خوشبین به طرح گفتگوی ملی نیستم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
خوشبین به طرح گفتگوی ملی نیستم

خوشبین به طرح گفتگوی ملی نیستم

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

سید محمد جواد ابطحیدر گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه برخی از سیاست‌مداران سرشناس و فعالان سیاسی پروژه‌ای را تحت عنوانگفتگوی ملیبرای حل مشکلات و اتحاد ووفاق ملیآغاز کردند، گفت: اتحاد حرف حق است، گفتگو، مفاهمه و آشتی حق است اما این آقایان اراده‌ای باطل دارند چراکه اول باید تکلیف را روشن کنیم که کسانی که واقعا می‌خواهند این گفتگوی ملی شکل بگیرد آیا به آن اصولی که در آن چارچوب باید انجام شود، پایبندند.

برخی افرادی که اصرار به گفتگوی ملی دارند هدفشان فقط بازیابی و اعتمادسازی خودشان در جامعه است

برخی افراد حاضر به توبه برای فتنه ۸۸ نشدند

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر فرمایشات مقام معظم رهبری فصل الخطاب است اینها فصل الخطاب رهبری را قبول دارند یا اینکه می‌خواهند با این کار فرار به جلو کنند چراکه برخی از این افراد متهم هستند و در برخی از مسائل سیاسی، قائله‌ها و فتنه‌ها دخیل بودند حتی برخی از اینها حاضر به توبه از وقایع فتنه ۸۸ نشدند و همچنان مصر به مواضع خود هستند بنابراین چه گفتگویی با این افراد می‌توان داشت؟

هدف برخی افراد تنها بازیابی و اعتمادسازی خود در جامعه است

وی ادامه داد: بنده فکر می‌کنم که این فعالان سیاسی برای اینکه خود را در جامعه بازیابی و اعتمادسازی کنند، این فعالیت را تحت عنوان دیگری مطرح کردند که پیش از این با عناوینی چون وحدت ملی و آشتی ملی مطرح می‌شد و اکنون با گفتگوی ملی مطرح شده اما حرف بنده این است که اول برادری خود را ثابت کن بعد تقاضای ارث کن.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

برای گفتگوی ملی باید به تمام ابعاد نظام اعتقاد داشت

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه این آقایان باید اصول نظام را در تمام ابعاد و نه فقط در حد شعار قبول داشته باشند، تصریح کرد: اگر همه با هم برادر هستیم که ان‌شاءالله که همین باشد باید اصول را قبول داشته باشیم و باید به همه اصول در عمل معتقد باشیم که در این صورت کارا خواهد بود چراکه دستور اسلام و عقل این است که همه با هم یکدست و متحد باشند و اختلافات و کینه‌ها را کنار بگذارند منتها موارد سلبی و ایجابی را همگی باید قبول کنیم.

گفتگوی ملی نیازمند اتحاد ملی است

وی در مورد اینگونه فعالیت‌ها تحت عنوان گفتگوی ملی با حضور فعالان سیاسی و احزاب مختلف اظهار داشت: بنده خوشبین نیستم چراکه این افراد بارها نشان دادند که هدفشان از طرح قوانین دنیا پسندانه برای این است که خودشان را بازیابی کنند اما در واقع اتحاد ملی ندارند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

لرزش شدید بدن مرکل هنگام استقبال از رئیس جمهور اوکراین (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

الفالف16 ساعت قبل
هر روز اخبار مهمی در رسانه‌ها در حوزه‌های مختلف منتشر می‌شود. بعضا این اخبار توسط خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد و تحلیل می‌شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. وقتی زاکانی از او پرسید که چه کسی چنین چیزی گفته است؟ تاجزاده گفت: «آقای اراکی همین دو روز پیش گفته است». پیش‌از‌این، رضا خاتمی پس از برگزاری جلسه دوم دادگاه خود در روز ۱۱خرداد۹۸، در جمع خبرنگاران با اینکه قبلا گفته بود در انتخابات هشت‌میلیون رأی تقلب شده، اعلام کرد اساسا برایش عدد مهم نیست. او ضمنا در اظهاراتی جالب‌تر گفت: اگر دومیلیون تقلب هم ثابت شود، موضوع سالم‌نبودن انتخابات سال ۸۸ اثبات شده است.

ببینید | خشم جاده‌ای در بزرگراه جورجیا

همشهریهمشهری1 روز قبل
در این ویدئو راننده ۳۶ ساله سیاه پوست (امیت گروبز) در جاده شلوغ از شانه خاکی جلوی اتومبیل جوان ۱۸ ساله‌ای می‌پیچد و در این لحظه خودروی جوان ۱۸ ساله به عقب خودروی گروبز می‌خورد. گروبز با عصبانیت پیاده شده و ضمن زدن جوان سوئیچ را برداشته و با خود می‌برد. جوان نیز با توپ بیسبال وارد شیشه خودروی گروبز می‌شود تا سوئیچ خود را پس بگیرد اما گروبز پایش را روی گاز گذاشته و جوان را کشان کشان با خود می‌برد. حالا پلیس راننده سیاه پوست را بازداشت کرده و سه اتهام سرقت، حمله شدید و رانندگی تهاجمی را علیه وی در دادگاه مطرح کرده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴ - روسیه دردهه‌های تازه سپری شده دراختیار ولادیمییرپوتین و گروه کوچک اما پرقدرت او قراردارد. علاوه بر بحث سوریه، برخی از مواضع نه چندان شفاف مقامات روسیه در رابطه با برجام نیز بر نارضایتی و بدگمانی ایرانی‏‌ها نسبت به روس‏‌ها افزوده است. در این مورد در خبرها به نقل از سخنگوی دولت روسیه آمده بود که ایران شروط وزیر خارجه آمریکا را بررسی کند. همچنین از سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه نقل شده است که حفظ توافق هسته‌ای ایران بدون اینکه تهران امتیازات جدیدی واگذار کند غیرممکن خواهد بود. روسیه به ‏طور اساسی و قاطعانه مخالف تغییر نظام سیاسی در ایران است.
فراروفرارو1 روز قبل
علیرضا شیر محمدعلی نفر اول از چپ استبازدید از فشافویه، پاسخ‌گوشدن سازمان زندان‌ها، احضار وزیر دادگستری به مجلس؛ اخبار قتل یک متهم سیاسی هنوز ادامه دارد. به گزارش شرق، علی مطهری و الیاس حضرتی از علیرضا آوایی درباره علت قتل متهم سیاسی در فشافویه سؤال پرسیدند. در توضیح آن، اما نوشته شده که چطور دو متهم سابقه‌دار به متهمی سیاسی دسترسی داشته‌اند. حتی پیگیری نمایندگان و سؤال از وزیر دادگستری برای اجرانشدن آن هم به نتیجه‌ای نرسید. در طرح جدید متهم می‌تواند ادعا کند که جرمش سیاسی است و این تفاوت چشمگیر با طرح قبلی دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴21 ساعت قبل
رهبران کشورهای یادشده و حتی سایر کشورها از اینکه آتش جنگ تازه‌ای در این منطقه برپا شود هراس دارند. آمریکا با فشار حداکثری بر ایران با استفاده از سلاح تحریم اقتصاد ایران را درمنگنه قرارداده استو ایران نیز تهدیدکرده تعهدات برجامی خود را کاهش می‌دهد. این رفتارهای تنش زا موجب شده است برخی آگاهان و ناظران بین المللی از جمله نخست وزیر ژاپن از اصطلاح جنگ تصادفی استفاده کرده و به ایران و آمریکا هشداردهند مراقب این پدیده باشند. برخی آن را نتیجه سری وقایع اجتناب‌ناپذیری می‌دانند که شبیه سقوط یک «گلوله برف» لحظه به لحظه بزرگتر می‌شود و در نهایت به جنگ تبدیل می‌شود. با توجه به تاکید آبه شینزو و با توجه به تعریف بالا به نظر می‌رسد برخی رخدادهای پی درپی در خاورمیانه آدرس یک جنگ تصادفی را می‌دهند.

نظرها

اخبار بیشتر