تغییر زمان برگزاری برخی امتحانات دانش آموزان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

تغییر زمان برگزاری برخی امتحانات دانش آموزان

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: به دلیل تغییر لیالی قدر تغییراتی­ در زمان برگزاری برخی امتحانات دانش آموزان ایجاد شده است.

خسرو ساکی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا­ و سیما گفت: امتحانات روز شنبه ۴ خرداد به روز یکشنبه ۵ خرداد و امتحانات روز دوشنبه ۶ خرداد به سه شنبه ۷ خرداد منتقل شدند.

وی افزود: همچنین امتحانات روز چهارشنبه ۸ خرداد به روز پنجشنبه ۹ خرداد موکول شده است.

ساکی با اشاره به تغییر برخی امتحانات دانش آموزان گفت: برای دانش آموزان رشته ریاضی و علوم تجربی امتحان روز یکشنبه فیزیک ۳ خواهد بود و برای رشته ادبیات و معارف اسلامی آزمون علوم و فنون ادبی ۳ برگزار خواهد شد.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی افزود: آزمون ادبیات ۳ برای همه رشته‌های تحصیلی روز شنبه ۱۱ خرداد برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرآنلاین: سیامک میثاقی مستندساز که پیش از این تجربه ساخت چند مستند کوتاه و بلند تلویزیونی مستقل و صنعتی با رویکرد غالبا اجتماعی را در کارنامه خود دارد مشغول ساخت مستندی با موضوع سقوط هواپیما در یاسوج است. میثاقی درباره این مستند گفت: مدت‌ها بود که دغدغه ساخت فیلم مستندی با موضوع سوانح هوایی را داشتم اما متاسفانه هربار امکان ساخت آن مهیا نمی‌شد. برای ساخت این مستند مشکلاتی داشتم که اصلی‌ترین آنها در اختیار نداشتن اطلاعات جامع و کامل درباره سانحه سقوط هواپیما و عدم همکاری سازمان‌های مربوطه برای کسب این اطلاعات بود. سیامک میثاقی در پایان گفت: من از همان روزهای اول این سقوط تحقیق و نگارش فیلم مستند را شروع کردم و با پرداختن به علل سقوط سعی کردیم به صنعت هوانوردی ایران کمک کنیم. مستند سقوط هواپیمای یاسوج به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیامک موسیقی، تصویربرداری علی نعمت‌اللهی و صدابرداری مجید مهربان اکنون در نیمه راه ساخت قرار دارد.
مهرمهر1 روز قبل
در این رویداد آثاری از هنرمندان به معرض نمایش گذاشته شده که متمرکز بر هنر معاصر و مدرن و پیشروی ایران هستند. ویدئوآرت برای ارتباط با مخاطبانمژگان والی‌پور مدیر گالری والی درباره این رویداد به خبرنگار مهر گفت: سال گذشته اولین تیرآرت را مثبت ارزیابی کردم و به همین دلیل در دومین تیرآرت حضور دارم. وی که با دو اثر کانسپت ویدئوآرت که نمایانگر زندگی انسان است در این رویداد حضور دارد، درباره این اثر بیان کرد: این کار رشد و نمو و زندگی را در قالب ویدئوآرت نشان می‌دهد. شرف‌جهان، «تیرآرت» را ایستگاهی برای گردهم آمدن و دیدن آثار هنری دانست و گفت: به ویژه اینکه دومین تیرآرت در نقطه مرکزی شهر تهران واقع است که سبب می‌شود مخاطبان عام را نیز به موضوع هنر علاقمند کند. دوشنبه سوم تیرماه یک روز مانده به آغاز دومین تیرآرت، برای بازدید خبرنگاران، کلکسیونرها و خریداران آثار هنری بازدیدی مجزا برپا شد.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
پخش‌کنندگان سینمایی معتقد هستند: در گیشه بهاری امسال سینماها، افزایش فروش داشتیم ودر عین حال که تعداد سینماها افزایش پیدا کرده اما تاثیری بر افزایش تعداد تماشاگر نداشته است. اگر این تعداد افزایش پیدا کند قطعا فروش هم بالا می‌رود و هم شرایط سینماها و هم سینماگران بهتر خواهد شد. دلیل این اتفاق این است که تصمیم گیرنده اکران باید انجمن پخش کنندگان و سینماداران باشد. اتفاق بعدی از اکران، برداشته شدن فیلم «رحمان ۱۴۰۰» بود که ناخودآگاه حال بدی برای مخاطبان سینما ایجاد کرد. در مجموع از نظر فروش فصل خوبی را پشت سر گذاشتیم اما می‌توانستیم با یک برنامه‌ریزی دقیق‌تر حداقل ۲۰ درصد افزایش فروش داشته باشیم.
ایرناایرنا19 ساعت قبل
فرحناز عطاریان عضو بخش کودک موزه صلح تهران درباره این نمایشگاه گفت: «راویان کوچک» عنوان نمایشگاهی است از آثار نقاشی کودکان سردشت و تهران است. یکی از اهداف اجرای این پروژه ترویجی-پژوهشی، نگاه کودکان به شهرشان است و بر اساس این هدف، مرحله اول این پروژه در دو شهر سردشت و تهران انجام شده است. اجرای این پروژه در دو شهر سردشت و تهران طی سه مرحله انجام می‌شود. منا بادامچی‌زاده از دیگر اعضای بخش کودک موزه صلح تهران نیز درباره مراحل انجام این پروژه توضیح داد: مرحله نخست، برگزاری کارگاه قصه‌گویی، روایت و نقاشی گروهی با موضوع «شهر من» در شهر سردشت و تهران بود. از شهر سردشت، دانش‌آموزان دبستان‌های دخترانه کوثر و پسرانه انقلاب و از شهر تهران، دانش‌آموزان کمیته صلح دبستان دخترانه صداقت و کودکان پیش‌دبستانی خانه کودک حدیث برای این پروژه انتخاب شده‌اند.
ایلناایلنا12 ساعت قبل
خلبان فیلم‌های سینمایی آژانس شیشه‌ای و سریال در چشم باد درگذشت. به گزارش خبرنگار ایلنا، کاپیتان اسماعیل وحید، خلبان هوانیروز که در فیلم سینمایی آژانس شیشه‌ای و سریال در چشم باد حضور داشت، درگذشت. او در آن سال با ۳ فروند هلی کوپتر شروع به کار کرده و واحد امداد هوایی هلال احمر را تاسیس کرد. کاپیتان وحید اولین، خلبان امداد و نجات کشور بود و در سال گذشته به‌عنوان چهره ماندگار جمعیت هلال احمر معرفی شد. حضور در سکانسی در فیلم آژانس شیشه‌ای که یک فروند هلیکوپتر را در خیابان کریمخان تهران به زمین نشاند، یکی از مهمترین اتفاقات سینمای ایران بعد از انقلاب است.

نظرها

اخبار بیشتر