رمزگشایی از جسد چاه ۷۰ متری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. حوادث

رمزگشایی از جسد چاه ۷۰ متری

رکناخبرگزاری رکنا |
حوادث رکنا: در پی کشف جسد یک فرد غیر بومی در چاهی به عمق 70 متر در اراضی کشاورزی فاروج، متهمان به قتل شناسایی شدند و به ضرب و جرح و قتل مقتول اعتراف کردند. براساس اطلاعات دریافتی خبرنگار ما از افراد مطلع، این حادثه پس از آن رخ داده است که اعضای یک خانواده از رابطه ای شیطانی مطلع شدند.

رمزگشایی از جسد چاه ۷۰ متری - 1

دادستان عمومی و انقلاب فاروج بدون تشریح چگونگی وقوع این قتل گفت: اواخر بهمن سال گذشته فردی در شهرستان فاروج خبر مفقودی برادرش را به مرجع قضایی گزارش داد.

«صفدری» افزود: از همان ابتدای وصول این خبر، تحقیقات گسترده و پردامنه درباره ماهیت و ابعاد مختلف این موضوع آغاز شد و طبق سرنخ‌های به دست آمده از مسیر آخرین مکالمات صورت گرفته بین فرد مفقود شده با یک خانم، از خانم مذکور درخصوص ارتباطات احتمالی بازجویی به عمل آمد. وی خاطرنشان کرد: پس از گذشت چند ماه با وجود تحقیقات انجام گرفته در حالی که هنوز ابهامات زیادی در خصوص ماهیت و علت مفقود شدن آن فرد وجود داشت سرانجام با به دست آمدن یک سرنخ جدید از طریق یکی از منابع خبری مردمی، پرده از راز وقوع یک جنایت برداشته شد. وی افزود: بر اساس اظهارات فرد مطلع و تقویت شائبه بروز قتل عمد همه نگاه‌ها معطوف به محل اختفای جسد شد و به همین اعتبار با بررسی اطلاعات به دست آمده، جسد فرد مفقود شده در درون یکی از اراضی کشاورزی شهرستان فاروج و از داخل چاهی به عمق ۷۰ متر کشف و خارج شد.

«صفدری» بیان کرد: از آن جایی که جسد، طی سه ماه در چاه آب قرار داشت، جمود و فساد نعشی کاملا استقرار یافته بود. با این وجود هویت جسد پس از بررسی‌های اولیه و مطابقت شواهد و قرائن موجود احراز شد و برای انجام کالبدشکافی و تشخیص علت تامه فوت با دستور مقام قضایی به پزشکی قانونی انتقال یافت. دادستان عمومی و انقلاب فاروج گفت: با توجه به تحقیقات تکمیلی انجام شده و مشخص شدن افراد مرتبط با این حادثه تاکنون ۶ نفر در این خصوص دستگیر و پس از بازجویی‌های مقدماتی به اتهام مشارکت در قتل عمد جوان ۲۵ ساله با صدور قرار تأمین کیفری از نوع بازداشت موقت روانه زندان شده‌اند و تحقیقات تا زمان روشن شدن تمام ابعاد و زوایای پنهانی ماجرا و کشف علل و انگیزه‌های احتمالی و همچنین وصول نظریه پزشکی قانونی کماکان ادامه دارد.

صفدری اظهارکرد: تاکنون آن چه از ظواهر امر پیداست و به دلالت و حکایت شواهد و قرائن به دست آمده، به نظر می‌رسد در این حادثه جنایت قتل عمد حادث شده است به گونه‌ای که به اذعان برخی متهمان دستگیر شده، مقتول در نتیجه اختلافات قبلی با متهمان در یک منزل مسکونی در فاروج ابتدا مورد ضرب و شتم با چوب قرار می‌گیرد و پس از این که ضربات وارد شده منجر به مرگ او می‌شود، توسط متهمان به یکی از اراضی کشاورزی اطراف شهر منتقل و به درون چاه انداخته می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث واقعی

وی شکل گیری ارتباطات نامتعارف در فضای مجازی، وجود انگیزه‌های تلافی جویانه و همچنین تسویه حساب‌های شخصی را از جمله مهم‌ترین علل وقوع قتل در خراسان شمالی و این شهرستان دانست و با اشاره به تبعات منفی مرتبط با این گونه افعال مجرمانه و انگیزه‌های انتقام جویانه خاطرنشان کرد: وقتی قانون به عنوان خط قرمز برای مردم وجود دارد، همه باید تابع آن باشند و در واقع عمل به قانون را فصل الخطاب قرار دهند.

«صفدری» گفت: وقتی جنایتی واقع شود دیر یا زود اسباب و علل و عوامل آن مشخص خواهند شد و مجرمان راه فراری به جز تمکین از اراده قانون ندارند. بنابراین بهتر است افراد، قبل از این که تصمیم خطرناکی بگیرند یا دچار ماجراجویی‌های پرمخاطره شوند به نتایج کارشان خوب فکر کنند.

دادستان عمومی و انقلاب فاروج، پیشگیری از وقوع جرم را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این دادستانی برشمرد و درباره اثرات نامطلوب تصمیم گیری‌های آنی گفت: خیلی وقت‌ها شاید افراد، انگیزه‌ای برای ارتکاب جرم و جنایت نداشته باشند ولی ممکن است بر اثر خشم و عصبانیت مفرط، در لحظه و به طور ناگهانی تصمیمی نابخردانه بگیرند و به همین راحتی مرتکب جرمی بزرگ شوند. وی خاطرنشان کرد: آموزش راهکارهای کنترل خشم و فرهنگ سازی عمومی درباره ساز و کارهای بازدارنده از وقوع جرایم و آسیب‌های اجتماعی از جمله برقراری روابط خارج از عرف در فضای مجازی می‌تواند بر کاهش میزان ارتکاب جرایم تأثیرگذار باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خواهرم با پسر رقیه بی آبرویی کرد! / رجز خوانی قاتل آبادانی جلوی دوربین+ فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
ماموران با حضور در صحنه جرم در روستای آلبوی عبادی شهرستان آبادان با جسد خونین زن ۳۶ ساله‌ای روبرو شدند. در بررسی‌های ابتدایی برادر قربانی جنایت که در صحنه جرم حضور داشت به قتل خواهرش اعتراف کرد و گفت که به خاطر اختلافات خانوادگی خواهرم را به قتل رساندم. این جوان آبادانی که با زبان عربی صحبت می‌کند بعد از قتل خواهرش در روستای آلبو عبادی گفت: چون خواهرم با پسر رقیه رابطه نامشروع داشت، کشتمش. مرد آبادانی ادامه داد: ساعت ۶ صبح به خانه رفتم و وقتی خواهرم خواب بود او را با تفنگ شکاری هدف قرار دادم. بنا بر این گزارش، متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار گرفته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم/ سقوط مرگبار دو خودرو داخل دریاچه

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

پلیس حرفه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
گزارش اختصاصیپلیس حرفه ایامیدواریم مسائل ترافیکی با جدیت بیشتری پیگیری شود که از جمله سد معبرها توقف دوبله‌ها وایستادن خودرو‌ها دربزرگراه‌ها قبل از به اتمام رسیدن طرح زوج و فرد.

کشتی‌های نفتکش با مین برخورد کرد یا موشک؟

تابناکتابناک1 روز قبل
پس از آنکه ارتش آمریکا با انتشار تصاویر بی‌کیفیتی ادعا کرد نیروهای نظامی ایران پس از انفجار نفتکش‌ها در خلیج فارس، به سمت آنها رفته و مین‌های عمل نکرده را جدا کرده‌اند، ژاپنی‌ها که این کشتی در اجاره آنها بوده با انتشار تصاویری تاکید کردند محل انفجار چندین متر بالاتر از سطح آب بوده و این انفجار نمی‌توانسته کار مین باشد. گزارش بی بی سی را در این زمینه می‌بینید.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
وکیل علیرضا شیرمحمدعلی زندانی که به‌تازگی در زندان فشافویه به قتل رسیده می‌گوید تعداد ضربات وارد شده به مرحوم شیرمحمدعلی بیش از ۳۰ ضربه بوده است. به گزارش خبر فوری، قتل یک زندانی سیاسی در ایران باعث واکنش بسیاری از چهره‌ها شده است. وی درباره علت انتقال این زندانی به زندان فشافویه اظهار می‌کند: جرم ایشان امنیتی-سیاسی است، چون قانون بر تفکیک زندانیان تأکید دارد، من نمی‌دانم چرا ایشان را به زندان فشافویه منتقل کردند. واکنش‌ها به قتل شیر محمد علیعلی مطهری با اشاره به قتل یک زندانی در زندان فشافویه می‌گوید: زندانی سیاسی را نباید در بند تبهکاران، دزدان و قاتلان و قاچاقچیان قرار دهند تا چنین اتفاقی بیفتد. علی شکوری راد دبیر کل حزب اتحاد ملت هم در رابطه با حادثه‌ی زندان فشافویه می‌گوید: قتل متهم سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی در زندان فشافویه به اندازه مرگ شهیدمحسن‌روح‌الامینی در زندان کهریزک اهمیت دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، جسد این زن ۹ سال قبل در خانه‌ای متروکه پیدا شد. صاحب این خانه قدیمی در تحقیقات گفت: مدتی است دیگر در این خانه زندگی نمی‌کنم و در جای دیگر ساکن هستم. مأموران در کنار جسد، تلفن همراهی را یافتند که احتمال می‌رفت متعلق به زن جوان باشد. با بررسی تماس‌های مقتول، چند مرد دستگیر و مدعی شدند نام این زن بهار بود و با او در ارتباط بودند. یکی از مظنونان که احمد نام ‌داشت، هم ادعا کرد عامل قتل همان مردی است که شب قبل از قتل با زن جوان بیش از ۳۰ بار تلفنی صحبت کرده بود.

نظرها

اخبار بیشتر