استقرار ۳ هزار ناجی غریق در سواحل شمال کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. ورزشی

استقرار ۳ هزار ناجی غریق در سواحل شمال کشور

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
۳ هزار ناجی غریق با آغاز فعالیت مناطق امن شنا در سواحل شمالی کشور مستقر می‌شوند

رئیس فدراسیون نجات غریق در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: برای کاهش غریق و جلوگیری از بروز حوادث در سواحل شمالی از امروز این نیرو‌ها براساس برنامه ریزی‌ها صورت گرفته در مناطق امن شنا مستقر می‌شوند که تا کنون هزار ناجی کار خود را آغاز کرده‌اند. ایلخان نوری افزود: در استان مازندران با ۳۳۰ کیلومتر خط ساحلی ۱۷۰۰ ناجی مستقر می‌شود و بقیه ناجیان نیز در استان‌های گیلان و گلستان مستقر خواهند شد. وی گفت: چون طرح‌های شنا، در مناطقی از نوار ساحلی شمال اجرا نمی‌شود، مردم تقریبا در خط ساحلی اقدام به شنا می‌کنند و از این رو ناجیان علاوه بر مکان‌های امن شنا، در جا‌هایی که مردم برای شنا حضور دارند نیز مستقر می‌شوند.رئیس فدراسیون نجات غریق با اشاره به ساماندهی ناجیان غریق افزود: ناجیان غریق امسال با لباس متحد الشکل، آموزش‌های پیشرفته و بصورت مستمر در مناطق شنا حضور دارند. وی گفت: پارسال در استان مازندران بیش از ۴۴۰۰ نفر از مرگ حتمی نجات داده شدند و ۴۷ نفر در دریا غرق شدند که این آمار کاهش ۲۴ درصدی نسبت به سال ۹۶ داشته است.ایلخان نوری به حوادث استان‌های گیلان و گلستان هم اشاره کرد و افزود: پارسال در گیلان ۷۵۰ نجات یافته داشتیم و ۳۳ نفر هم جان خود را از دست دادند، در گلستان نیز ۲ نفر در دریا غرق شدند.وی گفت: ۹۵ درصد غرق شده‌ها در نوار ساحلی شمال کشور در خارج از طرح شنا و ساعات شنا دچار حادثه شدند و عمده این اتفاقات در ساعات بین یک بامداد تا ۵ صبح اتفاق افتاده که ناجیان غریق طبیعتا حضور نداشتند.ایلخان نوری درباره اجرای طرح‌های نجات غریق در رودخانه‌ها دائمی و پشت سد‌ها نیز افزود: در استان خوزستان متاسفانه تعدادی زیادی از شناگران در کارون غرق می‌شوند و با توجه با این موضوع ناجیان غریق در کناره‌های کارون حضور دارند، علاوه بر این در مسیر رودخانه کارون تعدادی استخر مصنوعی و حوضچه‌های شنا ساخته شده‌اند تا مردم در این استخر‌ها شنا کنند.وی به موضوع دستمزد ناجیان غریق هم اشاره کرد و خواستار توجه بیشتر به حقوق و دستمزد آن‌ها شد.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار ورزشی روز دنیا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خلاصه بازی آمریکا ۳-۰ شیلی (جام جهانی زنان ۲۰۱۹)

طرفداریطرفداری16 ساعت قبل
موجموج7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپورت ۳۶۰ عربستان سعودی، قرار است مراسم معارفه برانکو ایوانکوویچ امشب (دوشنبه) با حضور خبرنگاران و عکاسان عربستانی برای حضور در تیم فوتبال الاهلی عربستان برگزار شود و این سرمربی به صورت رسمی هدایت الاهلی را برعهده بگیرد. این خبر در حالی از سوی رسانه‌های سعوی منشتر می‌شود که ایرج عرب، مدیرعامل و برخی دیگر از مسئولان باشگاه پرسپولیس در مصاحبه‌های خود بار‌ها و بار‌ها اعلام کرده‌اند که برانکو از پرسپولیس جدا نخواهد شد و درخواست او برای جدایی از جمع سرخ پوشان رد شده است.

آخرین وضعیت برانکو و پرسپولیس از زبان عضو هیئت مدیره

مهرمهر1 روز قبل

وقتی سرهنگ علیفر VAR را عابربانک می‌خواند! +فیلم

رکنارکنا1 روز قبل

گل تماشایی ادینسون کاوانی به اکاوادور (اروگوئه ۲-۰ اکوادور)

طرفداریطرفداری14 ساعت قبل
روزنوروزنو21 ساعت قبل
در زمان پیوستن علیرضا بیرانوند به پرسپولیس و پیش از آن شایعاتی مبنی بر استقلالی بودن این دروازه‌بان مطرح شد که خود او دست به تکذیب آن‌ها زد. حال امیر غفارمنش، ستارۀ طنز سینمای ایران در مصاحبه‌ای از علاقۀ بیرانوند به استقلال خبر داد. غفارمنش عنوان داشت که در دوران حضور بیرانوند در نفت تهران با این بازیکن روابطی دوستانه داشته و در آن زمان علیرضا یک استقلالی صد آتشه بوده است که بعد از پیوستن به پرسپولیس به انکار آن پرداخت. این افشاگری غفارمنش باعث عصبانیت شدید پرسپولیسی‌ها شد و خون آن‌ها را به جوش آورد.

نظرها

اخبار بیشتر