واشنگتن انحلال آنروا را خواستار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
واشنگتن انحلال آنروا را خواستار شد

واشنگتن انحلال آنروا را خواستار شد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
آمریکا آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی (آنروا) را "نمونه‌ای که مردم فلسطین را سرخورده کرده" توصیف کرد و خواستار انحلال آن شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، جیسون گرینبلات، نماینده آمریکا در روند صلح خاورمیانه در جریان سخنرانی خود در مقابل شورای امنیت تصریح کرد: وقت آن فرا رسیده که کشورهای میزبان آوارگان و سازمان‌های غیر دولتی، خدماتی را که این سازمان بین‌المللی ارائه می‌دهد، تحویل بگیرند.

گرینبلات که با جارد کوشنر، داماد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در طرح صلح موسوم به «معامله قرن» همکاری می‌کند و قرار است پس از ماه رمضان رونمایی شود، گفت: وقت آن فرا رسیده است بررسی طرح انتقال خدمات آنروا به دولت‌های میزبان آوارگان و یا سازمان‌های غیردولتی بین‌المللی یا داخلی آغاز شود.

در همین راستا، پی‌یر کرینبول، کمیسیونر عالی آنروا تصریح کرد: این آژانس توانست کسری بودجه به ارزش ۴۴۶ میلیون دلار در سال گذشته را از طریق کاهش بودجه و مشارکت حامیان مالی جدید جبران کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

کرینبول در ادامه تصریح کرد: در زمانی که آوارگان فلسطینی از هرگونه چشم‌انداز سیاسی دور هستند، من معتقدم که تداوم خدمات آنروا برای حفظ کرامت انسانی و ثبات منطقه‌ای بسیار مهم است.

در همین راستا، فرانسه نیز بر این موضع تاکید کرد و هشدار داد که عدم حمایت از آوارگان فلسطینی اردوگاه‌ها را به میدان‌های اصلی عضوگیری تروریست‌ها در منطقه تبدیل خواهد کرد.

آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی در سال ۱۹۴۹ تاسیس شد و به حدود پنج میلیون آواره فلسطینی در نوار غزه، کرانه باختری، اردن، لبنان و سوریه کمک مالی، خدمات آموزشی و بهداشتی ارائه می‌دهد.

آمریکا در سال میلادی جاری ۳۰۰ میلیون دلار حمایت مالی سالانه خود را از آنروا قطع و تنها ۶۰ میلیون دلار کمک مالی ارائه کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس53 دقیقه قبل
به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) طی نامه‌ای از بیژن نامدار زنگنه؛ وزیر نفت برای حضور در این دانشگاه به منظور پاسخگویی به سوالات و ابهامات دانشجویان درباره عملکرد وزارت نفت و همچنین دریافت نظرات نخبگان دانشگاهی دعوت کرد. متن نامه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) خطاب به به زنگنه به شرح زیر است: «همان‌طور که مستحضرید، دشمنان قسم‌خورده‌ ملت ایران در حوزه‌های مختلف به‌خصوص عرصه اقتصادی آرایش جنگی به خود گرفته‌اند و تحریم‌های ظالمانه، فروش نفت را با مشکلات متعددی مواجه کرده‌است؛ اما به نظر می‌رسد وزارتخانه متبوع شما این جنگ اقتصادی را باور نکرده‌است و در بسیاری از موارد بجای اینکه بصورت فعالانه عمل کرده و به دنبال راه حل برون رفت از این وضعیت باشد، از همة راه‌های پیش رو برای حل این مشکل استفاده نمی‌کند و منفعلانه در انتظار حل مشکلات بوسیله‌ی اجنبی‌ها است. به اطلاع می‌رساند با توجه به نقش کلیدی صنعت نفت در اقتصاد کشور، بسیج دانشجویی به عنوان چشم همیشه بیدار ملت بزرگ ایران، مدت‌هاست با تشکیل هسته‌های کارشناسی، با هدف شناخت و یافتن راه حل به بررسی این موضوع پرداخته است که ماحصل آن، سؤالات و ابهاماتی نسبت به عملکرد وزارت نفت است که از جملة آن‌ها می‌توان به نقص در سیاست‌های فروش و عدم استفاده از ظرفیت بورس نفت و سرمایه‌گذاری‌های داخلی با توجه به نقدینگی فراوان در کشور برای ساخت پتروپالایشگاه‌ها که موجب اشتغال فراوان و توقف هدف‌دار خام فروشی و ورود ارز به کشور خواهدشد اشاره کرد. با توجه به نقش وزارت نفت و شخص جنابعالی در برطرف نمودن این معضلات که به پاشنه آشیل کشور تبدیل شده است و همچنین نقش کلیدی آن در بی‌اثر کردن تحریم‌های خصمانه علیه کشور و ارتقای معیشت مردم عزیز ایران، مطالبه‌گری این موضوع از سوی قشر نخبگانی و دانشجویی جامعه از این وزارتخانه از اولویت‌های جنبش دانشجویی است؛ لذا از جنابعالی درخواست می‌شود به منظور پاسخگویی به دانشجویان و دریافت نظرات نخبگان دانشگاهی در بازه زمانی ۲۸ تا ۳۱ خردادماه در دانشگاه حضور بهم رسانید.» انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
گزارش کیمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه) پارلمان توسط میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرائت شد. طبق جمع‌بندی این گزارش، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات و شرکت مهران گشت در این حادثه و در مواردی که ذکر شد مقصر هستند. همچنین با بررسی صورت گرفته مشخص شد که استفاده از تله‌کابین برای جابه‌جایی حدود ۴۰ هزار دانشجوی این واحد و با توجه به قرارگیری ساختمان‌های دانشگاه در محل‌های مختلف این مجموعه امکان منطقی ندارد. همچنین براساس این گزارش موارد متعددی از سهل‌انگاری مدیران دانشگاه آزاد و رؤسا و معاونان واحد علوم تحقیقات در خصوص بی‌تدبیری در این حادثه وجود دارد که این موارد شامل قبل از حادثه (نظیر عدم رعایت موارد ایمنی راه و عدم نظارت بر پیمانکار) و بعد از حادثه (نظیر باقی ماندن موارد عدم ایمنی) است که از سوی کمیسیون در حال پیگیری از مقامات قضائی و نتیجه آن متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

ببینید | خشم جاده‌ای در بزرگراه جورجیا

همشهریهمشهری11 ساعت قبل
در این ویدئو راننده ۳۶ ساله سیاه پوست (امیت گروبز) در جاده شلوغ از شانه خاکی جلوی اتومبیل جوان ۱۸ ساله‌ای می‌پیچد و در این لحظه خودروی جوان ۱۸ ساله به عقب خودروی گروبز می‌خورد. گروبز با عصبانیت پیاده شده و ضمن زدن جوان سوئیچ را برداشته و با خود می‌برد. جوان نیز با توپ بیسبال وارد شیشه خودروی گروبز می‌شود تا سوئیچ خود را پس بگیرد اما گروبز پایش را روی گاز گذاشته و جوان را کشان کشان با خود می‌برد. حالا پلیس راننده سیاه پوست را بازداشت کرده و سه اتهام سرقت، حمله شدید و رانندگی تهاجمی را علیه وی در دادگاه مطرح کرده است.
الفالف17 ساعت قبل
سه هفته قبل مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران اعلام کرد که پایانه جاسک به زودی به ظرفیت صادرات یک میلیون بشکه نفت در روز می‌رسد. دسترسی مناسب این پایانه به دریای عمان می‌تواند تداوم صادرات و ارتقای توان ذخیره‌سازی نفت خام به خصوص در شرایط خاص را تضمین کند. لذا دور از ذهن نیست که این پایانه را هدف ناامن سازی از سوی آمریکا و نیز عربستان سعودی و دیگر متحدان آمریکا در منطقه بدانیم. واقعیت این است که آمریکایی‌ها در «راهبرد فشار» به ایران شکست خورده‌اند و حتی «نمایش مذاکره» و سفر «آبه» نیز نتوانست برای آن‌ها آبی گرم کند و با پاسخ صریح و قاطع ایران مواجه شدند. مقابل این نقشه‌ها، هم مسئولان و هم مردم باید هوشیار باشند و هوشمندانه و عزتمندانه رفتار کنند.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی19 ساعت قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.

لزوم بررسی راهکار‌های بهبود فضای کسب و کار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نماینده مردم شاهین شهر با بیان اینکه بحث فضای کسب و کار یکی از موضوعات مهمی بوده که باید به آن پرداخته شود، تصریح کرد: بند ۱۲ اصل ۳ قانون اساسی بر پی ریزی اقتصاد صحیح تاکید دارد و اصل ۲۸ این قانون بر انتخاب آزادانه شغل تاکید کرده همچنین بند ۵ اصل ۴۳ نیز به منع انحصار اشاره کرده است که این قوانین باید اجرایی شود. وی با اشاره به تصویب قانون فضای کسب و کار در مجلس ادامه داد: وزرای اقتصادی موظف هستند این قانون را اجرایی و کمیسیون‌های مربوطه را فعال کنند تا ببینند موانع کسب و کار در کدام بخش است و بر این اساس این موانع و بحث‌های انحصاری را برطرف کند. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه بحث فارغ التحصیلان یکی از مواردی بوده که انحصار آن برطرف نمی‌شود، تاکید کرد: موضوع تربیت و آموزش پزشکان متخصص هیچ هزینه‌ای برای کشور ندارد، اما اجرایی نمی‌شود، بنابراین پیشنهاد می‌شود که در یکی از جلسات صبح مجلس با حضور دولت، موضوع شکسته شدن انحصار و بهبود فضای کسب و کار در داخل کشور بررسی شود تا بخش تولید فعال شود. نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با بیان اینکه رونق اقتصادی به معنای ایجاد شغل و درآمدزایی برای مردم است، تصریح کرد: باید یک جلسه برای ایجاد شغل پایدار و مقاوم مردم در صحن مجلس برگزار شود. رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: موضوع بهبود فضای کسب و کار بحث مهمی بوده که پیگیری می‌شود تا هیات رئیسه زمانی برای بررسی آن در نظر بگیرد و کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی نیز متن منقحی در این باره تهیه کند تا در صحن مجلس مطرح شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اردوغان: اعتقادی به مرگ طبیعی محمد مرسی ندارم

خبری1 ساعت قبل

نابودی محیط زیست کشور، آتش‌سوزی‌های پی در پی و عدم توجه دولت به این مهم

خبری1 ساعت قبل

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه 29 خردادماه

خبری2 ساعت قبل

گل‌محمدی گزینه ایرانی هیات مدیره پرسپولیس/ جلسات برای انتخاب جانشین برانکو ادامه دارد

نود6 دقیقه قبل

پست خداحافظی برانکو از پرسپولیسی‌ها/ ممنونم ارتش سرخ

نود6 دقیقه قبل

تغییر نام یکی از خیابان‌های تهران به نام مرحوم حجازی

فارس6 دقیقه قبل

پیام برانکو: بهترین نتایج تاریخ پرسپولیس و فوتبال ایران را رقم زدیم/ شدنی بود تا سال‌ها کنار هم می‌ماندیم

فارس6 دقیقه قبل

ایران سرآمد قرآن‌پژوهی در بلاد اسلامی

ایسنا6 دقیقه قبل

جزئیات دفع حملات سنگین در شمال شرق صعده پس از درگیری سنگین و نفس‎گیر؛ هلاکت چند فرمانده ارشد مزدوران سعودی و انهدام ۸ خودروی نظامی + نقشه میدانی

میزان‌آنلاین7 دقیقه قبل

دوری از تشریفات و هزینه‌های زائد از سوی مدیران کردستان ضروری است

مهر7 دقیقه قبل