رستاخیز علمی ایران با سرعت غافلگیر کننده در حال پیشرفت است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
رستاخیز علمی ایران با سرعت غافلگیر کننده در حال پیشرفت است

رستاخیز علمی ایران با سرعت غافلگیر کننده در حال پیشرفت است

مهرخبرگزاری مهر |
تبریز – نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی پیشرفت رستاخیز علمی در جمهوری اسلامی ایران را غافلگیرکننده برای ناظران جهانی دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، عصر امروز در بین شرکت کنندگان در مراسم جز خوانی قرآن کریم در مصلی امام خمینی (ره) با اشاره به آیه ۳۲ سوره ابراهیم ابراز داشت: در آیات این سوره اشاره شده که وجود باران و نهرها، مسخر بودن خورشید و ماه، شب و روز همه و همه نعمت‌های الهی در دست من و شماست که قابل به شمارش آنها نیستیم.

وی افزود: اگر به این سرمایه‌ها توجه نشده و در جای خود به کار گرفته نشود، انسان ستمگر و ناسپاس می‌شود.

امام جمعه تبریز با اشاره به رستاخیز علمی در کشور گفت: این رستاخیز با پیشینه ۲ دهه و با سرعت غافلگیرکننده برای ناظران جهانی در حال پیشرفت است، وجود میلیون‌ها تحصیل کرده دانشگاهی و هزاران واحد دانشگاهی در کشور، ۶۰ برابر شدن صادرات غیرنفتی، ۱۰ برابر شدن واحدهای صنعتی در کشور و دهها برابر شدن صنایع از نظر کیفی، تبدیل صنعت مونتاژ به فناوری بومی، برجستگی محسوس در رشته‌های گوناگون مهندسی و به ویژه صنایع دفاعی، درخشش در رشته‌های مهم و حساس پزشکی و وجود هزاران طرح زیرساختی و ضروری برای کشور در حوزه‌های عمران، حمل و نقل، صنعت نیرو، معدن، کشاورزی و… از نعمت‌های انقلاب اسلامی است.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

نماینده ولی فقیه در استان رکود و توقف را ممنوع دانست و تاکید کرد: با وجود داشته‌ها و این همه پیشرفت، نباید در کشور توقف کنیم و نباید فکر راکد داشته باشیم، بلکه باید با تحصیل، تجربه و مشورت، فکر را رشد دهیم.

این استاد حوزه علمیه اذعان داشت: نباید سرمایه راکد در کشور داشته باشیم، نباید علم را راکد نگهداریم بلکه باید به دیگران منتقل کنیم و حتی بعد از رسیدن به کمال نباید قانع بود.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: باید از مرزهای علمی عبور کرده و با شتاب پیش برویم، این پیشرفت نباید تنها در یکی ۲ شاخه باشد بلکه باید در همه صنایع و معادن و رشته‌ها، حاصل شود تا بتوانیم در همه امور پیشرفت داشته باشیم.

وی در پایان ابراز داشت: جوانان ایران اسلامی باید برای رسیدن به قله‌های پیشرفت در گام دوم انقلاب اسلامی، تمام همت خود را به کار بگیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
اگرچه آریا عظیمی نژاد به صراحت اعلام کرد که زورش به بقیه داوران نرسیده و به همین دلیل از حذف برادران قاسمی ناراضی بود اما بهرحال قانون برنامه این است که در این مرحله داوران ۲ گروه را برای رای گیری مردمی معرفی کنند. بعد از پخش برنامه اعتراضات زیادی به این تصمیم داوران در فضای مجازی شکل گرفت و به زعم بسیاری از کاربران حق این ۲ برادر سنندجی ضایع شد. عصر جدید هم در بخش اول برنامه و در همین برنامه‌های اخیر همین شکل رای دهی را دارد. این مدل انتخاب در برنامه‌هایی معمول است که تخصصی بر یک رشته یا حرفه متمرکز است. شخصا هم اعتقاد دارم حق برادران قاسمی بود به مرحله بعدی این مسابقه راه یابند.
صدا و سیماصدا و سیما24 دقیقه قبل
در همایشی به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، از فعالیت‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه برنامه‌های مبارزه با مواد مخدر تقدیر شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ همزمان با روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در همایشی به همین مناسبت که با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشور و اسکندر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، از مهدی شادنوش رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌ها به پاس فعالیت‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در زمینه مبارزه با اعتیاد قدردانی شد.
صدا و سیماصدا و سیما33 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این همایش استادان و صاحب نظران درخصوص نهادینه سازی فرهنگ انسجام و همزیستی مسالمت آمیز در جهان اسلام به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت. بازشناسی ظرفیت‌های نظری اندیشمندان وحدت گرای اسلامی، دستیابی به راهکار‌های انسجام بخش از منظر فرهیختگان و دانشمندان، شناسایی عوامل واگرایی و نقش آن در تحقق نیافتن همزیستی مسالمت آمیز، شناخت نظری و عوامل وحدت گرا در تحقق همزیستی مسالمت آمیز برخی از اهداف برگزاری این همایش است. بیش از ۲۵۰ مقاله با موضوع ظرفیت‌های راهبردی آموزه‌های اسلام در تحقق همزیستی مسالمت آمیز به دبیرخانه این همایش ارسال شده است که از این تعداد ۵۰ مقاله از سوی هیات داوران پذیرفته شد و برخی از آن‌ها در این همایش یک روزه ارایه می‌شود. در نخستین همایش بین المللی «ظرفیت‌های راهبردی آموزه‌های اسلام در تحقق همزیستی مسالمت آمیز» بیش از صد مهمان داخلی و خارجی شرکت خواهند کرد. علاوه بر مهمانان داخلی، اندیشمندانی از کشور‌های اسلامی آسیایی، شبه قاره هند، آسیای میانه و قفقاز و کشور‌های عربی به کنفرانس دعوت شده‌اند که در نشست‌های مختلف به بررسی موضوعات پیش بینی شده خواهند پرداخت.

صریح درباره فرهنگ

صدا و سیماصدا و سیما40 دقیقه قبل

تخصیص ۵۰ میلیارد تومان به فرهنگ و هنر کشور

صدا و سیماصدا و سیما49 دقیقه قبل
ایرناایرنا16 ساعت قبل
‌مراسم امضای تفاهمنامه اعطای تسهیلات ۵۰۰ میلیارد ریالی صندوق کارآفرینی امید به صندوق اعتباری هنر برای اختصاص به اهالی فرهنگ و هنرو کارآفرینان این حوزه با حضورسید عباس صالحی وعلی ربیعی سخنگوی دولت برگزارشد. «سیدعباس صالحی» دراین آئین با اشاره به اهمیت و جایگاه فرهنگ وهنر نزد کشورها و جوامع مختلف، گفت: برای گسست تعاملات دولت ملت باید ارتباطات فرهنگی وهنری را بالا برد. وی افزود: در برخی از ارتباطات دولت و ملت، حوزه فرهنگ و هنر یکی از حلقه‌های گسست اربتاطات این دو محسوب می‌شود از این رو هرچه فاصله حلقه‌ها را کم کنیم به مراتب گسست هم کمترخواهد شد. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درعین حال تاکید کرد: امروز اهمیت و جایگاه حوزه فرهنگ و هنربا مسئله و نکنته‌های مختلفی درجامعه مطرح می‌شود. وی در ادامه به شرایط معیشتی و دریافتی‌های کم هنرمندان اشاره کرد و گفت: باید اهالی هنر را دریابیم و برای آنها شرایط ادامه فعالیت و کار و تلاش فراهم کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

1 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

3 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

3 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

4 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

5 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1