به درون هواوی نگاه کنید/ از مراکز تحقیقاتی پیشرفته تا ورزش و سرگرمی (+ عکس)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. تکنولوژی

به درون هواوی نگاه کنید/ از مراکز تحقیقاتی پیشرفته تا ورزش و سرگرمی (+ عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
تنها عاملی که در این شرکت حضور شما در چین را تداعی می‌کند، صف طولانی ساعت ناهار و پایان شلوغ یک روز کاری است.

دولت آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه شرکت فناوری هوآوی اعمال کرده است.

بخش اعظم منازعات بین آمریکا و چین، به تجهیزات مخابرانی شرکت چینی هواوی مربوط می‌شود. آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند غول فناوری چینی تهدیدی برای امنیت این کشور محسوب می‌شود.

به درون هواوی نگاه کنید/ از مراکز تحقیقاتی پیشرفته تا ورزش و سرگرمی (+ عکس) - 2

به گزارش عصر ایران به نقل از سی‌ان ان، در روزهای گذشته و با توجه به چالش‌ها، گوگل محصولات شرکت تلفن‌سازی هواوی را از بعضی آپدیت‌های سیستم اندروید منع کرده که احتمالا ضربه‌ای به این شرکت تله‌کام چینی به حساب می‌آید.

شرکت هوآوی بیش از ۱۸۰ هزار کارمند در سطح جهان دارد و بیش از یک سوم آنها در مرکز تحقیقاتی در شهر «دونگوان» چین فعال هستند. شهری که به نام «سیلیکون ولی» چین شناخته می‌شود.

کارمندان این شرکت در امور مختلفی مشغول به کارند. تولید، تحقیق و توسعه و امور مالی تنها چند نام ساده در میان طیف گسترده ۱۸۰ هزار شغل محسوب می‌شود.

به درون هواوی نگاه کنید/ از مراکز تحقیقاتی پیشرفته تا ورزش و سرگرمی (+ عکس) - 7

برای مردم چین، کاردر هواوی یک آرزو است. این شرکت یکی از بیشترین پرداخت‌ها را در چین دارد و ماهرترین کارگران را استخدام می‌کند. اکثر کارمندان چینی هوآوی در بهترین دانشگاه‌های خارج از چین تحصیل کرده‌اند.

فرییر به عنوان عکاس این پروژه، از امکانات موجود در فضای شرکت هوآوی شگفت‌زده است. او در این خصوص گفت: همه چیز در این فضا به تفکیک و به صورت گسترده وجود دارد.

رستوران، کافه، امکانات ورزشی و سیستم حمل و نقل از امکانات این فضای کاری هستند. مجموعه هوآوی برای موکلان و مشتریان سطح بالای خود ویلا و فضای غذا خوری مجزا داشته و برای کارمندانش مسکن کم هزینه فرآهم می‌آورد.

در فضای جدید و سبک اروپایی هوآوی، نور چراغ‌ در اکثر دفاتر کم شده تا کارگران به خواب نیمروز بروند. خواب نیم‌روزی در بسیاری از کمپانی‌های چین رایج است.

فضای راحت و آرام در محیط کاری- تحقیقاتی این شرکت حس می‌شود.

خبری: اخبار تکنولوژی ایران و جهان

فرییر گفت: تنها عاملی که در این شرکت حضور شما در چین را تداعی می‌کند، صف طولانی ساعت ناهار و پایان شلوغ یک روز کاری است.

وی با برخی از کارمندان این شرکت صحبت کرده و آنها نگرانی خود را در خصوص تصورات غلط شکل گرفته از هوآوی اعلام کرده‌اند.

بسیاری از آنها اطلاعات کامل و فراگیری از چالش‌های سیاسی و نگرش آمریکایی به شرکت خود داشته و برای مدتی طولانی در این خصوص توضیح داده‌اند. کارمندان، هوآوی را مانند هر شرکت فناورانه خلاق دیگری عنوان کرده و به عنوان یک شرکت مهندسی روندهای شرکتشان را در جهت ساده‌تر کردن زندگی می‌دانند.

این شرکت چینی درنقاط مختلف جهان به دردسر افتاده چون عده به خصوصی معتقدند که شرکت هواوی از فناوری خود برای جاسوسی استفاده می‌کند. مسئله‌ای که این شرکت آن را رد کرده است.

همین اقدام باعث شد تا بسیاری از شرکت‌های فناورانه آمریکا، تحریم‌های زنجیره‌ای خود علیه هوآوی را آغاز کنند.

این شرکت در چین «جوگرنااوت» نامیده شده و منبع غرور ملی در این کشور محسوب می‌شود.

کارمندان هواوی بسیار ماهر و آموزش دیده‌اند.

به درون هواوی نگاه کنید/ از مراکز تحقیقاتی پیشرفته تا ورزش و سرگرمی (+ عکس) - 21

کارمندان هواوی از چالش‌های این شرکت با آمریکا نگران هستند.

به درون هواوی نگاه کنید/ از مراکز تحقیقاتی پیشرفته تا ورزش و سرگرمی (+ عکس) - 23

بسیاری از متخصصان هواوی در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند.

به درون هواوی نگاه کنید/ از مراکز تحقیقاتی پیشرفته تا ورزش و سرگرمی (+ عکس) - 25

وسایل ورزش و سرگرمی برای کارمندان فراهم شده است.

به درون هواوی نگاه کنید/ از مراکز تحقیقاتی پیشرفته تا ورزش و سرگرمی (+ عکس) - 27

کارمندان هواوی در صف ناهار

به درون هواوی نگاه کنید/ از مراکز تحقیقاتی پیشرفته تا ورزش و سرگرمی (+ عکس) - 29

نور در برخی از دفاتر شرکت هواوی به صورت هوشمند برای خواب نیمروز کاهش می‌یابد.

به درون هواوی نگاه کنید/ از مراکز تحقیقاتی پیشرفته تا ورزش و سرگرمی (+ عکس) - 31

شلوغی بخش خروجی هواوی در پایان یک روز کاری.

به درون هواوی نگاه کنید/ از مراکز تحقیقاتی پیشرفته تا ورزش و سرگرمی (+ عکس) - 33به درون هواوی نگاه کنید/ از مراکز تحقیقاتی پیشرفته تا ورزش و سرگرمی (+ عکس) - 34

کار در هواوی برای مردم چین آرزو است.

به درون هواوی نگاه کنید/ از مراکز تحقیقاتی پیشرفته تا ورزش و سرگرمی (+ عکس) - 36

هواوی از مشتریان ویژه خود با تشریفات خاص پذیرایی می‌کند.

به درون هواوی نگاه کنید/ از مراکز تحقیقاتی پیشرفته تا ورزش و سرگرمی (+ عکس) - 38

جابه‌جایی کارمندان با وسایل سبک در محوطه شرکت

به درون هواوی نگاه کنید/ از مراکز تحقیقاتی پیشرفته تا ورزش و سرگرمی (+ عکس) - 40

هواوی از جمله شرکت‌های با پرداخت بالا درچین است.

به درون هواوی نگاه کنید/ از مراکز تحقیقاتی پیشرفته تا ورزش و سرگرمی (+ عکس) - 42

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
در این هفته شاهد تغییر و تحولات نسبتا زیادی در رده بندی هستیم. در این هفته Xiaomi Mi ۹T موفق شد که در رتبه اول رده بندی قرار بگیرد. با تمام تغییرات در جلو گوشی و سایز بزرگ همانند تبلت این سامسونگ گلکسی A۵۰ است که در این هفته جایگاه دوم را دارد. Galaxy M۴۰ یکی دیگر از گوشی‌های هوشمند سامسونگ است که بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است، شاید این مدل گوشی سامسونگ بخش اعظمی از فروش M-Series و گوشی‌های هوشمند سامسونگ را متعلق به خود کند. Redmi Note ۷ در حال حاضر به رتبه هفتم رده بندی رسیده است و گلکسی A۷۰وM۴۰ سامسونگ را در رتبه پنجم و ششم بالاتر از خود می‌بیند.
الفالف9 ساعت قبل
سابق بر این تنها راه اطلاع از میزان جریمه خودرو، مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ بود اما در حال حاضر، روش‌های غیر حضوری استعلام و پرداخت خلافی نیز در دسترس هستند. یکی از این روشها استعلام خلافی خودرو با استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل است. اپلیکیشنی که در ادامه قصد معرفی آن را داریم امکانات کاربردی زیادی را در کنار استعلام خلافی خودرو گرد هم آورده است. استعلام خلافی خودرو با فرمونفرمون برنامه‌ای اندرویدی است که تا کنون بیش از ۳۰۰ هزار نصب فعال داشته است. ۲-با فعال کردن کروز کنترل یا سرعت سنج فرمون، در هر مسیر یا جاده با سرعت مجاز برانید و نگرانی از بابت دوربین‌های کنترل سرعت نداشته باشید.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
سیاست درست در صنعت خودرو وجود نداردبرخی در آشفته بازار خودرو، سود فراوان می‌برندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از بسیج مهندسین صنعت، علی اصغر شهبازی مسئله صنعت خودرو در کشور و آشفتگی به وجود آمده در این حوزه را به دلیل کمبود دانش و فناوری ندانست و گفت: مشکل صنعت خودرو این است که در کشور هنوز نمی‌دانیم این صنعت به عنوان یک صنعت راهبردی است یا خیر؟. وی افزود: برخی معتقدند اگر صنعت خودرو تعطیل و یا در عرصه رقابت جدی با رقبای خارجی قرار گیرد، کارگران بسیاری که در این صنعت مشغول هستند شغل خود را از دست می‌دهد، اما برخی دیگر با رد این موضوع، معتقدند می‌توان تمرکز و سرمایه گذاری بر صنایعی کرد که کشور مزیت‌های بسیاری در آن دارد و کارگران را هم در این صنایع مشغول کار کرد. مسئول سازمان بسیج صنعتی کشور با اشاره به افزایش غیرمنطقی قیمت خودرو در ماه‌های اخیر، اظهار داشت: در ماه‌ها و روز‌های گذشته شاهد افزایش بی قاعده و قانون قیمت خودرو در بازار بودیم از سوی دیگر خودرو‌های خارجی، اختلاف قیمت بسیاری نسبت به خودرو‌های داخلی پیدا کرده‌اند که در گذشته چنین تفاوتی وجود نداشت و همه این‌ها نشان دهنده عدم وجود سیاست درست در این حوزه است. شهبازی تصریح کرد: هنوز یک سیاست و نگاه واحدی درباره صنعت خودرو و اینکه کشور باید به چه سمتی و سوی در این صنعت برود، وجود ندارد. وی مشکلات تولید و تأمین قطعه را یکی دیگر از مسائل صنعت خودرو کشور دانست و افزود: صنعت قطعه سازی نیز مانند صنعت خودرو دچار آشفتگی شدید شده است. بسیاری از شرکت‌ها و تولیدی‌های قطعات تعطیل یا به چین منتقل شده و قطعه را در آنجا تولید می‌کند به همین دلیل هزینه تولید خودرو در کشور بسیار افزایش یافته و کیفیت نیز با توجه به استفاده از قطعات بی‌کیفیت چینی کاهش پیدا کرده است. رئیس سازمان بسیج صنعتی کشور با اشاره به مسائل مطرح شده درباره ورود نیرو‌های مسلح به حوزه خودرو، گفت: سپاه پاسداران در سال ۷۳ و ۷۲ در زمان آقای هاشمی به مسئله تولید خودرو ورود کرد و ۴۰ دستگاه هم تولید کرد، من در آن پروژه مسئول برق بودم، اما این طرح عملیاتی نشد و بعد از دولت آقای هاشمی رها شد. البته به اعتقاد من از تجارب و دانش صنعت دفاعی باید استفاده کرد و استفاده از تجارب گران بهای صنعت دفاعی لزوما به معنای ساخت خودرو توسط نیروی مسلح نیست. شهبازی خاطرنشان کرد: مشکل صنعت خودرو نبود علم یا وجود گلوگاه نیست، اشکال کار در جای دیگری است و آن نبود سیاست‌های درست و مشخصی در این حوزه است و برخی از این آشفته‌بازار سود فراوانی می‌برند و برای آن‌ها بهتر است که شرایط صنعت خودرو به همین شکل باشد. وی در پایان تصریح کرد: مسائل صنعت خودرو و قطعه‌سازی باید به صورت علمی و تخصصی بررسی شود تا راهکار‌های درست و اصولی برای حل این مسائل ارائه کنیم.
همشهریهمشهری21 ساعت قبل
به گزارش رویترز بر اساس توصیه منتشر شده «کارگروه خدمات پیشگیری آمریکا» (USPSTF) هر فردی که در معرض خطر عفونت اچ‌آی‌وی است، مانند افرادی که همسر یا شریک جنسی اچ‌آی‌وی مثبت دارند، افراد که آمیزش جنسی حفاظت‌نشده با افراد در معرض خطر عفونت اچ‌آی‌وی دارند و معتادان تزریقی باید روزانه یک قرص ترووادا (Truvada) مصرف کنند تا از عفونت احتمالی در آنها جلوگیری شود. داروهای ضد رترو ویروس (ضد اچ‌آی‌وی) در دهه‌های اخیر باعث شده‌اند عفونت اچ‌آی‌وی از یک بیماری مرگبار به یک بیماری مزمن قابل کنترل تبدیل شود. برررسی‌ها نشان می‌دهند با مصرف روزانه قرص ترووادا در روش PrEP خطر دچار شدن به اچ‌آی‌وی از راه آمیزش جنسی تا ۹۰ درصد کاهش می‌یابد. این روش در معتادان تزریقی خطر عفونت اچ‌آی‌وی را بیش از ۷۰ درصد کاهش می‌دهد. تخمین زده می‌شود حدود ۱٫۱ میلیون نفر در آمریکا دچار عفونت اچ‌آی‌وی باشند، اما حدود ۱۶۲۰۰۰ نفر از عفونت خود آگاه نیستند.

اپل می‌خواهد جایزه اسکار را به ویترین افتخاراتش اضافه کند

دیجیاتودیجیاتو21 ساعت قبل
سرویس استریم اپل رقبای قدری نظیر نتفلیکس، آمازون و دیزنی پلاس را کنار خود می‌بیند اما از همین حالا برنامه هایی را نه فقط برای کنار زدن رقبا، بلکه با هدف کسب جایزه اسکار در سر دارد. اپل حین معرفی سرویس استریم خود تاکید کرد که به نمایش محتوا بسنده نکرده و با همکاری ستارگانی نظیر اپرا وینفری و استیون اسپیلبرگ به تولید برنامه نیز دست خواهد زد. یکی از انگیزه‌های اپل در این راه کسب جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی توسط فیلم «رما» به کارگردانی «آلفونسو کوارون» است که توسط نتفلیکس تولید و منتشر شده است. این فیلم درخشان برای ۱۰ جایزه اسکار از جمله بهترین بازیگر زن و بهترین کارگردان نامزد شده بود. فیلم هایی منتشر شده در سرویس‌های استریم تنها در صورتی اجازه رقابت برای کسب اسکار را دارند که حداقل در یک سینما برای مدتی محدود نمایش داده شده باشند.
دیجیاتودیجیاتو22 ساعت قبل
در حال حاضر که نمایشگاه E۳ را پشت سر گذاشته‌ایم، سونی و مایکروسافت هر دو کمی تا قسمتی از کنسول‌های نسل نهم خود رونمایی کرده‌اند و می‌دانیم دو کنسول در سال ۲۰۲۰ روانه بازار خواهند شد. مایکروسافت وعده عرضه پروژه اسکارلت را در ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۰ داده و از ظواهر امر برمی‌آید که سونی هم برای همان بازه زمانی برنامه‌ریزی کرده باشد. اما چرا اینقدر باید برای آغاز نسل بعد منتظر بمانیم؟ ‌ آن هم در حالی که از نمایشگاه E۳ ۲۰۱۹ کاملا مشخص بود که ناقوس مرگ نسل هشتم به آرامی در حال به صدا درآمدن است. الکس کرانز از وب‌سایت کوتاکو نظریه‌ای در این‌باره دارد و در ادامه، مقاله او را باهم مطالعه می‌کنیم. برای خواندن ادامه مطلب به سایت ویجیاتو مراجعه کنید

نظرها

اخبار بیشتر