روشن کردن یک لامپ ۱۰واتی در اروپا چقدر آب می‌خورد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
روشن کردن یک لامپ ۱۰واتی در اروپا چقدر آب می‌خورد؟

روشن کردن یک لامپ ۱۰واتی در اروپا چقدر آب می‌خورد؟

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
آمار ارائه شده در خصوص میزان هزینه روشن ماندن یک لامپ ال‌ای‌دی ۱۰واتی در کشورهای اروپایی که در طول سال به طور میانگین سه ساعت در روز برق بسوزاند، حاکی از آن است که در کشور دانمارک بیشتر از همه جا و در کشور بلغارستان کمتر از سایر مناطق باید پول برق داد.

اقتصادآنلاین - مهسا نجاتی؛ در بسیاری از کشورهای اروپایی، لامپ‌های ال‌ای‌دی کم‌مصرف جایگزین لامپ‌های پرمصرف قدیمی شده‌اند. طول عمر این لامپ‌ها، حدود ۲۵ برابر بیشتر از لامپ‌های قدیمی است و مصرف برق آنها تقریبا ۷۵ درصد کمتر است.

بنابراین، سوالی که مورد بررسی قرار گرفته این است که برای استفاده از لامپ‌های ال‌ای‌دی که به طور میانگین سه ساعت در روز در طول یک سال استفاده می‌شود، اروپاییان چقدر هزینه برق پرداخت می‌کنند؟

بر اساس گزارش ارائه شده توسط یورو استات، هزینه برق در دانمارک برای مصرف یک سال از این لامپ ۳٫۱۲ یورو است که از سایر کشورهای اروپایی بیشتر است. آلمانی‌ها با پرداخت ۳ یورو در سال برای استفاده از این مدل لامپ، در جایگاه دوم این لیست قرار گرفته است. این در حالی است که بلژیک، با هزینه ۲٫۹۴ یورو در سال، در جایگاه سوم قرار دارد.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

جالب توجه است که کشور بلغارستان، با هزینه برق تنها ۱٫۰۱ یورو در سال برای استفاده از این لامپ کم‌مصرف، از سایر کشورها ارزان‌تر بود.

در نمودار ارائه شده، میزان هزینه برق یک لامپ ال‌ای‌دی ۱۰واتی در کشورهای اروپایی که در یک سال به طور میانگین سه ساعت در روز روشن باشد را مشاهده می‌کنید؛

روشن کردن یک لامپ ۱۰واتی در اروپا چقدر آب می‌خورد؟ - 8

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آغاز به کار قطار بین‎المللی تهران-وان

مهرمهر1 روز قبل
شرکت رجا در راستای توسعه‌ همکاری‌های کشورهای منطقه و گسترش صنعت ایرانگردی و جهانگردی، با همکاری راه آهن‌های ایران و ترکیه، قطار بین‌المللی تهران-وان را راه‌اندازی کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با امضای یک فرمان اجرایی، تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران تحمیل کرد، اما مدعی شد که می‌خواهد با ایران به توافق برسد. وی که در دفتر کارش در کاخ سفید در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، این تحریم‌ها را «شدید» توصیف کرد و گفت: «به فشار به تهران ادامه خواهیم داد. ایران هرگز نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته باشد.» در حال تکمیل …

جایگاه هیدرو گرافی در ایران

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
گزارش اختصاصیجایگاه هیدرو گرافی در ایرانسالها قبل تمام کشتی هایی که به بنادر ایران تردد می‌کردند مجبور به استفاده از نقشه‌های خارجی بودند اما حالا تمام کشتی هایی که به پهنه‌های آبی ایران تردد می‌کنند از نقشه‌های ایرانی استفاده می‌کنند و این یعنی اقتدار ایران در عرصه هیدروگرافی.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ ­مهرعلیان افزود: باعنایت به سیاست‌های مقام عالی وزارت در خصوص حمایت از تولید و بهبود رونق تولید و محدودیت منابع ارزی کشور و مصوبات قرارگاه سازمان غذا و دارو، اداره کل دارو واردات ۶۰ قلم ارز دارو‌هایی که کارخانه‌های تولید داخل نیاز بازار را بطور کامل پوشش می‌دهند، متوقف کرد.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران؛ ​ مجید وفایی فرد، رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران و محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران امروز تفاهم نامه همکاری ۲ جانبه امضا کردند. مفاد این تفاهم نامه شامل فراهم کردن بستر همکاری در زمینه‌های مختلف پژوهشی و رفع معضلات موجود در بخش معادن و صنایع معدنی، انجام پژوهش‌های کاربردی بر اساس نیاز‌های خانه معدن و نیز تسهیل و توسعه ارتباطات و تعامل مرکز با خانه معدن و اعضای آن است. همچنین، ارائه خدمات آزمایشگاهی و پایلوت با توجه به ضوابط مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی، توسعه همکاری دو جانبه و استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات آن مرکز برای برگزاری دوره، سمینار و همایش با موضوعات مرتبط با معدن، توسعه استاندارد‌های آموزشی در حوزه معدن و صنایع معدنی، مشارکت در برگزاری کارگاه‌های آموزشی مهارتی و توانمند ساز‌ی طرف عرضه آموزش‌های تخصصی بخش معدن و صنایع معدنی، از دیگر مفاد تفاهم نامه مذکور است. زمان اجرای این تفاهم نامه از زمان امضا به مدت ۵ سال است و اجرای هر یک از مفاد تفاهم نامه در قالب امضای قرارداد انجام خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
مجری چغندر قند گفت: به منظور حمایت از کشاورزان چغندرکار و در راستای پایداری تولید شکر کشور، با پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی، مصوبه شورای اقتصاد در خصوص قیمت تضمینی چغندرقند اصلاح شد. اعتمادآنلاین| علیرضا یزدانی با بیان اینکه به منظور حمایت از کشاورزان چغندرکار و در راستای پایداری تولید شکر کشور، با پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی، مصوبه شورای اقتصاد در خصوص قیمت تضمینی چغندرقند اصلاح شد، افزود: به موجب این مصوبه، به ازای هر کیلوگرم چغندرقند تحویلی مبلغ ۶۱۵ ریال به عنوان کمک کرایه حمل علاوه بر قیمت خرید تضمینی، توسط کارخانه‌های قند به کشاورزان چغندرکار پرداخت خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که در مصوبه قبلی شورای اقتصاد این مبلغ کمک کرایه در سقف قیمت تضمینی لحاظ شده بود و با این وصف قیمت خرید تضمینی چغندرقند بهاره و پاییزه سال ۱۳۹۸ به ترتیب به مبلغ ۳,۷۴۶ و ۳,۶۴۲ ریال به اضافه مبلغ ۶۱۵ ریال کمک کرایه حمل خواهد بود. یزدانی گفت: جایزه دو کیلوگرم قند یا شکر و ۲۰ کیلوگرم تفاله همچنان در قبال تحویل هر تن چغندرقند نیز به قوت خود باقی است. منبع: تسنیم

نظرها

اخبار بیشتر