زندانیان واقعی به زعم ما خانواده زندانیان هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی

زندانیان واقعی به زعم ما خانواده زندانیان هستند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان گفت: زندانیان واقعی به زعم ما خانواده زندانیان هستند زیرا در عین بی گناهی گرفتار و در گذران زندگی دچار مشکل می شوند.

به گزارش ایسنا، جبار باقری در بیست و یکمین «جشن حمایت» که عصر امروز برگزار شد گفت: زندانیان افرادی هستند که به حکم قانون و به دستور مراجع قضایی راهی حبس می‌شوند و کسی که مرتکب جرم می‌شود باید تاوان آن را بدهد اما در واقع این خانواده آنها است که گرفتار می‌شوند.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان ادامه داد: از حدود ٧٠ سال قبل انجمن‌های حمایت با کمک خیران و مردم به صورت سازمان یافته به خانواده‌های زندانیان رسیدگی می‌کنند. قرار است که کمک‌ها هدفمند و هوشمندانه انجام شود و در این راستا، آموزش را از مقوله آموزش شروع می‌کنیم و دوره‌های آموزشی برگزار شده است و بعد از آن، بسته‌های حمایتی به خانواده‌های زندانیان داده می‌شود.

خبری: برترین اخبار اجتماعی در ایران

وی با بیان اینکه نمی‌توانیم به همه زندانیان کمک کنیم، افزود: تحویل بسته‌های حمایتی کمتر شده است و خانواده‌ها شماره حساب دارند که مبلغ اهدایی به شماره حساب آنها واریز می‌شود.

باقری با تاکید بر هماهنگی و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی در کمک به خانواده زندانیان گفت: آمار چند هزار نفری زندانیان برحسب مناطق شهرداری تقسیم شده است و مسئولان شهرداری با آغوش باز از خانواده‌های زندانیان حمایت می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عجایب معماری ایران در ۱۸۰۰ سال قبل؛ نخستین آپارتمان نشینان ایران چه کسانی بودند؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری _ زینب کریمی _ به آن ایزدخواست می‌گویند؛ به معنای اراده و خواست خداوند. نقل می‌کنند که یزدگرد و چند سردارش تنها بازماندگان ارتش بزرگی بودند که از سرما کشته شدند و خواست خداوند، زنده ماندن یزدگرد بوده‌است. دژ ایزدخواست روی صخره‌ای عظیم بنا شده که از سه سمت به دره‌ای با ارتفاع بین ۶ تا ۱۵ متر منتهی می‌شود. این گزارش شما را با یکی از عجیب‌ترین معماری‌های ایران آشنا می‌کند. نخستین شهر ایران که آپارتمان‌های چندطبقه‌ای دارد.

چرا توله خرس را سنگسار کردند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سرهنگ رضایی­ در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا­ وسیما درباره محدودیت های­­ پل گیشا گفت: رانندگانی که از روی پل گیشا در جهت شرق به غرب و بالعکس تردد می‌کنند، بایستی از دوربرگردان‌های بزرگراه شهید چمران و سایر محور‌های جایگزین این پل به ویژه بزرگراه شهید حکیم استفاده کنند. وی افزود: با اغاز جمع آوری پل گیشا، سنگینی بار محور‌های منتهی به این پل، بدیهی خودهد بود و به شهروندان عزیزی که قصد سفر به این محدوده را خواهند داشت، توصیه می‌شود برنامه ریزی لازم را برای سفر خود داشته باشند و با صبر و حوصله رانندگی کنند. معاون ترافیکی افزود: محدودیت‌های طرح عمرانی پل گیشا در هر دو مسیر جنوب به شمال بزرگراه شیخ فضل اله، ورودی به جلال آل احمد­ و دسترسی شمال به جنوب بزرگراه شهید چمران به حکیم شرق است. وی افزود: گاردیل‌های خط ویژه در مقاطع ذیل جمع آوری می‌شود: - مسیر شمال به جنوب بزرگراه چمران از حدفاصل ضلع جنوبی پل گیشا تا دوربرگردان تازه ساخت- مسیر جنوب به شمال بزرگراه چمران از حدفاصل باقرخان تا خروجی تونل توحید- مسیر شمال به جنوب بزرگراه چمران از حدفاصل دوربرگردان جدید مقابل بوستان گفتگو تا زیر پل گیشا. پل گیشا در ۴۵ روز تا دو ماه جمع آوری خواهد شد
ایرناایرنا1 روز قبل
رجبی تصریح کرد: وقتی کودکان کار ببینند که به آنها فکر می‌کنیم، زخم‌هایشان تاحدی التیام می‌یابد. بعضی از آنها کودکانی هستند که در سن کم موادمخدر مصرف می‌کنند. وی خاطرنشان کرد: می‌دانم که تعداد زیادی تشکل‌های مردم نهاد وجود دارد که از کودکان یا زنان بدسرپرست حمایت می‌کنند. حمایت از این کودکان نیاز به کار منسجم و تیمی تشکل‌های مردمی و مردم دارد. مردم نیز می‌توانند در این مورد با یکدیگر صحبت کنند که چه کاری برای این بچه‌ها می‌شود کرد تا کارشناسان و افراد متخصص به این موضوع و حل معضل کار کودکان ورود کنند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: با تماس یکی از شهروندان با اورژانس اجتماعی، مبنی بر آزار جسمی یک پسر بچه ۴ ساله، موضوع بررسی و در دستور کار بهزیستی قرار گرفت. مجتبی ناجی با اشاره به گزارش کودک آزاری اخیر که در شهرستان اردستان رخ داده است، اظهار داشت: گزارش این کودک آزاری توسط مردم شهرستان اردستان به اورژانس اجتماعی اطلاع داده شد که بررسی این موضوع بالافاصله در دستور کار این نهاد قرار گرفت. وی افزود: پس از بررسی‌های صورت گرفته آثاری از خون مردگی در بدن این کودک ۴ ساله مشاهده شد که طبق گفته پزشکان این کودک بر اثر ضرب و شتم شدید دچار پارگی ریه شده است. معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه مادر و ناپدری کودک نزدیک‌ترین افراد به این کودک بودند، گفت: به محض ترخیص این کودک از بیمارستان و بر اساس حکم قاضی در صورتی که صلاحیت خانواده وی تایید نشود تحت پوشش بهزیستی قرار می‌گیرد. وی با اشاره به آخرین وضعیت جسمی این کودک اردستانی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر کودکی که مورد ضرب و شتم والدین قرار گرفته در بیمارستان بستری و تحت مداوا است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
وی با بیان اینکه ۱۳۹ روز از آغاز عملیات پاکسازی شوش، هرندی و دروازه غار می‌گذرد، بیان کرد: امروز ۲۶ کیلومتر از این مناطق پاکسازی شده است. این منطقه مانند غده چرکین در پایتخت وجود داشت که و ما هنوز نتوانسته بودیم فضای این منطقه را پاکسازی کنیم. فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه بعد از شناسایی علل عدم موفقیت اقدامات لازم را شروع کردیم، تصریح کرد: کوچه به کوچه معتادان و عوامل را شناسایی کردیم و امروز ۱۳۹ روز است از آغاز روند عملیات پاکسازی مناطق می‌گذرد. از همان روز اول به مردم اعلام کردیم که اجازه نمی‌دهیم این منطقه مجددا آلوده به مواد مخدر شود. رحیمی با بیان اینکه ۲۰ مسجد در منطقه فعال شده و ۶ خیابان به طور کامل در این منطقه پاکسازی شده است، بیان کرد: ۱۶ خیابان اصلی نیز که محل کسب مردم بود و از معتادان پاکسازی شد.

نظرها

اخبار بیشتر