تولید ۳ ماهواره امسال به اتمام می‌رسد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
تولید ۳ ماهواره امسال به اتمام می‌رسد

تولید ۳ ماهواره امسال به اتمام می‌رسد

مهرخبرگزاری مهر |
وزیر ارتباطات گفت: امسال تولید و آزمایش کیفی سه ماهواره «ظفر»، «پارس یک» و «ناهید یک» به اتمام می‌رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام نوشت: با استفاده از دانش فضایی، برآورد دقیقی از خسارات وارده بر محصولات کشاورزی در سیل اخیر صورت گرفت و به وزارت کشور ارسال شد.

وی تاکید کرد: با جدیت وزیر کشور در استفاده از این اطلاعات، تفاوت چند هزار میلیارد تومانی در برآورد سنتی خسارات نسبت به برآورد علمی پژوهشگاه فضایی ایران، اثبات شد.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان | اخبار حوادث ناگوار

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: امسال مطابق برنامه فرآیند تولید و آزمایش کیفی سه ماهواره «ظفر»، «پارس یک» و «ناهید یک» به اتمام می‌رسد و جهش دیگری در رشد علوم فضایی کشور به همت و غیرت دانشمندان جوان ایرانی ثبت خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل
آمار تفکیکی اطلاعات فروش و تعداد تماشاگر تماشاخانه‌های اداره کل هنرهای نمایشی تا روز جمعه ۳۱ خرداد مشخص شد. آمار فروش مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر تا روز جمعه ۳۱ خرداد مشخص شد. این نمایش در طول ۲۸ اجرا تا جمعه ۳۱ خرداد، پذیرای ۱۹۹۱ نفر شد. از این ۹۵۹ نفر، ۲۱۱ نفر با بلیت تمام‌بها، ۴۵ نفر با بلیت نیم‌بها، ۳۲ نفر با بلیت تخفیف‌دار و ۶۷۱ نفر با بلیت مهمان به تماشای این اثر نشستند. از این ۲۸۶۵ نفر، ۱۲۴۲ نفر با بلیت تمام‌بها، ۱۲۵۸ نفر با بلیت نیم‌بها، ۵۰ نفر با بلیت تخفیف‌دار و ۳۱۵ نفر با بلیت مهمان به تماشای این اثر نشستند.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
وی در خصوص سایت پلیس فتا عنوان کرد: محتواهای بسیار متنوع، جذاب و بروزی در سایت پلیس فتا برای همه افرادی که به دنبال سوال خود هستند بارگذاری شده‌ است. ‌آدینه‌لو در ارتباط با نشر محتوای آموزشی در فضای مجازی عنوان کرد: این مهم با استفاده از تولید محتوا و با کمک اینفوگرافی و انیمیشن انجام می‌شود و محتوای آموزشی در فضای مجازی بازنشر و انتشار داده می‌شود. سرهنگ آدینه‌لو در خصوص روند برگزاری کلاس‌های آموزشی عنوان کرد: کارگاه‌ها پس از آنالیزی که صورت می‌گیرد، در سطح مدارس استان زنجان دایر می‌شوند که به طور معمول در طول هفته ۳ تا ۴ جلسه با همکاری آموزش و پرورش استان زنجان برگزار می‌شوند. افزایش جرایم فضای مجازیوی از افزایش جرایم فضای مجازی خبر داد و گفت: علت این امر از یک طرف افزایش حضور کاربران جدید در این فضا است چرا که روز به روز ظریب نفوذ اینترنتی افزایش می‌یابد و از طرف دیگر گسترش خدمات بانکداری الکترونیکی یا خدماتی است که در حوزه اینترنت به مردم ارایه می‌شود. سرهنگ آدینه‌لو تصریح کرد: سهل‌انگاری و اعتماد کاربران به فضای مجازی منجر به مالباختگی و یا قربانی آن فضا می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرآنلاین: سیامک میثاقی مستندساز که پیش از این تجربه ساخت چند مستند کوتاه و بلند تلویزیونی مستقل و صنعتی با رویکرد غالبا اجتماعی را در کارنامه خود دارد مشغول ساخت مستندی با موضوع سقوط هواپیما در یاسوج است. میثاقی درباره این مستند گفت: مدت‌ها بود که دغدغه ساخت فیلم مستندی با موضوع سوانح هوایی را داشتم اما متاسفانه هربار امکان ساخت آن مهیا نمی‌شد. برای ساخت این مستند مشکلاتی داشتم که اصلی‌ترین آنها در اختیار نداشتن اطلاعات جامع و کامل درباره سانحه سقوط هواپیما و عدم همکاری سازمان‌های مربوطه برای کسب این اطلاعات بود. سیامک میثاقی در پایان گفت: من از همان روزهای اول این سقوط تحقیق و نگارش فیلم مستند را شروع کردم و با پرداختن به علل سقوط سعی کردیم به صنعت هوانوردی ایران کمک کنیم. مستند سقوط هواپیمای یاسوج به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیامک موسیقی، تصویربرداری علی نعمت‌اللهی و صدابرداری مجید مهربان اکنون در نیمه راه ساخت قرار دارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد10 ساعت قبل
این کارگردان مطرح ایرانی که به تازگی ساخت سریالش به دلیل کمبود بودجه از سوی صدا وسیما متوقف شده است، افزود: حاضر نیستم تغییری در فیلم کاناپه بدهم، پس یا فیلم به همین شکل اکران می‌شود یا اکران آن منتفی است. کار جدیدی برای ساخت در ذهن دارم اما سریال «۸۷ متر» حداقل به چهار ماه کار برای تکمیل‌ شدن نیاز دارد و تا این کار تمام نشود، نمی‌توانم روی کار جدیدی تمرکز کنم. فیلم کاناپه به‌دلیل استفاده از کلاه گیس به جای روسری بازیگران زن متوقف شده است.
ایرناایرنا16 ساعت قبل
وی افزود: علاقه مندان تا ۱۰ تیر جاری فرصت دارند تا فرایند ثبت نام و ارسال آثار خود را از طریق پایگاه اینترنتی به نشانی http: //portal. shamstoos. ir/ انجام دهند. کرباسی اظهار با بیان اینکه نتایج داوری آثار ارسال شده نمیه دوم تیرماه امسال اعلام می‌شود، اظهار داشت: آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی داستان نویسی رضوی به زبان ترکی نیز تیر سال جاری همزمان با دهه کرامت برگزار می‌شود. وی خاطرنشان کرد: جشنواره ملی داستان‌نویسی رضوی به زبان ترکی یک جشنواره تولیدی است و زمینه را برای آفرینش‌های ادبی در حوزه داستان نویسی برای علاقه مندان با محوریت آموزه‌ها و مفاهیم بلند دینی فراهم می‌کند. به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و دبیر نخستین سال گذشته ۱۷۳ اثر از ۱۰ استان کشور به نخستین جشنواره ملی داستان‌نویسی رضوی به زبان ترکی ارسال شد. گفتنی است پیش از این، استان زنجان از همایش 'علمی پژوهشی کرامت رضوی' از برنامه‌های جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا (ع) میزبانی می‌کرد که از سال گذشته با تغییرات انجام شده بنا شد تا جشنواره ملی داستان نویسی رضوی به زبان ترکی در این استان برگزار شود.
مهرمهر22 ساعت قبل
وی ادامه داد: موضوع اصلی در برنامه‌های اوقات فراغت امسال، تمرکز مهارت آموزی در اوقات فراغت است. در این زمینه مجموعه برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و مهارت آموزی برای جذب در بازار کار در نظر گرفته شده. روز گذشته این طرح اجرا شده و امیدواریم مهارت آموزی در اوقات فراغت در نظر گرفته شود. وی با اشاره بر موضوع سرمایه گذاری بر روی اوقات فراغت جوانان، تصریح کرد: اگر بتوانیم اهمیت موضوع سرمایه گذاری اوقات فراغت، مهارت آموزی و سودآور بودن این موضوع را برای سرمایه داران روشن کنیم اتفاقات خوبی خواهد افتاد. وی ادامه داد: از رسانه‌ها می‌خواهیم تا در سطح استان‌ها برنامه‌های اوقات فراغت خانوادگی را در سطح دستگاه ترویج دهند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ترامپ: آمریکا برای هر اقدامی از سمت ایران آماده است

خبری1 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه 4 تیرماه

خبری22 ساعت قبل

ایران از انگلیس و آمریکا از ایران غرامت می‌گیرد!

خبری22 ساعت قبل

نماینده‌ای که امروز فوت کرد، ۳ روز پیش می‌توانست ریاست کمیسیون امنیت را به فلاحت پیشه برساند؟

خبرآنلاین3 دقیقه قبل

شریف‌تر از ستاره اسکندری در سینما نمی‌شناسم

اعتمادآنلاین3 دقیقه قبل

اعتباراتی که درمانگر اعتیاد نیست/ اشتغال زایی برای ۸۷ بهبود یافته

مهر3 دقیقه قبل

دعوت سپاه تهران از مردم برای حضور در مراسم تشییع شهدا

خبرآنلاین4 دقیقه قبل

برداشت از صندوق توسعه ملی در تعارض با برنامه ششم است/ ورود بانک مرکزی برای خرید اوراق خطرناک است/ بازار متشکل ارزی نمی‌تواند تهران را پایتخت ارزی کشور کند

اعتمادآنلاین4 دقیقه قبل

هدایت جریان سیال در دما و فشار بالا با اتصالات مانیسمان

فردا نیوز4 دقیقه قبل

پورعلی‌گنجی در راه اسپانیا؛ این بار همراه با العربی

آفتاب‌نیوز4 دقیقه قبل