سرلشکر باقری: باید از الگوی صبر و مقاومت قرآنی برای عبور از سختی‌ها استفاده کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. سیاسی
سرلشکر باقری: باید از الگوی صبر و مقاومت قرآنی برای عبور از سختی‌ها استفاده کنیم

سرلشکر باقری: باید از الگوی صبر و مقاومت قرآنی برای عبور از سختی‌ها استفاده کنیم

الفخبرگزاری الف |
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در عرصه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن و مشکلات ناشی از آن که مردم و کشور عزیزمان امروز با آن مواجه هستند، باید از تعالیم دینی و قرآنی مدد جوییم و الگوی صبر و مقاومت قرآنی را برای عبور از سختی‌ها در دستور کار خود قرار دهیم.

به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در نشست با مسئولان و دست‌اندرکاران امور قرآنی این ستاد، با تاکید بر اینکه هدف از بعثت انبیا و پیامبران الهی، آشنا کردن مردم با عبودیت و شناخت خداوند و طریق و سبک زندگی مطلوب فردی و اجتماعی و حیات طیبه است، اظهار کرد: قرآن کریم صادق‌ترین گفتار، رساترین موعظه و برنامه کامل برای هدایت بشر به سوی سعادت و درمان هر دردی است و عمل به قرآن رشته ارتباط انسان با خداوند را محکم و ناگسستنی می‌سازد.

وی افزود: در واقع قرآن «حبل‌المتین» و ریسمان محکم الهی است که تمسک به آن، هدایت انسان‌ها و دوری گزیدن آن‌ها از گمراهی و ضلالت را تضمین می‌کند.

باقری تمسک به قرآن و عترت را ضامن سعادتمندی انسان قلمداد و خاطرنشان کرد: بر اساس روایات محکم موجود، «ثقل اکبر» یعنی همان قرآن کریم و «ثقل اصغر» یعنی عترت و اهل بیت پیامبر (علیهم‌السلام) از هم جداناپذیر هستند تا در حوض کوثر بر پیامبر عظیم‌الشأن اسلام وارد شوند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: فهم این قرآن شریف که نور هدایت و صراط مستقیم الهی و جداکننده بین حق و باطل است، بدون اهل بیت (علیهم‌السلام) ممکن نمی‌شود و بر اساس آنچه از روایات و احادیث فهمیده می‌شود، قرآن در هنگام سختی‌ها یاری‌بخش انسان و راه خلاصی و نجات او از فتنه‌های زمانه است.

وی تصریح کرد: در عرصه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن و مشکلات ناشی از آن که مردم و کشور عزیزمان امروز با آن مواجه هستند، باید از تعالیم دینی و قرآنی مدد جوییم و الگوی صبر و مقاومت قرآنی را برای عبور از سختی‌ها در دستور کار خود قرار دهیم.

باقری قرآن را دروازه علم‌آموزی و هدایتگر بشریت برای عبور از موانع، چالش‌ها و سختی‌های فراروی سعادت و رستگاری جوامع توصیف کرد و با تاکید بر ضرورت تعمق در قرآن و مذموم بودن تفسیر به رأی آیات آن یادآور شد: مشکلات امروز جوامع و کشورهای اسلامی عدم عمل به قرآن است و شکل‌گیری فتنه گروه‌های تکفیری و پدید آمدن داعش در حقیقت ناشی از قشری‌نگری و تفسیر به رأی قرآن کریم توسط دشمنان اسلام ناب و انسان‌های شقی و منحرف است.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

وی توجه به قرآن و معارف قرآنی در نیروهای مسلح را امری مهم و در زمره اولویت‌های دائمی و مستمر مجموعه سازمان‌ها و نیروهای مدافع انقلاب و کشور محسوب و تاکید کرد: فراگیری و ارتباط ظاهری با قرآن، دریچه‌ای به سوی عمل به قرآن و تدبر در قرآن است؛ لذا انس با قرآن و حرکت در مدار و مسیر آن و تلاش در ترویج و عینیت بخشیدن به معارف قرآنی در نیروهای مسلح بایستی روز به روز توسعه یابد تا نسل جدید نیروهای مسلح مطابق با معیارهای قرآن تربیت شوند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با قدردانی از همت و تلاش مربیان و اساتید قرآنی ستاد کل نیروهای مسلح و تاکید بر اینکه عزیزان باید خود نمونه و الگوی کارکنان در انس با قرآن و عمل به آن باشند، گفت: خدای بزرگ را شاکریم که در سایه‌سار یک نظام اسلامی زندگی می‌کنیم و در چنین فضا و محیطی با مدیریت و برنامه‌ریزی هوشمندانه و عالمانه و اخلاص و توکل به خدا و آموزه‌های قرآنی باید راه‌ها و روش‌های جذب به قرآن در نیروهای مسلح، توسعه یابد و ترغیب به صوت خوش، داستان‌های قرآنی، فهم عمیق قرآن و پیوند دادن تاریخ و جغرافیای امروز جهان اسلام و ایران اسلامی و بلکه جامعه بشریت با حقایق و درس‌های قرآنی، حرکت به سمت رفتار قرآنی را تعمیق بخشید.

باقری در پایان ترویج فرهنگ انس با قرآن را یک وظیفه الهی، اسلامی، انقلابی، ملی و سازمانی برای نیروهای مسلح توصیف و تاکید کرد: تعالیم و آموزه‌های قرآنی پشتوانه سلامت، پیشرفت و اقتدار و اوج‌گیری نیروهای مسلح در عرصه‌های ماموریتی است؛ لذا فرماندهان و سازمان‌های نیروهای مسلح باید تولید نسل قرآنی و ولایی را با فراهم‌سازی ظرفیت‌ها و بسترهای لازم مورد اهتمام مضاعف قرار داده و توصیه‌های مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا در این راستا را نصب‌العین خود قرار دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم| پره‌های غول‌پیکر توربین بادی در پیج و خم کوهستان

همشهریهمشهری14 ساعت قبل
در این فیلم انتقال این پره‌های غول‌آسا را به یک نیروگاه بادی در قله کو بودینگ د رایالت یونان در جنوب غرب چین از یک راه پر پیچ و خم کوهستانی می‌بینید. هر کدام از این پره‌ها ۵۲٫۴ متر طول و وزنی بیش از ۱۲ تن دارند. هر کدام از این تریلی‌ها موتورهای دیزلی به قدرت ۴۸۷ اسب بخار و گشتاور ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ ۲۲۰۰ نیوتن‌متر دارند. چین در استفاده از انرژی باد در مقام اول در جهان قرار دارد و بیشترین ظرفیت نیروگاه‌های بادی را دارد. این بخش همچین رشد مداوم سریعی را در ایجاد تاسیسات جدید نیروگاهی در بخش انرژی باد را در این کشور دارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز23 ساعت قبل
این نشست اولین قدم از برنامه سیاسی واشنگتن برای پایان دادن به منازعات اسرائیل و فلسطین اعلام شده است. هیچ‌کدام از طرفین، نه تشکیلات خودگردان فلسطین و نه دولت اسرائیل، در این نشست شرکت نکرده‌اند. محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درباره برنامه دولت ترامپ گفت: «پول مهم است. بر اساس برنامه صلح کوشنر، دولت ترامپ انتظار دارد این دولت‌ها و سرمایه‌گذاران علاقه‌مند ۵۰ میلیارد دلار در سرزمین‌های فلسطینی، اردن، مصر و لبنان سرمایه گذاری کنند. عربستان سعودی حمایت خود را از برنامه دولت ترامپ اعلام اما تاکید کرده است که هرگونه برنامه صلحی باید در راستای برنامه صلح کشورهای عربی باشد.
فارسفارس21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، آیین معرفی کتاب «پیشوای صادق» در دفتر مؤسسه‌ پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی واقع در شهر قم برگزار می‌شود. این کتاب، مشتمل بر یادداشت‌های حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) درباره‌ سیره‌ فرهنگی سیاسی امام صادق (علیه‌السلام) است که در ۱۷ شماره‌ روزنامه‌ جمهوری اسلامی در خرداد سال ۱۳۵۸ منتشر شده است. در این میان، امام صادق (علیه‌السلام) سهم مهم و تأثیرگذاری را در تاریخ سیاسی اهل بیت (علیهم‌السلام) داشته‌اند. آنچه در دیدگاه آیت‌الله خامنه‌ای نسبت به سیره‌ سیاسی آن حضرت، مشاهده میشود تلاش حضرت برای تأسیس حکومت مطلوب ائمه (علیهم‌السلام) است. در این کتاب، با تشریح اهداف امامت و توضیح مبنای انسان ۲۵۰ساله، به جایگاه و اقدامات امام صادق (علیه‌السلام) اشاره شده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسایت خبری میدل ایست آی اعلام کرد مقامات مصری از رهبران اخوان المسلیمن از جمله محمد مرس ی خواسته بودند این گروه را منحل کنند، در غیر این صورت با عواقب آن مواجه خواهند شد. اخبار بین الملل- به گزارش این پایگاه خبری، فرصت رهبران اخوان المسلیمن برای انحلال این گروه تنها چند روز پیش از درگذشت محمد مرسی به پایان رسیده بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل
اعضای اروپایی شورای امنیت سازمان ملل متحد افزودند: اتحادیه اروپا بسیار روشن گفته که حمایت کامل خود را مادامی که ایران به طور کامل به تعهدات خود در این برنامه عمل کند، ادامه می‌دهند. نمایندگان کشورهای اروپایی در شورای امنیت ادامه دادند: ما از گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی در پایبندی ایران به تعهدات خود استقبال می‌کنیم با این حال از اعلامیه ایران درباره تعهدات هسته‌ای خود نگران هستیم. پنج عضو اروپایی شورای امنیت به همراه نماینده اتحادیه اروپا اضافه کردند: ما قویا از ایران درخواست می‌کنیم به اجرای تعهدات خود تحت برجام ادامه دهد. اروپایی‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد تصریح کردند: این اقدامات با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد ناسازگار است. ما قویا از ایران درخواست می‌کنیم از تداوم چنین فعالیت‌هایی که خطر و تنش در منطقه را افزایش می‌دهد، خودداری کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور20 ساعت قبل
علاوه بر اینکه ترامپ با این کار قصد داشت به نوعی به انتقاداتی که متوجه او می‌شد، پاسخ دهد. در ادامه این مطلب آمده است: تعریف و تمجیدی که پس از امتناع ترامپ از حمله به ایران، متوجه او شد، مشکلی که در مرکز بحران وجود دارد را حل نمی‌کند. در سایه نبود راه حل، معقول است که ایران به فشار‌های خود ادامه دهد. علاوه بر اینکه ترامپ با این کار قصد داشت به نوعی به انتقاداتی که متوجه او می‌شد، پاسخ دهد. اما بدون مذاکره بین طرفین و بدون کاهش فشار تحریمها، می‌توان گفت: ایرانی‌ها به ضربه زدن به آمریکا ادامه می‌دهند.

نظرها

اخبار بیشتر