اصفهان| قنات‌های متروکه بافت شهری را تهدید می‌کنند؛ مرمت ۳۳ رشته قنات در شهرضا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
اصفهان| قنات‌های متروکه بافت شهری را تهدید می‌کنند؛ مرمت ۳۳ رشته قنات در شهرضا

اصفهان| قنات‌های متروکه بافت شهری را تهدید می‌کنند؛ مرمت ۳۳ رشته قنات در شهرضا

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیر جهاد کشاورزی شهرضا گفت: با هدف تداوم و تأمین آبدهی قنوات شهرستان شهرضا قرارداد مرمت و بازسازی ۳۳ رشته از قنوات شهرستان در دستور کار قرار گرفت.

- اخبار استانها -

رضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرضابا اشاره به عقد قرارداد مرمت و بازسازی ۳۳ رشته از قنوات شهرستان شهرضا اظهار داشت: با توجه به اینکه از مجموع ۲۵ رشته قنات شهرستان ۷ رشته از آن در روستاها واقع شده، بخشداری مرکزی در ساماندهی و تعیین وضعیت با نظارت بر دستگاههای مربوط، مدیریت این مقوله را عهده دار است.

وی با اشاره به اینکه امروزه برخی از این رشته قنات‌ها خشک شده و به زیر پوسته شهر رفته است، افزود: افزایش ساختمان‌های بلند و گودبرداری‌های عمیق سبب افزایش بار وارده به قنات‌های متروکه در زیر شهر شده و این امر می‌تواند سبب فرونشست زمین و تخریب سازه‌ها شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا گفت: احیا، مرمت و توجه ویژه به قنوات یکی از میراث نیاکان است و در شهرضا اهمیت ویژه‌ای دارد و برای حفظ کانون جمعیتی به ویژه در روستاهای شهرستان احیا و مرمت قنوات ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: با هدف تداوم و تأمین آبدهی قنوات شهرستان شهرضا قرارداد مرمت و بازسازی ۳۳ رشته از قنوات شهرستان از محل اعتبارات ماده ۱۰ قانون در ۷ مورد قرارداد در ماه جاری با پیمانکاران واجد شرایط منعقد شد و عملیات اجرایی پروژه در حال انجام است.

باقری با اشاره به بازدید از باغات کل شهرستان شهرضا و بررسی خسارات ناشی از سرمازدگی بیان کرد: درختان گردو به صورت کلی خسارت دیده‌اند و سایر درختان شامل زردآلو، سیب و انگور به صورت درصدی دچار سرمازدگی شده‌اند.

وی با اشاره به کشت گل محمدی در شهرستان شهرضا افزود: امسال در این شهرستان یک باغ گل محمدی به مساحت ۲٫۵ هکتار در اراضی مزرعه فضل‌آباد زیر کشت رفته است، این باغ بر اساس اصول فنی و با استفاده از قلمه ریشه‌دار و سیستم آبیاری تحت فشار احداث شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا با اشاره به اینکه بر اساس سهمیه‌بندی استانی قرار است امسال ۳۲ هکتار گلخانه در شهرستان شهرضا احداث شود، تصریح کرد: شهرستان شهرضا با تولید سالیانه مقادیر زیادی از محصولات گلخانه‌ای، به عنوان یکی از قطب‌های تولید محصولات گلخانه‌ای در استان اصفهان مطرح است.

وی با اشاره به اجرای حکم تبصره ۲ ماده ۱۰ توسط اداره امور اراضی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان شهرضا گفت: هرگونه تغییر کاربری در قالب ایجاد بنا، برداشتن یا افزایش شن و ماسه و سایر اقدامات بنا به تشخیص وزارت جهاد کشاورزی تغییر کاربری محسوب می‌شود و چنانچه به طور غیر مجاز و بدون اخذ مجوز از کمیسیون موضوع تبصره ۱ ماده ۱ این قانون انجام شود، جرم بوده و مأموران جهاد کشاورزی محل مکلف هستند نسبت به توقف عملیات اقدام و مراتب را به اداره متبوع جهت انعکاس به مراجع قضایی اعلام کنند.

باقری با تأکید بر اینکه در راستای این قانون در منطقه اسلام‌آباد حکم تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون اجرا شد، خاطرنشان کرد: مأموران جهاد کشاورزی موظف هستند با حضور نماینده دادسرا و در نقاطی که دادسرا نباشد با حضور نماینده دادگاه محل تنظیم صورت مجلس رأسا نسبت به قلع و قمع بنا و مستحدثات اقدام و وضعیت زمین را به حالت اولیه اعاده کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
پرسپولیس تا امروز با شجاع خلیل‌زاده و شایان مصلح تمدید کرده‌ و با بوژیدار رادوشوویچ نیز به توافق رسیده‌ است. فرشاد احمدزاده هم تنها خرید تابستانی باشگاه بود. مشکل بزرگ در لیست بازیکنان بزرگسال پرسپولیس خواهد بود. با جذب فرشاد احمدزاده، یک بازیکن اضافه در لیست ۱۸ نفره پرسپولیس وجود دارد و این یعنی باشگاه برای جذب بازیکنان جدید نیاز به کنار گذاشتن برخی از نفرات فعلی خود خواهد بود. جدایی احتمالی علی‌پور نیز کمک چندانی به این تیم نخواهد کرد و پرسپولیس برای جذب بازیکن جدید به کنار گذاشتن بازیکنان بیشتری از لیست خود نیاز دارد.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱3 ساعت قبل
اختصاصی | با انتخاب دستیار سرمربی تیم ملی، کم‌کم کادر فنی کشورمان در حال تکمیل شدن است. ورزش ۱۱ - تیم ملی کشورمان با سرمربی‌گری مارک ویلموتس دو بازی دوستانه را پشت سرگذاشت که در حال حاضر اردوی بعدی شروع نشده است. در همین خصوص، از تیم ملی خبر رسید که دستیار دوم ویلموتس هم انتخاب شده که جالب است به مانند دستیار اول که وحید هاشمیان پرسپولیسی بود این چهره یعنی علیرضا امامی‌فر هم پرسپولیسی است. این به نظر می‌رسد بی‌سابقه است که دو سرح‌پوش سابق دستیاران یک سرمربی خارجی در تیم ملی باشند. با وجود اینکه امامی‌فر نزدیک به ۹ سالی است که مربی‌گری می‌کند قطعا می‌تواند کمک زیادی به تیم ملی کند.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، در حالی که هنوز زمان زیادی تا شروع فصل جدید لیگ برتر والیبال باقی مانده، تیم‌های مختلف برای جذب نفرات مدنظر خود دست به کار شدند. البته ورامینی‌ها پوریا فیاضی، یکی از بهترین بازیکنان فصل قبل لیگ را به تیم بدجین لهستان واگذار کردند. تیم سایپا که فصل قبل نایب قهرمان لیگ شده بود، دراولین گام ناصرشهنازی را به عنوان مربی خود انتخاب کرد. شهنازی هم پس از آن در اولین قدم امیرحسینی پاسور سابق ملی را درتیم نگه داشت تا در آستانه ۴۵ سالگی همچنان درسطح اول لیگ بازی کند. امروز هم خبر رسید که سایپا نوید مشجری آنالیزور وسیامک افروزی، فیزیوتراپ تیم ملی راهم به تیمشان اضافه کرده‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرآنلاین: سیامک میثاقی مستندساز که پیش از این تجربه ساخت چند مستند کوتاه و بلند تلویزیونی مستقل و صنعتی با رویکرد غالبا اجتماعی را در کارنامه خود دارد مشغول ساخت مستندی با موضوع سقوط هواپیما در یاسوج است. میثاقی درباره این مستند گفت: مدت‌ها بود که دغدغه ساخت فیلم مستندی با موضوع سوانح هوایی را داشتم اما متاسفانه هربار امکان ساخت آن مهیا نمی‌شد. برای ساخت این مستند مشکلاتی داشتم که اصلی‌ترین آنها در اختیار نداشتن اطلاعات جامع و کامل درباره سانحه سقوط هواپیما و عدم همکاری سازمان‌های مربوطه برای کسب این اطلاعات بود. سیامک میثاقی در پایان گفت: من از همان روزهای اول این سقوط تحقیق و نگارش فیلم مستند را شروع کردم و با پرداختن به علل سقوط سعی کردیم به صنعت هوانوردی ایران کمک کنیم. مستند سقوط هواپیمای یاسوج به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیامک موسیقی، تصویربرداری علی نعمت‌اللهی و صدابرداری مجید مهربان اکنون در نیمه راه ساخت قرار دارد.
فارسفارس14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از تک اسپات، بررسی‌های شرکت امنیتی Cybereason نشان می‌دهد هکرها شبکه‌های مخابراتی حداقل ده اپراتور تلفن همراه در اروپا، آفریقا، خاورمیانه و آسیا هک کرده‌اند و از این طریق برای سرقت سوابق تماس‌های حداقل ۲۰ فرد خاص تلاش کرده‌اند. این عملیات هکری که Softcell نام گرفته، از سوی رسانه‌های غربی به گروهی موسوم به APT۱۰ نسبت داده شده که اصالت چینی دارند. عملیات یادشده بسیار پیچیده بوده و احتمال حمایت دولتی از آن وجود دارد. انجام حملات یادشده با سواستفاده از ضعف امنیتی وب سرورهای اپراتورهای تلفن همراه صورت گرفته و هکرها در ادامه به شبکه‌های داخلی شرکت‌های مخابراتی دسترسی یافته‌اند. این فرایند برای افزایش عمق دسترسی در طول هفت سال بارها و بارها تکرار شده است.
وانانیوزوانانیوز2 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، به نقل از بین‌اسپورت، «ادینسون کاوانی» برخلاف آنچه رسانه‌ها می‌گویند، دنبال ترک تیم فرانسوی نیست. ستاره ۳۲ ساله افزود: توضیح دادم می‌خواهم تا پایان مدت قراردادم، پاریسی بمانم. حالا هم اطمینان دارم که فصل بعد پیراهن تیم را به تن خواهم داشت. این اظهارات در حالی عنوان شد که تیم قهرمان لوشامپیونه قرارداد جدیدی را با او امضا کند. کاوانی در تابستان سال ۲۰۱۳ با ترک ناپولی به عضویت تیم فرانسوی درآمد. در فصل گذشته فوروارد اروگوئه‌ای ۳۳ بازی کرد، ۲۳ گل به ثمررساند و ۹ پاس گل داد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

4 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1