بسیاری از تماس‌های گوگل دوپلکس از سوی مردم واقعی هستند نه هوش مصنوعی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دیجیاتو
  4. تکنولوژی
بسیاری از تماس‌های گوگل دوپلکس از سوی مردم واقعی هستند نه هوش مصنوعی

بسیاری از تماس‌های گوگل دوپلکس از سوی مردم واقعی هستند نه هوش مصنوعی

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو |

گوگل دوپلکس نخستین بار در کنفرانس I/O ۲۰۱۸ رونمایی شد؛ جایی که غول موتورهای جستجو نشان داد که دستیار هوشمندش «گوگل اسیستنت» چطور می‌تواند مثل یک آدم واقعی با یک رستوران یا هتل تماس گرفته و برای شما جا رزرو کند.

این سیستم هوش مصنوعی پیشرفته مدتیست که کار خود را در تعدادی از ایالت‌های آمریکا آغاز کرده، اما حالا خبر عجیبی از سوی آن به گوش می‌رسد. گوگل در مصاحبه‌ای که اخیرا با نشریه نیویورک تایمز داشته اعتراف کرده که هنوز بعضی مکالمات که گمان می‌رود از سوی دوپلکس باشند از طرف انسان‌های واقعی برقرار می‌شوند.

به ادعای گوگل تماس‌ نیروهای انسانی فقط شامل ۲۵ درصد از تمام مکالمات می‌شوند و الباقی همه از سوی دستیار هوشمند اسیستنت هستند. همچنین فقط ۱۵ درصد از کل تماس‌ها نیاز به مداخله انسانی دارند که آمار خوب و قابل قبولی به نظر می‌رسد.به ادعای گوگل تماس‌ نیروهای انسانی فقط شامل ۲۵ درصد از مکالمات می‌شوند

اما نتایج تستی که نیویورک تایمز در گزارش خود آورده مؤید این موضوع نیستند. به گزارش این نشریه آمریکایی سه مورد از چهار تماس برقرار شده از سوی دوپلکس تنها با دخالت انسان به سرانجام رسیده‌اند. این یعنی هوش مصنوعی گوگل هنوز برای انجام وظیفه‌اش کاملا آماده نیست و هنوز جای کار و پیشرفت دارد.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار تکنولوژی جهان

شکی نیست که همچنان دلایل زیادی برای اتکا به نیروی انسانی در مکالمات دوپلکس وجود دارند. دلیل اول این که ظاهرا دوپلکس متوجه نبود امکان رزرو در رستوران‌ها نمی‌شود. نکته بعد این که سیستم مذکور همچنان باید در تماس‌های تمرینی بیشتری شرکت داشته باشد تا بتواند از پس هر موقعیتی برآید. از همه مهم‌تر، گوگل می‌‌خواهد با کسب و کارها برخورد معقول و محترمانه‌ای داشته باشد و این در حالیست که برخورد دوپلکس تا بدین جای کار بیشتر «محتاطانه» بوده تا چیزی دیگر.

با این اوصاف، مسلم است که دوپلکس هنوز جای کار زیادی دارد تا بتوان روی این هوش مصنوعی به اندازه یک انسان واقعی حساب باز کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افتصادنیوزافتصادنیوز20 ساعت قبل
شرکت صهیونیستی مذکور مدعی شده که UFED Premium تنها راه برای نیروهای قضایی و پلیس در سراسر جهان برای باز کردن قفل آیفون و آیپد است تا از این طریق اطلاعات آنها تخلیه شود. این ابزار برای جاسوسی از گوشی‌های اندرویدی و سرقت اطلاعات آنها نیز قابل استفاده است. UFED Premium برای تخلیه داده‌های آیفون‌ها و آی پدهای مجهز به نسخه ۷ سیستم عامل آی او اس تا نسخه ۱۲٫۳ آن قابل استفاده است. این شرکت از فروش UFED Premium به نیروهای پلیس خبر داده و افزوده که تمهیدات لازم را برای عدم افشای فناوری مورد استفاده در آن در نظر گرفته است. اپل تا به حال برای مقابله با این ابزار تلاش فراوانی به عمل آورده و یک بار نیز آن را از کار انداخته است.
همشهریهمشهری23 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، پزشکان در بررسی‌های خود دریافتند میانسالانی که با کمبود ویتامین K روبرو هستند بیشتر در معرض خطر ناتوانی حرکتی قرار دارند. به گفته محققان وضعیت ویتامین K موجود در بدن می‌تواند در فرآیند ناتوانی در افراد میانسال نقش داشته باشد. همچنین در مطالعاتی که پیش از این انجام شده بر ارتباط بین کمبود ویتامین K و بیماری‌هایی که خطر ناتوانی حرکتی را افزایش می‌دهند تاکید شده‌ است. هر چند در این بررسی‌ها رابطه بین کمبود این ویتامین و ناتوانی حرکتی به طور مستقیم مورد بررسی قرار نگرفته بود. محققان آمریکایی اظهار داشتند: کمبود ویتامین K با شروع بیماری‌های مزمنی که منجر به ناتوانی می‌شود، ارتباط دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
براساس مشاهدات میدانی قیمت انواع شاسی بلند تولید داخل در بازار به افزایش نسبی همراه شده است؛ به طوریکه پژو ۲۰۰۸ با مبلغ ۳۳۶ میلیون تومان و چانگان CS۳۵ با مبلغ ۱۹۵ میلیون تومان خرید و فروش شد.
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمود قرآن‌نویس مجری طرح امحای زباله‌های بیمارستانی به روش پلاسما، درباره اجرایی شدن این طرح اظهار کرد: امحای زباله‌های بیمارستانی برای نخستین بار در کشور و در قالب یک طرح ملی فناوری با به کارگیری فناوری پلاسما امکان‌پذیر شد. وی در ادامه گفت: با توجه به مشکلات زیادی که در حوزه زباله‌های بیمارستانی و شهری در کشور وجود داشت به این نتیجه رسیدیم که باید این مشکل را از طریق فناوری‌های پیشرفته حل کنیم. وی در ادامه گفت: فناوری پلاسما با توجه به پیچیده بودن قطعات آن می‌تواند در آینده توسعه پیدا کرده و ظرفیتی ۱ تا ۵ تنی که در حال حاضر برای امحای زباله‌های بیمارستانی در نظر گرفته شده را افزایش داده‌ و بیمارستان‌های بیشتری را تحت پوشش قرار دهد. وی با اشاره به این موضوع که در حال حاضر این فناوری در بیمارستان فرهیختگان به کار گرفته شده است، گفت: در صورت تقاضای شهرداری و بیمارستان‌های دیگر امکان افزایش ظرفیت امحای زباله‌ها وجود دارد. قرآن‌نویس ضمن تاکید بر این موضوع که اهمیت این فناوری مربوط به مشعل ساخت داخل است، گفت: این مشعل که در کشور تولید شده حدود ۱۰۰ ساعت به صورت پیوسته آزمایش شده و به عنوان یک مشعل تولیدی بومی در کشور برای امحای زباله‌های بیمارستانی مطرح است.

نظرها

اخبار بیشتر