داخل گلخانه‌ها افزود: در سال جاری ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار گلخانه افزوده می‌شود و برای این مهم ۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. این مقام مسئول با اشاره به گلخانه‌های هیدروپونیک و سیستم بازچرخانی آب گفت: در سیستم بازچرخانی ۸۰ تا ۹۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی می‌شود. وی در پایان افزود: صرفه حویی در مصرف آب علاوه بر همکاری سازمان‌های مربوطه نیازمند قرهنگ سازی در این بخش است.

نظرها

اخبار بیشتر