سیره شهدا نقشه راه ماست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

سیره شهدا نقشه راه ماست

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
فرمانده نیروی انتظامی عصر امروز و در آستانه چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید اندرزگو به دیدار خانواده این شهید بزرگوار رفت
سیره شهدا نقشه راه ماست - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار «حسین اشتری» در آستانه چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید «سیدعلی اندرزگو» عصر امروز به دیدار خانواده این شهید انقلاب اسلامی ایران رفت.

فرمانده نیروی انتظامی درباره خصوصیات اخلاقی شهید اندرزگو گفت: شهید سیدعلی اندرزگو از دیگر شهدا جلوتر و به دلیل مطالعه بسیار دارای فهم سیاسی قوی بود. درک بموقع وظیفه، روحیه جهادی و کار اطلاعاتی و مخفیانه و ولایت پذیری و گوش به فرمان ولایت بودن از دیگر خصوصیات بارز این شهید بزرگوار است.

وی با بیان اینکه شهید اندرزگو تفاوت‌های بسیاری با دیگران داشت، افزود: رژیم طاغوت با آن سازوبرگ‌های اطلاعاتی درصدد بود تا شهید اندرزگو را زنده دستگیر کند چرا که او اطلاعات بسیار زیادی از مبارزان ضد رژیم شاهنشاهی داشت، اما هرگز موفق به این کار نشد و سرانجام این عزیز بزرگوار را در شب نوزدهم رمضان ۱۳۵۷ با زبان روزه به شهادت رساند.

وی با بیان اینکه اتکا به خداوند و توسل و اعتماد این شهید بزرگوار سبب شد در راه مبارزه موفق عمل کند، ادامه داد: این شهید عزیز و شهید «نواب صفوی» همانند همه شهدا بدون هیچ چشم داشتی و فقط برای رضای خدا با آن همه سختی و خفقان به مبارزه با طاغوت پرداختند.

فرمانده ناجا تصریح کرد: در زمان‌هایی که حتی داشتن یک رساله عملیه در منازل جرم محسوب می‌شد این شهید بزرگوار به مبارزه با طاغوت پرداخت و به راه خود ادامه داد و به نوعی این آینده روشن را برای کشور در ذهن خود ترسیم کرد.

سردار اشتری با بیان این که مطالعه سیره این شهید بزرگوار و امثال او قطعا برای ما درس عبرت، شجاعت، ایمان، بینش سیاسی و اعتقادی و پیروی از امام و رهبری در بر خواهد داشت، افزود: در این مسیر نقش همسران شهدا بسیار پررنگ است و به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ۵۰ درصد موفقیت‌های مسئولان به عهده همسران آنهاست.

خبری: اخبار اجتماعی ایران | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

وی افزود: بخش اعظمی از مسئولیت همسر شهید در زمان حیات وی در حمایت و تحمل سختی‌های سفر از این شهر به آن شهر و به کشور‌های همسایه برای دور ماندن از شر ساواک و ایادی طاغوت بوده و بخش دیگر هم پس از شهادت و بزرگ کردن فرزندان است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه ما همواره خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم و هرچه داریم به برکت خون این عزیزان است، تاکید کرد: همواره محتاج دعای خیر همه خانواده شهدا خصوصا همسران و مادران این بزرگواران بوده و هستیم.

سردار اشتری در پایان گفت: امیدواریم با دعای خیر این عزیزان عاقبت بخیر شویم و سرباز خوبی برای مقام معظم رهبری باشیم تا بتوانیم هر چه بهتر به مردم خدمت کنیم. قطعا در کنار پیچیدگی‌های کار ما جز لطف خدا و عنایت امام زمان (عج) و دعای شما خانواده شهدا نمی‌تواند موفقیت را برای ما به ارمغان آورد.

همسر شهید اندرزگو نیز در سخنانی ضمن تشکر از حضور سردار اشتری اظهار داشت: همواره دعاگوی شما سربازان ولایت که امنیت را برای ما به ارمغان می‌آورید، هستیم و از صمیم قلب اعلام می‌کنیم که آماده‌ایم تا در راه ولایت جان خود را تقدیم کنیم.

وی اضافه کرد: نگاهی به کشور‌های همسایه و حتی کشور‌های دوردست می‌تواند این نکته را به ما یادآوری کند که ما در امنیت کامل قرار داریم و این نعمت با تلاش سربازان ولایی همچون شما محقق شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پاسخ مردم به آمریکایی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل

دردسرهای پس از سیل در لرستان آغاز شد؛ زمین به رانش افتاده‌است (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل

پلیس حرفه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیپلیس حرفه ایامیدواریم مسائل ترافیکی با جدیت بیشتری پیگیری شود که از جمله سد معبرها توقف دوبله‌ها وایستادن خودرو‌ها دربزرگراه‌ها قبل از به اتمام رسیدن طرح زوج و فرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ -در دنیای روانشناسی یک سری ویژگی هایی وجود دارد که می‌تواند باعث جذب شدن جنس مخالف شود. نتایج مطالعه‌ی انجام شده در دانشگاه منچستر نشان داده که لب‌ها، جذاب‌ترین ویژگی فیزیکی زنان می‌باشد. این ویژگی‌ها شما را برای جنس مخالف جذاب می‌کندتقارن چهرهیکی از ویژگی هایی که به عنوان مهم‌ترین ویژگی‌های جذب کننده افراد به نظر می‌رسد طبق گفته محققان، چیزی است که در ارتباط با آن چندان انتخابی نداریم: تقارن چهره. و اگر بخواهید که واقعا حس آسیب پذیری بیشتری را در واقع احساس کنید به صحبت‌های براون تد در مورد قدرت آسیب پذیری مراجعه کنید. شجاعتیادتان می‌آید که در مورد قبلی گفتیم که آسیب پذیری به شما جرات می‌دهد؟ شجاعت (یا همان جرات) نیز یک خصلت شخصیتی جذاب است.

توییت علی علیزاده درباره هک شدن تلویزیون عربستان توسط یمنی‌ها

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل
به گزارش مشرق، علی علیزاده تحلیلگر مسائل سیاسی در توئیتر به هک شدن تلویزیون عربستان توسط یمنی‌ها واکنش نشان داد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلود
الفالف1 روز قبل
پرستو گلستانی: با هیچ آقایی نباید خندید، چون بی‌ظرفیت و بی‌جنبه هستندگروه اجتماعی الف، ۲۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۳۵ ۳۹۸۰۳۲۵۱۷۳پرستو گلستانی با انتشار متنی در اینستاگرام، درباره مردان نوشت: «کم کم دارم به این نتیجه می‌رسم که با هیچ آقایی نباید خندید، یا صمیمانه رفتار کرد، بس که این موجودات بی‌ظرفیت، بی جنبه و نادان هستند. پیر و جوان هم نداره.»

نظرها

اخبار بیشتر