۹۰ درصد از دلایل آتش سوزی‌های اراضی جنگلی مربوط به عوامل انسانی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

۹۰ درصد از دلایل آتش سوزی‌های اراضی جنگلی مربوط به عوامل انسانی است

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام با بیان اینکه ۹۰ درصد از دلایل آتش سوزی‌ها مربوط به عوامل انسانی است گفت: آموش و اطلاع رسانی به مردم محلی و گردشگران با همکاری دهیاری ها، رسانه ها، سمن‌ها و همیاران طبیعت بسیار ضروری است.
۹۰ درصد از دلایل آتش سوزی‌های اراضی جنگلی مربوط به عوامل انسانی است - 0

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ایلام با موضوع پیشگیری از حریق با حضور سلیمانی استاندار ایلام و عبدالوهاب بخشنده معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری این استان برگزار شد.

بخشنده معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گلستان در این نشست اظهار کرد: با توجه به در پیش بودن فصل گرما و خطر وقوع حریق، دستگاه‌های متولی باید اقدامات پیشگیرانه لازم را در دستور کار خود قرار دهند.

وی گفت: با توجه به اینکه عوامل طبیعی تنها عامل ۲ تا ۵ درصد آتش سوزی‌های به وقوع پیوسته است و ۹۰ تا ۹۵ درصد از دلایل آتش سوزی مربوط به عوامل انسانی است لذا آموش و اطلاع رسانی به مردم محلی و گردشگران با همکاری دهیاری‌ها، رسانه‌ها، سمن‌ها و همیاران طبیعت بسیار ضروری است.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران | اخبار حوادث فوری

بخشنده ادامه داد: از عوامل مهم انسانی که منجر به آتش سوزی می‌شود می‌توان به زغال گیری، بی احتیاطی گردشگران، شکارچیان و تغییر کاربری اراضی اشاره کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام خاطرنشان کرد: جهت پیشگیری از آتش سوزی باید اقداماتی از جمله اعمال محدودیت روشن کردن آتش در نقاط حساس، شناسایی نقاط بحرانی و محدودیت تردد در این نقاط، استفاده از تجهیزات پیشرفته برای رصد مناطق بحرانی و اطلاع رسانی گسترده به عموم مردم را در اولویت قرار داد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها