جشنواره قرآنی طهورا در شیراز برگزیدگانش را شناخت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
جشنواره قرآنی طهورا در شیراز برگزیدگانش را شناخت

جشنواره قرآنی طهورا در شیراز برگزیدگانش را شناخت

ایرناخبرگزاری ایرنا |
شیراز- ایرنا- چهارمین دوره جشنواره قرآنی دانشگاهی طهورا با معرفی برگزیدگان در شیراز به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه شیراز روز سه شنبه در این آیین که در تالار حکمت این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به برگزاری چهارمین دوره پیاپی این جشنواره عنوان کرد: این جشنواره قرآنی هر سال از ابتدای سال تحصیلی آغاز می‌شود و دانشجویان و کارکنان دانشگاه شیراز مخاطبان آن هستند.

سید مجتبی واعظی بیان داشت: این دوره از جشنواره با محوریت سوره فرقان در تاریخ ۵ آبان ماه شروع به کار کرد و شرکت کنندگان در بخش‌های ادبی، هنری، پژوهشی، آوایی، مجازی، مسابقات کتابخوانی، کارگاه‌های آموزشی و سلسله نشست‌ها در آن شرکت جستند.

واعظی تعداد شرکت کنندگان در این دوره از جشنواره طهورا را بیش از ۱۶۰ نفر اعلام کرد و گفت: در این دوره از جشنواره از ۵۴ برگزیده در بخش‌های مختلف تجلیل شدند.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی ادامه داد: همزمان با اختتامیه این جشنواره، آیین پایانی مرحله دانشگاهی سی و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان نیز برگزار شد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه شیراز ابراز داشت: در جشنواره یادشده نیز ۱۷۸ نفر از دانشگاه شیراز در بخش‌های آوایی، معارفی، پژوهشی، فناوری، هنری و ادبی شرکت کردند که از این میان ۶۲ تن به عنوان برگزیده شناخته شده‌اند که به مرحله کشوری راه می‌یابند.

جشنواره قرآنی طهورا از سال ۱۳۹۴ با محوریت سوره یوسف، سوره اسرا و سوره انبیا برگزار شده است.

۷۳۷۵/ ۶۱۱۳

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | حمله تند مجری صدا و سیما به رامبد جوان و نگار جواهریان

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل

اجراى متفاوت دو برادر دوملیتى در عصر جدید

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
علیرضا و على یعقوبى دو برادر دوملیتى افغانستانى و ایرانى بود که با اجراى متفاوتی رای مثبت داوران را دریافت کردند. باشگاه خبرنگاران جوان: علیرضا و على یعقوبى دو برادر دوملیتى افغانستانى و ایرانى بود که با اجراى متفاوتی رای مثبت داوران را دریافت کردند. در این قسمت مراسم عقد این زوج را به در برنامه پخش کردند. البته همسر علی یعقوبی روی صحنه حضور پیدا کرد و علیخانی درباره شرایط زندگی آن‌ها سوال کرد و او گفت: در این دوماه از ۱۰ خواسته‌ای که من می‌خواستم فقط به دو مورد آن عمل کرده است. همین صحبت باعث شد داوران عکس العمل نشان بدهند.
فارسفارس1 روز قبل
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در آموزش و پرورش تغییر رویکرد مهم است نه جابه‌جایی مهره‌ها. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون متبوعش خبر داد. وی طی توئیتی نوشت‌: امروز در کمیسیون میزبان آقای دکتر حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش بودیم. مشکل عمده بر سر وزرای مجبور به استعفای قبل، عدم همکاری رئیس جمهور و دولت با وزرای سابق در تأمین بودجه آموزش و پرورش بود. وی ادامه داده است: آیا دولت با ایشان همکاری خواهد کرد!؟ تغییر رویکرد مهم است نه جابه‌جایی مهره‌ها.

کارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
کارگاه بین المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم و ۲۰ اندیشمند خارجی برگزار شدکارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوریکارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوریبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگاه بین المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم و ۲۰ اندیشمند خارجی برگزار شد.

شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیوم

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
خبر در حال بروزرسانی است …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری به تشریح آخرین اقدامات فنی این سازمان در راستای اجرای بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در توقف برخی تعهدات برجامی پرداخت. شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیومسازمان انرژی اتمی ایران براساس تصمیات مسئولان نظام اقدام خواهد کرد

حکایت ادامه دار مدارس استیجاری پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آموزش و پرورش می‌گوید برای خرید ۷۰ مدرسه استیجاری پایتخت ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در بودجه دیده نشده است و اگر تامین اعتبار نشود مشکل مدارس استیجاری پایتخت همچنان ادامه خواهد داشت.

نظرها

اخبار بیشتر