با یکی از عجیب‌ترین روش‌های عکاسی جهان آشنا شوید+تصاویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سرگرمی

با یکی از عجیب‌ترین روش‌های عکاسی جهان آشنا شوید+تصاویر

انتخابخبرگزاری انتخاب |
تاریخ عکاسی را شاید هیچکس به اندازه سوزان سانتاگ جذاب تعریف نکرده باشد اما شاید باورنکردنی باشد که در برخی دوره ها عکاسی وارد فضایی ترسناک شده است.
با یکی از عجیب‌ترین روش‌های عکاسی جهان آشنا شوید+تصاویر - 0

تاریخ عکاسی را شاید هیچکس به اندازه سوزان سانتاگ جذاب تعریف نکرده باشد اما شاید باورنکردنی باشد که در برخی دوره‌ها عکاسی وارد فضایی ترسناک شده است.

با یکی از عجیب‌ترین روش‌های عکاسی جهان آشنا شوید+تصاویر - 2

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، اگر تصور می‌کنید استفاده از فتوشاپ تنها در دوران معاصر رایج است و در سالیان گذشته هیچکس فتوشاپ را بلد نبوده سخت در اشتباهید.

با یکی از عجیب‌ترین روش‌های عکاسی جهان آشنا شوید+تصاویر - 5

سال‌ها پیش در دوران ویکتوریا، عکاسان روشی عجیب و جالب را برای عکاسی انتخاب کرده بودند که شامل عکاسی از افرادی با سر بریده می‌شده است.

با یکی از عجیب‌ترین روش‌های عکاسی جهان آشنا شوید+تصاویر - 7

البته اگر تصور می‌کنید که این سرهای بریده واقعا بریده شده بودند اشتباه می‌کنید چرا که این سرها درواقع صرفا با هنر عکاسی جدا شده بودند. در آن زمان این تصاویر به حدی رایج بوده که تقریبا همه در خانه‌های خود از این نوع عکس‌ها داشتند و حتی تصور می‌کردند این کار یک نوع مد جالب است.

در خبری بخوانید: اخبار داغ و سرگرمی دنیا

با یکی از عجیب‌ترین روش‌های عکاسی جهان آشنا شوید+تصاویر - 10

این کار تا سال‌ها رواج داشت. جالب است بدانید موضوع دیگری که در آن سال‌ها رواج داشت عکس گرفتن با مردگان بود. درواقع وقتی یکی از اعضای خانواده‌ای سرشناس از دنیا می‌رفت فورا با عکاسان حرفه‌ای تماس گرفته می‌شد تا از اعضای خانواده و فردی که از دنیا رفته بود عکس گرفته شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کجاروکجارو13 ساعت قبل
کانادا قصد دارد به‌منظور کاهش آلودگی‌های پلاستیکی که عامل جراحت یا مرگ حیوانات هستند، استفاده از پلاستیک یک‌بار مصرف را از سال ۲۰۲۱ ممنوع کند. جاستین ترودو، وزیرخارجه‌ی کانادا، اعلام کرد که این کشور به‌طرح ممنوعیت استفاده از پلاستیک یک‌بار مصرف اتحادیه‌ی اروپا پیوسته است و آن را از سال ۲۰۲۱ اجرا خواهد کرد؛ باتوجه به اینکه کانادا طولانی‌ترین خط ساحلی و یک‌چهارم آب شیرین دنیا را دارد، موظف است که در این راه پیشگام باشد، به‌این‌ترتیب، پلاستیک‌های یک‌بار مصرف نظیر کیسه‌های پلاستیکی، نی، کارد و چنگال، بشقاب و … از سال ۲۰۲۱ در کل کشور ممنوع می‌شود. دولت کانادا در کنار تدوین سیاست‌های مربوط به پلاستیک، متعهد شده است که قبل از ممنوعیت رسمی استفاده از پلاستیک، آن را به مشورت عمومی بگذارد. مردم کانادا از ما انتظار اقدام عملی دارند، به‌همین دلیل دولت به‌دنبال ممنوعیت آن‌دسته از تولیدات پلاستیکی یک‌بار مصرف است که ضررشان ازنظر علمی ثابت شده است و درهمین راستا درحال همکاری با شرکای خود در سراسر کانادا و دنیا هستیم تا آلودگی پلاستیکی را کاهش دهیم. ماه گذشته پارلمان اروپا دستورالعمل مشابهی را تصویب کرد که طبق آن، برخی تولیدات پلاستیکی یک‌بار مصرف تا سال ۲۰۲۱ با محدودیت‌های جدیدی روبه‌رو می‌شوند.
کجاروکجارو15 ساعت قبل
اگر قصد دارید به اندونزی سفر کنید، با کمک کجارو بهترین و ارزان‌ترین تورهای اندونزی را پیدا کنید. در ادامه ۲۰ جاذبه مهم و مشهور اندونزی را معرفی می‌کنیم که این کشور را بدون دیدن این جاذبه‌ها نباید ترک کنید. اژدهای کومودو فقط در پنج جزیره از هزاران جزیره اندونزی وجود دارد. این پارک، بزرگ‌ترین پارک دریایی در اندونزی است و در مجموع ۱/۴ میلیون هکتار وسعت دارد که بخش زیادی از آن را صخره‌های مرجانی تشکیل می‌دهد. جزایر Togeanاین جزایر در ایالت گورونتالو در شرق اندونزی قرار دارند.
پارس نیوزپارس نیوز15 ساعت قبل

نگاهی به اطلاعات منتشر‌شده از Star Wars Jedi: Fallen Order در E۳ ۲۰۱۹

6+
زوم‌جیزوم‌جی3 ساعت قبل
زوم‌جیزوم‌جی1 روز قبل
شاید باور نکنید اما برخی از مهمانداران با نگاهی گذرا به مسافران در هنگام ورود آن به هواپیما می‌توانند اطلاعات جالبی درباره آن‌ها به دست آورند. شاید باور نکنید اما برخی از مهمانداران با نگاهی گذرا به مسافران در هنگام ورود آن به هواپیما می‌توانند اطلاعاتی را در مورد مسافران به دست آورند که برخی از آن‌ها واقعا ضروری است. برای مثال، مهمانداران با تجربه با نگاهی ساده به مسافران در بدو ورود آن‌ها به هواپیما، می‌توانند بفهمند که آیا آن‌ها مشروبات الکی یا انواع مختلف مواد مخدر را مصرف کرده‌اند یا خیر. گاهی اوقات ممکن است مهمانداران در مواقع بسیار ضروری و حساس از کمک مسافرانی که کارمند شرکت‌های هواپیمایی (مخصوصا مهمانداران) هستند، نیز استفاده کنند. این افراد می‌توانند در بسیاری از مواقع راه‌گشا باشند و مهمانداران تمایل زیادی برای شناسایی چنین افرادی در بین سایر مسافران دارند.

نظرها

اخبار بیشتر