رونمایی از «روشنای خاطره‌ها» در شب خاطره‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

رونمایی از «روشنای خاطره‌ها» در شب خاطره‌ها

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
در مراسم شب خاطره ها از کتاب «روشنای خاطره‌ها» مرتضی سرهنگی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سیصد و دومین شب خاطره‌ها همزمان با سالگرد آزادسازی خرمشهر در حوزه هنری برگزار شد. در این مراسم عباس بحرالعلوم و سیدصالح موسوی از رزمندگان دوران دفاع مقدس در خرمشهر به خاطره گویی پرداختند و از دفاع تمام قد نسل کنونی در مقابل آمریکا سخن به میان آوردند.

در این مراسم از تابلویی با تصویر سیدصالح موسوی و خرمشهر که در مرکز هنر‌های تجسمی حوزه هنری تولید شده بودرونمایی شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

یکی از مهمترین بخش‌های سیصدودومین مراسم شب خاطره‌ها رونمایی از جدید‌ترین اثر مرتضی سرهنگی بود. روشنای خاطره‌ها با موضوع بازخوانی چهل خاطره کوتاه جنگ به همراه یادداشت‌های مرتضی سرهنگی درباره این یادداشت‌ها منتشر شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جان تازه موسیقایی در کالبد تبلیغات سینمایی/پیوست‌هایی که می‌مانند

مهرمهر22 ساعت قبل
بهره‌گیری از ظرفیت موسیقی در راستای تولید موزیک ویدئوهایی مستقل از فیلم‌های سینمایی، در چندسال اخیر به صورت ویژه در دستور کار سینماگران قرار گرفته و از این منظر جریانی نو، متفاوت و تأثیرگذار را به‌وجود آورده است. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴آنچه در نماهنگ فیلم «شبی که ماه کامل شد» به مخاطبان این فیلم سینمایی ارائه شده است، دقیقا همان هدفی را محقق می‌کند که گویی از پیش برای آن طراحی و برنامه‌ریزی شده بود. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. حواشی این حوزه طی سال‌های اخیر برخی از تهیه‌کنندگان و خوانندگان موسیقی را در چالشی با اصحاب سینما قرار داد که برخی تبادلات اقتصادی پنهان و مافیاگونه مهمترین دستاورد این چالش‌ها بوده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گزارشی درباره عملکرد این وزارتخانه و دانشگاه‌های علوم پزشکی در زمینه کانون‌های فرهنگی در زمینه‌های دینی و مذهبی، ادبی، فرهنگی و هنری، اجتماعی و اندیشه ارائه کرد. در پنج سال گذشته در حالی که تعداد کل دانشجویان علوم پزشکی کشور از حدود ۱۷۰ هزار نفر به حدود ۲۰۸ هزار نفر افزایش یافته است، تعداد کل کانون‌های فرهنگی، دینی و مذهبی فعال در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از تعداد ۳۴۲ کانون در سال ۱۳۹۲ به ۶۸۹ کانون فرهنگی دانشجویی در سال ۱۳۹۷ رسیده است که حاکی از رشد بیش از ۱۰۱ درصدی دارد. بر این اساس در سال ۱۳۹۲ تعداد ۸ هزار و ۷۵۵ دانشجو در کانون‌های فرهنگی، دینی و مذهبی فعال بودند که این تعداد در سال ۱۳۹۷ به ۵۲ هز ار و ۳۹۰ دانشجوی فعال در کانون‌های فرهنگی رسیده است که حاکی از رشد حدود ۵۰۰ درصدی جذب دانشجویان در حوزه کانون‌های فرهنگی و دینی، مذهبی در طی پنج‌سال گذشته بوده است. معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و معاونت‌های تابعه آن در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور توانسته‌اند نرخ مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی، دینی و مذهبی را از طریق فعال‌سازی کانون‌های فرهنگی و دانشجویی و از حدود ۵ درصد کل دانشجویان در سال ۱۳۹۲ به بیش از ۲۵ درصد کل دانشجویان در سال ۱۳۹۷ افزایش دهند. آمار فعالیت‌های کانون‌های جهادی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این آمار گزارش نشده است.
ایرناایرنا19 ساعت قبل
دبیر کل آیسسکو در تشریح موضوع و ماهیت کارگاه، اولویت‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت سازمان آیسسکو اظهار کرد: تقویت سیستم علمی و فناوری برای دستیابی به پیشرفت، دستیابی به تعادل محیطی پایدار در کشورهای عضو و بهره‌برداری از نوآوری‌های تکنولوژیک برای توسعه پایدار اجتماعی و اقتصادی از جمله اولویت‌های سازمان آیسسکو در بازه زمانی ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ است. وی افزود: سازمان آیسسکو در قالب چهار پروژه توسعه فناوری علمی و سیاست‌ها و سیستم‌های نوآوری و نوسازی برای دستیابی به پیشرفت؛ حفاظت پایدار محیط‌زیست و تسهیل گذار به اقتصاد سبز؛ فعال‌سازی علم نانو و برنامه‌های کاربردی فناوری علم و در نهایت انتقال دانش و ترویج نتایج نوآوری سازمانی و قابلیت اشتغال جوانان فعالیت دارد. ** نقش سازمان آیسسکو در نهادسازی برای جهان اسلامقائم‌مقام وزیر آموزش‌وپرورش و رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور به فعالیت‌های گروه ملی آیسسکو اشاره و اظهار کرد: کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران دارای سه کارگروه آموزش، علوم، و فرهنگ و ارتباطات است که دو کارگروه آن مرتبط با فعالیت‌های آموزشی و علمی است. وی اضافه کرد: هفت کمیته تخصصی آموزش عالی، آموزش‌وپرورش، آموزش برای توسعه پایدار، اخلاق در علوم و تکنولوژی، علوم و تکنولوژی، محیط‌زیست و فرهنگ ذیل کارگروه‌های اجرایی قرار دارند که به غیر از کمیته فرهنگ، سایر کمیته‌ها عمدتا در زمینه آموزش، علم و فناوری فعالیت می‌کنند. کریمی تعامل با وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرتبط با موضوعات آموزشی و علمی، اعلام طرح‌ها و برنامه‌های جدی سازمان‌های داخل کشور به سازمان آیسسکو برای درج در برنامه‌های سال‌های آینده، برگزاری سالانه ۱۵ تا ۲۰ مناسبت بین‌المللی یا منطقه‌ای در داخل کشور و جهان اسلام، هماهنگی برای اعزام مدیران و کارشناسان متخصص به اجلاس‌ها، کنفرانس‌ها و همایش‌ها را از فعالیت‌های گروه آیسسکو برشمرد.

دوئت گیتار و ویولن ترومپت

تابناکتابناک23 ساعت قبل
«ویولن ترومپت / Violin trumpet» یکی از سازهای ترکیبی است که همانگونه که از نامش مشخص است، ترکیبی از ویولن و ترومپت است. در این ساز، پژواک صدای ساز توسط شیپور ترومپت تقویت می‌شود و طنین متفاوتی را شکل می‌دهد. اکنون یک دوئت گیتار و ویولن ترومپت را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.
فارسفارس5 ساعت قبل
همایش آموزشی مدیران و‌ کارگزاران منطقه ۲ کشور شامل استان‌های اصفهان، چهار محال و‌بختیاری، کرمان و یزد برگزار شد. به گزارش خبرگزاری فارس، همایش آموزشی مدیران و کارگزاران حج منطقه دو کشور شامل استان‌های اصفهان، کرمان، یزد و چهارمحال و بختیاری سه شنبه (۲۸ خرداد ماه) در سالن اجتماعات مرکز آموزشی تفریحی فرهنگیان اصفهان با حضور حجت‌الاسلام ‌نواب نماینده ولی‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی، علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت کشور و مدیران ستادی و کارگزاران حج ۹۸ در اصفهان برگزار شد. وی توجه به یوم الاحد در روایات را نشانه عظمت این روز بزرگ و حوادث آن دانست و مقام والای حضرت حمزه و یاران پیامبر اسلام در یوم الاحد را ستود. برپایه این گزارش، در ادامه این همایش آقای علی رضا رشیدیان رئیس محترم سازمان حج و زیارت به تشریح عملیات حج امسال و مجموعه اقدامات صورت گرفته برای برگزاری آن پرداخت. حجت الاسلام والمسلمین سید جواد مظلومی معاون امور فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری دیگر سخنران این همایش بود که به بیان برنامه‌های فرهنگی ویژه زائران حج ۹۸ پرداخت.
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
گزارش کیمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه) پارلمان توسط میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرائت شد. طبق جمع‌بندی این گزارش، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات و شرکت مهران گشت در این حادثه و در مواردی که ذکر شد مقصر هستند. همچنین با بررسی صورت گرفته مشخص شد که استفاده از تله‌کابین برای جابه‌جایی حدود ۴۰ هزار دانشجوی این واحد و با توجه به قرارگیری ساختمان‌های دانشگاه در محل‌های مختلف این مجموعه امکان منطقی ندارد. همچنین براساس این گزارش موارد متعددی از سهل‌انگاری مدیران دانشگاه آزاد و رؤسا و معاونان واحد علوم تحقیقات در خصوص بی‌تدبیری در این حادثه وجود دارد که این موارد شامل قبل از حادثه (نظیر عدم رعایت موارد ایمنی راه و عدم نظارت بر پیمانکار) و بعد از حادثه (نظیر باقی ماندن موارد عدم ایمنی) است که از سوی کمیسیون در حال پیگیری از مقامات قضائی و نتیجه آن متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

نظرها

اخبار بیشتر