اعتیاد اصلی‌ترین آسیب اجتماعی در زنجان است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
اعتیاد اصلی‌ترین آسیب اجتماعی در زنجان است

اعتیاد اصلی‌ترین آسیب اجتماعی در زنجان است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
زنجان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت:بر پایه پیمایش جهاد دانشگاهی، اعتیاد به عنوان اصلی ترین آسیب اجتماعی در این استان عنوان شده است.

به گزارش ایرنا، خدابخش مرادی نافچی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، افزود: امروز تغییر الگوی مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی و تغییر سن، جنسیت، شغل و تحصیلات مصرف کنندگان سبب شده تا اعتیاد تمام اقشار جامعه را تهدید کرده و به عنوان یک دغدغه اساسی برای فرد، خانواده و جامعه محسوب شود.

وی با بیان اینکه اعتیاد، علت ۵۵ درصد طلاق‌ها در استان است، خاطرنشان کرد: این موضوع، قابل تامل بوده و نباید با مقوله مبارزه با اعتیاد به صورت اداری برخورد شود چرا که برخورد اداری، نتیجه‌ای ندارد.

مرادی نافچی تصریح کرد: باید اقدامات عمیق و متعهدانه در این حوزه انجام داده و دغدغه مندانه وارد شویم تا جوانان از آینده خود، آگاهی یافته و به آن توجه کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان خاطرنشان کرد: البته تکرار بیش از اندازه برخی موضوعات نیز حساسیت جامعه را پایین می‌آورد.

وی اظهار داشت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، جایگاه سیاستگذاری، برنامه ریزی راهبردی در حوزه اجتماعی و فرهنگی و مشارکتی کردن مبارزه با مواد مخدر را دارد.

این مسئول با اشاره به برخی مناطق آلوده استان به مواد مخدر، گفت: فرمانداران این شهرستان‌ها برنامه عملیاتی مقابله، درمان، اقدامات فرهنگی، اجتماعی و پیشگیری را با تعریف نقش دستگاه‌های اجرایی، تنظیم و به شورا ارائه دهند تا ماموریت لازم برای اقدامات مقابله‌ای تعیین شود.

خبری: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان | اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

مرادی نافچی تصریح کرد: اگر اقدام عملیاتی و پیشگیرانه انجام نشود، شعاع خانواده‌های درگیر این آسیب افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: از فرمانداران و دستگاه‌های متولی، انتظار می‌رود نظارت لازم برای پیشگیری از کشت خشخاش در استان را داشته باشند.

مرادی نافچی افزود: اداره کل بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی استان، نظارت‌های مستمر و سرزده از مراکز ترک اعتیاد و درمان سرپایی معتادان را داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین در مدت نگهداری معتادان متجاهر در مراکز مربوطه، تمام اقدامات درمانی، فرهنگی، اجتماعی، پیشگیری و نظارتی در دستور کار قرار داشته باشد.

مرادی نافچی با اشاره به هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر در ابتدای تیر، گفت: این هفته باید هفته اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر باشد لذا باید مکانیزم لازم تعریف شده و کمیته‌ها برنامه‌های ابلاغی از سوی ستاد مرکزی را بومی سازی کنند.

وی تاکید کرد: از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد، هیات‌های مذهبی و سایر تشکل‌های مردمی برای مبارزه با مواد مخدر استفاده شود.

۹۵۵۶/۳۰۸۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، پلیس، مجری قانون و نظم‌دهنده جامعه است. قاعده و مرام پلیس در کشور اسلامی همین است و به جز این نباید باشد. عقب‌نشینی عاجزانه پلیس در برابر حادثه‌ای مانند برخورد با زن بدحجاب در تهران‌پارس، صحنه‌های دیگری را رقم خواهد زد که قانون‌شکن را نسبت به مجری قانون، گستاخ‌تر می‌کند. صحنه‌های دیگری از تعرض به پلیس و امکانات دولتی هست که همه ما در حافظه داریم. نتیجه این عقب‌نشینی‌ها، بی‌دفاع کردن پلیس در تمام صحنه‌های انتظامی و رانندگی کشور است.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرآنلاین: سیامک میثاقی مستندساز که پیش از این تجربه ساخت چند مستند کوتاه و بلند تلویزیونی مستقل و صنعتی با رویکرد غالبا اجتماعی را در کارنامه خود دارد مشغول ساخت مستندی با موضوع سقوط هواپیما در یاسوج است. میثاقی درباره این مستند گفت: مدت‌ها بود که دغدغه ساخت فیلم مستندی با موضوع سوانح هوایی را داشتم اما متاسفانه هربار امکان ساخت آن مهیا نمی‌شد. برای ساخت این مستند مشکلاتی داشتم که اصلی‌ترین آنها در اختیار نداشتن اطلاعات جامع و کامل درباره سانحه سقوط هواپیما و عدم همکاری سازمان‌های مربوطه برای کسب این اطلاعات بود. سیامک میثاقی در پایان گفت: من از همان روزهای اول این سقوط تحقیق و نگارش فیلم مستند را شروع کردم و با پرداختن به علل سقوط سعی کردیم به صنعت هوانوردی ایران کمک کنیم. مستند سقوط هواپیمای یاسوج به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیامک موسیقی، تصویربرداری علی نعمت‌اللهی و صدابرداری مجید مهربان اکنون در نیمه راه ساخت قرار دارد.
ایسناایسنا1 روز قبل
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از برخورد این سازمان با یک نشان تجاری پوشاک خارجی خبر داد و گفت: این نشان تجاری با وجود اعلام تخفیف ۵۷ درصدی باز هم مرتکب گرانفروشی و تقلب شده بود. به گزارش ایسنا، سیدیاسر رایگانی در گفت‌وگو با صداوسیما، اظهار کرد: ۲ هفته پیش به نشان‌های تجاری پوشاک که در داخل کشور به عنوان نماینده پوشاک خارجی به ویژه ترکیه‌ای حضور دارند تذکر داده شد و به صورت سرزده در بازار یکی از این برندها در گشت تعزیرات حضور پیدا کردیم. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: تخلف دیگر این نشان پوشاک خارجی این بود که هم پارچه و هم دوخت، ایرانی بود، اما برچسب ترکیه‌ای زده بودند و این هم به عنوان تقلب در کسب محسوب می‌شود. رایگانی گفت: هرچند مسئولان این فروشگاه ادعا می‌کنند که باید ۲۰ درصد از تولیدات‌شان را در داخل تولید کنند، اما باید تفاوت قیمتش به عنوان تولید داخلی مشخص باشد. وی اعلام نام این نشان پوشاک خارجی متخلف را منوط به صدور حکم نهایی دانست.
فارسفارس23 ساعت قبل
معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: به منظور ساماندهی دیوارنگاری شهدا برنامه‌های متعددی داریم و تعدادی از طرح‌های تصویب شده مربوط به شهدا را در سطح شهر اجرایی کرده‌ایم. به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، سید مجتبی موسوی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه نقاشی دیواری شهدا واجد ارزش هنری بالایی است، گفت: نقاشی‌های دیواری شهر تهران باید با کیفیت بیشتری طراحی شوند به همین منظور ساماندهی نقاشی‌های دیواری شهدا را در دستور کار قرار داده‌ایم. وی افزود: به دلیل مخدوش شدن منظر شهری در راستای سیاست و برنامه‌های سازمان زیباسازی، دیوار نگاری‌های شهر تهران را ساماندهی خواهیم کرد. معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: به منظور ساماندهی دیوارنگاری شهدا برنامه‌های متعددی داریم و تعدادی از طرح‌های تصویب شده مربوط به شهدا را در سطح شهر اجرایی کرده‌ایم. موسوی با اشاره به دیگر نقاشی‌های دیواری ساماندهی شده در اتوبان شهید باقری، شهید خسروپور، شهید کاظمی، اتوبان بسیج و … افزود: ساماندهی تصاویر شهید افراسیابی را در دستور کار داریم.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر دومین دوره از سری مسابقات IEC توسط دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود. کارگاه‌های آموزشی این رویداد ۱۷ الی ۱۹ تیرماه ۹۸ برگزار شده و ۲۰ و ۲۱ تیرماه مسابقه برگزار می‌شود. رویداد IEC یک مسابقه علمی بین‌رشته‌ای است که به همت دانشجویان دانشکده صنایع دانشگاه صنعتی شریف در سال گذشته و برای اولین بار در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد. اولین دوره مسابقه IEC در حوزه علوم داده و جمع‌سپاری مالی برگزار شد و در دوره دوم مباحث تحلیل داده، قیمت‌گذاری، تخمین تقاضا و به طور کلی تصمیم‌گیری داده‌محور مورد توجه قرار گرفته است. مخاطبان اصلی مسابقه دانشجویان رشته‌های صنایع، علوم کامپیوتر، کامپیوتر، برق، مدیریت و دیگر رشته‌های مرتبط هستند.
برنابرنا4 ساعت قبل
شهردار تهران در پاسخ به این سوال که نیروهای امنیتی در متروها باید حاضر باشند اما به دستور شهردار این نیروها حذف شده‌اند، گفت: من چنین دستوری نداده‌ام. «پیروز حناچی»، شهردار تهران، در حاشیه حیاط دولت و در پاسخ به این سوال که نیروهای امنیتی در متروها باید حاضر باشند اما به دستور شهردار این نیروها حذف شده‌اند، گفت: من چنین دستوری نداده‌ام اتفاقا برعکس آن است. ما در کنایه به همکارانمان هم گفتیم که ما در مترو حضور داشتیم اما کسی ما را نمی‌شناخت، عده‌ای از دست‍فروش‌ها هم به ما تعارف کردند. وی با تاکید بر اینکه این حرف اصلا پذیرفتنی نیست، بیان کرد: مخصوصا در سکوهای مترو بحث ایمنی وجود دارد. داخل کابینه‌ها را هم می‌توانیم کنترل کنیم اما شرایط اقتصادی سخت است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

4 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1