آنفلوآنزای اخیر پرندگان تاکنون باعث ایجاد بیماری انسانی نشده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. وانانیوز
  4. اجتماعی
آنفلوآنزای اخیر پرندگان تاکنون باعث ایجاد بیماری انسانی نشده است

آنفلوآنزای اخیر پرندگان تاکنون باعث ایجاد بیماری انسانی نشده است

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز |
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: نوع آنفلوآنزای اخیر پرندگان که مواردی از آن در کشور مشاهده شده است، تاکنون باعث ایجاد بیماری انسانی نشده است.

به گزارش وانانیوز،

دکتر محمد مهدی گویا افزود: موارد معدودی از ابتلای بعضی از کانون‌های پرورش و نگهداری پرندگان به آنفلوآنزا در سال جاری گزارش شده است که آخرین آنها موردی بود که از استان آذربایجان شرقی گزارش شد.

وی افزود: این نوع آنفلوآنزای پرندگان که موارد آن در کشور مشاهده شده تاکنون باعث ایجاد بیماری انسانی نشده است.

گویا با اشاره به اینکه این امر حاصل تلاش‌های شبانه‌روزی یک شبکه‌ای از سازمان‌های مختلف است که موضوع را رصد کرده، پیشگیری می‌کنند و به آن پاسخ می‌دهند، گفت: فرماندهی عملیات پاسخ به این آنفلوآنزا در حال حاضر با سازمان دامپزشکی است و وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان بازوان دامپزشکی عمل می‌کنند.

دکتر گویا خاطرنشان کرد: وظیفه وزارت بهداشت و زیر مجموعه آن که دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستند این است که به محض رویت موارد مشکوک به این بیماری در یک کانون نگهداری و پرورش طیور، آن را گزارش کنند، بلافاصله در محل حضور یابند و نظارت دقیق و پاکسازی محل از عوامل بیماری‌زا را انجام دهند.

خبری: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در ادامه اظهارکرد: باید کسانی که در آن محل کار می‌کنند، واکسینه شوند و تا ۱۰ روز تحت مراقبت باشند. چنانچه فردی که در آن محل زندگی یا کار می‌کند دچار علائم مشکوک به آنفلوآنزا شود بلافاصله تحت آزمایش و مراقبت‌های ویژه قرار می‌گیرد تا یقین حاصل شود که مبتلا به بیماری نیست.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تصریح کرد: علاوه بر این زیرمجموعه وزارت بهداشت وظیفه آموزش این افراد برای مراقبت از خود و رعایت اصول حفاظت فردی را برعهده دارد.

به گزارش وبدا، وی در پایان گفت: کانون‌های گزارش شده آنفلوآنزای پرندگان در کشور به‌شدت کاهش یافته است ولی این کاهش هیچگاه ما را از اقدامات مراقبتی باز نمی‌دارد، به دلیل اینکه ویروس آنفلوآنزا ویژه است و در هر موقعیت زمانی و مکانی ممکن است که توانایی‌هایش تفاوت کند و افزایش یابد و منجر به ایجاد بیماری در انسان و ایجاد همه گیری شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جشنواره توت کن

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
دومین جشنواره توت کن، امروز به همراه شهروندان و باغداران منطقه کن در غرب پایتخت برگزار شدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ دومین جشنواره توت کن، امروز به همراه شهروندان و باغداران منطقه کن در غرب پایتخت برگزار شد.

مسدود شدن پل گیشا و ترافیک سنگین

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشاز مرهم زنجبیل می‌توان برای شتاب بخشیدن به چربی سوزی و کوچک کردن دور شکم استفاده کرد زیرا این مرهم باعث افزایش گردش خون در بافت‌های بدن می‌شود و به روند سوختن چربی‌های ذخیره شده کمک می‌کند. اخبار اجتماعی- مقداری آب و زنجبیل رنده شده یا پودر زنجبیل را در یک قابلمه بریزید و بجوشانید، سپس مقداری زنجبیل را در قطعه‌ای توری به گونه‌ای قرار دهید و آن توری را بدوزید که مانند چای کیسه‌ای شود و آن را به مدت ۵ دقیقه در مخلوطی که در قابلمه قرار دارد، قرار دهید تا خیس بخورد، مرهم داغ را که در آب و زنجبیل خیس خورده بر روی بدن قرار دهید.

تصویر خیره‌کننده‌ای که ذوب یخ در گرینلند را آشکار می‌کند

همشهریهمشهری1 روز قبل

سوختن مواد اولیه کاغذ در آتش بی‌توجهی + صوت

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
در پیک بامدادی بیست و نهم خرداد می‌شنوید؛ به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه پیک بامدادی رادیو ایران به موضوع دو چندان شدن مشکلات کاغذ با بی‌توجهی مسئولان، پرداخته است. مشکلات این روزهای کاغذ، موجب شده است برخی روزنامه‌ها صفحات خود را کمتر کنند و فعالیت برخی انتشارات و چاپخانه‌ها، با مشکل مواجه شود. خبرنگار برنامه پیک بامدادی در گزارشی، به بررسی ماده «باگاس» پرداخته است که به جای سوختن در مزارع، می‌تواند برای تامین بخش مهمی از کاغذ کشور مورد استفاده قرار بگیرد. انتهای پیام/
برنابرنا1 روز قبل
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی اعلام کرد: دختربچه سه ساله‌ای که ۲ روز قبل در یکی از روستاهای شهرستان مرند به دلیل ضرب و شتم توسظ پدرش به کما رفته بود، هوشیاریش برگشته اشت. مدیرکل بهزیستی استان اظهار کرد: کودک خردسال به قدری مورد ضرب و شتم قرار گرفته است که زمان انتقال به بیمارستان در کما بود و از بیمارستان مرند به بیمارستان امام رضا (ع) تبریز منتقل شد. وی با اشاره بر اینکه خوشبختانه کودک از دیروز هوشیاری خود را به دست آورده است، تصریح کرد: مورد ضرب و شتم این کودک توسط همسایه‌ها به پلیس ۱۱۰ و بهزیستی اعلام شده بود ولی کودک توسط خود پدر به بیمارستان انتقال داده است ولی در حال حاضر هیچ خبری از پدر نیست. ارشدزاده خاطرنشان کرد: موضوع کودک سه ساله از طریق رئیس بهزیستی مرند به دادستان اعلام و طرح موضوع شده است و با اعلام شکایت علیه پدر کودک او را تحت تعقیب قرار داده‌ایم. سال گذشته نیز دختر بچه‌ای در مرند مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود که پخش فیلم ضرب و شتم آن در فضای مجازی باعث جریحه دار شدن افکار عمومی شد.

نظرها

اخبار بیشتر