اذعان صهیونیستها به قدرت موشکی مقاومت فلسطین/ تغییر معادله قدرت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
اذعان صهیونیستها به قدرت موشکی مقاومت فلسطین/ تغییر معادله قدرت

اذعان صهیونیستها به قدرت موشکی مقاومت فلسطین/ تغییر معادله قدرت

مهرخبرگزاری مهر |
پس از نبرد اخیر میان رژیم صهیونیستی و گروه های مقاومت فلسطین، موج گسترده ای از اذعان رسانه‌های این رژیم به ارتقای قدرت موشکی گروه های مقاومت به راه افتاده است.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل رامین حسین آبادیان: پس از نبرد اخیر میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین، موج گسترده‌ای از اذعان رسانه‌های این رژیم به ارتقای قدرت موشکی گروه‌های مقاومت به راه افتاده است. درهمین ارتباط، شبکه صهیونیستی «کان» اذعان کرد که گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس قدرت موشکی خود برای مقابله با جنگنده‌های اسرائیلی را ارتقا بخشیده‌اند.

این شبکه افزود که تل آویو از یک سال پیش هشدار می‌دهد که جنگنده‌ها و هواپیماهای جنگی این رژیم با خطری جدی در برابر توان موشکی مقاومت فلسطین مواجه هستند و باید تدبیری برای آن بیندیشند. از سوی دیگر، «امیر بوخبوط» تحلیلگر صهیونیست در سخنانی اذعان کرد که قدرت موشکی مقاومت در دور اخیر درگیری‌ها در غزه بر توان نیروی هوایی و سامانه‌های موشکی رژیم صهیونیستی غلبه کرد. ‌

وی اذعان کرد که حماس در این دور از درگیری‌ها توانست اراضی اشغالی را هدف حملات گسترده موشکی قرار دهد که طی آن چهار اسرائیلی کشته و دهها نفر دیگر زخمی شدند. این تحلیلگر صهیونیست گفت که حماس موشک‌های جدید و پیشرفته‌ای در اختیار دارد که برای مقابله با آن نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی باید به فکر راهکارهای دیگری باشد. بوخبوط اذعان کرد که ارتش صهیونیستی حتی نتوانست محل شلیک موشک‌ها از غزه را تشخیص دهد و همین مسأله موجب شد تا حماس به مراتب نسبت به جنگ سال ۲۰۱۴ موشک‌های بیشتری را به سمت مناطق صهیونیستی شلیک کند.

درهمین حال، روزنامه صهیونیستی «معاریو» در مطلبی به برد بالای موشک‌های جنبش مقاومت اسلامی حماس اذعان کرد. این روزنامه در مطلبی به قلم «تال لو رام» تحلیلگر صهیونیست نوشت: برخلاف دفعات قبل، حماس حملات موشکی خود را به فاصله‌های دورتری انجام داد. «تال لو- رام» تحلیلگر نظامی روزنامه صهیونیستی معاریو: برعکس دفعات قبل، حماس حملات را با شلیک موشک‌ها به فاصله‌های دورتر مانند اشدود آغاز کرد.

اذعان صهیونیستها به قدرت موشکی مقاومت فلسطین/ تغییر معادله قدرت - 6

این اذعان رسانه‌های صهیونیستی به قدرت موشکی بالای مقاومت فلسطین پس از آن اتفاق می‌افتد که گروه‌های مقاومت در نوار غزه در جریان نبرد دو روزه در این باریکه ضربات سهمگینی را بر پیکره متجاوزان صهیونیست وارد آوردند

؛ صدها موشک مقاومت به اراضی اشغالی و اهداف اسرائیل روانه شد و سامانه‌های دفاع موشکی نتوانستند موشک‌های مقاومت را ساقط کنند.

قدرت موشکی مقاومت فلسطین به حدی افزایش پیدا کرده است که حتی رسانه‌های صهیونیست به ناکارآمدی سامانه دفاع موشکی رژیم صهیونیستی در رهگیری این موشک‌ها اذعان کرده‌اند. درهمین ارتباط، اخیرا یک رسانه صهیونیست گزارشی را منتشر کرده است. روزنامه صهیونیستی «معاریو» اعلام کرده است که وزارت جنگ رژیم صهیونیستی برای نخستین بار به ویژه پس از دور اخیر درگیری‌ها در نوار غزه و ناکارآمدی سامانه گنبد آهنین در برابر موشک‌های مقاومت، به فکر ایجاد جایگزین برای این سامانه افتاده است.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

این روزنامه تأکید کرده است که ارتش صهیونیستی در حال بررسی ایجاد سامانه‌ای جدید برای مقابله با موشک‌های مقاومت به جای سامانه گنبد آهنین است. این روزنامه اشاره کرد که عملکرد فوق‌العاده مقاومت در درگیری‌های اخیر و مدیریت و هماهنگی در هدف قرار دادن دقیق اهداف صهیونیستی، موجب شد تا سامانه گنبد آهنین بارها از کار بیفتد. این درحالی است که پیشتر نیز دیگر رسانه‌ها و روزنامه‌های رژیم صهیونیستی از جمله «یدیعوت آحارانوت» با انتشار گزارش‌هایی از ابعاد مختلف ناکارآمدی «گنبد آهنین» پرده برداشته بودند.

اذعان صهیونیستها به قدرت موشکی مقاومت فلسطین/ تغییر معادله قدرت - 13

درهمین حال، برخی از رسانه‌های صهیونیست اعلام کردند که مقاومت فلسطین در عرض یک دقیقه اقدام به شلیک ده‌ها موشک به سمت هدفی واحد کرد و همین مسأله موجب شد تا سامانه گنبد آهنین ۱۰۰ درصد در مقابله با این موشک‌ها عاجز و ناتوان بماند

. بدون شک ناگفته پیداست که یکی از مهمترین دلایل پذیرش آتش بس توسط صهیونیست‌ها ناکارآمدی سامانه گنبد آهنین و عدم توانایی آن در رهگیری موشک‌های مقاومت در جنگ اخیر غزه بوده است.

بر اساس آنچه که گفته شد، ارتقای توان موشکی گروه‌های مقاومت، عمق خشم و عصبانیت صهیونیست‌ها از محور مقاومت در اراضی اشغالی فلسطین را به دنبال داشته است. اکنون رژیم صهیونیستی به خوبی می‌داند که در صورت ارتکاب هرگونه جنایت در نوار غزه، باید منتظر مشت آهنین گروه‌های مقاومت اسلامی فلسطین باشد.

صهیونیست‌ها نیز به خوبی می‌دانند که در صورت هرگونه تجاوز نظامی احتمالی به غزه، بزدلانه خود را دریافت خواهند کرد. اما نمی‌توان اینگونه گفت که پاسخ گروه‌های مقاومت تنها در انجام همین عملیات‌های مستقیم (انجام حملات موشکی و راکتی) خلاصه می‌شود بلکه ممکن است گروه‌های مقاومت، پاسخ دردناک خود به جنایت صورت گرفته را به صورت غیرمستقیم یعنی از طریق انجام عملیات‌های شهادت طلبانه و … بدهند؛ اقدامی که تل آویو از آن به شدت در هراس است.

آنچه که کاملا واضح به نظر می‌رسد این است که قدرت بازدارندگی نیروهای مقاومت امروز بیش از هر زمان دیگری افزایش چشمگیری داشته است. امروز نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین می‌توانند تنها با شلیک چند راکت شماری از شهرک نشینان صهیونیست را زخمی کنند؛ مسأله‌ای که موجب کوچ دهها و بلکه صدها نفر از آنها از اراضی اشغالی می‌شود. صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند که کوچ شهرک نشینان از اراضی اشغالی به مثابه تهدید جدی برای موجودیت آنهاست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اولین فیلم از حادثه تیراندازی در ماشین نماینده مجلس اصفهان

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش اختصاصی رکنا، راننده وی نیز در خیابان دانشگاه، تقاطع خیابان لبافی‌نژاد منتظر اتمام ضبط برنامه بودند تا پس از آن به همراه نماینده مردم اصفهان به دفتر کار مراجعت کنند. حدودا ۱۵ دقیقه از توقف خودرو کنار خیابان گذشته و راننده داخل خودرو مشغول کار با تلفن‌همراه بود که یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین حدودا ۱۷ تا ۱۸ ساله نزدیک این خودرو شدند. نفر ترک‌نشین ضمن پیاده شدن از موتورسیکلت ظاهرا به قصد سرقت نزدیک خودرو شد که راننده متوجه موضوع شده و به دنبال آنها دوید. راننده حین حرکت به سمت سارقان، با مسلح کردن اسلحه یک تیر هوایی شلیک کرد. در نهایت حین قراردادن اسلحه داخل غلاف، با توجه به مسلح بودن اسلحه یک تیر شلیک شده و به پای راست این فرد اصابت کرد که وی بر اثر این حادثه مجروح شد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
شبکه العربیه خبری را از جنازه صدام حسین دیکتاتور سرنگون شده عراق منتشر کرد که بار دیگر گمانه زنی‌ها در خصوص جنازه وی را افزایش داد. این شبکه سعودی به گفته خود به نقل از منابع نزدیک به خانواده صدام حسین بدون ارائه هیچ سند و مدرکی مدعی شد که آنها با علم به امکان نبش قبر و انفجار قبر صدام توسط نیروهای حشد الشعبی شبانه قبل از ورود نیروهای حشد به روستای العوجه (محل دفن صدام) جنازه وی و دو فرزندش عدی و قصی را به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌اند. کارشناسان در پاسخ به این خبر گفته‌اند این ادعاهای بی پایه واساس به هیچ وجه واقعیت ندارد و «منبع نزدیک به خانواده صدام» نمی‌تواند منبع موثقی به شمار بیاید، رسانه‌های سعودی همواره با انتشار خبرهایی از این دست سعی در ایجاد تفرقه و فتنه بین فرزندان ملت عراق را دارند. آنها در ادامه این خبرها را تلاشی ناکام از سوی نظام وهابی عربستان مرتبط با گروههای تروریستی در جهت احیای صدام و نظام سرنگون شده حزب بعث در عراق توصیف کرده و حشد الشعبی که برای نجات عراق از همه چیز خود مایه گذاشت را هدف اصلی این فتنه انگیزی‌ها دانستند. در همین راستا عمار الجبوری استاندار استان صلاح الدین عراق در کنفرانس خبری از برگزاری نشستی امنیتی با حضور سران ارشد نیروهای نظامی و امنیتی از جمله ابومهدی المهندس نائب رئیس حشد الشعبی با هدف تسریع عملیات بازگشت آوارگاه به منازل خود خبر داد.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
عصر ایران - سردار محمدجعفر اسدی، فرمانده سابق مستشاران ایرانی در سوریه، گفت‌وگویی مفصل با خبرگزاری تسنیم انجام داده است. او به نکاتی درباره جنگ در سوریه و همچنین دیدار سردار سلیمانی با رئیس‌جمهوری روسیه اشاره کرده است. خلاصه‌شده این مصاحبه را به نقل از شرق در ادامه می‌خوانید: ‌بساطی که در سوریه به‌وجود آمد، بر سر شخص بشار اسد انقلابی فرزند حافظ اسد بود. ‌سردار سلیمانی به پوتین تفهیم کرد که «سوریه آخرین سنگر جبهه شرق است و اگر این را از دست بدهید، غربی‌‌ها ارزشی برای شما قائل نیستند». همچنین ارتشی در سوریه به‌وجود آمد که دفاع وطنی نام دارد و سردار سلیمانی و شهید حاج‌حسین همدانی برای به‌وجودآمدن آن بسیار تلاش کردند.

دستگیری سارق زن منازل+فیلم

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- توضیحات رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، توضیحات سرهنگ احمد ناصری رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید: انتهای پیام/

در «باستی هیلز» لواسان چه می‎گذرد؟

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز18 ساعت قبل
نایب رئیس کمیسیون عمران در ادامه تاکید کرد: سازمان بازرسی کل کشور و قوه قضاییه باید به ساخت و ساز چنین شهرک‌هایی ورود پیدا کنند. علوی در پایان گفت: در جامعه‌ای که رهبر انقلاب در وسط شهر زندگی می‌کنند وجود چنین خانه‌هایی با قیمت‌های نجومی ناباورانه است. ویلا شبیه کاخ ساخته‎اندامام‌جمعه لواسان نیز با اشاره به ساخت و سازهای غیرقانونی گفت: ویلا شبیه کاخ سفید ساخته‌اند. وی افزود: یکی از سرمایه‌دارها به من گفت هیچ کاری نمی‌توانی بکنی چون معیار، پول است و پول هم دست من است. تعداد بازدید: ۶ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیامام جمعه لواسان با بیان اینکه «فساد سیستماتیک در کشور نداریم»، گفت: اگر من آخوند در این مملکت از مبارزه با فساد حرف نزنم، چه کسی حرف بزند؟

فرانسه به دنبال چیست؟

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حدودا یک هفته پیش بود که همزمان با گام دوم ایران در کاهش تعهدات برجامی، فرانسه آخرین برگ از اقدامات خود را هم رو کرد و امانوئل بون مشاور مکرون رئیس جمهوری فرانسه در سفری ۲ روزه به تهران آمد. اما این همه ماجرا نبود این پیغام ظاهرا بخش دومی هم دارد. در سناریوی جدید نقش فرانسه قابل تامل است. دو گام اول ایران در کاهش تعهدات به علت بی عملی اروپا، اروپایی‌ها و امریکایی‌ها را به شدت نگران کرده، زیرا ادامه کاهش تعهدات قطعا زمین بازی را به نفع ایران تغییر خواهد داد و ابتکار عمل به دست ایران خواهد افتاد. ایران بار‌ها اعلام کرده دیگر بازی قبلی به پایان رسیده و اگر بی عملی و وعده و وعید‌های پوچ اروپایی‌ها ادامه یابد و آمریکا هم تحریم‌های بانکی و نفتی را لغو نکند، ایران، گام به گام به سمت شرایط قبل از برجام خواهد رفت.

نظرها

اخبار بیشتر