رئیس شورای حل اختلاف: ۷۲۰۰ شعبه با رویکرد سازش در کشور فعال هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
رئیس شورای حل اختلاف: ۷۲۰۰ شعبه با رویکرد سازش در کشور فعال هستند

رئیس شورای حل اختلاف: ۷۲۰۰ شعبه با رویکرد سازش در کشور فعال هستند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران - ایرنا - رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور با اشاره به اهمیت فعالیت این شوراها در حل وفصل مسایل قضایی مردم گفت: هم اکنون بیش از 7 هزار و 200 شعبه حل اختلاف در سراسر کشور فعال است.

حجت الاسلام والمسلمین «محمد مهدی احمدی میانجی» شامگاه چهارشنبه در همایش سرپرستان شورای‌های حل اختلاف استان تهران، افزود: در حال حاضر بیش از ۳۲ هزار نفر در شوراهای حل اختلاف سراسر کشور مشغول کار هستند.

معاون قضایی رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور با بیان اینکه در استان تهران برای رسیدگی به مشکلات و مسایل قضایی شهروندان ۶۴۳ شورای حل اختلاف فعال است، گفت: در شهر تهران نیز ۴۶۰ شعبه شورای حل اختلاف با رویکرد سازش به مسایل قضایی مردم رسیدگی می‌کند.

وی از زحمات تمام کارکنان و قضات شورا‌های حل اختلاف برای ایجاد صلح و سازش و رسیدگی به پرونده‌های مردم قدردانی کرد و گفت: وظیفه اصلی این نهاد رسیدگی به اختلافات مردم بر پایه صلح و سازش است تا مشکلات قضایی مردم با تفاهم در اسرع وقت حل و فصل شود.

رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور اظهارداشت: اخیرا در پنج مجتمع شورای حل اختلاف اقدام به بازرسی کردیم و نتیجه گزارش‌ها به مسئولان مربوط ارایه شده و انتظار داریم با توجه به مشکلات موجود در این شوراها، به مسایل آنها رسیدگی شود.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

احمدی میانجی با اشاره به نظر سنجی‌های انجام شده در مورد فعالیت شوراهای حل اختلاف در کشور یادآورشد: در این نظر سنجی که در اصفهان انجام شده ۷۶ درصد مردم و مراجعه کنندگان به این شوراها از عملکرد آنها اعلام رضایت کردند و این نشان می‌دهد که این نهاد در بین مردم توانسته جایگاه خود را به خوبی پیدا کند.

وی بیان کرد: در سال ۹۶ حدود ۳۹ درصد و در سال ۹۷ حدود ۶۶ درصد از مجموع درآمدهای شورای حل اختلاف از طریق سازمان برنامه بودجه به این شوراها اختصاص یافت در حالی که همواره شوراها با کمبود منابع مالی مواجه هستند.

رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور در پایان خواستار برگزاری کارگاه‌های آموزشی به جای آموزش‌های کلاسی شد و گفت: با برگزراری کارگاه‌های آموزشی راندمان شوراهای حل اختلاف نیز بیش از پیش تقویت خواهد شد.

در همایش سرپرستان شورای‌های حل اختلاف استان تهران علاوه بر کارشناسان و قضات فعال در این شوراها، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران و سخنکوی قوه قضاییه حضور داشتند.

شبد**۱۱۰۸**۱۳۷۹

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خرسی که از سقوط جان به در برده بود، توسط مردم کشته شد!

تابناکتابناک1 روز قبل
درست در زمانی که توله خرس مجروح برای مداوا به سمسکنده منتقل شده و بر اثر جراحات وارده جان باخته بود و همزمان، فیلمی در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های محلی دست به دست می‌شد که نشان می‌داد چه بلا‌هایی بر سرش آمده است. خرسی که در عبور از لبه پرشیب کوه ناکام مانده، سقوط کرده و البته جان به در برده بود، گرفتار بلایی بزرگ‌تر شد تا رویداد دردناک دیگری در حافظه محیط زیستی ایرانیان درج شود. فاجعه‌ای از جنس دیده شدن توله خرس توسط چند رهگذر و بارش باران سنگ‌های ریز و درشت بر سر و بدن این حیوان نگون بخت. سنگساری به قصد کشتن این توله خرس که احتمالا رهگذران هم متمایل به آزارش بودند و هم خوف داشتند به سمت شان حمله ور شود و از این رو حکم به مرگش دادند! درست در زمانی که توله خرس مجروح برای مداوا به سمسکنده منتقل شده و بر اثر جراحات وارده جان باخته بود و همزمان، فیلمی در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های محلی دست به دست می‌شد که نشان می‌داد چه بلا‌هایی بر سرش آمده است.

چرا توله خرس را سنگسار کردند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل

۲۶ خرداد ۴۴؛ روزی درخشان و ماندگار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۵۴ سال پیش شهیدان بخارایی، صفار هرندی، نیک نژاد و محمدصادق امانی با همرزمانشان هم پیمان شدند تا برای پیشرفت ایران، حسن علی منصور نخست وزیر رژیم ستم شاهی را اعدام انقلابی کنند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رحمانی فضلی در حاشیه بیست و هفتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران افزود: به طور طبیعی درباره مسائل مختلف کشور به ویژه موضوع روز همچون مسائل اقتصادی سوالات و ابهاماتی در جامعه به وجود می‌آید که بر این اساس در جلسه ستاد مقرر شد هر یک از دستگاه‌های مسئول در حوزه مربوط به خود نسبت به پاسخگویی به این سوالات و ابهامات اقدام کنند. وی همچنین با اشاره به وضعیت کاغذ در کشور نیز گفت: در جلسه امروز مقرر شد دستگاه‌های مسئول به گونه‌ای تدبیر کنند تا در ماه‌های آینده به ویژه آغاز فصل بازگشایی مدارس مشکلی در این زمینه به وجود نیاید. وزیر کشور همچنین به گزارش وزارت جهاد کشاورزی درباره وضعیت خرید تضمینی گندم اشاره کرد و افزود: ​ خوشبختانه گزارش‌ها نشان می‌دهد که ما در خرید گندم از کشاورزان شاهد اقدامات خوبی هستیم به گونه‌ای که میزان خرید نسبت به سال گذشته افزایش هم یافته است. رحمانی فضلی همچنین با اشاره به شرایط خودرو سازی کشور و نیاز متقاضیان خاطر نشان کرد: باید در این زمینه علاوه بر مقابله با فضاسازی‌ها و بازار سازی‌های کاذب که قیمت‌ها را دچار نوسان می‌کند نیاز مردم را نیز مدیریت و تامین کرد که در این زمینه وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد گزارش مبسوطی ارائه کرد.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
وی گفت: خوشبختانه با همتی که همکاران ما در سازمان شهرداریها دارند و کاری که خودروسازان داخلی کردند امروز شاهد رونمایی از هزار مینی‌بوس هستیم که بخش اول آن آماده شد ۱۰۰ مینی بوس برای شهرهای میانی و بزرگ و کلان شهرها اختصاص پیدا می‌کند. امیدواریم بتوانیم در بازه‌های زمانی کوتاه شاهد افزایش تعداد نوسازی این مینی بوس‌های فرسوده در شهرهای بزرگ باشیم. وی گفت: در واقع برای استقبال شهروندان از حمل و نقل عمومی بایستی ناوگان جدید و جوانی داشته باشیم. متاسفانه ما حدود ۲۳ هزار دستگاه اتوبوس در کشور داریم که بیش از ۶۰ درصد آنها فرسوده هستند. میانگین سنی اتوبوسرانی ما بیش از ۱۰ سال است، ناوگان مینی بوس رانی ما، بیش از ۲۹ سال می‌باشد که سن بسیار بالایی است.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
محسن مسلم‌خانی در حاشیه واگذاری هزار دستگاه مینی‌بوس شهری به شهرهای کشور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: سال ۹۶ رئیس جمهور در بحث ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و بین شهری دستور داشت که مصوبه آن اعلام شد و متولی کار وزارت صنعت است. وی با بیان اینکه متاسفانه تا به امروز اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است گفت: متاسفانه ۶۰ درصد از ناوگان حمل و نقل عمومی شهری فرسوده است و نیاز مبرم به بازسازی دارد و اگر در این دو سه سال آینده بازسازی و نوسازی انجام نشود قطعا به مشکل برمی‌خوریم. ­مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور گفت: نیاز است که وزارت صنعت در این خصوص سریعا اقدام کند تا این مصوبه و دستور رئیس جمهور اجرایی شود. وی ادامه داد: البته شورای اقتصاد ۸۴ هزار دلاری که برای (نوسازی) هر اتوبوس اختصاص پیدا کرده بود به ۱۴۷ هزار دلار رسانده یعنی مصوبه ۱۴۷ هزار دلار شد و ان شاءالله امیدواریم این مصوبه ابلاغ شود و وزارت صنعت این موضوع را اجرایی کند که با اجرای این مصوبه هم مشکل حمل و نقل و هم مشکل اشتغال در کشور حل و هم منجر به فعال شدن صنایع خودروسازان می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر